RMKS Rybnik: 4 złote medale mistrzostw Śląska w boksie

2018-03-11, Autor:

Pięściarze RMKS-u Rybnik przywieźli cztery złote medale z mistrzostw Śląska.

W dniach 9-11 marca Bielsku-Białej odbyły się mistrzostwa Śląska w boksie.

Złoty medal wywalczył kadet Artur Skorupa (52 kg), który w finale pokonał 3:0 zawodnika z Jaworzna, Armana Hastratyan.

Wśród juniorów tytuł mistrza Śląska zdobył junior Szymon Skorupa (56 kg), który w finale pokonał 2:1 Kamila Kołodziejskiego z Gierałtowic

Najlepszy w kategorii juniorów okazał się również Paweł Masternak (75 kg), który w finale pokonał na punkty Eryka Himnera z Dąbrowy Górniczej.

Młodzieżowiec Daniel Skorupa (64 kg) pokonał w finale 3:0 Mateusza Wuzika z Gardy Gierałtowice, zdobywając tym samym dla Rybnika czwarte złoto mistrzostw Śląska w Bielsku-Białej.

Senior Karol Kostka (75 kg) w walce o medale uległ 1:2 Łukaszowi Sarniakowi z Sosnowca.

Honorowymi gośćmi mistrzostw byli dwaj mistrzowie olimpijscy, Marian Kasprzyk i Jerzy Rybicki.

Rybnickim zawodnikom ringu sekundowali Anatoli JakimczukKrzysztof Skorupa.

Warto dodać, że wynikami z Bielska-Białej zawodnicy RMKS-u Rybnik, Szymon Skorupa i Paweł Masternak, odbili sobie niepowodzenia z mistrzostw Polski juniorów w Ciechocinku, w których nie udało im się wywalczyć medalu.

Oceń publikację: + 1 + 7 - 1 - 5