RKJJS: P. Szumska mistrzynią Europy w ju jitsu! O. Szczygieł z brązowym medalem

2014-05-30, Autor:
Bardzo dobrze w mistrzostwach Europy w ju jitsu spisali się zawodnicy RKJJS. Paulina Szumska zdobyła złoty medal, a Oliwier Szczygieł brązowy.

W dniach 24-25 maja w szwedzkiej miejscowości Lund odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów i Młodzieżowców w Ju Jitsu. W kadrze Polski znalazło się trzech reprezentantów Rybnickiego Klubu Ju Jitsu Sportowego: juniorka Paulina Szumska, junior Jakub Urbański i młodzieżowiec Oliwier Szczygieł. W zawodach wzięło udział 450 zawodników z 20 państw.

W imprezie rewelacyjnie spisała się Paulina Szumska, która w kategorii wagowej do 52 kg ne waza (BJJ) zajęła pierwsze miejsce, zdobywając tym samym mistrzostwo Europy! Kolejny medal dla rybnickiego klubu zdobył Oliwier  Szczygieł. W kategorii wagowej do 85 kg ne waza (BJJ) zajął on trzecie miejsce.

Trochę mniej szczęścia miał Jakub Urbański, który zajął 10. miejsce. W pierwszej walce przegrał on przez błąd techniczny w 5 ostatnich sekundach, prowadząc 3 punktami. W drugiej trafił na wicemistrza świata z Rosji, z którym przegrał 1 punktem.

Trenerami rybnickich zawodników są Mariusz Wowra, Dorota KowalczykRafał Wygonowski.

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 7