RKJJS mistrzem Polski młodzieżowców

2016-06-19, Autor:

Rybnicki Klub Ju Jitsu Sportowego został drużynowym mistrzem Polski młodzieżowców w ju jitsu - ne waza.

W dniu 11 czerwca 2016 roku w Katowicach odbyły się mistrzostwa Polski młodzieżowców w ne waza. Drużynowo RKJJS zajął pierwsze miejsce, wyprzedzając Koch Team Szczecin i ROAN Katowice.

Sukces drużynowy nie byłby możliwy bez indywidualnych wyników zawodników rybnickiego klubu. Oto ich rezultaty:

VII miejsce Marcin Piechaczek

Dzień później, również w Katowicach, został rozegrany Otwarty Puchar Śląska w Ne Waza Młodzików, Juniorów i Młodzieżowców. Rybnicki klub reprezentowali Maciej Wowra, Magdalena Wowra, Kacper Wojciechowski, Simona Raczkowska, Kacper Czempa, Ksawery Galiński, Wiktoria Sobaszek, Kamil Sobaszek, Kacper Wieczorek, Elzbieta Smyczek. Wszyscy zawodnicy godnie reprezentowali RKJJS zdobywając medale. Także w tym dniu została podsumowana Ogólnopolska Liga Ju Jitsu, gdzie po 8 miesiącach zmagań zawodnicy RKJJS wywalczyli drużynowo trzecie miejsce w Polsce.

W Ogólnopolskiej Lidze Dzieci i Młodzieży w Ju-Jitsu Sportowym w sezonie 2015/2016 odbyło się 8 zawodów: 6 w Katowicach, 1 w Mysłowicach i 1 w Kuźni Raciborskiej. Wystartowało 28 klubów z całej Polski. Zawodnicy rywalizowali w 4 konkurencjach: fighting, fighting bez I fazy, ne-waza i duo-system.

Klasyfikacja drużynowa uwzględniająca medale zawodników, którzy zostali sklasyfikowani w podsumowaniu ligi (brali udział przynajmniej w 4 turniejach):
10 Oktagon Team Wodzisław

Zawodnicy, którzy przyczynili się do sukcesu RKJJS to Agata Wieczorek, Wojciech Mazurkiewicz, Maciej Wowra, Magdalena Wowra, Simona Raczkowska, Kacper Wojciechowski, Wiktoria Sobaszek, Kamil Sobaszek, , Kacper Wieczorek, Dawid Mandrela, Rafał Szymura, Kacper Czempa, Natasza Siódmok, Katarzyna Rudawska, Julia Swierczyna, Elźbieta Smyczek, Seweryn Sochaj, Sławomir Morotek, Ksawery Galiński , Nikola Zajonc, Agata Zniszczoł. - Jestem bardzo zadowolony z całorocznej pracy naszych mniejszych i starszych zawodników. Przed nami jeszcze obóz sportowy, a potem krótki odpoczynek i znowu praca. W drugiej połowie roku czekają nas Mistrzostwa Europy Juniorów w Ju Jitsu oraz Mistrzostwa Świata Seniorów w Ju Jitsu - powiedział trener Mariusz Wowra.

Oceń publikację: + 1 + 12 - 1 - 0