zamknij

Wiadomości

Remonty dróg w Rybniku. Będą objazdy

2020-10-09, Autor: ww, źródło UM Rybnika

W Rybniku dobiega końca modernizacja kolejnego odcinka ul. Rudzkiej. Sporo dzieje się w związku z przebudową wiaduktu nad koleją w ciągu ul. Żorskiej. Trwają prace na Okulickiego, a od 9 października wystąpią utrudnienia na Obwiedni Północnej.

Reklama

Remont ulicy Rudzkiej

Jak informuje Urząd Miasta Rybnika, prace budowlane na ulicy Rudzkiej dobiegają końca. Kilka dni temu wykonawca rozpoczął prace bitumiczne na odcinku pomiędzy skrzyżowaniami z ulicą Piastowską i Energetyków oraz montaż oznakowania pionowego i prace porządkowe.

O ile warunki pogodowe na to pozwolą, ulica Rudzka będzie przejezdna w połowie października.

Warto dodać, że z uwagi na przebudowę skrzyżowania ulicy Energetyków z ul. Rudzką likwidacji uległ wlot z ul. Konwalii. Wymusiło to wykonanie w bezpośrednim sąsiedztwie ul. Rudzkiej tzw. placu nawrotnego przy ulicy Konwalii. Ostatecznie prace budowlane na całości zadania powinny zostać zakończone w połowie listopada 2020 roku.

Remont wiaduktu na Żorskiej

Sporo dzieje się też w związku z przebudową wiaduktu nad koleją w ciągu ul. Żorskiej. Zakończono montaż belek konstrukcji nośnej. Obecnie trwają prace przygotowawcze i zbrojeniowe związane z betonowaniem ustroju nośnego, które planowane jest na koniec października. Równolegle trwają prace związane z budową kanalizacji deszczowej, która będzie odwadniała ustrój nośny i drogi dojazdowe do obiektu. Trwa też kształtowanie nasypów drogowych na dojazdach. Inwestycja realizowana jest terminowo, zgodnie z przyjętym harmonogramem. Wykonawca deklaruje, że do końca grudnia zakończy roboty budowlane, co pozwoli na uruchomienie procedur odbiorowych będących podstawą do uzyskania pozwolenia na użytkowanie.

– Szacujemy, że wiaduktem przejedziemy w marcu przyszłego roku, ale będziemy robić wszystko, aby ten termin przyspieszyć – informuje prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Remont ulicy Okulickiego

Kontynuowane są prace związane z przebudową mostu w ciągu ulicy Okulickiego. Roboty związane z przepustem są zakończone, trwają prace porządkowe i zabezpieczające skarpy. Równolegle kontynuowane są prace w zakresie nasypu drogowego – zarówno na samym przepuście, jak i na drogach dojazdowych. Do końca tygodnia wymieniony zostanie grunt, na którym wybudowana zostanie nowa konstrukcja drogi.

Utrudnienia na Obwiedni Północnej

Na rybnickich drogach realizowane są także prace zabezpieczające. W związku z remontem dylatacji na moście na rzece Ruda w ciągu ulicy Obwiednia Północna od piątku, 9 października br. na okres kilku dni (w zależności od warunków atmosferycznych) nastąpi zamknięcie drogi w rejonie ronda Larissa.

Wprowadzone zostaną następujące objazdy:

 • Objazd Żory, Katowice: Rondo Europejskie, ulica Gliwicka do ulicy Wielopolskiej,
 • Objazd Wodzisław Śl., Racibórz, Rudy, Centrum: Rondo Larissa, ulica Wielopolska, do ulicy Gliwickiej.

Oceń publikację: + 1 + 32 - 1 - 18

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (27):
 • ~rob78 2020-10-09
  08:45:03

  48 8

  Odbiór wiaduktu będzie trwał 3 miesiące?

 • ~tf2 2020-10-09
  08:52:42

  49 25

  Oby czerwonej farby tylko nie zabrakło na te "przebudowy".

 • ~Arteks 2020-10-09
  10:15:23

  13 92

  Wiadukt na Żorskiej i te inne remonty mogłyby być odłożone skoro jest taka kiepska sytuacja finansowa - spowodowana reformą oświaty i budową nowej obwodnicy. @tf2 - proszę zauważyć, że inwestycji dla rowerzystów już nie ma od dawna. Miały być przedłużone bulwary w kierunku Obwiedniej oraz miał powstać ciąg spacerowo-rowerowy wzdłuż Nacyny wraz ze skwerami. Niestety jak zwykle kasa idzie tylko na drogi i parkingi... Już Kuczera zapomniał o równowadze i potrzebach innych grup niż kierowcy.

 • ~Dador 2020-10-09
  11:10:28

  44 4

  Z tego miejsca chciałbym zaapelować do władz miasta o pilną naprawę wyłomów w ul. Zebrzydowickiej przy wiadukcie kolejowym na Księżoku. Dziury z każdym dniem coraz szersze i głębsze. Ta droga w pierwszej kolejności, wespół z Mikołowską, powinna zostać gruntownie przebudowana. Jeden rowerzysta powoduje tam zator na dziesiątki samochodów. Jest ciasno i niebezpiecznie.

 • ~Arteks 2020-10-09
  11:22:43

  4 65

  @dador - jasne, niech wyłomy naprawiają bo to są koszty minimalne. Ale czemu od razu wyskakujesz w tak trudnej sytuacji miasta (spowodowanej przez budowę drogi!!!) do tego aby kolejne drogi poddać kapitalnemu remontowi? Przykładowo Gliwice do dzisiaj nie wyremontowały wielu głównych dróg - posiłkując się bieżącymi naprawami. To jakoś u nas panuje taka moda, że drogi trzeba remontować kapitalnie poświęcając na to dziesiątki milionów zł i zaniedbując inne potrzeby mieszkańców. Można to robić zaklejając wyłomy czy uszkodzenia - co jest rozwiązaniem tańszym i racjonalnym w obecnym czasie.

 • ~Dador 2020-10-09
  11:41:41

  52 0

  @arteks, Gliwice miesiąc temu oddały do użytku zachodnią obwodnicę miasta, a w planach jest dalszy jej ciąg w kierunku wschodnim. Tyle o Gliwicach, gdzie inwestycje drogowe cały czas w natarciu. Rybnik od lat, tj. od kadencji A. Fudalego, prowadzi systematyczne gruntowne przebudowy dróg wylotowych. Jak wiesz, takie inwestycje opera się na planowaniu. Tak jak w planach sprzed pół wieku jest droga R-P, tak w planach jest też modernizacja Zebrzydowickiej i Mikołowskiej. Oczekuję tym samym, że kolejnym etapem działania planistycznego, po całkowitej modernizacji Rudzkiej, gdzie zostało paręset metrów do ukończenia całego rybnickiego odcinka, będzie właśnie kompleksowy remont Zebrzydowickiej. To, że ma być już natychmiast, to Twoja nadinterpretacja.

 • ~Arteks 2020-10-09
  12:15:50

  4 44

  @dador - cały czas w natarciu? DTŚ, A4, A1 to były inwestycje państwowe. Ta nowa obwodnica to pierwsza poważna miejska inwestycja drogowa od lat. Natomiast tam w ogóle nie prowadzono remontów kapitalnych dróg wylotowych za wyjątkiem połączenia Pszczyńską z Węzłem Sośnica. Po prostu drogi się tam utrzymuje! A u nas zrobiliśmy kiedyś Gliwicką, potem Żorską, potem Wodzisławską, Raciborską, teraz Rudzką - a i tak z trudem znaleźć zadowolonego kierowcy bo "się należy". Wolałbym przyjąć model gliwicki - czyli utrzymywanie i naprawa Mikołowskiej czy Zebrzydowickiej zamiast całkowitej modernizacji. Swoją drogą Gliwice znajdują kasę na zakup elektrycznych autobusów - u nas to jest niedoścignione marzenie... Widocznie tam myśli się o transporcie kompleksowo. U nas tylko w kontekście aut. No może w jednej dziedzinie jesteśmy do przodu przed Gliwicami - w polityce rowerowej. Ale i w tym nas Gliwice mogą prześcignąć bo u nas od 2 lat praktycznie rowerowe inwestycje umarły.

 • ~Arteks 2020-10-09
  12:18:03

  9 58

  @dador - warto jeszcze jedną rzecz podkreślić. Zebrzydowicka to dla Rybnika droga donikąd. Nie pełni jakichś ważnych funkcji, a na odcinku gdzie ulicą gęsto zabudowaną (Maroko) została wyremontowana. :))) Patrzmy przez pryzmat interesu miasta, a nie to czy gmina Lyski lub Gaszowice ma wygodny dojazd do Rybnika. ;)

 • ~PawelE39 2020-10-09
  13:08:16

  54 4

  Arteks ty w ogóle czytasz co piszesz?? Ciągle zabierasz głos na tematy o których guzik wiesz. Stań sobie na zrb i policz ile w ciągu godziny przeleci tamtędy ciężarówek i busów. Do Lysek jadą?? A mieszkańcy Zebrzydowic to tak samo mieszkańcy Rybnika jak ty i podatki też płacą więc to nie jest jakiś wymysł tylko "psi" obowiązek żeby ta droga nadawała się do użytku.

 • ~Arteks 2020-10-09
  13:57:34

  3 51

  @PawelE39 - ja zawsze wiem o czym piszę, a ty? Twoje wpisy mało kiedy zawierają coś merytorycznego, za to zawsze są przepełnione jakimiś pretensjami i czy atakami. Czy naprawdę musisz w każdym wpisie dzielić się swoją zgorzkniałością? Tak potwierdzam, Zebrzydowicka to nie jest priorytet dla naszego miasta, za to jest to ważna ulica dla dojeżdżających z tych różnych wiosek. Miasto powinno mieć priorytety i inwestować w drogi w miejscach gdzie skupia się biznes albo tam gdzie są one kluczowe w jakichś międzymiejskich połączeniach, gdzie są gęsto zaludnione dzielnice. Zebrzydowicka na odcinku wylotowym z miasta nie spełnia tych kryteriów. Ja bym tylko usunął te wyłomy o których pisze @dador i naprawił nierówności ale nie poddawał jej kompleksowej modernizacji. Drogi na wsiach też nie są rewelacyjne, czasami wyłożone z trylinki albo z dużymi dziurami i jakoś nikt nie narzeka. Obecnie może i jest większy ruch ale jest to spowodowane zamknięciem ważnej drogi Rybnik-Racibórz która jest nieprzejezdna na fragmentach. Normalnie Zebrzydowicka kojarzy się tylko z osobówkami i z rzadka autobusami.

 • ~PawelE39 2020-10-09
  14:31:06

  33 2

  Spodziewałem się takiej odpowiedzi. Tak jak myślałem, nie masz pojęcia o czym piszesz.

 • ~tf2 2020-10-09
  14:55:52

  20 6

  Arteks a może UM zaczął zauważać potrzeby mieszkańców i zamiast ślepo realizować tęczowowe wizje wsłuchuje się w ich opinie? Ograniczenie marnotrawstwa pieniędzy na firmy "sportowe", uczenie się na błędach "czerwonych pasów". Taka ewolucja
  to prosta droga do wygranych wyborów samorzadowych.

 • ~absurdalny 2020-10-09
  15:14:36

  22 3

  Jednego remontu nie zrobili a biorą się za drugi, miasto jest tak zakorkowane że ludzie już tracą cierpliwość. Z jednej strony to dobrze że miasto pieniędzy nie ma, przynajmniej nie będzie czerwonej farby na drogach ... popękanej po pół roku.

 • ~Arteks 2020-10-09
  16:14:52

  1 34

  @absurdalny - korki tworzy nadmiar aut. Przyznaję, że jest ich sporo. Jakie masz propozycje związane z rozwiązaniem problemu korkowania się i jak ty byś przeprowadzał remonty aby nie utrudniać ruchu? A może jesteś przeciwny remontom dróg?

 • ~absurdalny 2020-10-09
  16:24:53

  30 3

  ~Arteks jestem fachowcem w swojej branży, Ty fachowcem od trolowania i bujania w obłokach, a w UM są fachowcy od dróg którzy chyba zarządzają miastem zdalnie z domu, bo nie wierzę że poruszają się po mieście w godzinach szczytu. Potrafisz zrozumieć co to znaczy - "jednego remontu nie zrobili a biorą się za drugi"? To następnym razem czytaj ze zrozumieniem.

 • ~Arteks 2020-10-09
  16:32:29

  4 35

  @absurdalny - nie obdarzaj innych swoimi wadami. Twój wpis jest typowym ujadaniem malkontenta. Życie ma przechlapane ktoś kto musi znosić malkontentów i pod tym względem czasami urzędnikom współczuję. Robią remonty - źle, jakby nie robili to też by było źle. Jeśli nie lubisz korków to nie używaj auta i najlepiej załóż klub "antykorkowy". Będzie was więcej - tym lepiej dla innych. ;)

 • ~absurdalny 2020-10-09
  18:54:22

  18 3

  ~Arteks urzędnik robi remont? A myślałem że firma która wygrała drogą przetargu. Starasz się być mądry ale Ci to nie wychodzi, nawet nie trzeba Cię za bardzo punktować bo pogrążasz się swoimi słowami. Chyba dalej nie rozumiesz co do Ciebie piszę, ale chcę Ci uświadomić że to Ty wspomniałeś pierwszy o samochodach a Twoje wspaniałe Rybnickie autobusy również stoją w korkach przez nieudolne decyzje ludzi zarządzających miastem.

 • ~bartezz 2020-10-09
  20:17:43

  14 0

  ~Dador 2020-10-09 11:10:28

  Cyt.
  "Z tego miejsca chciałbym zaapelować do władz miasta o pilną naprawę wyłomów w ul. Zebrzydowickiej przy wiadukcie kolejowym na Księżoku. Dziury z każdym dniem coraz szersze i głębsze. " - ja dodam, że po ilekroć Arteks wykłócał się ze mną, że drogi w Rybniku mamy jedne z lepszych. Ul. Wolna - odcinek od szkoły podstawowej. do drewnianego kościółka - woła o pomstę do nieba! niektóre uliczki na osiedlu Widok i wokół stadionu aż do stacji kolejowej Paruszowiec - są w opłakanym stanie. Asfalt na nich pamięta głęboką komunę lata 80-te. Tak jak Rybnik spadł na psy to aż nie chce się o tym mówic, - temat rzeka.

 • ~Arteks 2020-10-09
  20:45:19

  0 23

  @absurdalny - to zgłoś swoje pretensje do firm budowlanych. W najlepszym przypadku wezmą cię za niegroźnego wariata, w gorszym poleci na ciebie stek łaciny wkurzonych robotników wysłuchujących zwyczajnie upierdliwych ludzi. @bartezz - bo przypomnę, że stwierdziłeś, że mamy drogi "z dziurą na dziurze" a potem podałeś tak jak tu 1-2 "miejsca"... na całe 140 tysięczne miasto. Wyłomy mogą się pojawić w każdej chwili, szczególnie po przejechaniu ileś tam ciężkich ciężarówek - nigdy temu nie zaprzeczałem. I co ważnie prawie ich nie ma na żadnych z dróg które zbudowano w ostatnich latach lub które zostały zmodernizowane. Główne drogi w Rybniku są w dobrym stanie, osiedlowe poprawiły się w ostatnich 2-3 latach, a w wielu dzielnicach znacząca poprawa nastąpiła w ramach budowy kanalizacji 10-15 lat temu bo wszędzie po inwestycji lano nowy asfalt. Te wskazywane przez ciebie czy innych miejsca z wyłomami nadają się na zwykłe zalanie dziur czy kawałek nowego asfaltu bo pozostała część ulicy jest w dobrym stanie. Zresztą wszędzie co jakiś czas trzeba remontować drogi. Czy nie spotkałeś zamknięć, objazdów lub zwężeń na niemieckich lub czeskich autostradach? Jeśli tam nie jeździłeś to nie mogłeś spotkać. Ale zapewniam, że też są - a przecież te kraje słyną z dobrych dróg? To dlaczego muszą robić remonty co jakiś czas? Odpowiedź specjalnie dla kogoś o rozumie dziecka - bo drogi to studnia bez dna i co jakiś czas trzeba je remontować.

 • ~bartezz 2020-10-09
  21:22:14

  14 0

  Arteks - nie tak dawno temu odnośnie mojego komentarza dotyczącego właśnie fatalnego stanu nawierzchni na osiedlu Widok i uliczkach obok stadionu żużlowego - stwierdziłeś, że " jest to niemożliwe, że te uliczki mogą być w fatalnym stanie przecież tam nie ma ani dużego ruchu aut, ani też nie jeżdżą tam samochody ciężarowe" - dowód na nieznanie terenu to raz, a dwa no może i nie jeżdżą lub jeżdżą sporadycznie te ciężarówki ale jeżeli ktoś ma rozum przedszkolaka to nie rozumie tego, że asfalt ( nawierzchnia ) jeżeli pamięta lata 80-te czyli ma około 40 lat to sama w sobie jest zniszczona zębem czasu i warunkami atmosferycznymi a nie dużym ruchem. Na niemieckich i czeskich autostradach bywam wyobraź sobie kilka razy do roku i są objazdy, zamknięcia danych odcinków związane z remontem - to normalne, ale Rybnik zaniedbał drogi w centrum miasta na przełomie kilku lat do tego stopnia, że ogólnie jeździ się fatalnie po śródmieściu i niektórych dzielnicach i najgorsze jest to, że nie widzi się w tym niczego złego.

 • ~Arteks 2020-10-09
  21:39:35

  1 24

  @bartezz - ty czasami piszesz jakbyś żył w innej czasoprzestrzeni niż inni. Naprawdę zaskakujesz bo wszyscy którzy chociaż pamiętają lata 90. wiedzą, że wszędzie w Polsce mieliśmy zaniedbane drogi co było pokłosiem braku remontów w latach 90. i przy jednoczesnym ogromnym wzroście ruchu samochodowego jaki nastąpił po upadku PRL. Ale niektóre miasta w tym Rybnik lepiej lub szybciej sobie z tym poradzili. Owszem ja też jeszcze wskazywałem na tym portalu całe drogi do remontu które były w opłakanym stanie (Piłsudskiego, Miejska, Grunwaldzka, Rudzka) ale zostały wyremontowane lub są w trakcie i nie ma teraz ani jednej ulicy w bardzo złym stanie. Nie można tego powiedzieć o całym naszym regionie bo przecież remontowane obecnie drogi 933, 935, 929 są wręcz przykładem "zapaści" w drogownictwie. Tam naprawdę mogłeś powiedzieć, że były dziury na dziurze np. między Wodzisławiem, a Jastrzębiem. Mieszkańcy Rud wnioskujący o przyłączenie się do Rybnika wskazywali właśnie na jakość dróg jako znaczącą różnicę między powiatem raciborskim któremu podlegają, a między Rybnikiem.
  U nas są już co najwyżej miejsca z wyłomami więc jeśli nadal będziesz pisał, że coś jest w złym stanie w Śródmieściu to będzie trzeba to przyznać jakimiś twoim fantasmagoriom lub znanym u ciebie przesadyzmom. ;)

 • ~absurdalny 2020-10-09
  21:45:15

  21 0

  ~Arteks Ty już idź lepiej spać bo w nocy musisz wstać żeby dopilnować czy autobusy dobrze w Tychach zatankowali :D

 • ~bartezz 2020-10-10
  01:21:11

  12 1

  ~Arteks - a "wyłomy" w drogach to co to jest? Jeżeli koło pojazdu w nie wpada to są to zwykłe dziury, fantasmagorie - czyli urojenia kto ma ten ma! Jak można wymyślać swoje historie chociażby na mój temat i utwierdzać się w przekonaniu, że tak jest. To już jest poważne schorzenie podchodzące bardziej pod stałe leki i regularną kontrolę u specjalisty.

 • ~Arteks 2020-10-11
  11:36:18

  2 8

  @absurdalny - ??? @bartezz - polecasz innym specjalistów, a sam wymyślasz niestworzone rzeczy które wypisujesz o 1 w nocy kiedy większość ludzi śpi... Idź do lekarza który przepisze ci coś na bezsenność. Zyska na tym twój organizm i... ten portal. :)

 • ~bartezz 2020-10-11
  12:11:59

  6 1

  Arteks - nie martw się ty o mój sen, już ci to sto razy pisałem, ciesz się, że ty śpisz bo musisz nabrać w nocy sił i energii by potem cały dzień wypisywać swoje denne i nikomu do niczego niepotrzebne elaboraty, które większość tu czytających olewa, wyśmiewa i zbierasz pod nimi tony minusów - ty idz do lekarza o jakiej specjalności to ty dobrze wiesz i opowiedz mu o swojej manii przypisywania urojonych i zmyślonych bzdur pod moim adresem i innych komentatorów również. Wówczas portal zyska na tym wśród czytających bo komentarze będą spójne logiczne i na temat a nie tylko o twoich " dziadach węglowych" i "motodominacji" - które to wątki wrzucasz gdzie tylko się da nawet w artkykułach na inny temat.

 • ~Arteks 2020-10-11
  12:30:48

  1 6

  @bartezz - bardzo dobrze, że mnie z tego kojarzysz. Myślę, że młodzi ludzie zapamiętają mi to na plus bo kiedyś to co propaguję czyli: rezygnację z motodominacji i dziadowania w ogrzewaniu będzie oczywistością. Twoje wpisy to przeważnie przesadzone i histeryczne śmieci.

 • ~bartezz 2020-10-11
  13:15:33

  6 1

  Arteks - w ramach ścisłości - ja cię kojarzę z tego portalu jako osobę, której coś w życiu nie wyszło bądź nie wychodzi i teraz będąc osobą dorosłą próbuje zaistnieć w świecie i każdego dnia chce się na siłę dowartościować właśnie takimi stwierdzeniami "Myślę, że młodzi ludzie zapamiętają mi to na plus" hehe : ) dobre, młodzi ludzie mają w szerokim poważaniu twoje wypociny z komentarzy bo mają inną rzeczywistość niż ty sobie myślisz - mają młodość, którą realizują w inny sposób - żywiołowo, sportowo i rekreacyjnie niż tkwienie godzinami w komentarzach - akurat w tym temacie dużo wiem. Wystarczy przeczytać komentarze co ci "młodzi ludzie" ci odpisują : ) moje komentarze "śmieci" - są przynajmniej pozytywnie odbierane przez czytających co widać szczególnie w ocenach a najważniejsze po braku polemiki ze mną - czyli akceptacji moich stwierdzonych faktów przez innych gdzie z tobą komentatorzy toczą " pojedynki słowne " - na masową skalę
  Określenie " narcyz " - idealnie pasuje dla takiej właśnie osoby.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy "Okrąglaczek" w Rybniku to potrzebna miastu inwestycja?
Oddanych głosów: 582