zamknij

Wiadomości

Remont Mikołowskiej zakończony. Zapomniano o rowerzystach?

2015-09-04, Autor: bf
W pierwszych dniach sierpnia zakończył się długo oczekiwany remont ul. Mikołowskiej. Nowina ta zapewne ucieszyła niejednego kierowcę, który pokonuje ten fragment drogi w komfortowych warunkach. Musimy jednak dorzucić łyżkę dzięgciu do tej beczki miodu – choć miasto może pochwalić się nową, asfaltową drogą rowerową, to niekoniecznie może się ona podobać rowerzystom. Dlaczego? 

Reklama

Od miesiąca możemy cieszyć się wyremontowanym odcinkiem ul. Mikołowskiej (od skrzyżowania z ul. Więźniów Politycznych do Ronda Mikołowskiego). Wykonawca postarał się o równą jak stół jezdnię, szerokie pobocza, a także asfaltową drogę rowerową wraz z odpowiednimi oznaczeniami. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że faluje na całej swojej długości w miejscach wyjazdów z posesji.

>> Nie widzieliście, jak wygląda obecnie ul. Mikołowska? Zobaczcie zdjęcia<<

Pytanie, dlaczego zatwierdzono taki, a nie inny projekt budowy drogi? Dlaczego magistrat nie zdecydował się na prosty odcinek ścieżki? Czy plany budowy kolejnych ścieżek rowerowych zakładają zastosowanie podobnych rozwiązań jak powyżej? Takie pytania skierowaliśmy do rybnickiego magistratu.

W odpowiedzi uzyskaliśmy informacje od Agnieszki Skupień, rzecznik magistratu. - Tzw. falowanie niwelety drogi rowerowej jest następstwem kilku czynników, które wymuszają takie rozwiązania. Przede wszystkim istniejące zjazdy do budynków i ich wysokość względem jezdni uniemożliwiają ich połączenie bez konieczności obniżenia na drodze dla rowerów. Kolejnym aspektem jest kwestia prawidłowego odprowadzenia wody deszczowej z pasa drogowego, w tym również z drogi dla rowerów oraz istniejącego tam chodnika. Oba elementy muszą być „pochylone” w kierunku jezdni, aby wody deszczowe nie były kierowane w kierunku przyległych posesji – wyjaśnia Agnieszka Skupień.

Jak dodaje rzecznik magistratu, powyższe uwarunkowania uniemożliwiły poprowadzenie niwelety drogi rowerowej na jednym poziomie. Podobna sytuacja ma również miejsce na przebudowywanej (w etapach) ulicy Rudzkiej.

Jednakże, Agnieszka Skupień zapewniła nas, że magistrat znajduje się w trakcie tworzenia polityki rowerowej dla Rybnika, co w przyszłości pozwoli, tam gdzie będzie to możliwe, wypracować lepsze standardy dróg rowerowych.

Przypomnijmy, że za kreowanie polityki rowerowej od czerwca tego roku odpowiada Jan Fiałkowski. >>Więcej w wywiadzie tygodnia<<


Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (36):
 • ~gossska 2015-09-04 16:14:56

  przeciez tak samo jest zrobione przy zalewie... zamiast przy drodze zrobic pas dla rowerzystów nowa sciezka jezdzi sie falowo... ściezka przy ulicy raciborskiej to równiez teren falowany alby uwzglednic zjady do poseji dodatkowo minusem tutaj sa te fatalne krawezniki.. nie wiem kto to projektuje, ale smiem twierdzic ze o osoba siadajaca na rower od swięta...

  0 0
 • ~ 2015-09-04 16:15:32

  sorry ale to już czepianie się :/ jest fajna ścieżka, nie było jej - to chyba dobrze nie? są o wiele gorsze ścieżki w rybniku, a ta (moim zdaniem), to jedna z lepszych...

  23 1
 • ~gossska 2015-09-04 16:21:43

  polecam miastu robic konsultacje z rowerzystami przed budowa kolejnych tras... z osobami, które maja wizje i maja cos do powiedzienia w temacie... a przede wszsytkim są praktykami, doswiadczonymi praktykami... watpie ze Magistrat przesiadze sie na rowery i bedzie korzystał z tego co zatwierdził...
  Czechy, czy Wrocław , Poznań , tam nie ma podobnych tras jak do tych które osoatnio powstaja w rybniku przy remontowanych drogach, niby dlaczego ? moze tam nie pada deszcz???

  3 0
 • ~gossska 2015-09-04 16:27:21

  oczywiscie bardzo dobrze, ze powstała, to jest na plus, wygodniej np mi sie jezdzi ta przy mikołowskiej niz przy rudzkiej...
  swojego posta nie odnosze jako porownania do innych sciezek w Rybniku ale do jej formy, bo czyz nie lepiej by było gdyby został wyobrebniony pas przy jezdni... oddzielony od chodnia, bez tych górek? ta sciezka i tak beda chodzic piesi, dla nich to bedzie zwykły chodnik.. tylko ze szeroki..

  8 0
 • ~goliat 2015-09-04 16:58:50

  cyt "Jednakże, Agnieszka Skupień zapewniła nas, że magistrat znajduje się w trakcie tworzenia polityki rowerowej dla Rybnika, co w przyszłości pozwoli, tam gdzie będzie to możliwe, wypracować lepsze standardy dróg rowerowych"
  W trakcie?
  No cóż , co masz zrobić dzisiaj zrób po jutrze, będziesz miał 2 dni wolnego, w tym kraju tylko się myśli o przyszłości !!!

  3 0
 • ~Lateks 2015-09-04 17:03:11

  Niezłe wytłumaczenie, zamiast zaprojektować drogę szerszą o pół metra żeby rowerzyści mogli normalnie z niej korzystać. Zrobiono skate park tylko po to żeby urzędnikom jadącym samochodem przypadkiem rowerzysta nie blokował ruchu. W dodatku nie rozumiem po co jest znak "zakaz jazdy rowerem" w miejscu wjazdu na stację benzynową?

  5 0
 • ~serum 2015-09-04 17:43:43

  was chyba do reszty ze tak powiem porypało chcielibyscie byc mieszkancami posesji przez ktora przechodzi ta sciezka rowerowa? jesli byla by prosta to znow wlasciciele zwracali by sie z pretensjami ze nie moga wjechac pod swoj dom bo maja wysoki kraweznik albo wysoki podjazd i urywaja miski olejowe jak w przypadku slynnego przejazdu na skrzyzowaniu ulicy gliwickiej i deptaku zrobili wyysoki podjazd i co? luuuudzie zastanowcie sie czasem co wypisujecie!!!

  3 0
 • ~Arteks 2015-09-04 18:12:45

  Jechałem tam kilka dni temu i żadnego dyskomfortu nie czułem. Podobają mi się rozwiązania związane ze skrętem w lewo i profesjonalne przejazdy przez ulicę, a także światła wzbudzane przez rowerzystów na skrzyżowaniu koło przychodni. Z drugiej strony trzeba dążyć do jak najlepszych rozwiązań w przypadku kolejnych projektów i jeśli to tylko możliwe to przecież nie jest powiedziane że wyjazdy muszą być obniżane bo jeśli droga rowerowa byłaby puszczona na wysokości jezdni, a nie chodnika - nie trzebaby obniżać ją przy wjazdach do posesji. A wjazdy mogłyby być inaczej wyprofilowane i obniżać się między chodnikiem a drogą rowerową.

  8 0
 • ~exx 2015-09-04 19:34:43

  Magistratowi polecam otworzenie strony z STREET VIEW na dowolnym zadupiu w UK i proszę sobie zobaczyć jak mają wyglądać wjazdy na posesje i zjazdy z chodników.Tam inwalida na elektrycznym wózku dojezdie wszedzie ,odpływy zrobione w kraweżnikach .Tak więc bez ruszania d...py można zobaczyć coś więcej niż czubek swojego nosa .

  14 0
 • ~elegant 2015-09-04 21:51:11

  Miało być lepiej ,a jest gorzej.Pan prezydent Student jest zapalonym rowerzystą i nie mógł zadbać o komfort rowerzystów?Mógł!
  Niewiele brakowało .Tyle było utyskiwań na Fudalego,a tu prosta inwestycja i porażka.To nie jest prawidłowo zrobione.Arteks może Ty nie wyjeżdżasz poza Rybnik i dla Ciebie to jest spełnienie marzeń,ale inni jeżdżą po Europie i takich "rozwiązań"nikt nie stosuje .To jest zwyczajne spartolenie roboty.

  7 0
 • ~ 2015-09-04 22:46:01

  A co może mieli pod każdym wjazdem tunel zbudować albo zrobić estakade?

  0 7
 • ~Lateks 2015-09-04 23:34:24

  ~Przekliniak, ~serum, Marcin Complak, ~Arteks, wystarczyłoby zrobić całą ścieżkę albo na wysokości drogi, ew. troszkę wyżej i wszystko by było w porządku, prosto i wygodnie, takie to trudne?

  4 0
 • ~elegant 2015-09-05 00:03:45

  Jeżeli obecna władza ma problem z właściwym połączeniem ścieżki rowerowej z wjazdami do posesji tak ,aby wyeliminować tzw.efekt falowania nawierzchni to nie mamy o czym rozmawiać.To jest brak wyobraźni połączony z brakiem nadzoru inwestorskiego.Brak gospodarza ,zmarnowane pieniądze!

  9 0
 • ~lewy_gwint 2015-09-05 08:50:51

  To Wasze falowanie nie ma żadnego znaczenia. To nie jest żaden tor wyścigowy, tylko miejsce gdzie przeciętny rowerzysta pojedzie 15 km/h a z górki trochę szybciej. Czujei się na tyle komfortowo, że ma świadomość, że do dupy nie wiedzie mu jakiś pajac ( z wyjątkiem pajaca na rowerze)

  0 0
 • ~ 2015-09-05 09:30:33

  Czepianie się - ścieżka jest świetna. Gdyby to chodziło o falowanie bo asfalt jest to de, to bym zrozumiał. Ale w tej sytuacji? Mnie to nie przeszkadzało... bardziej byłem zajarany sygnalizacją dla rowerzystów, która po podjechaniu zmienia się po chwili.

  0 3
 • ~inzynier 2015-09-05 09:33:57

  Lewy gwint nie chodzi o kulturę jazdy na rowerze tylko o niewłaściwie wykonaną ścieżkę rowerową wzdłuż ulicy Mikołowskiej.Stosunkowo proste zadanie ,ale jak widać nie dla wszystkich.

  0 0
 • ~GieKSa2 2015-09-05 11:20:13

  No to czekam( bez radości!!!) na pierwsze ofiary tego komunikacyjnego cudu...

  0 4
 • ~lewy_gwint 2015-09-05 11:55:55

  Inżynier - nie rozumiem o co chodzi, nic nie pisałem o kulturze. Poza tym tytuł artykułu sugeruje że o rowerzystach zapomniano co nie jest prawdą. A równość ścieżki jaka byś sobie życzył. Jaka prędkość projektowa, jakie łuki poziome, jakie widoczności. Jakie łuki pionowe, może jeszcze ma być szersza, może wszystkie drzewa należało wyciąć. Itp. Prawda jest taka że to co zostało wybudowane to zlepek kompromisów, który jest całkiem użyteczny i dobrze wykonany. Jakby był źle wykonany to byś miał dziury na drodze i ścieżce

  2 0
 • ~antyfudali 2015-09-05 12:48:16

  Widzę,że wypowiada się tu masa osób,dla których ścieżka rowerowa jest tylko po to,by im rowery sprzed samochodu zniknęły. Sorry,ale z takim podejściem,to nie macie się co wypowiadać w temacie jakości tej ścieżki. Czy tak wyprofilowana ścieżka to tragedia? Nie sądzę,dla wielu rowerzystów faktycznie nie będzie to problemem. Ale nie zapominajmy,że rowerzyści są różni. Jeden lubi sobie w towarzystwie rekreacyjnie popedałować, drugi nie przejmie się garbami,bo nie po takich dziurach już jeździł,ale są też tacy,którzy lubią na szosowych rowerach docisnąć solidnie. To właśnie ostatnią grupę trzeba by zapytać,jak im się jedzie po czymś takim. Podsumowując,tragedii nie ma,ale na pewno nie ma się co chwalić profesjonalną trasą rowerową,bo zdecydowanie nią nie jest.

  4 0
 • ~wojto 2015-09-05 14:36:35

  Dla emeryta, który jedzie 12km/h taki rollercoaster nie ma znaczenia i jest zupełnie nieodczuwalny. Nawet dla mnie, gdy jadę góralem, takie spartolenie jeszcze mnie nie wkurza. Ale gdy jadę szosą, jazda po czymś takim, jest identyczna jakby na autostradzie/ekspresówce co chwila, co kilometr, były takie zakręty jak ostry zakręt w prawo na S69 przy Bielsku jadąc na Żywiec. Dziecinne tłumaczenie w tym wypadku Pani Skupień, o spływającej wodzie itp. pierdołach, powoduje tylko u mnie żal, że nowa władza w tym temacie przejęła stare zwyczaje poprzedniej ekipy Fudalego i dalej sobie robi ze mnie debila/idiotę/bezmuzgowca. Zamiast napisać wprost: - "tak spieprzyliśmy kolejną drogę dla rowerów ale nie powtórzymy już NIGDY tak prostackich błędów" otrzymuję marketingowy bełkot "że magistrat znajduje się w trakcie tworzenia polityki rowerowej dla Rybnika, co w przyszłości pozwoli, tam gdzie będzie to możliwe, wypracować lepsze standardy dróg rowerowych"... czyli tłumacząc na PL - teraz właśnie siedzimy i pijemy kawę, więc za 10 lat od Szpitala w kierunku Rybika na Żołędziowej, położymy nowy asfalt - bo jednak tworzenie nowej polityki i nowych standardów to nie przelewki...

  3 0
 • ~wojto 2015-09-05 14:45:11

  Bezmózgowca oczywiście... A najgorsze w tym wszystkim w tej chwili jest to, że jadąc ulicą a nie tym wyrobem pseudopodobnym do drogi dla rowerów na Mikołowskiej i Rudzkiej, czuję się jak wróg publiczny nr 1. Bo policja może mi wlepić mandat, a część samochodziarzy, którzy nigdy nie poruszali się inaczej niż na 4 kółkach i mają totalnie ograniczony punkt widzenia, widzi we mnie kolorowego gnoja, który zagraża im pięknym lśniącym blachom i spowalnia ich do nominalnych 50km/h

  0 1
 • ~Lateks 2015-09-05 14:50:29

  Wojto a ja już myślałem że jestem marudą, jednak jeżdżących szybko i sprawnie na rowerze jest więcej....

  2 0
 • ~wojto 2015-09-05 17:36:17

  Latex, ale popatrz też prawdzie w oczy. Jeżdżących szybko czyli szoszonów lub slick'owców jest w Rybniku garstka ludzi. Przejeżdżających często/regularnie przez samo centrum Rybnika dosłownie parę sztuk. W chwili obecnej z naszym zdaniem nikt się nie liczy! Tak jak piszesz, też bym wolał 80cm pasek dodatkowego asfaltu nieoddzielony od jezdni, co miałoby jeszcze ten plus, że teoretycznie byłby odśnieżony w zimie. Mikołowska mi zwisa, bo tam można sobie bezpiecznie jechać środkiem normalnej drogi, ale na Rudy - no po prostu płakać mi się chce, bo powyżej 30km/h jazda drogą rowerową to taka sama przyjemność jak np. jazda pociągiem z Rybnika do Zakopanego. Dodatkowo tam, pani Agnieszka Skupień, bała się, że woda ze ścieżki będzie zalewała pole z trawą, bo gro tych zjazdów prowadzi do nikąd i dodatkowo są osobno poprzecznie asfaltowane... To już nie jest głupota, to jest totalna czarna magia - ni jak nie potrafię tego zrozumieć. No i jeszcze chyba nikt nie wspomniał o modnych w naszym kraju barierkach "ochronnych" aby rowerzysta przypadkiem nie zjechał w pole - lepiej zahaczyć kierownicą o barierki i wyrżnąć przyjemnie i dostojnie na asfalt - w końcu w wielkich tourach co chwilę pokazują jak ktoś szoruje po asfalcie więc to naprawdę musi być przyjemne...

  0 0
 • ~GieKSa2 2015-09-05 18:22:58

  wojto....a pierd....my autostrady, drogi szybkiego ruchu, porządne drogi i wybudujmy dla kilku debili autostradki rowerkowe. Jesteście tacy och i ach, to radźcie sobie pośród samochodów i motocykli, a nie płaczecie, skamlecie o bezkolizyjne ścieżki rowerowe. Zapisz się do: Grupy Kolarskiej Viktoria Rybnik

  0 5
 • ~lordofthedrinks 2015-09-05 19:49:07

  Znowu odzywa sie najbardziej roszczeniowa (obok rolników i górników) grupa w Polsce czyli ROWERZYŚCI ! Zawsze im źle, oni zawsze mają rację, oni wszędzie mają pierwszeństwo oraz wszystko im się należy....Nie robią scieżek ....ŹLE....robią... też Źle. Potem następuje wojna między tymi , którzy jeżdżą na zwykłych rowerach miejskich, tymi którzy na tzw"góralach" i tymi najbardziej roszczeniowymi na szosówkach którego racja jest bardziej "mojsza".

  0 2
 • ~Arteks 2015-09-05 20:09:11

  @GieKSa1 - to i tak jest najlepsza w tej chwili droga rowerowa w ROW mimo tego drobnego mankamentu na który zwracają uwagę czepialscy. Za jakiś czas do różnych fajnych rzeczy które ma lub robi Rybnik, a których będziesz zazdrościć - dojdą drogi rowerowe. Bo same drogi samochodowe mamy już naprawdę na europejskim poziomie, a w żadnym z okolicznych miast nie przeprowadzono tak kompleksowych modernizacji jak nasza Wodzisławska czy Żorska. I pomyśleć że jeszcze kilka lat temu byliśmy w tej dziedzinie przeciętni, a teraz tak bardzo wyróżniamy się na plus. Teraz czas na kolej, drogi rowerowe i co raz większe uprzyjaźnianie miasta. Chyba też jesteśmy jedyni którzy tworzą nowe parki/skwery i tak dużo inwestujemy w sport? Mam nadzieję że jak wybudowana zostanie płd. obwodnica miasta to twoja szczęka na pewno opadnie, na pewno wkrótce Rybnik weźmie się także ostro za transport zbiorowy. Obecnie wprawdzie tabor mamy bardzo nowoczesny, jego wyposażenie czy wyposażenie przystanków też - szwankują taryfy, rozkłady i układ linii ale akurat jest to łatwiejsze i tańsze to zmian niż tabor. Być może pomogą też jakieś zmiany personalne w ZTZ. W twoich frustracyjnych komentarzach dość łatwo dopatrzeć się czego akurat w danej chwili osoby z kopleksami z okolicznych miejscowości zazdroszczą Rybnikowi. ;P Dobrze wiedzieć że zazdrościcie nam inwestycji dla rowerów. :D

  0 4
 • ~GieKSa2 2015-09-05 21:03:49

  arteks "przyhaltuj"....bo jeszcze trochę i Rybnik będzie "większy" od Nowego Jorku, Londynu, czy Monachium

  2 0
 • ~Arteks 2015-09-05 21:27:11

  @GieKSa2 - hehehe o to się nie bój, byleby twoja miejscowość nie była za jakiś czas za Konstantinovką lub za Lunikiem ;)

  0 2
 • ~antyfudali 2015-09-05 23:24:54

  W temacie roszczeniowych rowerzystów ... ktoś już tu dziś zwrócił uwagę,że zgodnie z przepisami w przypadku istnienia drogi rowerowej rowerzysta nie może jechać ulicą. Dlatego jeśli takie drogi mają być źle robione,to lepiej,żeby nie były robione wcale. Rowerzysta nie powinien żałować,że korzysta z takiej drogi. Czy to naprawdę tak trudno zrozumieć? Ktoś z Was chciałby jechać samochodem kiepska drogą widząc tuż obok lepszą i pustą? Profilaktycznie dodam,że jest sporo większa szansa,że na Mikołowskiej będę jechał samochodem,a nie rowerem - jak widać widzę coś więcej niż czubek własnego nosa.

  5 0
 • ~Arteks 2015-09-06 00:06:58

  @anty.fudali - jeśli coś robić to dlaczego nie najlepiej jak można - zgadzam się. To nie jest jeszcze szczyt marzeń jeśli chodzi o drogę rowerową ale jest już mega lepiej niż było. Przypomnę że np. na Góreckiego powstała z kostek bauma... Też się da po niej jeździć i lepiej taka niż żadna. Może to jest też kwestia roweru jaki się posiada? Bo ja jadąc Mikołowską jakiegoś dyskomfortu nie miałem - wręcz przeciwnie, świetnie się tam jedzie, podobnie zresztą Rudzką. Ludzie na wsiach jeżdżą po róznych polnych i wiejskich drogach i nie mają do nikogo pretensji. U nas ludzie narzekają nawet na zjazd asfaltowy 3 cm w dół raz na 20 metrów... Może mamy w Rybniku większe wymagania, a może jesteśmy bardziej rozpieszczeni? ;)

  0 3
 • ~wojto 2015-09-06 09:48:48

  Arteks, my po prostu widzimy, że już od kilkudziesięciu lat u naszych południowych sąsiadów się DA. Od ładnych kilku lat da się też we Wro, Kra, Gda, War, a przecież tam 100-krotnie większe mózgi nie rządzą tymi miastami niż w Rybniku? Nieprawdaż? Już nie mówię o krajach zachodnich, czy północnych, gdzie dobra infrastruktura rowerowa jest od dawien dawna. Nie musimy odkrywać czegoś na nowo, tworzyć nowych rozwiązań itp. one już istnieją od lat, trzeba ją tylko poprawnie skopiować a nie latami uczyć się na swoich błędach! 20lat Rybnikowi zajęło przejście z kostki na asfalt, czy kolejne 20 mamy czekać aż droga będzie prosta bez wywijasów - przecież nie oczekujemy nie wiadomo czego (zadaszonych ścieżek, podgrzewanych asfaltów itp.) co sugerują nam takie trole jak choćby ~lordofthedrinks. Za komuny bez zbędnych ceregieli potrafili wylać asfalt na chodnik i przejechać walcem np na Żołędziowej, teraz nie potrafią go poprawić, choć remontów pod nim ostatnimi laty było już kilka. No bo teraz to trzeba u nas postawić całę masę znaków, barierek zrobić projekt na 500 stron itp. Prosta, banalna wręcz rzecz nagle przeistacza się do rangi technologii XXII wieku...

  3 0
 • ~GieKSa2 2015-09-06 10:53:46

  wojto- ale tuby UM Rybnik i lizusa redakcji nie przekonasz....

  2 0
 • ~elegant 2015-09-06 11:48:35

  Arteks nie chcę być "czepialski".Wszystkie inwestycje ,o których tak pochlebnie się rozpisujesz powstały w latach minionych za Prezydenta Fudalego.Dobrze pamiętam,ile było słów krytyki pod jego adresem w trakcie ich realizacji.Dzisiaj podajesz je jako przykład dróg na poziomie "europejskim",to dlaczego pytam się nie można prawidłowo położyć ścieżki rowerowej w Rybniku za obecnego Prezydenta?czy tak trudno im wyjść z biura ,żeby tego dopilnować.Prezydent Kuczera sam dobrał sobie ekipę z osób kompetentnych
  ( wydawałoby się?),a banalnie prostej rzeczy nie potrafią wykonać.To co będzie kiedy przyjdzie nam realizować poważniejsze zadania?

  3 0
 • ~daro 2015-09-06 16:39:13

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  1 0
 • ~___ 2015-09-06 23:41:19

  ~Arteks "w żadnym z okolicznych miast nie przeprowadzono tak kompleksowych modernizacji jak nasza Wodzisławska czy Żorska. I pomyśleć że jeszcze kilka lat temu byliśmy w tej dziedzinie przeciętni, a teraz tak bardzo wyróżniamy się na plus" - gdyby robiąc takie "kompleksowe modernizacje" wykorzystano szansę i pomyślano o sensownych pasach dla rowerów, można tak napisać, a tak to co napisałeś to kpina, jak ona ma się do promowanej przez Ciebie polityki zrównoważonego transportu, bo wychwalanymi "modernizacjami " znowu gonimy trzeci świat,
  druga sprawa, nasi dzielni strażnicy miejscy nudzą się obecnie z powodu braku fotoradaru, to może łaskawie co jakiś czas skontrolowali wspomnianą Mikołowską i zrobili porządek z parkującymi na pasie rowerowym samochodami, bo już kilkakrotnie zdarzyło mi się trafić tam parking całkowicie blokujący przejazd rowerów

  2 0
 • ~Arteks 2015-09-07 09:57:02

  @____ - nie łap mnie za słowa, pisałem to jako riposta dla tych którzy uważają że jest zły dojazd do autostrady, a nie w kontekście dróg rowerowych. Czytasz moje wpisy? Jeśli tak to wiesz że od kilku lat krytykowałem niedbałość władz o ścieżki rowerowe i to jeszcze w czasach kiedy inni na to nie zwracali uwagi. Dopiero teraz coś w temacie rowerów rusza, a to że prezydent powołał specjalną osobę która ma się tym zająć, dobrze o nim świadczy. Natomiast weź też pod uwagę czy jazda rowerem po szosie pełnej aut to coś bardzo fajnego dla rowerzysty? Raczej średnio.

  0 2

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno zrezygnować z udzielania dotacji organizacjom pozarządowym?
Oddanych głosów: 424