Remis ROW-u 1964 Rybnik z Gryfem Wejherowo. Karetka na boisku

2018-11-17, Autor:

W 19. kolejce II ligi piłkarze ROW-u 1964 Rybnik zremisowali na stadionie przy ul. Gliwickiej z Gryfem Wejherowo 1:1. Gola dla gospodarzy strzelił z rzutu karnego Jan Janik.

Rybniczanie otworzyli wynik w 23. minucie. Po faulu w polu karnym na Piotrze Okuniewiczu sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. Rzut karny pewnie wykorzystał Jan Janik. Chwilę później prowadzenie mógł podwyższyć Mateusz Mazurek, ale z bliskiej odległości przestrzelił. Przed zmianą stron dobrą okazję zmarnował jeszcze Marek Krotofil, który po dośrodkowaniu Pawła Jaroszewskiego uderzył głowa prosto w bramkarza gości.

W drugiej połowie więcej przy piłce byli piłkarze z Wejherowa, ale to ROW stwarzał groźniejsze sytuacje. W 58. minucie ponownie Mazurek zmarnował dobrą okazję. W sytuacji sam na sam z bramkarzem gości strzelił prosto w Dawida Lelenia. W 67. minucie dobrze lewą stroną przebił się Krzysztof Koch, który podał w pole karne do Kamila Spratka, ale ten uderzył obok bramki.

Wspomniany Koch chwilę później dobrze wyszedł z kontratakiem, ale dosyć ostro został zaatakowany przez Kamila Włodykę. Zawodnik Gryfa dostał żółtą kartkę, a piłkarz ROW-u potrzebował pomocy lekarza. Ostatecznie Koch opuścił boisko w karetce. Rybniczanin miał problemy z oddychaniem po zderzeniu z przeciwnikiem i upadku z dużej wysokości.

Kilkuminutowa przerwa, związana z pojawieniem się na murawie karetki, lepiej podziałała na przyjezdnych. Chwilę po tym wydarzeniu Gryf wyrównał. Po dośrodkowaniu w pole karne piłka spadła pod nogi Oskara Sikorskiego, a ten z bliskiej odległości pokonał Kacpra Rosę.

Mecz zakończył się remisem 1:1, z którego nikt nie może być zadowolony. Zarówno ROW 1964, jak i Gryf, bardzo potrzebują punktów, żeby oddalić się od strefy spadkowej.

W tym roku piłkarze II ligi rozegrają jeszcze dwie kolejki. Rybniczanie zmierzą się w nich na wyjazdach z Górnikiem Łęczna i Resovią.

Zbigniew Szymkowicz – trener Gryfa Wejherowo

Mecze z ROW-em zawsze były dla nas ciężkie. U siebie wygraliśmy 1:0, ale po trudnym spotkaniu. Dziś trudno nam się wchodziło w mecz. Na dodatek dostaliśmy gola z rzutu karnego i sytuacja się pogorszyła. Byliśmy zmuszeni do ataku pozycyjnego, w którym nie czujemy się dobrze. Po przerwie przyśpieszyliśmy grę i w końcu udało się wyrównać.

Dzisiejsze starcie można było nazwać meczem za 6 punktów. Być może to też miało wpływ na grę obu zespołów. Wydaje mi się, że wynik można uznać za sprawiedliwy.

Jacek Trzeciak – trener ROW-u 1964 Rybnik

W pierwszej połowie zagraliśmy przyzwoicie. Po zmianie stron więcej z gry miał Gryf, jednak z przekroju całego meczu to my mieliśmy więcej okazji. Nie potrafiliśmy jednak tego wykorzystać i podwyższyć prowadzenia. To się niestety zemściło w końcówce.

Każda drużyna walczyła w wielką determinacją. Nie było to może wielki mecz, ale trzeba zauważyć, że spotkały się zespoły walczące o utrzymanie.

Co do Krzysztofa Kocha to spadł on z dużej wysokości i mocno uderzył w ziemię. Przez chwilę nie umiał złapać oddechu, dlatego z boiska zabrała go karetka.

ROW 1964 Rybnik - Gryf Wejherowo 1:1 (1:0)

1:0 - Jan Janik (23 – rzut karny), 1:1 - Oskar Sikorski (81)

ROW 1964: Rosa - Janik, Krotofil, Jary, Jaroszewski - Mazurek (90’ Rostkowski), Bukowiec, Zawadzki, Koch (79’ Dudzik) - Brychlik (65’ Spratek), Okuniewicz

Gryf: Leleń - Brzuzy, Kołc, Wicki, Machol (68’ Goerke) - Ryk (90’ Bury), Koziara (68’ Sikorski), Włodyka, Chwastek - Rogalski, Czychowski

Żółte kartki: Brychlik, Okuniewicz, Jaroszewski, Janik - Czychowski, Włodyka, Sikorski, Chwastek

Widzów: około 250