Rekord frekwencji w rybnickim turnieju szachowym

2017-01-04, Autor:

Od 27 grudnia do 31 grudnia trwał w Rybniku XXXIV Międzynarodowy Turniej Szachowy. Składał się on z dwóch części. Turniej Open był rozgrywany w sali MOSiR-u przy ul. Powstańców, natomiast turnieju dla najmłodszych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 10.

Turniej Open zgromadził 46 szachistów. Zwycięzcą został rybniczanin, a zarazem trener MKSz Rybnik, Marcin Krzyżanowski (obecnie reprezentujący barwy Silesia Racibórz). Drugie miejsce zajął Kacper Bilczewski (UKS Ognisko Rydułtowy), natomiast trzeci był Kacper Tomaszewski (MKSz Rybnik).

W turnieju dla najmłodszych został pobity rekord frekwencji. W tym roku w imprezie wzięło udział 158 zawodników. Zawody zostały rozegrane w trzech grupach - do lat 8, 10 i 12. Klasyfikacja została sporządzona oddzielnie dla chłopców i dziewcząt.

Wyniki:
Grupa do lat 8 chłopców: I miejsce Szymon Stanik AKS Mikołów, II miejsce Michał Rożek Skoczek Czerwionka-Leszczyny, II miejsce Dawid Wierzbicki Zagłębie Dąbrowa Górnicza.
Grupa do lat 8 dziewcząt: I miejsce Kinga Łupińska Śródmieście Wrocław, II miejsce Pola Seemann MKSz Rybnik, III miejsce Zuzanna Gaszka MKSz Rybnik.
Grupa do lat 10 chłopców: I miejsce Kamil Kotowicz Pałac Młodzieży Katowice, II miejsce Zahar Maksymyshyn z Ukrainy, III miejsce Piotr Karwacki Zagłębie Dąbrowa Górnicza.
Grupa do lat 10 dziewcząt: I miejsce Marta Khabak z Ukrainy, II miejsce Anna Tim Pałac Młodzieży Katowice, III miejsce Magda Oborska Hetman Katowice.
Grupa do lat 12 chłopców: I miejsce Maciej Sowiński MDK Chorzów, II miejsce Tobiasz Zmysłowski AZS Politechnika Śląska Gliwice, III miejsce Sebastian Smoleń Diagonalia Imielin.
Grupa do lat 12 dziewcząt: I miejsce Milena Ślusarczyk Hetman Koronny Trzebinia, II miejsce Hanna Bugaj Ognisko UKS Ognisko Rydułtowy, III miejsce Zofia Mrozek Baszta Wodzisław Śląski.