RALK: w meczu na szczycie lepsze AHE

2010-01-13, Autor:
Za nami kolejne mecze Rybnickiej Amatorskiej Ligi Koszykówki.

W pierwszej rundzie pojedynek drugiej i trzeciej drużyny XI edycji RALK zakończył się sześciopunktowym zwycięstwem wicemistrzów ligi. Dlatego piąty mecz dwunastej kolejki, czyli rewanż w tegorocznych rozgrywkach, zapowiadał się bardzo ciekawie. Tym razem po bardzo interesującym i wyrównanym spotkaniu AHE Wodzisław Śląski odniósł zwycięstwo nad Kulturalnym Klubem z Rybnika. W pozostałych meczach wygrywali faworyci.

Wysokie zwycięstwo odniosła drużyna SKOK-u Ziemi Rybnickiej z Czerwionki nad zamykającym tabelę rozgrywek zespołem Browarów Żory. Od początku spotkania SKOK  posiadał przewagę, którą w pierwszej połowie spotkania doprowadził do szesnastu punktów. Żorzanie tylko w trzeciej kwarcie postawili rywalom trudniejsze warunki, ale w ostatniej części gry przeciwnik ich zdeklasował, wygrywając czwartą kwartę trzydziestoma punktami.

Podobnie dużą różnicą punktów drużyna Leśnej Perły z Radlina wygrała z Czarno na białym z Rybnika. Uzyskaną przewagę od początku radlinianie systematycznie powiększali. Czym bliżej końca meczu, tym gorzej radzili sobie gracze z najmłodszej drużyny RALK-u, przegrywając trzecią kwartę trzynastoma, a czwartą dwudziestoma trzema punktami. Bardziej doświadczony zespół Leśnej Perły pokonał rywali i umocnił się na piątym miejscu w tabeli.

Łatwe zwycięstwo odnieśli również podopieczni trenera Czesława Grzonki, pokonując rywali różnicą ponad pięćdziesięciu punktów. Bezimienni nie potrafili skutecznie przeciwstawić się drużynie ARX, która z minuty na minutę punktowała rywali i po ostatnim gwizdku sędziów zanotowała wysoką wygraną.

Po trzech nieciekawych i jednostronnych spotkaniach, na parkiecie zameldowały się dwie rybnickie drużyny - Do ostatniej kropli...Butimex Inkognito Basket. W pierwszych kilku minutach dziesięciopunktową przewagę dość łatwo uzyskał ubiegłoroczny mistrz RALK. Jednakże w miarę upływu czasu zespół Butimex-u radził sobie coraz lepiej odpowiadając rywalowi niemal na każdy zdobyty punkt. Druga kwarta zakończyła się jeszcze zwycięstwem mistrzów, ale tylko dwupunktowym. Kolejna część to dalsza ambitna gra i próba zmniejszenia przewagi drużyny Do ostatniej kropli..., w szeregi której wkradło się zdenerwowanie. Tym razem kwarta kończy się remisem. Nie zmniejsza się natomiast przewaga zespołu mistrzów, który wraca do uporządkowanej gry i czwartą część gry wygrywa trzynastoma punktami odnosząc pewne końcowe zwycięstwo.

Dwunastą kolejkę zakończył mecz Kulturalnego Klubu Rybnik i AHE Wodzisław Śląski. W rybnickim zespole zabrakło jednego z lepszych strzelców Przemysława Bednarka. W AHE pauzował Aleksander Góra. Ponieważ po ostatniej kolejce obydwie drużyny miały po 19 pkt. niedzielny mecz miał zdecydować o samodzielnym prowadzeniu w tabeli. Lepiej mecz rozpoczęli wodzisławianie obejmując kilkupunktowe prowadzenie. Przez większą część spotkania trwała zacięta walka o uzyskanie prowadzenia, ale wynik cały czas oscylował wokół kilkupunktowej przewagi AHE. Rybniczanie doprowadzili do remisu dopiero w ostatnich minutach czwartej kwarty, potem objęli prowadzenie, ale nie potrafili go utrzymać. Rzuty najlepszego strzelca w tym meczu Krzysztofa Harlaka i „trójka” Dominika Janiszewskiego pozwoliły drużynie AHE po raz drugi w tym sezonie wygrać z Kulturalnym Klubem.

Browary Żory – SKOK Ziemi Rybnickiej 59:106 (13:19, 12:22, 22:23, 12:42)

BŻ: S.Sałek-20, A.Kula-11, R.Sawczuk-9, J.Oleniuk-7

SKOK: W.Trałka-35, M.Sładek-29 B.Gliński-9, P.Patoła-8.

Leśna Perła Radlin – Czarno na białym Rybnik 101:51 (27:19, 18:12, 23:10, 33:10)

Perła: K.Franczuk-33, S.Binias-31, D.Siciński-18, Z.Narwojsz-10

Cz: B.Bugla-22, K.Kruczek-13, W.Wieczorek-10, J.Konsek-4.

Bezimienni Rybnik – ARX Rybnik 55:107 (13:25, 12:28, 11:24, 19:30)

BR: B.Torebko-17, A.Wiwatowski-13, G.Marciniak-11, P.Małecki i M.Blic po 6

ARX: Ł.Graj-25, R.Winiarski-23, Ł.Rajwa-19, M.Grzonka-16.

Do ostatniej kropli... Rybnik – Butimex Inkognito 90:66 (23:14, 18:16, 23:23, 26:13)

Do: J.Marciniak-28, M.Bober-15, K.Fojcik-13, R.Pietrasik-9

BI: P.Mrugalski-17, A.Pukajło-13, P.Grzelczak-12, K.Gajos-8.

Kulturalny Klub Rybnik – AHE Wodzisław Śląski 90:93 (20:24, 25:25, 22:17, 23:27)

KK: K.Kaczmarczyk i R.Schinske po 24, A.Rener-17, D.Atłachowicz-16

AHE: K.Harlak-33, K.Kruczek-17, D.Janiszewski-16, Z.Papis-9.