zamknij

Wiadomości

Rajska: ktoś podpalił trawę. Zajęły się palety!

2020-03-16, Autor: bf

Oto co może wyrządzić wypalanie traw. Dzisiaj około godziny 17.00 przy ul. Rajskiej w Boguszowicach ktoś podpalił trawę. Pożar szybko przeniósł się na teren hurtowni budowlanej. W ogniu stanął skład paneli.

Reklama

Strażacy zostali początkowo poinformowani o palącej się trawie przy ul. Rajskiej. Nagle okazało się, że ognień przeniósł się na teren hurtowni budowlanej.

- Pożar został opanowany, ale spalił się skład paneli. Na szczęście nikt nie ucierpiał – słyszymy od dyżurnego Komendy Miejskiej PSP w Rybniku.

Dzięki szybkiej reakcji strażaków, ogień nie zdążył zająć budynku hurtowni. Trwa liczenie strat. W akcji uczestniczyło sześć zastępów strażackich.

Oceń publikację: + 1 + 38 - 1 - 4

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~neo_mavius 2020-03-16 20:11:16

  Musiołech wypolić korona virusa a pekin to siedlisko zła i virusa a w terj trowie on był ich go wypolił

  12 89
 • ~yeti36 2020-03-16 20:59:32

  @ neo nie wiem wiela mosz lot ,ale pier....sz chociby ci mlyczne zymby szły

  76 6
 • ~majster86 2020-03-17 00:58:54

  co w końcu się spaliło palety jak w tytule czy panele jak w treści artykułu?

  23 2
 • ~sympatykrybnika 2020-03-17 14:53:47

  Każdego roku w okresie wiosennym dochodzi do pożarów spowodowanych wypalaniem traw i nieużytków rolnych. Proceder ten nie tylko w znacznym stopniu niszczy przyrodę, ale jest również bardzo niebezpieczny m. in. z uwagi na brak kontroli nad błyskawicznie rozprzestrzeniającym się ogniem. Policja podkreśla, że ryzyko jest natomiast ogromne. Wzniecony pożar zagraża ludziom i ich dobytkowi, płoną lasy i giną zwierzęta. Konsekwencje w postaci grzywny to najłagodniejsza kara, jaka może spotkać osoby wypalające trawy.
  Wypalanie traw jest zabronione na podstawie kodeksu wykroczeń, który przewiduje za to karę grzywny w wysokości nawet do 5000 zł.
  Z kodeksu karnego wynika, że wypalanie traw, które skończy się pożarem okolicznych zabudowań, który zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. Sprowadzanie bezpośredniego niebezpieczeństwa wskazanych zdarzeń jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.
  Dwa głosy z internetu:
  • „W związku z tragicznie niską świadomością ekologiczną naszych rodaków, kary za tego rodzaju przestępstwa powinny być nawet kilkukrotnie wyższe”;
  • „Eko terroryzm trwa w najlepsze”.

  4 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Na czym Miasto Rybnik powinno oszczędzać?

Oddanych głosów: 2666