zamknij

Wiadomości

Radny Sączek komentuje wystąpienie o nepotyzmie: nie mam sobie nic do zarzucenia

2021-07-09, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Nasz artykuł o ostrym wystąpieniu w Sejmie posła Marka Krząkały wywołał dyskusję. Głos postanowił zabrać jeden z bohaterów przemówienia. Czuje się pomówiony przez opozycyjnego polityka i gdyby nie brak czasu, to sprawa trafiłaby do sądu. Wydał specjalne oświadczenie.

Reklama

Przypomnijmy, wczoraj podczas posiedzenia Sejmu poseł Marek Krząkała przedstawił długą listę osób z PiS w Rybniku i okręgu rybnickim, które - jak powiedział - realizują program "Rodzina na swoim". Dostało się Bolesławowi Piesze, Grzegorzowi Matusiakowi, Julii Kloc-Kondrackiej, radnemu Łukaszowi Dwornikowi i radnemu Andrzejowi Sączkowi. Ten ostatni postanowił zareagować.

W przesłanym do naszej redakcji oświadczeniu wskazuje, że wypowiedź Krząkały zawiera insynuacje i kłamstwa.

- Oświadczam, że jeśli nie byłoby mi szkoda czasu, który mogę przeznaczyć na działalność społeczną i samorządową oraz na pracę zawodową, to bym posła Krząkałę pozwał do sądu za pomówienie, bo w moim przypadku o żadnym nepotyzmie mowy być nie może. W mojej rodzinie nie ma posłów, senatorów ani polityków jakiejkolwiek opcji politycznej – podkreśla Andrzej Sączek.

W dalszej kolejności opisuje swoją karierę zawodową, która zaczęła się w 1991 roku. Od tego momentu pracuje w górnictwie.

- Najpierw 6 lat jako górnik pod ziemią na wydobyciu, później jako sztygar zmianowy na wydobyciu, po likwidacji KWK 1 Maja przeszedłem na kopalnię Jankowice, gdzie zatrudniony byłem w dziale tąpań i obudowy, następnie pracowałem jako nadsztygar BHP od 29 roku życia, później zatrudniony zostałem od 2006 roku jako kierownik działu szkoleń w kopalni Jankowice kierując szkoleniami w ramach obecnej kopalni ROW – wymienia rybnicki radny.

Jak następnie wyjaśnia, został później zatrudniony w PGG i tam również zajął się rozwojem kadr i procesem szkolenia pracowników spółki.

- Moja kariera zawodowa toczy się od 30 lat w tej samej branży. Byłem również egzaminatorem w zakresie kwalifikacji zawodowych powołanym przez Kuratorium Oświaty, jestem egzaminatorem Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej oraz członkiem Komisji ds. szkoleń w polskim górnictwie powołanej przez Prezesa Wyższego Urzędu Górniczego. Posiadam stwierdzenia kwalifikacji osoby Wyższego Dozoru Ruchu Zakładu Górniczego ora Kierownika Działu BHP i Szkoleń - Głównego Inżyniera – pisze w oświadczeniu.

Skupia się też na kompetencjach. Andrzej Sączek zaznacza, że ukończył studia inżynierskie na Politechnice Śląskiej na kierunku Techniczna Eksploatacja Złóż, następnie studia magisterskie – Organizacja i Ekonomika. Ukończył także liczne studia podyplomowe z zakresu BHP, zarządzania bezpieczeństwem, pedagogiki, zarządzania zasobami ludzkimi.

- W międzyczasie kończyłem szereg kursów trenerskich i rozwojowych z zakresu zarządzania, psychologii pracy, psychologii zarządzania, psychologii zachowań grup społecznych, co potwierdzają posiadane przeze mnie certyfikaty. Jestem osobą wykwalifikowaną i posiadam uprawnienia do posługiwania się narzędziami psychometrycznymi w zakresie badań kompetencji, predyspozycji zawodowych pracowników i kadry kierowniczej. Posiadam kwalifikacje audytora kilku systemów zarządzania. Ukończyłem również dwa obszerne cykle i programy szkoleniowe w zakresie coachingu, trenerów zarządzania, mentoringu i konsultingu – wylicza Andrzej Sączek.

Radny z Rybnika nie ma sobie więc nic do zarzucenia.

- Wszystko, do czego w życiu doszedłem, osiągnąłem swoją pracą, edukacją (wszystkie dyplomy z wynikiem bardzo dobrym) i zaangażowaniem. Moja kariera zawodowa nie jest przeze mnie w żaden sposób łączona z kwestią polityczną, a radnym zostałem długo po tym, jak ukończyłem 25 lat pracy w górnictwie i awansowałem na stanowisko dyrektora – dodaje.

Radny wezwał Marka Krząkałę, by opublikował przeprosiny, jeżeli ma honor i cywilną odwagę.

- Jeszcze raz oświadczam, że nie pójdę do sądu, bo szkoda mojego cennego czasu i czasu sędziów. Poznam natomiast chętnie kompetencje i kwalifikacje oraz doświadczenie zawodowe Posła Marka Krząkały, którego z tego miejsca serdecznie pozdrawiam licząc na jego autorefleksję i obiecuję, że pomodlę się za Niego, nawet jeśli zachowuje się jak nieprzyjaciel – zaznaczył.

Na koniec „wbił szpilkę” w opozycyjnego polityka.

- Mam też nadzieję, że będzie nam dane spotkać się prywatnie i porozmawiać spokojnie o poglądach, strategiach, doświadczeniu, kwalifikacjach i kompetencjach oraz o nepotyzmie w strukturach Platformy Obywatelskiej, chociażby w Rybniku – rzucił.

A co Wy o tym sądzicie?

Oceń publikację: + 1 + 79 - 1 - 108

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (24):
 • ~ARTBR 2021-07-09 17:34:20

  Panie i Panowie.
  Andrzej Sączek jest ,,żadnym" radnym a tym samym politykiem i jego uwagi inne stwierdzenia mają się na nic.
  Typowy PISOWSKI klakier, broni tego sortu, ale musi wiedzieć, że ludzie już od dawna wiedzą, co i w jak złym kierunku zmierza Polska.
  Polska zmierza do tego, że tak jak Węgry, będą mieć wstrzymane dopłaty do odbudowy po kryzysie pandemia.

  Panie Sączek... jest lato.
  Zamiast tandetną polityka w Pana wydaniu i wykonaniu, zajmij się koszeniem trawy, smarowaniem olejkiem żony lub zrzucaniem zbędnych kilogramów

 • ~MatiW 2021-07-09 17:37:52

  Nikt z PiS-u nie ma sobie nic do zarzucenia. Plujecie nam w twarz, a my jak ciemny naród udajemy, że pada. Pan Sączek, Dwornik-radni którzy dostali fuchy w spółkach skarbu Państwa. Wszędzie tam miejsca zajmują ludzie bierni, się wierni. Coś strasznego i błagam nie mówcie, że za PO też tak bylo - bo nie, nie było!

 • ~Humble 2021-07-09 17:40:43

  Ten chłop jest żenujący. Najgorszy radny, żadnej wiedzy nie ma po za pisowską ideologią. Zastanawiam się kto na niego zagłosował.

 • ~Monika898 2021-07-09 18:25:45

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  1 8
 • ~Anna Ryż 2021-07-09 18:27:49

  Może Pan Sączek nie ma nic wspólnego z nepotyzmem ale jego koledzy już bardzo. Przykłady: Cyrulik prezes SiG nauczyciel, który z górnictwem nie miał nic wspólnego (dla przypomnienia skrót SiG Szkolenie i Górnictwo). Kiedyś jeszcze szkolili górników ale potem przejęte szkolenie prze ZWP JSW - kolega byłego posła Janika. Dzisiaj prezesem SiG Dwornik, przyboczny Piechy, o górnictwie ma takie pojęcie jak większość o promach kosmicznych (dzisiaj SiG już nie szkoli tylko zatrudnia młodych górników przede wszystkim na obsługę przenośników), poseł Matusiak i jego syn oraz afera ze stacją ratowniczą na Boryni, V-ce Prezes Duda - już nie, pod skrzydłami posła Gawędy. Właściciele Państwa mają się dobrze o czym świadczy odwołanie zarządu JSW (jeden ze związkowców jeździ bez umówienia się do Prezesa Polski i Premiera). Republika bananowa!

 • ~Lateks 2021-07-09 18:30:29

  Przyganiał kocioł garnkowi, co za hiprokryzja kiedy PO wypomina PISowi, a Lenk to jak znalazł pracę? a prezes TBS-u... itp itd. wszędzie kolesiostwo...

  65 84
 • ~kosc88 2021-07-09 22:01:35

  Miałem z tym panem styczność i faktycznie, jego wiedza na temat górnictwa jest imponująca, nie rozumiem natomiast jaki to ma związek z zarzutami, czy z jego kompetencjami jako radny. Każdy kto otarł się o górnictwo wie, że na kopalni nepotyzm to chleb powszedni, a dostanie się do dozoru wyższego bez "pleców" graniczy chyba z cudem, oczywiście to pikuś w porównaniu z tym co się dzieje w polityce.

  80 8
 • ~Marco2 2021-07-09 22:16:33

  Ładna autoprezentacja.Całe życie się uczy i dokształca... Kiedy doktorat ?Kampania wyborcza 2018 - największy baner w mieście na kółkach.

  52 13
 • ~artefaks 2021-07-09 22:51:23

  Organizacja zwiazana hakami na siebie i beneficjentami będzie jednością dopóki nie posypie się pierwszy element. Episkopat też był zabetonowany i wydałoby się nie do ruszenia. A tu popatrz , popatrz.
  Jedynie słuszno , też pójdź tą drogą

  52 16
 • ~Wacek-Placek 2021-07-09 22:53:58

  @humble, ma Pan rację, żenada

  25 7
 • ~Wacek-Placek 2021-07-09 22:58:10

  Tam w Pisie nie ma żadnego nepotyzmu!!!! Jest realizacja programu "rodzina na swoim", jest to jeden z wielu programów, gdzie rząd Pisu pomaga najbardziej potrzebującym.

  70 12
 • ~artefaks 2021-07-10 09:55:30

  W ustawie mającej zapobiegać nepotyzmowi dopisali że najbardziej potrzebujący swojacy mogą być dalej w spółkach skarbu państwa. A kto z jedynie słusznej nie jest potrzebującym ? Przecież 1 narciarz IV RP modlił się publicznie. ,,Ojczyznę dojną racz przywrócić nam Panie ".

  39 13
 • ~The observer 2021-07-10 13:31:49

  Zachodzi pytanie czy utworzony niepotrzebnie przez PGG taki dział VR, którym dyrektoruje P. Sączek z pensją prawie 200000PLN rocznie, jest wart pochłanianych nakładów . Przecież obciąża to podatników, bo PGG bez zasilania zewnętrznego już dawno by podzieliła losy Kompanii Węglowej. Myślę, że dział ten został stworzony specjalnie pod P. Sączka a klepnął to jego zażyły kolega Vice Prezesa PGG po KUL.

  50 5
 • ~Kimi73 2021-07-10 14:32:40

  Pisowski Majok

  29 7
 • ~Franek 7 2021-07-10 21:06:43

  Ostatnio Pan Olechowski na antenie TVN24 powiedział, że błędem jest nazywanie tego nepotyzmem. Powinno się mówić „złodziejstwo” bo nepotyzm to pojęcie słownikowe przez co nieznane dla przeciętnego wyborcy PiS. Może mu się wydawać, że nepotyzm to jakaś wyspa na oceanie indyjskim. A jeśli nazwiemy rzecz złodziejstwem to zrozumie o czym jest mowa. Tak wiec polecam od dziś mówić złodziejstwo na to co robi PiSuar. A skala tego złodziejstwa jest dotąd nieznana w polskiej historii.

  30 12
 • ~Anna Ryż 2021-07-10 21:42:37

  Dokładnie co pisze ~The observer proszę sobie wyobrazić taką sytuację: tak reklamowane EKO OKNA mają "zysk" minus ileś tam milionów i zatrudniają szkoleniowca Sączka płacąc mu ponad 200 tyś rocznie. Jak z Orwella.

  26 7
 • ~Anna Ryż 2021-07-10 21:46:59

  Panie Sączek ile Pan wypracował, żeby PGG generowała zysk i tym samym działała jak każde rowe przedsiębiorstwo? Proszę o odpowiedź.

  27 6
 • ~Anna Ryż 2021-07-10 21:48:17

  Miało być zdrowe przedsiębiorstwo

  15 4
 • ~tf2 2021-07-10 22:40:02

  Tymczasem syn dziadersa: "jego syn - Michał - jest zatrudniony w gdańskim ZTM, a miastem rządzi PO" a wcześniej "syn Donalda Tusk również pracuje w spółce, którą nadzorują politycy jego partii. - Michał Tusk, syn premiera Donalda Tuska dostał posadę w Porcie Lotniczym w Gdańsku bez żadnego konkursu. Jak można walczyć, panie premierze, z nepotyzmem jeśli we własnej pana rodzinie, pański syn zajmuje stanowisko bez konkursu". Dla volksdeutschy nepotyzm to sposób na życie.

  17 33
 • ~Dintojra 2021-07-11 01:38:36

  @tf2 - twoi idole/mocodawcy muszą mieć mocno nas..ne w gaciach (bo o tym, że w głowach mają to wie każdy myślący człowiek) w związku z faktem pojawienia się Tuska w polskiej polityce, że łapią się takich idiotyzmów... ktoś się na to nabiera ???
  Nepotyzm za 3 tysie... buhahaha

  17 11
 • ~Dintojra 2021-07-11 01:47:34

  ...i jeszcze jedno: nie wiedziałem, że twoi pisowscy idole to tacy folksdojcze ? bo zgadzam się, że nepotyzm/złodziejstwo to coś bez czego nie potrafią się obejść... i nie grają o tysiące złotych, lecz o miliony.

  4 12
 • ~Fenrir 2021-07-11 15:54:09

  Radny Sączek ściemnia że nie ma sobie nic do zarzucenia. Spokojnie może sobie cycki i brzuch na plecy zarzucić

  13 6
 • ~Anna Ryż 2021-07-11 15:55:45

  Panie Sączek czekam na odpowiedź. Na ile Pana super kwalifikacje przekładają się na wynik finansowy firmy? Jeżeli chce Pan porównać swoje kwalifikacje z kwalifikacjami posła Krząkały, to najpierw musi się Pan nauczyć języka niemieckiego. Czy Pan nie rozumie, że to są dwie odrębne branże. To, że jest Pan dobry w temacie szkoleniowym, to nic z tego nie wynika (wpływ na wypadkowość jak najbardziej). A obnoszenie się ze swoim światopoglądem, to już żenada. Jeżeli ktoś jest dobry, żyje w imię zasady "miłuj bliźniego swego jak siebie samego" nie dyskryminuje innych ludzi, nie potrzebuje rozgłosu w ww. temacie.

  16 6
 • ~tf2 2021-07-11 19:24:09

  @Denitiora a twoi POwscy mocodawcy granicę nepotyzmu wytaczają od 3000 PLN czy EUR na miesiąc? A nepotyzm liczymy od oficjalnej stawki na starcie czy tej jak właściwej, z premiami?
  Kobinujecie lewaki a sami w samorządach powsadzaliście całe rodziny

  7 8

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno budować mieszkania komunalne?

Oddanych głosów: 941