zamknij

Wiadomości

Radny Jacek Mularczyk odchodzi z Bloku Samorządowego Rybnik

2021-05-28, Autor: ww

Jacek Mularczyk opuścił wczoraj szeregi klubu radnych Blok Samorządowy Rybnik.

Reklama

Radny Jacek Mularczyk w czwartek 27 maja skierował pismo do Michała Chmielińskiego - szefa klubu radnych Blok Samorządowy Rybnik. Poinformował, że rezygnuje z członkostwa w klubie BSR. Data nie jest przypadkowa - wczoraj radni głosowali nad wotum zaufania i absolutorium dla prezydenta Piotra Kuczery. W przeciwieństwie do kolegów z BSR, Jacek Mularczyk głosował "za".

- Od dłuższego czasu narastała między nami różnica zdań i poglądów na sprawy miasta. Widoczna między nami jest też różnica pokoleń. Wczorajsze głosowanie nad absolutorium było tylko potwierdzeniem tego, że nasze drogi definitywnie się rozeszły. Myślę, że moje odejście z klubu będzie dobre dla obu stron. Dziękuję kolegom z BSR za współpracę - powiedział nam Jacek Mularczyk.

Wersję Jacka Mularczyka potwierdza szef klubu BSR - Michał Chmieliński.

- W zasadzie tarcia między nami występowały od początku tej kadencji rady miasta. Daliśmy sobie czas na znalezienie wspólnego języka. Niestety, nie udało się. Tak czasami w życiu bywa - komentuje Michał Chmieliński.

Radny Mularczyk zapowiada, że nie wstąpi do innego klubu w Radzie Miasta Rybnika i pozostanie radnym niezależnym.

Odejście Jacka Mularczyka oznacza jednocześnie, że klub BSR w radzie miasta rozpadł się, bo do jego funkcjonowania potrzeba minimum trzech radnych. Przypomnijmy, prócz Michała Chmielińskiego i Jacka Mularczyka do klubu BSR należał również Andrzej Wojaczek.

Oceń publikację: + 1 + 24 - 1 - 10

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (9):
 • ~Wielewiedzący 2021-05-28 09:41:07

  Brawo panie Jacku. Jeden z najlepszych i najbardziej kompetentnych (a niestety nie jest ich wielu) radnych. Osoba bardzo merytoryczna i pełna empatii. Rozumie problemy miasta i nie jest tylko maszynka do głosowania w myśl "nie bo nie". Powodzenia!

  44 17
 • ~MatiW 2021-05-28 09:43:38

  I bardzo dobrze, że odszedł pan z tego Kabaretu Starszych Panów. Osoba taka jak pan, miła, uprzejma, pochylająca się nad problemami miasta dużo traciła na spółce z panem Wojaczkiem i Chmielinskim. Oni żyją jeszcze duchem prez. Fudalego i nie widzą, że mamy rok 2021.

  43 17
 • ~znawca again 2021-05-28 09:50:42

  Rozsądny człowiek.
  Kto słuchał wczoraj wypowiedzi na sesji jego klubowego „szefa” Chmielińskiego który beblał o: „kapitałach kapitałów przepływających w kapitały” albo płaczącego nieskutecznego Wojaczka „że nic niy idzi załotwić na Chwalowicach” to się nie powinien dziwić.
  Poza tym, z całym szacunkiem do A. Fudalego ale BSRu już nie ma. A tych dwóch starszych panów nie potrafi tego zrozumieć.

  40 13
 • ~Arteks 2021-05-28 09:57:33

  Radny Wojaczek to kiedyś był jeden z najbardziej pracowitych i użytecznych radnych, radny Chmieliński to kiedyś był bardzo elokwentny i rozsądny radny. Niestety dotknęła ich jakaś stagnacja lub lekkie zagubienie. Nie chodzi mi o to, że nie akceptują Kuczery. On ma swoje "za uszami" ale nie można być zawsze na "nie" i opowiadać ciągle jednych i tych samych farmazonów. Grzecznie to określił ten radny który odchodzi "różnica pokoleń".

  40 17
 • ~Werka z Rybnika 2021-05-28 10:06:34

  Jestem zaskoczona ale i ucieszona. Beton kruszeje. Niech w końcu ludzie pokroju Kaczyński, Wojaczek, Chmielinski zrozumieją że czas na emeryturę! Może po takim ruchu prezydent zrozumie, że czas na rewolucję w urzędzie i pozbycie się emerytów z byłego BSR-u.

  38 16
 • ~Alexa75 2021-05-28 10:39:05

  Od samego początku było wiadome, że popiera platformę. Nie wiem czemu teraz takie halo z tego robi, niezależny - śmieszne.....

  24 23
 • ~Kimi73 2021-05-28 11:59:37

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  2 0
 • ~rzyt 2021-05-28 12:00:38

  Jacku, teraz za tą decyzję dostaniesz fajny numer rejestracyjny do auta i poklepią Cię po plecach...

  A wyborcy, którzy głosowali na Ciebie nie są ważni. Różnica zdań? Być może tego nie wiesz czym jest polityka? Czy wiesz, co to są kompromisy?

  Twoja "niezależność" wynika z Twojej partykularnej zależności.

  P.S. Pecunia non....

  21 28
 • ~gruba 2021-05-29 09:38:10

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  5 4

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jak oceniasz 2,5 roku rządów prezydenta Rybnika - Piotra Kuczery?

Oddanych głosów: 750