R. Szymura najlepszym przyjmującym mistrzostw Europy

2013-04-22, Autor:
Siatkarz TS Volley Rybnik – Rafał Szymura wraz z kolegami z reprezentacji Polski zdobył srebrny medal mistrzostw Europy kadetów.

W drodze do finału mistrzostw Europy kadetów w siatkówce nasza reprezentacja spisywała się perfekcyjnie. Polacy wygrali wszystkie mecze w stosunku 3:0. Dopiero w ostatnim, najważniejszym meczu, ponieśli porażkę. W finale lepsi okazali się Rosjanie, którzy wygrali 3:1 i to oni cieszyli się ze złotych medali. Polakom pozostały srebrne krążki.

Spory udział w wywalczeniu przez Polskę drugiego miejsca miał siatkarz z Rybnika – Rafał Szymura. Jego dobra gra została zauważona przez organizatorów turnieju. Młody rybniczanin otrzymał indywidualne wyróżnienie dla najlepszego przyjmującego mistrzostw. - Można powiedzieć, że nasz wychowanek jest jednym z najlepszych siatkarzy swojego pokolenia w Europie - powiedział dyrektor zarządzający TS Volley Rybnik, Lech Kowalski. - Takiego sukcesu w rybnickiej siatkówce jeszcze nie było - dodał.

Już w lipcu naszą reprezentację czeka kolejna ważna impreza, czyli mistrzostwa świata w Meksyku. Wszystko wskazuje na to, że również podczas tych zawodów jednym z liderów polskiego zespołu będzie Szymura.

Polska - Rosja 1:3 (16:25, 18:25, 25:22, 21:25)

Składy zespołów:
Polska: Badura (1), Gryc (5), Bućko (20), Bieńkowski (3), Śliwka (6), Szymura (6), Piechocki (libero) oraz Szalpuk (20), Lemański i Fornal (1)
Rosja: Pankow (9), Własow (10), Czepura (5), Gonczarow (11), Poletaew (25), Trojnin (8), Andreew (libero) oraz Belogordcew i Ursow (1)

MVP: Victor Poletaev (Rosja)
Najlepszy punktujący: Bartosz Bućko (Polska)
Najlepszy przyjmujący: Rafał Szymura (Polska)
Najlepszy rozgrywający: Sander Depovere (Belgia)
Najlepszy atakujący: Bartosz Bućko (Polska)
Najlepszy blokujący: Ilia Vlasov (Rosja)
Najlepszy zagrywający: Pavel Pankov (Rosja)