Puchar Świata w judo: Piotr Kuczera ze złotym medalem w Warsaw European Open

2022-02-27, Autor:

Dżudoka Kejza Team Rybnik, Piotr Kuczera zwyciężył w zawodach Pucharu Świata w Warszawie.

Turniej Warsaw European Open okazał się bardzo szczęśliwy dla Piotra Kuczery (100 kg), który zwyciężył wszystkie swoje walki.

W pierwszej rundzie rybniczanin wygrał z Brytyjczykiem, Harrym Lovell-Hewittem. Następnie pokonał Włocha, Davide Pozziego. W półfinale zwyciężył z Mertem Sismanlarem z Turcji. W ostatniej walce wyższość zawodnika Kejza Team Rybnik musiał uznać Grigori Minaskin z Estonii.

Dziękujemy trenerowi Robertowi Krawczykowi za prowadzenie naszego zawodnika podczas walk oraz trenerowi kadry Rashadowi Hasanowi za przygotowania – czytamy na stronie Kejza Team Rybnik.

Występem w Warszawie Kuczera umocnił swoją pozycję w kategorii wagowej do 100 kg. Przypomnijmy, że jeszcze w ubiegłym sezonie rywalizował w kategorii do 90 kg.

Ze startów rybnickiego dżudoki zadowolony jest jego klubowy trener, Artur Kejza:

Super współpraca z trenerem kadry i wiara w naszego zawodnika przynosi efekty! Mam nadzieję, że tym razem na igrzyskach olimpijskich w 2024 roku powalczymy o medal jak wszystko będzie szło w dobrym kierunku. Cieszymy się, że mamy wsparcie, bo tym razem może być to piękne 3-lecie, a nie z kłodami pod nogami.

Dodajmy, że w klasyfikacji generalnej Warsaw European Open reprezentacja Polski zajęła 4. miejsce. Na podium znalazły się kolejno Japonia, Azerbejdżan i Niemcy.

Oceń publikację: + 1 + 15 - 1 - 5