Puchar Świata seniorek: Alicja Klasik walczyła w Barcelonie

2022-02-14, Autor:

Kolejny bardzo pracowity weekend ma za sobą szpadzistka RMKS-u Rybnik, Alicja Klasik, która dziś świętuje swoje 18. urodziny. Tym razem walczyła w Pucharze Świata seniorek w Barcelonie.

Tydzień temu Alicja Klasik startowała w Kijowie w Pucharze Świata juniorek, a w miniony weekend walczyła w Pucharze Świata seniorek w Barcelonie. To drugi start szpadzistki RMKS-u Rybnik w turnieju seniorskim o takiej randze.

Nasza zawodniczka w fazie eliminacji grupowych wygrała 4 z 6 walk i została rozstawiona z numerem 61. W walce o wejście do turnieju głównego z racji swojego rozstawienia musiała stoczyć dwie walki. Pierwszą z Ukrainką Natalia Stepanjan, którą pokonała 15:13. W drugiej walce spotkała się z Amerykanką Isis Washington. Choć prowadziła do stanu 12:11, to jednak końcówka należała do Washington, która wygrała 15:12 i to ona cieszyła się z awansu do turnieju głównego. Klasik zakończyła swój udział w turnieju indywidualnym na 83. miejscu wśród 270 zawodniczek.

W turnieju drużynowym reprezentacja Polski w składzie Renata Knapik-Miazga, Martyna Swatowska-Wenglarczyk oraz Alicja Klasik i Anna Mroszczak (obie wychowanki RMKS-u) zajęła 8. miejsce.

Oceń publikację: + 1 + 16 - 1 - 2