Puchar Polski w judo: Urszula Hofman wygrała w Warszawie

2022-06-13, Autor:

Dżudoczka Polonii Rybnik, Urszula Hofman, stanęła na najwyższym stopniu podium Pucharu Polski w Warszawie.

Od zwycięstwa rozpoczęła start po ponad 2-letniej przerwie Urszula Hofman. Startująca w Pucharze Polski Seniorek w judo w Warszawie zawodniczka Polonii Rybnik po dwóch zwycięstwach i wycofaniu się z finałowej walki jej przeciwniczki zajęła w wadze do 70 kg pierwsze miejsce, zgłaszając swoje aspiracje do rywalizowania o miejsca dające prawo startu w najważniejszych imprezach światowych.

W Warszawie Hofman pokonała kolejno Marię Bączek (Gwardia Warszawa) i Annę Dybę (AZS AWF Wrocław). W finale miała zmierzyć się z Elizą Wróblewską (PGE AJ Poznań), ale rywalka nie stanęła do walki.

Wynik Hofman to dobry prognostyk przed zbliżającą się rywalizacją o punkty do rankingu olimpijskiego.

Po zawodach w Warszawie dżudoczka Polonii, razem z klubową koleżanką Julią Kowalczyk, pojechała z reprezentacją Polski na tygodniowy, międzynarodowy camp szkoleniowy do Porec w Chorwacji. Po nim Kowalczyk uda się na kolejny camp do Alicante w Hiszpanii, a następnie wystartuje w Grand Slam Węgier (8.07.2022). Będzie to pierwszy dla niej turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. Kolejny start zaplanowano podczas Grand Prix Zagrzebia (15.07.2022).

Dalsze starty Hofman będą uzależnione od stanu realizacji jej planów szkoleniowych.

Dla obu zawodniczek docelową tegoroczną imprezą są mistrzostwa świata seniorów, które odbędą się w Taszkiencie w dniach 6-13 października.

Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 3