Puchar Polski w judo: medale rybniczan w Sobótce

2019-02-04, Autor:

W Sobótce odbyły się pierwsze w tym roku zawody Pucharu Polski Seniorek i Seniorów w judo. W imprezie bardzo dobrze spisali się reprezentanci Polonii Rybnik i Kejza Team Rybnik.

Wśród kobiet w kategorii 52 kg bezkonkurencyjna była Agata Perenc (Polonia Rybnik), która w finale pokonała Karolinę Pieńkowską (AZS UW Warszawa).

W kategorii 57 kg na podium stanęły aż trzy rybniczanki. Najlepsza okazała się Julia Kowalczyk (Polonia Rybnik), która w półfinale wygrała z Anną Borowską (Kejza Team Rybnik), a w finale z Anną Dąbrowską (MKS Juvenia Wrocław). Swój półfinał przegrała Zuzanna Łogożna (Polonia Rybnik), która razem z Borowską została sklasyfikowana na 3. miejscu.

Wśród mężczyzn w kategorii 90 kg zwyciężył Piotr Kuczera. Zawodnik Kejza Team Rybnik w finale pokonał Tomasza Szczepaniaka (Klub Judo AZS Opole).

Warto dodać, że w klasyfikacji medalowej kobiet 1. miejsce zajęła Polonia Rybnik.

Oceń publikację: + 1 + 51 - 1 - 4