Puchar Polski: TS ROW Rybnik wygrał w Zduńskiej Woli

2020-11-04, Autor:

TS ROW Rybnik awansował do drugiej rundy Pucharu Polski na szczeblu centralnym.

W Zduńskiej Woli TS ROW Rybnik rozegrał mecz pierwszej rundy Pucharu Polski na szczeblu centralnym. Miejscowa Pogoń to lider III ligi makroregionu IV. Pogoń zdobyła Puchar Polski na szczeblu województwa łódzkiego. Rybniczanki na wyjazd wybrały się w najsilniejszym aktualnie składzie.

Od początku nasze zawodniczki dominowały, jednak miejscowe umiejętnie się broniły. W 10 minucie na listę strzelców, po dośrodkowaniu z prawej strony Patrycji Matli, wpisała się Katarzyna Kubik. O przewadze niech świadczy fakt, że w 25 minucie przyjezdne wykonywały ósmy rzut rożny. W 40 minucie na strzał z 25 metrów zdecydowała się 16-letnia Julia Krzyżok i pokonała dobrze broniącą bramkarkę Pogoni. Ta sama zawodniczka z rzutu karnego zdobyła trzecią bramkę, po faulu na Luizie Kozielskiej. W drugiej części doszło do pięciu zmian. To właśnie zmienniczka Ola Kurzelowska w 80 minucie ustaliła wynik na 4:0 dla ROW-u.

Tym samym rybniczanki znalazły się w gronie 32 drużyn, które zagrają w 1/16 finału Pucharu Polski.