Puchar Polski ŚlZPN, ROW 1964 Rybnik - Pniówek 74 Pawłowice: o awansie zadecydowały rzuty karne

2021-05-19, Autor:

W ćwierćfinale Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej piłkarze ROW-u 1964 Rybnik zmierzyli się na stadionie przy ul. Gliwickiej z Pniówkiem 74 Pawłowice.

Pierwsza połowa meczu ROW-u 1964 Rybnik z Pniówkiem 74 Pawłowice należała do przyjezdnych. Ich przewaga została udokumentowana golem w 20. minucie. Po dośrodkowaniu Michała Płowuchy bramkarza ROW-u pokonał Dawid Hanzel. Pniówek mógł podwyższyć tuż przed przerwą, ale w zamieszaniu podbramkowym z kilku metrów Dawid Morcinek strzelił prosto w Daniela Jonę.

Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił. Gospodarze nieco śmielej zaczęli atakować, ale sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Po jednej z niewielu akcji szczęście uśmiechnęło się do ROW-u. W polu karnym ręką zagrał Michał Płowucha i sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. Pewnym egzekutorem rzutu karnego był Jan Janik i od 70. minuty ROW remisował z Pniówkiem 1:1.

W 81. minucie wejście smok mógł mieć wprowadzony kilka chwil wcześniej Cezary Stolz, ale w polu karnym nie trafił czysto w piłkę. Ostatecznie dobrze broniący się ROW utrzymał remis i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. W nich lepszy okazał się Pniówek, który awansował do półfinału Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

Po spotkaniu z Pniówkiem zadowolony z wyniku był trener Roland Buchała:

– Chcieliśmy się zaprezentować z dobrej strony. W lidze nam się nie układa i wyniki są rozczarowujące. Dziś kończymy remisem spotkanie z Pniówkiem, który jest czwarty w tabeli III ligi. Zagrał podstawowym składem, a my mocno rotowaliśmy, żeby zachować siły na sobotę. Jesteśmy zmotywowani tym co dziś zaprezentowaliśmy i optymistycznie patrzymy na to co wydarzy się w weekend.

Trener rybniczan skupia się teraz przede wszystkich na walce o utrzymanie w III lidze. W najbliższą sobotę (22 maja) jego podopieczni zagrają na stadionie przy ul. Gliwickiej z Wartą Gorzów.

– W dzisiejszym meczu ćwiczyliśmy ustawienie do sobotniego spotkania ligowego. Chcieliśmy przećwiczyć na trudnym przeciwniku to co mamy w planie grać w sobotę. W drugiej połowie wyszło to całkiem dobrze. W pierwszej jest do poprawienia kilka mankamentów – dodał Buchała.

ROW 1964 Rybnik - Pniówek 74 Pawłowice 1:1 (0:1), rzuty karne: 2:4

0:1 – Dawid Hanzel (20), 1:1 – Jan Janik (70 – rzut karny)