Puchar Polski Juniorek w Gliwicach: dwa medale rybnickich szpadzistek

2019-10-25, Autor:

Alicja Klasik i Kinga Zgryźniak z RMKS-u Rybnik stanęły na najniższym stopniu podium Pucharu Polski Juniorek (do 20 lat) w szpadzie.

W sali sportowej Zespołu Szkół Łączności w Gliwicach odbył się drugi w tym sezonie Puchar Polski Juniorów w szpadach, w którym wystartowało 215 zawodniczek i zawodników z Polski i Białorusi. Oczywiście na tak ważnej imprezie nie mogło zabraknąć również naszych rybnickich szpadzistów i szpadzistek.

W sobotę wystartowali szpadziści, zwyciężył Jan Bulandra z AZS AWF Katowice, który pokonał w walce finałowej zawodnika z Białorusi Ivana Bukhvalova 15:13. Dwójka naszych zawodników Bartłomiej Musiolik oraz Wiktor Wałach znaleźli się w najlepszej „16” turnieju, niestety obaj przegrali swoje walki o szeroki finał składający się z „8” zawodników i zajęli odpowiednio 11. i 13. miejsce.

3. URBAN Piotr (MKS Gryf Mielec)
3. SZURLEJ Bartłomiej (KS Szpada Wrocław)
5. KAŁUZIŃCKI Tomasz (MDK Olimp Lubin)
6. RZYCZNIAK Wojciech (Piast Gliwice)
7. SOCHA Antoni (PKSz Warszawa)
8. KUREK Jakub (Górnik Radlin)

Startowało 114 szpadzistów.elę na plansze wyszły szpadzistki. W stawce 101 zawodniczek znakomicie walczyły  dwie nasze reprezentantki, Alicja Klasik oraz Kinga Zgryźniak. Obie wygrały wszystkie swoje walki w eliminacji grupowej. W walkach pucharowych również, aż do półfinału radziły sobie znakomicie. Dopiero w walce o finał Kinga Zgryźniak przegrała z Barbarą Brych z AZS AWF Kraków, natomiast Alicja Klasik z Glorią Klughardt z UKS Olimp Lubin. Tym samym obie nasze rybniczanki zajęły 3. miejsce.