Puchar jest nasz! ROW 1964 Rybnik pokonał Odrę Wodzisław

2021-04-07, Autor:

Z piekła do nieba! Piłkarze ROW-u 1964 Rybnik przegrywali z Odrą Wodzisław już 0:2, żeby w ostatnich kilkunastu minutach strzelić trzy gole. Puchar Polski podokręgu Rybnik zostaje w naszym mieście!

Emocje godne finału! Młodzież z Rybnika pokazała charakter i wyszarpała dziś zwycięstwo w ciężkich spotkaniu z Odrą Wodzisław, którego stawką był Puchar Polski podokręgu Rybnik.

Przed długi czas pierwszej połowy lepiej prezentowali się wodzisławianie, którzy dobrą grę udokumentowali golem w 42. minucie. Silnym uderzeniem z kilkunastu metrów popisał się były już piłkarz ROW-u 1964, Marcin Wodecki. Bartosz Plewka był bez szans i Odra prowadziła 1:0. Kilka minut po przerwie na 2:0 podwyższył Salvador Pryka, który błysnął indywidualną akcją w polu karnym rybniczan.

Sytuacja na boisku zmusiła trenera Rolanda Buchałę do zmiany ustawienia. Bardziej ofensywny styl gry przyniósł efekt w 73. minucie. Po olbrzymim zamieszaniu w polu karnym Odry kontaktowego gola zdobył Adrian Pytlik. ROW 1964 poszedł za ciosem i chwilę później było 2:2. Tym razem do bramki wodzisławian trafił Dawid Migus. Cofnięta Odra była bezradna, a rozpędzeni rybniczanie postawili kropkę nad i w doliczonym czasie gry. Jako ostatni na listę strzelców wpisał się Tomasz Gomola, dzięki czemu ROW 1964 mógł cieszyć się ze zdobycia Pucharu Polski podokręgu Rybnik.

Roland Buchała – trener ROW-u 1964 Rybnik

Warunki fatalne, otoczka fatalna, wynik fatalny do 70 minuty… Ale mówiliśmy nawet w szatni przed meczem, że jeżeli będziemy przegrywać 0:2, to trzeba do końca udowodnić, że nasze ostatnie wyniki w lidze to nie przypadek i trzeba pokazać charakter. Zasłużyliśmy co najmniej na remis, a boisko nagrodziło nas za grę ofensywną trzecią bramką. Chcieliśmy to skończyć bez karnych. Jest pięknie.

Gdy przegrywaliśmy 0:2 zmieniliśmy ustawienie z 3-5-2 na 4-3-3. Dołożyłem trzeciego napastnika. Zespół przeciwnika nie umiał sobie z tym poradzić. Od razu zrobiły się z tego sytuacje, z których mogliśmy już wcześniej strzelić gola. Świetne wejście Oliviera Wiory, który w debiucie popisał się asystą przy golu Dawida Migusa. Dla tego ostatniego było to zresztą premierowe trafienie w barwach ROW-u. Coś pięknego!

Arkadiusz Tracz – trener Odry Wodzisław

Mieliśmy swoje okazje, ale zabrakło wyrachowania. W jednej z sytuacji nasz zawodnik był faulowany w polu karnym, bo był łapany za nogę przez bramkarza i zamiast się przewrócić, to próbował wykończyć akcję. Wtedy byłoby po meczu. Jesteśmy mocno rozczarowani wynikiem, ponieważ dobrze radziliśmy sobie przez większą część spotkania. W końcówce ROW przycisnął trójką z przodu i z tym sobie nie poradziliśmy. Piłka zaczęła nam spadać za plecy, pojawiły się kłopoty w komunikacji między obrońcami. Muszę wszystko teraz dokładnie i na spokojnie przeanalizować.

Odra Wodzisław Śląski - ROW 1964 Rybnik 2:3 (1:0)

1:0 - Marcin Wodecki (42), 2:0 - Salvador Pryka (52), 2:1 - Adrian Pytlik (73), 2:2 - Dawid Migus (85), 2:3 - Tomasz Gomola (90)

Odra: Kacperski - Kłosek, Zdunek, Pryka, Rosiak, Tabala, Wodecki, Tarka, Woś, Lalko, Białas. Rezerwa: Antkowiak, Łuczak, Abuladze, Podbioł, Krzyżok, Wiśniewski

ROW 1964: Plewka - Krotofil, Kuczera, Kuzior, Tomaszewski, Pytlik, Warmiński, Gomola, Gajda, Kukuła, Sobik. Rezerwa: Barczyk, Janik, Stolz, Baranskyi, Wiora, Migus, Folmert