Puchar Europy: szpadzistki kolejny raz na podium

2018-12-05, Autor:

Szpadzistki RMKS-u Rybnik reprezentowały Polskę w Pucharze Europy Kadetów. W turnieju drużynowym wywalczyły drugie miejsce.

W miniony weekend w Heidenhaimie odbył się indywidualny i drużynowy Puchary Europy Kadetów (do 17 lat) w szpadzie kobiet. W gronie 20 zawodniczek powołanych na turniej, znalazły się reprezentantki Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego: Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak, Patrycja Frystacka, Beata Pękała i Zofia Piejak.

W szpadzie dziewcząt w stawce 237 zawodniczek najlepiej spisała się Alicja Klasik, która zajęła znakomite 9 miejsce. W najlepszej „32” turnieju znalazła się Kinga Zgryźniak, która zajęła 29. miejsce. 83. miejsce zajęła Zosia Piejak, 119. - Beata Pękała, natomiast Patrycja Frystacka była 154.

W drugim dniu odbył się turniej drużynowy. Reprezentacja Polski w składzie: Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak (obie RMKS Rybnik), Zofia Janelli (Szpada Wrocław) oraz Karolina Staszulonek (Piast Gliwice) rozstawiona z numerem 4, po fantastycznych meczach kolejny raz znalazła się w finale. Tym razem Polki musiały uznać lepszą dyspozycję dnia zawodniczek z Rosji, przegrywając w finale 38:44.

Mecze Polek:
1/8 finału: Polska - Japonia 45:29
1/4 finału: Polska - Rosja 2 45:34
1/2 finału: Polska - Ukraina 43:39
Finał: Polska - Rosja 38:44

Startowały 23 drużyny.

W tym samym czasie w Bonn odbył się Puchar Europy w szpadzie męskiej. Również w tym turnieju mieliśmy reprezentantów z RMKS-u Rybnik. Na turniej zostali powołani Wiktor Wałach, Sebastian Mandrysz oraz Krzysztof Bezuch, który ostatecznie nie wystartował w turnieju z powodów zdrowotnych. Wiktor Wałach kolejny raz znalazł się w najlepszej „32” turnieju, zajmując 26. miejsce. Sebastian Mandrysz był 70.

W drugim dniu odbył się turniej drużynowy. Tym razem reprezentacja Polski pod wodzą trenera Artura Fajkisa w składzie: Jan Socha (PKSZERM Warszawa), Jan Bulandra (AZS AWF Katowice), Piotr Urban (MKS GRYF MIELEC), Bartosz Kitliński (UKS Olimp Lubin) zajęła 1. miejsce zdobywając Puchar Europy.