zamknij

Wiadomości

Przy ZUS w Rybniku pojawił się nowy przystanek autobusowy

2020-11-26, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Zamiast miejsc parkingowych – nowy przystanek autobusowy. Przed oddziałem ZUS w Rybniku od jutra będą zatrzymywały się autobusy.

Reklama

Od pewnego czasu przed ZUS-em w Rybniku trwały prace drogowe. Robotnicy usunęli miejsca parkingowe, tworząc zatoczkę autobusową.

- Informujemy, że od 27.11.2020r. (piątek) do obsługi linii 4, 8, 10, 12, 14, 41, 43 wprowadzony zostanie nowy przystanek Rybnik Śródmieście Reymonta ZUS znajdujący się przed wejściem do budynku ZUS na ul. Reymonta – czytamy w komunikacie ZTZ Rybnik.

Jak dodaje Łukasz Kosobucki, dyrektor Zarządu Transportu Zbiorowego, postulat utworzenia nowego przystanku już od dawna pojawiał się w przestrzeni publicznej.

- Prosili o to sami pasażerowie, którzy chcieli się dostać pod budynek ZUS-u – tłumaczy.

Jak wskazuje Wojciech Kiljańczyk – Przewodniczący Rady Miasta Rybnika, postulat wyszedł między innymi od rybnickich seniorów, a także Rady Dzielnicy Śródmieście. Wspierał go również wiceprzewodniczący rady – Franciszek Kurpanik, który złożył wniosek w tej sprawie.

- Ogromnie się cieszę, że po prawie dwóch latach od złożenia mojego wniosku, udało się zrealizować postulat wielu osób, które o to zabiegały. Ten przystanek w dużej mierze ułatwi życie osobom, które muszą korzystać z komunikacji miejskiej a mają problemy z poruszaniem się a muszą kierować swoje kroki zarówno do ZUS-u jak i Urzędu skarbowego. Likwidacja kilku miejsc parkingowych w tym miejscu nie wpłynie i niezostanie odebrana negatywnie przez kierowców, gdyż po przeciwnej stronie jest parking. Dziękuję Panu Prezydentowi za zrealizowanie mojej prośby - pisze w mediach społecznościowych Franciszek Kurpanik.

Brakowało Wam w tym miejscu przystanku autobusowego?

Oceń publikację: + 1 + 42 - 1 - 75

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (18):
  • ~euk_53 2020-11-26 17:26:42

    Przecież jest przystanek przy Policji czy to aż tak daleko do ZUS

    43 52
  • ~PawelE39 2020-11-26 17:45:12

    Bez komentarza...

    36 23
  • ~bombi 2020-11-26 18:20:58

    Niech jeszcze przy urzędzie skarbowym postawią. Jak urząd kogoś puści z torbami to jakoś wróci ...

    50 13
  • ~Arteks 2020-11-26 18:31:11

    Bardzo dobrze, że ilość przystanków w centrum miasta jest dogęszczana. Dlaczego ci którzy przyjeżdżają do ZUS do pracy lub coś załatwić mogą zaparkować przy nim swojego blachosmroda, a pasażerowie autobusów musieli "drałować" na nogach? Proszę urzędników o przystanki w okolicach skrzyżowania Jośki/Kotucza. Mieszka tam sporo starszych osób, a w miarę regularnie tą ulicą przejeżdża sporo autobusów. Przydałby się też przystanek przy Plazie i jakaś zmiana w organizacji ruchu aby autobusy mogły ul. Piłsudskiego i Kościuszki jeździć w obu kierunkach tak aby z dworca nie trzeba było spacerować na przystanek przy Urszulankach.

    28 87
  • ~pasażer 2020-11-26 19:32:19

    najlepiej zrobić przystanki co 100 metrów, czas przejazdu będzie wtedy tak atrakcyjny, że trasę szybciej pokonamy na wrotkach

    61 16
  • ~czarnapuszka 2020-11-26 19:56:15

    Ja już wyprowadziłem się z Rybnika. Polecam.

    58 21
  • ~Arteks 2020-11-26 20:27:42

    @pasażer - na razie to mamy parkingi co 100 metrów, a nie przystanki. ;)

    18 57
  • ~jestemzerybnika 2020-11-26 20:34:55

    „Prosili o to sami pasażerowie, którzy chcieli się dostać pod budynek ZUS-u – tłumaczy.” W takim razie to przystanek do wysiadania. A nie było pasażerów chcących się wydostać spod budynku ZUS-u i dlatego brakuje ławeczki, wiaty, czy luksusu jakim jest kosz na śmieci? Czy pominięto tak mało istotne elementy we wniosku? Czy wszyscy wymieni w artkule nie mają pojęcia co ma być na przystanku?
    Redakcjo jutro zadanie dla stażysty: siedzi w oknie i liczy korzystających. Liczę na artkuł.

    53 5
  • ~bartezz 2020-11-26 21:10:35

    No ja... głupot ciąg dalszy...
    Arteks - z przystanku obok Policji do ZUS-u jest 150 -200 metrów, ruch to zdrowie, sam promujesz ruszanie się, więc nie bądź znowu kolejny raz hipokrytą.

    39 14
  • ~bartezz 2020-11-26 21:21:16

    Arteks - cyt. "Przydałby się też przystanek przy Plazie i jakaś zmiana w organizacji ruchu aby autobusy mogły ul. Piłsudskiego i Kościuszki jeździć w obu kierunkach tak aby z dworca nie trzeba było spacerować na przystanek przy Urszulankach." - z przystanku obok nowego sądu do Urszulanek jest znowu około 150-200 metrów. Nie bądź śmieszny człowieku z tymi przystankami co parę kroków aż tak leniwy jesteś ???....

    40 6
  • ~Arteks 2020-11-26 21:34:18

    @bartezz - zaskakujesz mnie... przecież sam deklarowałeś kiedyś, że podróżujesz po różnych miastach. Jeśli podróżujesz to musiałeś wiedzieć, że przystanki są naprzeciw dworców. Ruch to zdrowie - ale podróżujący często mają z sobą sporo bagażu. Na całym świecie przystanki komunikacji miejskiej i kolei tworzy się vis a vis. Jeśli u nas dbamy aby kierowcy się nie przemęczali i mieli co kawałek parking - zacznijmy tak samo traktować pasażerów ZTZ. Może właśnie to pierwszy krok w tym kierunku? :) Mi się ten pomysł z przystankiem naprzeciw ZUS zamiast parkingiem na którym stawały darmusy - bardzo podoba. :)

    20 29
  • ~bartezz 2020-11-26 21:46:01

    Arteks - "cyt.Na całym świecie przystanki komunikacji miejskiej i kolei tworzy się vis a vis." - niekoniecznie, będąc u swojej rodziny w Niemczech musiałem spory kawałek przejść z Banhofu na przystanek komunikacji. Arteks - nie rozśmieszaj mnie : )) a ile to jest odległości z naszego PKP na przystanek autobusowy pod nowy sąd? 80 -100 metrów??

    28 7
  • ~UFOmWOM 2020-11-26 22:00:25

    Do ZUSu dojeżdża wiele starszych osób, pokonanie trasy która nam wydaje się niewielka, im zazwyczaj sprawia problem.

    28 7
  • ~Mateusz Kubis 2020-11-26 22:30:20

    Większość komentujących jak widać nie korzysta z autobusów. Najbliższy przystanek przy policji nie uwzględnia wszystkich linii. Dla tych, które skręcają w płac Armii Krajowej owszem, ale już dla tych które w Reymonta, najbliższym przystankiem jest przystanek przy Urszulankch lub Sąd.

    26 8
  • ~Mariusz Sprus 2020-11-27 08:02:32

    Czy miejsca dla osób niepełnosprawnych zostały ? Jeśli nie czy zostały wyznaczone gdzieś nowe ?

    14 3
  • ~rob78 2020-11-27 09:34:31

    Mariusz Sprus, nie ma takiej potrzeby, jak niepełnosprawny przyjeżdża do zusu, to wychodzi w pełni sprawny i zdrowy. Słyszałem, że po wizycie w zusie, niektórym "pacjentom" nawet odrastają kończyny:)

    16 0
  • ~tf2 2020-11-27 09:58:58

    Miasto powinno być rozliczane z liczby osób korzystającej z nowej inwestycji. Być może zmarnotrawiono pieniądze, bo kierowano się ideologią a nie funkcjonalnością?

    12 3
  • ~Woziwoda 2020-11-28 09:48:14

    Niestety dodatkowym efektem jest kretyńskie parkowanie na chodnikach, wzdłuż podwójnej ciągłej linii na ulicy Młyńskiej oczekujących na wychodzące pracownice ZUSu. Jak na razie nie widać jakiejkolwiek reakcji SM czy Policji.

    5 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co wg Ciebie jest przyczyną wyludniania się Rybnika?













Oddanych głosów: 3655