zamknij

Wiadomości

Przy ul. Kadłubka powstają mieszkania socjalne

2019-04-09, Autor: bf, źródło: UM Rybnik

W dzielnicy Niedobczyce, przy ul. Wincentego Kadłubka trwa budowa mieszkań socjalnych. W nowo powstałym budynku znajdą się lokale mieszkalne, o średniej powierzchni 40 m kw.

Budowany przy ul. Kadłubka obiekt o prostej i zwartej bryle, zaprojektowany został w standardzie multi-komfort. Będzie tu 8 lokali mieszkalnych - każde mieszkanie będzie posiadało niezależne wejście. W budynku nie ma klatek schodowych ani części wspólnych. Łączna powierzchnia użytkowa budynku wynosi 327,08 m2.

Reklama

Inwestycja w całości zostanie zrealizowana przez Miasto Rybnik, któremu Bank Gospodarstwa Krajowego udzielił bezzwrotnej dotacji w wysokości – 425.226,58 zł, co pokryje 35% kosztów zadania.

- Inwestycja realizowana przez rybnicki Zakład Gospodarki Mieszkaniowej jest częścią pilotażowego programu RBS – Rybnickie Budownictwo Społeczne, na realizację którego Miasto uzyskało prawie 2,8 mln zł dotacji z Banku Gospodarstwa Krajowego. W ramach tego programu, prócz budynku socjalnego, powstaną również dwa 16-mieszkaniowe budynki komunalne – te usytuowane będą przy ul. Kolejowej – wyjaśnia Agnieszka Skupień, rzecznik prasowa UM w Rybniku.

- Inwestowanie w rozwój budownictwa socjalnego i komunalnego to jedno z priorytetowych zadań miasta – przypomina prezydent Rybnika Piotr Kuczera. – Dzięki otrzymanej dotacji, mamy możliwość budowy nowych budynków mieszkalnych, a to to ważny krok na drodze do poszerzania oferty mieszkaniowej Rybnika - dodaje prezydent.

Nowe, energooszczędne budynki to realne korzyści dla miasta, które obniżą koszty eksploatacyjne oraz zredukują do absolutnego minimum zużycie paliw wykorzystywanych do ich ogrzewania. Zastosowanie przy budowie wysokiej jakości materiałów w przyszłości przyniesie wymierne korzyści oraz oszczędności związane z eksploatacją budynków.

Oceń publikację: + 1 + 28 - 1 - 63

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (9):
 • ~skuty 2019-04-09 19:53:44

  I co? Znów wyrzucą żuli z melin i usadzą ich w nowiutkich mieszkankach, które za kilka tygodni znów staną się melinami?

  Czy znów mieszkania dla ludzi, którzy całe życie nie płacą rachunków, ze starego mieszkania ich wyeksmitują, długi anulują i dadzą nowiutkie, które znów zadłużą?

  "Inwestowanie w rozwój budownictwa socjalnego i komunalnego to jedno z priorytetowych zadań miasta"

  Rozdawnictwo to nie jest ŻADEN PRIORYTET ŻADNEGO MIASTA! To jest działanie na szkode miasta!

 • ~Piotr Nowak 2019-04-09 20:41:52

  Co najgorsze to do Niedobczyc a dlaczego nie w centrum ?!!!

  56 25
 • ~trewq92 2019-04-09 21:01:27

  I kolejne meliny w Niedobczycach. Po zrobieniu getta z familoków czas na Paryż. Dlaczego nie lokuje się takich budynków w Popielowie?Proponuję ulokować właśnie tam duże osiedle socjalne . Podziękujemy w wyborach.

  71 14
 • ~menworld 2019-04-09 21:48:21

  To jest po prostu brak słów... priorytet tak? socjale budować??? to ja to pierdzele i zwalniam się z pracy, koniec płacenia podatków, mieszkam w kawalerce, dziennie do pracy, to teraz olewam pracę i idę powalczyć o NOWE MIESZKANIE! a wiecie jak ZNISZCZYĆ gospodarność miasta i spowodować większe koszta bytu dla ludzi pracujących? noo.. to już wiecie, Rybnik jest idealnym przykładem.

  93 9
 • ~mastif 2019-04-10 06:54:14

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  0 0
 • ~mastif 2019-04-10 07:27:42

  aby otrzymac takie mieszkanie to prosze isc do zgm i zapytac jakie sa warunki.
  zlozylem wniosek o miesz.do remontu bo na inne nie ma szans rodzina z 2 dzieci .zostal odrzucony z powodu malego dochodu tzn.5, 6 tys.
  proszę jakie mieszkania buduje sie w rybniku dla rodzin.

  42 2
 • ~Arteks 2019-04-10 10:50:50

  Miasto wreszcie ma sensowną politykę mieszkaniową. Dla najbiedniejszych mieszkania socjalne, dla tych którzy mają wyższe dochody ale nie stać ich na własnościowe mieszkanie czy dla starszych z rozpadających się chałup - świetną ofertą mogą być mieszkania komunalne. Przy okazji pragnę zauważyć, że jak się niektórzy nie pośpieszą z wymianą pieców to za jakiś czas ci z komunalek będą mieszkać jak pany i ogrzewać mieszkanie przekręcając kurkiem lub naciskając na przycisk. A ci chałup z piecami dalej będą dziadować... Rozdawnictwo? A jak rozdawano pieniądze na nieefekywne dopłaty do wymiany pieców to wam się podobało? Tu przynajmniej jest to powiązane z tworzeniem nowej tkanki mieszkaniowej, a przez to rozwojem miasta. @trewq92 @Nowak - a co jest za tym budynkiem w budowie na zdjęciu? ;)

  4 37
 • ~adamczykhenryk 2019-04-10 16:58:32

  Nie stać mnie na piec na węgiel za 15 tys zł lub ogrzewanie domu gazem 14 zł za godzinę :) składam wniosek.

  11 1
 • ~imrahil 2019-04-10 18:21:34

  ~adamczykhenryk, Hynio, miyszkosz w dziurawej stodole, że tela cie kosztuje gaz? abo instalacja dziurawo i ci gaz pito. 14 zł/h to jest moc 50-70 kW w zależności od sprawności.

  4 4

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Popierasz strajk nauczycieli?
Oddanych głosów: 4933