zamknij

Wiadomości

Proste nalepki mogą poprawić estetykę miasta. Magistrat: za drogo

2013-05-27, Autor: Wacław Wrana
Wszyscy znamy ten widok: słupy energetyczne lub wiaty przystanków zaklejone tzw. wlepkami i reklamami, głównie firm oferujących szybkie kredyty. Jeden z rybniczan udowodnia, że jest prosty sposób na walkę z zaśmiecaniem krajobrazu miasta.

Reklama

Łukasz Kłosek - działacz Platformy Obywatelskiej przekonuje, że panaceum na bezkarne zaklejanie słupów i wiat stanowi umieszczanie na nich nalepek o treści: „Zakaz naklejania ogłoszeń pod groźbą kary 1500 zł art. 63a Kodeksu Wykroczeń”. Taki zabieg rozwiązał problem w Żorach, działa również w Rybniku. – Instytucje miejskie mogły się same o tym przekonać. ZGM umieścił takie naklejki na witrynie pustego lokalu przy ul. Powstańców Śl. Znalazły się również na części tablic elektronicznych Systemu Informacji Pasażerskiej – wylicza Łukasz Kłosek.– Aż się prosi o wydrukowanie kilkuset takich dodatkowych naklejek i umieszczenie ich na latarniach, szczególnie tych odnowionych na rynku, wiatach przystankowych i nowo powstałych gablotach przy przystankach autobusowych – dodaje.

Urząd Miasta Rybnika z rad Łukasza Kłoska skorzystać nie zamierza. - Produkcja i naklejanie dodatkowych naklejek generuje dodatkowe koszty, a z doświadczenia wiemy, że naklejki z zakazem zostaną i tak zaklejone. Bardziej praktyczne, a przede wszystkim efektywne, są okresowe przeglądy i zobowiązywanie ogłoszeniodawców (przez Straż Miejską) do posprzątania własnych reklam, umieszczanych w miejscach, w których być ich nie powinno – odpowiada Lucyna Tyl – rzeczniczka prasowa magistratu.

Jakie są efekty „okresowych przeglądów” i działań Straży Miejskiej zobaczcie sami w tej fotogalerii.

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (17):
 • ~lukaszn84 2013-05-27
  07:52:49

  6 0

  Pracownicy UM RYBNIKA, oni zawsze wiedzą co najlepsze na tym świecie. Jeszcze trochę i sama królowa Elżbieta będzie dzwonić po poradę do szanownych władz miasta Rybnika :P:P:P

 • ~ 2013-05-27
  08:15:40

  0 1

  1.Wprowadź opłaty za korzystanie ze słupów ogłoszeniowych. 2. Dziw się że ci których nie stać naklejają ogłoszenia gdzie popadnie. 3. Zastanów się jak i tego zakazać bądź obłożyć opłatami. Żory też mają płatne słupy?

 • ~ 2013-05-27
  08:41:39

  7 0

  POLSKIEJ ZJEDNOCZONEJ PLATFORMIE OBYWATELSKIEJ JUŻ DZIĘKUJEMY ZA TAKIE RADY

 • ~anna 2013-05-27
  09:02:28

  3 0

  Na każdym naklejonym ogłoszeniu jest podany nr telefonu, więc nie ma problemu z dotarciem do osoby która zaśmieca miasto, z tego co widać to są agencje nieruchomości i szybkie kredyty. Jest straż miejska i do nich należy ściąganie kar, a nieznajomość przepisów nie zwalnia z kary czy mandatu to każdy wie.

 • ~agulec 2013-05-27
  09:25:07

  1 0

  ~miodusz jednak podążając Twoim tokiem myślenia dalej będziemy mieli oklejone miasto,jedni zdrapią drudzy nakleją-a naklejając nalepki można tego uniknąć

 • ~szymon.saj 2013-05-27
  09:41:20

  13 0

  Ale 59 tysięcy złotych na rzeźbę Ulotność przy rondzie miasto pieniądze miało?

 • ~ 2013-05-27
  09:43:58

  4 0

  Pewnie ten działacz PO wie również jaka drukarnia w Rybniku powinna te nalepki drukować bez końca.....Straż Miejska nie ma nic do roboty niech ruszy 4litery i dotrze do właścicieli ogłoszeń , chyba że to też ich przerasta .

 • ~abcdef 2013-05-27
  11:15:04

  3 0

  Taniej będzie zainstalować nowoczesny system monitoringu:)

 • ~Ksenopita 2013-05-27
  12:00:35

  4 0

  Ja z chęcią zasponsoruję kilka tysięcy takich naklejek, oczywiście z widocznym logiem mojej firmy jako sponsora akcji. I to całkiem serio piszę.

 • ~ 2013-05-27
  13:12:11

  0 1

  Ksenopita - jaką branżę reprezentujesz ?

 • ~jurempus 2013-05-27
  13:37:35

  0 3

  haha naklejki mu przeszkadzają pajac jeden.Ale juz nie widzi że cala polska sie smieje z tego czegoś co stoi na rondzie w gotartowicach.Weź panie radny PO czy kim tam jestes wex za łopaty i chyc sie pożądnej roboty a nie narzekać stękać itp.Jak sie nie podoba to won to warszawioków

 • ~ 2013-05-27
  14:16:44

  2 0

  miodusz, to powiedza ze ktos im zlosliwie to nakleja , konkurencja : ) zeby dostali mandat

 • ~Heksa13 2013-05-27
  14:50:50

  3 0

  Swego czasu RSK sprzątało wiaty przystankowe z takich reklam. Na drugi dzień wisiały nowe ogłoszenia. To" walka z wiatrakami".

 • ~wojtek144 2013-05-27
  18:28:58

  3 0

  Rybnicka PO już goni w piętkę. Próbują na siłę zaistnieć w mediach, dlatego obserwujemy wysyp dziwacznych pomysłów. Pewnie ten działacz PO ma prywatną drukarnię i chce sobie dorobić do pensji.

 • ~wujek_czesiek 2013-05-27
  20:58:25

  6 0

  Panie pseudo działaczu z POpapranej partii która do Moskwy wysyła na szkolenia o współczesnej demokracji... ups ... albo Pana partia nie wie że wysyła...? Wracając do tematu: już Max Kolonko powiedział o was święte słowa że jesteście partią amatorów, która zachowuję się jak dzieci w piaskownicy, ile trzeba siedzieć i pierdzieć w stołek jak Pan że by wymyślać idiotyczne slogany typu jak pozbyć się ogłoszeń w mieście? jest setki ważniejszych spraw w tym mieście do zrobienia, ale Pan i Pana koledzy - pseudo politycy nauczyciele - nie macie nic sensownego do powiedzenia, do zrobienia, do zaproponowania... Byle zaistnieć w mediach - jak wspomniał inny użytkownik tego forum. Ale ale ale... za rok wybory... i trzeba się pokazać w mieścicie.. Pan Kuczera gada o pierdołach, Pan go przebił idiotyzmem... czekam teraz na pseudo posła z waszego ramienia o czym on będzie mówił... Może niech zwali winę na AF za most w Mszanie, albo niech opowie jak jadł mirabelki ze szczawiem, albo cokolwiek innego w czym Pańska partia się specjalizuję... opowiadaniu bajek i gadania o byle czym i byle kim, byle tylko odwrócić uwagę opinii publicznej od waszej miernoty, niekompetencji i nieudolności....

 • ~Arteks 2013-05-27
  22:37:17

  0 3

  Pomysł Kłoska niedrogi w realizacji a przydatny. Latarnie nie wyglądają zbyt estetycznie oblepione ogłoszeniami. Najlepiej zwalić na brak środków mimo, że kosztowałoby to grosze w skali budżetu miasta. Co raz częściej słyszę od różnych znajomych, że z jakimkolwiek pomysłem przychodzi się do Urzędu Miasta to zawsze się asekurują, że "nie ma pieniędzy" - zamiast się cieszyć że ludzie mają inicjatywy.

 • ~ 2013-05-27
  23:46:25

  6 0

  mało inteligentny pomysł,wystarczy wpisac imię i nazwisko pomysłodawcy i będzie wszystko jasne z jakiej partii jest,a tu taki test na inteligencje: Prezydent Bronisław Komorowski pojechał z wizytą do Wielkiej Brytanii. Pyta się królowej Elżbiety, jak ona to robi, że ma takich świetnych premierów.
  Królowa Elżbieta odpowiada Przeprowadzam test na inteligencję.
  Bierze za telefon i dzwoni do premiera Davida Camerona, i zadaje mu pytanie
  - Kto to jest: jest dzieckiem twojego ojca, ale nie jest, ani twoim bratem, ani twoją siostrą Na to Cameron odpowiada - To ja.
  Prezydent Komorowski wraca do Polski, bierze za telefon i dzwoni do premiera Tuska. Zadaje mu pytanie Kto to jest jest dzieckiem twojego ojca, ale nie jest ani twoim bratem, ani twoją siostrą Premier Tusk się poci, ale nie jest w stanie odpowiedzieć. Zwołuje Radę Ministrów i zadaje ministrom to samo pytanie. Konsternacja, nikt nie zna odpowiedzi. Wreszcie Graś wpada na genialny pomysł Zadzwoń do Kaczyńskiego. Tusk bierze telefon, dzwoni do Kaczyńskiego i zadaje mu pytanie. Kto to jest, jest dzieckiem twojego ojca, ale nie jest, ani twoim bratem, ani twoją siostrą Kaczyński odpowiada - To ja.
  Tusk dzwoni do Komorowskiego i wrzeszczy do telefonu. Już wiem! To Jarosław Kaczyński. Na to Komorowski rechocze i mówi: Nie zgadłeś. To David Cameron

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy "Okrąglaczek" w Rybniku to potrzebna miastu inwestycja?
Oddanych głosów: 530