zamknij

Wiadomości

Prezydenta nie przekonują wyjaśnienia ws. brudnych krzesełek. Jest kontrola w MOSiR-ze

Bartłomiej Furmanowicz 2022-05-16, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Sprawa z daleka wyglądająca na błahą jest w istocie zadrą na wizerunku miasta – na tyle poważną, że władze Rybnika postanowiły skontrolować Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Wyjaśnienia dyrektora ws. brudnych krzesełek nie przekonały wiceprezydenta Masłowskiego.

Reklama

Ten temat poruszyliśmy jako pierwsi. Chodzi o brudne krzesełka na stadionie miejskim przy ul. Gliwickiej. Skarżyli się na nie kibice żużla, którzy – jak mówili – wracali do domów z brudnymi ubraniami »Kibice skarżą się na brudne krzesełka. MOSiR bije się w piersi: nie zdążyliśmy umyć«

Sprawa zrobiła się na tyle poważna, że odwołany został już KABAryjTON, czyli letnia odmiana Ryjka.

Nie wiedzieliśmy wcześniej, że jest taka sytuacja na stadionie. Byliśmy tam sprawdzić stan krzesełek. Faktem jest, że byłoby mi wstyd ludzi zaprosić na wydarzenie i sadzać ich na takich krzesłach. Czyszczenie za pomocą myjki ciśnieniowej nie jest możliwe. W ten sposób mogą się po prostu rozpaść. Nikt nie jest w stanie mi zagwarantować, że krzesełka zostaną wymienione na czas – mówił nam niedawno Piotr Sobik z agencji organizującej imprezę - Star Manager.

Zaskoczenia nie ukrywał prezydent Piotr Kuczera, który nic nie wiedział o odwołaniu KABAryjTON-u. Sytuacja uległa poprawie dopiero wtedy, gdy na stadionie pojawiły się Ukrainki. Zakasały rękawy, wzięły środki czyszczące, szczotki i przywróciły krzesła do porządku »Ukrainki wyszorowały krzesełka na stadionie. Widać efekty!«

To jednak nie koniec sprawy. W ubiegłym tygodniu doszły do nas słuchy, że władze miasta czekały na wyjaśnienia MOSiR-u co do stanu siedzisk i dlaczego jednostka nie zdążyła uporać się z problemami. MOSiR miał czas odpowiedzieć do 11 maja, co też zrobił.

Okazuje się jednak, że wyjaśnienia nie są wystarczające.

Dyrekcja MOSiR-u przedstawiła prezydentowi Masłowskiemu wyjaśnienia, jednak nie są one dla niego przekonywujące – mówi Agnieszka Skupień.

Rzecznik rybnickiego magistratu nie precyzuje, co znalazło się w piśmie do władz miasta. Dodaje jednak, że sprawa na wyjaśnieniach się nie skończy.

W ubiegłym tygodniu na polecenie prezydenta rozpoczęła się w tej jednostce kontrola dotycząca organizacji imprez – dowiadujemy się.

Tu też Agnieszka Skupień zachowuje powściągliwość. Magistrat chce bowiem mieć u siebie wyniki kontroli.

Przypomnijmy, że krzesełka na stadionie miejskim są wymieniane. Pierwsza partia siedzisk została zakupiona i zamontowana w okresie od maja do sierpnia 2020 w liczbie 2300 szt. za kwotę 166 911 zł. W tym roku będą kontynuowane prace związane z wymianą siedzisk za kwotę 365 854 zł.

Oceń publikację: + 1 + 38 - 1 - 13

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~Kurt_Wallander 2022-05-16
  13:18:06

  34 4

  Może MOSiR doszedł do wniosku, że nie warto się starać i czekali na wymianę krzesełek. Wilk syty i owca cała a w kasie MOSiR zostanie więcej pieniążków.

 • ~rybol9999 2022-05-16
  15:29:29

  18 35

  BRAWO WICEPREZYDENT MASŁOWSKI, FACET ZACZYNA MI SIĘ PODOBAĆ, ŁAPIE TEMATY I DZIAŁA!
  SZKODA TYLKO TEGO ODWOŁANEGO KABARYJTONU.

 • ~lewy_gwint 2022-05-16
  16:44:24

  31 10

  Kabaret to jest w UM. Odpowiedz pewno jest prosta: jaki budzet - takie krzesełka

 • ~tuptyś 2022-05-16
  19:35:20

  20 5

  Już pisałem wcześniej :
  degradacja plastiku pod wpływem promieni UV. Normalny proces dotyczący zwykłego plastiku. Winien być zastosowany o dużej odporności na UV. Ale nie zwalajmy winy na słońce tylko na zarządcę stadionu za brak skutecznego nadzoru nad stanem obiektu i procesem zakupu i wymiany krzesełek na nowe. Stan techniczny krzesełek jednak zagraża bezpieczeństwu widzów.

 • ~rzyt 2022-05-16
  19:37:13

  28 6

  No cóż, są takie stanowiska w gestii UM gdzie jedni już pozapuszczali korzenie. A Masłowski mi się nie podoba, bo reaguje dopiero po artykułach w mediach. Udowadnia tym tylko to, że potrafi czytać. Do zarządzania trzeba mieć to coś plus wiedzę i doświadczenie... A gdzie on nabył doświadczenia? W CRIS-ie? Teraz niech pokaże, że potrafi pozamiatać to urzędnicze kolesiostwo nie tylko w MOSiR-ze.

  Boję się, że znów rozejdzie się to po kościach...chyba że mają kogoś jeszcze gorszego na te etaciki-krawaciki.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy dodatek energetyczny to lepszy pomysł niż dodatek węglowy?
Oddanych głosów: 400