zamknij

Wiadomości

Prezydenci chcą utrzeć nosa PO

2010-08-26, Autor: Patrycja Wróblewska-Wojda
Bezpartyjni prezydenci śląskich miast chcą pokrzyżować wyborcze plany Platformie Obywatelskiej i nie dopuścić do tego, aby objęła absolutną władzę w większych miastach i w regionie. Jednym z członków nowej samorządowej koalicji chce być Adam Fudali.

Reklama

O sprawie pisała ostatnio „Gazeta Wyborcza”. Podobno bezpartyjni prezydenci dużych śląskich miast za pośrednictwem Jerzego Buzka próbowali zawrzeć pakt o nieagresji z Platformą Obywatelską. Chodziło o to, aby wyborcza walka o fotele prezydentów miast z kandydatami Platformy odbywała się bez „kopania po kostkach”. Propozycja pozostała jednak bez odzewu.

W tej sytuacji prezydenci Gliwic, Piekar Śląskich, Katowic, Rybnika, Tychów, Chorzowa i Bielska-Białej postanowili utrzeć nosa śląskiej Platformie. Chcą stworzyć koalicję pod nazwą Porozumienie Samorządowe i wystawić własną listę w wyborach do sejmiku województwa. To pomysł włodarzy miast na zablokowanie ewentualnego monopolu PO i zapewnienie sobie wpływów w samorządzie województwa, który m.in. odpowiada za podział unijnych środków.


Na liście Porozumienia Samorządowego mają znaleźć się nazwiska samych prezydentów miast lub ich współpracowników (udział w wyborach na stanowisko prezydenta miasta nie wyklucza startu do sejmiku województwa).


Zdaniem politologów nazwisko prezydenta może zachęcić wyborców do głosowania, lecz szanse na zdobycie władzy w sejmiku są małe. Eksperci przypuszczają, że gra Porozumienia Samorządowego jest obliczona na bycie trzecią siłą w województwie i bycie koalicjantem zwycięzcy wyborów.


Fakt rozmów na temat koalicji samorządowców potwierdza prezydent Adam Fudali. - Owszem rozmowy między prezydentami się odbyły, ale dopiero za kilka dni będzie mowa o konkretach. Wszelkie działania koalicjantów na pewno zostaną nagłośnione, bo tylko wtedy będą miały sens – mówi.


W dalszym ciągu nie znamy planów prezydenta Fudalego na wybory samorządowe w Rybniku. Oficjalnie nie ogłosił jeszcze startu w wyborach na prezydenta, nie wiadomo też czy będzie kandydatem wyłącznie Bloku Samorządowego Rybnik, czy również Prawa i Sprawiedliwości.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (117):
 • ~Arteks 2010-08-26 11:08:40

  Brawo!!! Poprzedni sejmik i poprzedni marszałkowie z PO pokazali całkowitą indolencję jeśli chodzi o rządzenie naszym regionem. Pomijam już nawet to, że nie znam żadnego z obecnych radnych poza Sobierajskim (który zasłynął tylko w walce o kaplicę Juliusza). Zdziebło i Lenartowicz dość dobrzy radni już dawno z sejmiku odeszli a pozostali są anonimowi. PO pokazało swoją całkowitą nieporadność na Śląsku. Uważam, że samorządowcy powinni wprowadzić swoich przedstawicieli do sejmiku nie tylko aby utrzeć nosa siłom politycznym ale aby mieć wpływ na konkretne sprawy związane z rozwojem województwa. Jestem przekonany, że nikt na Śląsku, który interesuje się transportem zbiorowym oraz Ci, którzy z niego korzystają nie zagłosuje na PO bo ta prawie zniszczyła kolej na Śląsku. Słyszałem, że powstaje obecnie Raport o kolei na Śląsku który przygotowują jakieś organizacje społeczne. Nie pozostawi on suchej nitki na obecnych władzach województwa.

  0 0
 • ~karolina1 2010-08-26 11:29:20

  Brawo zlikwidować wszystkich darmozjadów z PO !!!

  0 0
 • ~qwerty 2010-08-26 11:35:17

  Kurczowe trzymanie sie stolka. Co mnie jako obywatela w kwestii wyborow samorzadowych ma obchodzic jakas koalicja kandydata z mojego miasta z kandydatem np. z Gliwic? Co to ma za znaczenie w sprawach mojego miasta? Czy dzieki koalicji Kandydata z Rybnika z kandydatem z Gliwic kandydat rybnicki lepiej bedzie latal dziury w moich ulicach? Tonacy brzytwy sie chwyta. We wszystkich wymienionych miastach obecni prezydenci baja uzasadnione obawy o reelekcje, poniewaz tak jak w przypadku Fudalego - zasiedzieli sie i wiedza, ze ludzie chca zmian. Czy to znaczy, ze Fudali przyznaje sie, ze jego BSR skladajacy sie z samych lesnych dziadkow to jest niewypal i nie nadaje sie juz wiecej do rzadzenia miastem? Arteks - uparty nieuku. Naucz sie w koncu, ze "Ci" pisze sie z duzej litery tylko i wylacznie w jednym przypadku - gdy bezposrednio zwracasz sie do czytajacego Twoj list. Zaimek "ci" PISZE SIE MALA LITERA.

  0 0
 • ~AntyKrzakala 2010-08-26 11:45:16

  Bardzo dobre posunięcie prezydentów śląskich miast. Jeśli do władzy doszliby nieudacznicy a jednocześnie specjaliści od podwyższania podatków z PO tacy jak Krząkała to można być pewnym, że Rybnik i cały Śląsk legnie na łopatkach. Krząkała oczywiście w tym czasie kolejny raz tylko robi sobie zdjęcia na turniejach "przypadkowo" organizowanych właśnie przed wyborami. Szkoda, że ten specjalista od niczego nie zajmie się pracą. Przypominam wszystkim, że z posła Marka Krzakały miasto Rybnik nie ma żadnego pożytku. Jedynym efektem posłowania tego pana jest to, że z budżetu państwa wydano na niego kilkaset tysięcy złotych.

  0 0
 • ~qwerty 2010-08-26 12:06:02

  Troche "krzywo" rozumiecie poslowanie. Najwazniejszym zadaniem posla jest tworzenie prawa dla calego kraju. Jego podstawowym zadaniem nie jest "zalatwianie" czegos dla swojego regionu. Ludzie mysla, ze to jest jego podstawowe zadanie, bo przez cale lata cale zycie polegalo wlasnie na zalatwianiu czegos swoim kolegom, tak jak czyni to Fudali i jego ludzie w UM. Dodatkowo oczernianie Krzakaly przy jednoczesnym nie porownywaniu go do innych parlamentarzystow rodem np. z PiS, ktory tak uwielbiany jest przez Fudalego jest bardzo niedobra manipulacja. Co dla Rybnika zrobil Janik jak PiS byl u wladzy? Co zrobil Piecha - jeden z politykow drugiego rzedu w PiS jak PiS byl przy wladzy? O tym kochani koledzy nienawidzacy PO zapominacie. Wszystkie Wasze wypowiedzi tu na forum to manipulacje na zasadze "dokopac innym, a nie widziec swoich przywar i pomijac swoje bledy lub przedstawiac je jako sukcesy".

  0 0
 • ~bezimienny 2010-08-26 12:07:49

  Arteks - przecież za rządów PO w województwie prezio Fudali dostał 5 baniek na promocję Rybnika, ktorą wykorzystuje do promocji siebie. To się wytnie. On się promuje za pieniądze unijne, które nie powinny być wykorzystane na promocje. przykład - Harsze !!!

  0 0
 • ~bezimienny 2010-08-26 12:09:59

  Arteks - słyszałeś? a może sam przygotowujesz ten raport? jeszcze kilka wskazówek i skumam kim jesteś :):):) pozdro 106

  0 0
 • ~AntyKrzakala 2010-08-26 12:11:40

  Tak tak qwerty, żyj dalej w swoim świecie bajek dla dzieci. Nie uda Ci się usprawiedliwić nieudacznika Krzakały. Wziął kilkaset tysięcy złotych i nie zrobił nic - żadne Twoje "argumenty" nie zmienią tego faktu. Posłowie innych regionów potrafią działać, a Krząkała nie, bo on rzecz jasna "tworzy prawo dla całego kraju". No i stworzył - podwyżkę podatków w skali ogólnopolskiej. Brawo, brawo i jeszcze raz brawo!

  0 0
 • ~bezimienny 2010-08-26 12:14:39

  hehe, widać, że Fudali kazał swoim pupilom pisać komentarze; za każdym razem przed wyborami tak robi na spotkaniach; wiem, bo byłem :) pozdro 106 dla Adasia :):):D

  0 0
 • ~bezimienny 2010-08-26 12:18:06

  cieszę się, że tak się dzieje w Rybniku, bo widać, że zaczynają robić w portki; do Fudalego zraziłem się trzy lata temu, jak zamiast pracy i chociaż dokończenia bez zbędnych obciążeń finansowych miasta, zaczął odcinać kupony od poprzednich kadencji; kiedyś był dobry, nawet na niego głosowałem, teraz nie dostanie mojego głosu, bo jest hamulcowym w Rybniku; to tak jakbyś chciał jechać dobrym samochodem, a ktoś wrzuciłby ręczny dla swojego widzimisię (dobrym autem jest tu Rybnik, chociaż pojawia się już korozja)

  0 0
 • ~Arteks 2010-08-26 12:39:38

  @bezimienny - nikt normalny w PL nie uważa Newsweeka za pismo, które można łączyć z jakimikolwiek siłami politycznymi w Polsce. Wszyscy uważają ten tygodnik za niezwykle profesjonalny i opiniotwórczy. Może dla llizusłów Krząkały większym autorytetem od Newsweeka cieszy się kiczowata TVS ;P A właśnie ten Newsweek przyznał Fudalemu miejsce w pierwszej 15-ce na 100 ocenianych polskich prezydentów. To świetny wynik biorąc pod uwagę położenie naszego miasta i jego, mniejsze możliwości wobec wielu dużo większych miast. Nie nazywaj więc tak dobrego prezydenta hamulcowym bo to nie ma żadnego potwierdzenia w faktach. To rybniccy POpuliści są hamulcowymi!!! @qwerty - ja będę pisał tak jak mi pasuje, pouczaczy nie potrzebuję. A co do roli posła to ciekawe, że posłowie z innych regionów nie tylko rozumieją swoją rolę jako ustawodawców ale także jako reprezentantów swoich regionów. Powiedz mi jeśli reprezentowanie interesów swoich mieszkańców byłoby bez znaczenia - dlaczego jest podział Polski na okręgi wyborcze? Wszyscy walczyli o pociągi dalekobieżne: Gorzów, Jelenia Góra, Słupsk, Koszalin, Wałbrzych) i wszyscy wygrali poza Rybnikiem i subregionem zachodnim bo mamy nieudaczników w parlamencie i we władzach województwa. A wy nieskuteczność Krząkały i innych posłów próbujecie usprawiedliwiać tym, że są od czegoś innego... Wyjątkowo głupia teoria, którą jakbyście powiedzieli posłom z Podkarpacia czy Zachodniopomorskiego zostalibyście wyśmiani...

  0 0
 • ~mily pan 2010-08-26 12:40:29

  Narkotykow nie bedzie, dopalaczy takze wiec mlode pokemony sie pomalu ze.raja a wybory poniewaz spokojnie wygra Fudali a krzakala ta miernota raz na zawsze Rybnik zostawi w spokoju bo jak sie pisze tam gdzie mnie niecha to wora z dwora panie krzakala

  0 0
 • ~Arteks 2010-08-26 12:45:39

  Niezależni samorządowcy powinni być w sejmiku! Oni doskonale rozumią problemy i potrzeby województwa, a nie różni polityczni karierowicze, którzy sejmik traktują jako tymczasową trampolinę w swojej karierze zamiast działania na rzecz regionu! Ci którzy spotkali się aby powołać tę koalicję są najbardziej rozpoznawalnymi samorządowcami w naszym regionie. Ale to byłby numer jakby nasz subregion w sejmiku zamiast jakichś wirtualnych radnych z PO czy PiS reprezentował FUDALI!!! Mam nadzieję, że TVP Katowice zrobi wieczór wyborczy i będzie można zobaczyć twarz Krząkały i jego przegranych klakierów jeśli prezydentem Rybnika zostałby Fudali i jeszcze dodatkowo gdyby wszedł do sejmiku!!!!!!!!! :P

  0 0
 • ~mily pan 2010-08-26 12:46:18

  Bo tak naprawde wygranej krzakaly chca tylko mlode cupny z PO, ludzie powazni spokojnie zaglosuja na Fuidalego

  0 0
 • ~Arteks 2010-08-26 12:59:50

  Ja bardzo lubię posła Palikota z lubelskiego. Wszyscy uważają go za celebrytę i szowmena. I po części mają rację ale jest to niezwykle skuteczny i mądry poseł. Jeśli niektóre osoby bronią tutaj nieróbstwo i nieskuteczność Krząkały i innych naszych posłów to wejdźcie sobie na blog Palikota i zobaczcie co w tej kadencji udało się mu zdziałać dla lubelszczyzny i porównajcie to potem z działaniami naszych posłów, szczególnie tych z koalicji rządzącej. Jestem przekonany, że gdyby nie powódź z maja to nawet budowa zbiornika Racibórz dalej by nie drgnęła!!!:
  http://palikot.blog.onet.pl/Lublin-listopad-2011-gdzie-jes,2,ID393743080,n
  budowa teatru, ściągnięcie do podlubelskiej strefy 9 inwestorów, wpisanie linii kolejowej Lublin-Warszawa na listę remontów infrastrukturalnych, remont kapitalny drogi Lublin-Warszawa, sprowadzenie do Lublina instytucji unijnych, przebudowa drogi Biłgoraj-Lublin, budowa lotniska w Świdniku. I to wszystko we współdziałaniu z władzami woj. lubelskiego i władzami Lublina w ciągu zaledwie 3 lat. A u nas jak Fudali czegoś nie wylata to nie ma żadnych szans na cokolwiek bo jak mówi jedno z poślątek i jego klony "nie jestem załatwiaczem" :[ Ojj przypomnę wyborcom wszystkie porażki naszych posłów, ojj przypomnę, a dzięki internetowi i facebookowi można teraz naprawdę wiele. Po wygranej Fudalego będzie trzeba bardzo mocno się zastanowić kto ma reprezentować Rybnik w sejmie w latach 2011-15. Niektórym posłom należałoby zdecydowanie podziękować...

  0 0
 • ~qwerty 2010-08-26 13:05:43

  Fudali probuje sie trzymac stolka wszelkimi sposobami. Nawet tu na malo znaczacym dla Rybnika forum jego pieski szczekaja az im piana z pyskow leci. Psy szczekaja, a karawana jedzie dalej. Widac pewnosc niektorych forumowiczow typu Arteks co do reelekcji ich pana nie jest wcale taka szczera.

  0 0
 • ~AntyKrzakala 2010-08-26 13:16:28

  Pieski niemoty Krząkały takie jak qwerty wiedzą, że nie mają żadnych merytorycznych argumentów i dlatego szczekają i szczekają. Zdają sobie sprawę z tego, że skuteczność Krząkały w Sejmie jest zerowa. Zresztą wystarczy na Krząkałę spojrzeć i od razu widać, że to zagubione dziecko w skórze czterdziestolatka. Nie potrafi zdecydowanie się wypowiedzieć na żaden temat. Dziecko z gimnazjum potrafiłoby go zdominować w słownej walce. Niech Krząkała uczy dzieci niemieckiego, ale do polityki niech się nie pcha, bo się do tego nie nadaje.

  0 0
 • ~abcdef 2010-08-26 13:18:52

  ~qwerty Poseł Janik chwalił się przed wyborami jakie to wspaniale boisko zrobił przy Rudzie. Wielkie dzieło posla!!

  0 0
 • ~wojtek144 2010-08-26 13:35:19

  qwerty czyżbyś miał już zaklepane miejsce w magistracie po wyborach samorządowych które ma twoim zdaniem wygrać Krząkała. Klakier z ciebie i obłudnik. Posłowanie w wykonaniu posła Krzakały to przeszkadzanie w realizacji potrzebnych Rybnikowi imwestycji.

  0 0
 • ~werkk 2010-08-26 13:50:44

  Chcieć można ale o wyborze zadecydują wyborcy i taka koalicja nic nie pomoże. 4 kadencje to przesada taki prezydent nic nowego nie jest w stanie wymyślić wiec będzie dalej zadłużał miasto A poza tym uważam ze w XXI w. prezydent powinien mieć wyższe wykształcenie, miał na to 12 lat aby zrobić jakikolwiek licencjat.

  0 0
 • ~bezimienny 2010-08-26 13:53:38

  Arteks, przykłady, podaj przykłady, tak samo Wojtek 144 - o jakich inwestycjach piszesz ? pozdro 106

  0 0
 • ~abcdef 2010-08-26 14:12:54

  ~AntyKrzakala Powiedz mi kto się w tym kraju nadaje na posła??

  0 0
 • ~bezimienny 2010-08-26 15:15:23

  Arteks - a DZ przyznał Krząkale 2 miejsce wśród najbardziej aktywnych posłów w naszym województwie; Polityka - ogólne kryteria, bez oceny szczegółów; DZ na co dzień zajmuje się sprawą śląskich polityków, więc ich opinia jest o wiele bardziej wartościowa

  0 0
 • ~AntyKrzakala 2010-08-26 15:24:23

  abcdef dobrym posłem jest wspomniany przez Arteksa Janusz Palikot. Bo za otoczką showmana i kontrowersyjnego cyrkowca kryje się bardzo skuteczny człowiek, który dla swojego regionu zrobił bardzo dużo i Arteks już Ci napisał co takiego zrobił. A co zrobił Krząkała? Niestety nic. Wziął tylko do własnej kieszeni kilkaset tysięcy zł pensji za nicnierobienie. Ranking aktywności możesz sobie bezimienny wsadzić w zadek, bo to jest tylko czcze gadanie i zero konkretnych efektów. Nic z tego gadania nie wynikło.

  0 0
 • ~benek 2010-08-26 15:26:23

  Werkk, ciśniesz! Lepiej mieć olej w głowie niż "jakikolwiek licencjat". Później mamy takich psudointeligentów, którzy machają tylko papierkiem kupionum za pieniądze pseudouczelni. Nie zgadzam się z tobą i filozofia "robić cokolwiek, byle mieć papier ze szkoły" jest nie do przyjęcia. Ale z ciebie wylazło teraz patologiczne myślenie.

  0 0
 • ~qwerty 2010-08-26 15:33:47

  PiSowo-BSRowskie pieski - a co zrobili Wasi poslowie i radni? Poslowie oprocz zalatwiania sobie posadek (Janik prezesa podplacanego przez UM Klubu sportowego, Piecha zalatwianie intratnych posadek dla swojej rodziny) nie zrobili nic. Co robia radni BSR? Merdaja ogonami do Fudalego. Jakos tego komentowac nie chcecie.

  0 0
 • ~AntyKrzakala 2010-08-26 15:36:26

  qwerty Krząkałowy piesku, zapominasz chyba, że to PO jest partią rządzącą, a Twój nieudaczny idol Marek Krzakała jest jej częścią. Jego "sukcesem" jest tylko podniesienie VATu.

  0 0
 • ~AntyFudali 2010-08-26 15:40:16

  No Fudali chwyta się już ostatniej deski ratunku. Układ przy zielonym stoliku nie pomoże. Papapa Pozbywamy się tego szkodnika.

  0 0
 • ~mistrzu 2010-08-26 15:42:07

  Fudali chce sobie następną elekcję załatwić jak PZPN mecze... Układy układziki znajomości. Won oszuście!!!

  0 0
 • ~qwerty 2010-08-26 15:43:04

  AntyKrzakala: to chyba Ty zapomniales, ze w czasie boomu gospodarczego PiS byl przy wladzy i co Janik z Piecha zalatwili dla Rybnika, co mogloby uzasadniac, ze Krzakala nie ma zadnych osiagniec? NIC! Nie macie argumentow tylko szczekacie. Ale juz niedlugo.

  0 0
 • ~AntyKrzakala 2010-08-26 15:46:36

  qwerty Ty przecież twierdzisz, że Krząkała jest lepszy, więc pytam Cię w czym? W tym, że nic nie robi? I na tej podstawie chce zostać prezydentem miasta?

  0 0
 • ~ 2010-08-26 15:51:59

  ~qwerty;oświeć mnie i powiedz co dla Miasta zrobili Piecha i Janik? Żebyś nie musiał 'dużo' pisać wystarczą 2 osiągnięcia. pzdr.

  0 0
 • ~ 2010-08-26 15:55:28

  ~qwery; przepraszam i wycofuje pytanie- nie doczytałem ze zrozuminiem i zgadzam się z Tobą.

  0 0
 • ~werkk 2010-08-26 16:36:19

  Benek masz racje ze głupkiem możne być każdy ale lepiej być głupkiem z papierem. Bo choćby było by eis największym matołem to coś z wykładów w głowie musi zostać. Ale mi chodzi o to ze powinna być kadencyjność i to dla prezydenta i radnych max 2 kadencje Ja jest się dłużej popada się w rutynę a to nie jest dobre dla demokracji. Niektórzy Rybniccy Rajcy popadli w rutynę diet i to ich tylko interesuje.

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-08-26 16:38:17

  Ja Wam mówię, że to już jest koniec Fudalego w Rybniku i święty czas.

  0 0
 • ~qwerty 2010-08-26 16:42:48

  Panie TeDe: jak to bylo w przypadku przegranej przez UM sprawy o zwrot pieniedzy za karte pojazdu. Czy wyrok nakazywal wyplate odsetek od kwoty liczonej od momentu jej wplacenia do UM, czy od momentu zlozenia wniosku o zwrot ?

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-08-26 16:48:53

  od dnia wezwania UM do zapłaty

  0 0
 • ~werkk 2010-08-26 16:51:50

  qwerty Janik posłem został przypadkiem bo wtedy PiS był na fali dostał mniej głosów niż K. Ziemba ale on się nie załapał bo nie załapała się jego partia Janik już nie ma szans być wybranym to były przyjemne 4 lata dla niego ale się skończy i zapomną o nim fakt wnukom będzie miał prawo opowiadać jak był posłem. Ale tak poważnie który z tych co ich wybraliśmy zrobił cokolwiek dla Rybnika a trochę ich mamy. mam na myśli posłów i senatorów.Jedno co Ci mogę obiecać przed wyborami wszędzie ich będzie pełno szczególnie na festynach organizowanych w dzielnicach sponsorowanych przez UM i prywatnych sponsorów którym jak by się wygrało trzeba coś w zamian obiecać no i wiadomo wtedy bieda Cie po plecach klepać i obiecywać cuda co to nie zrobią jak zostaną wybrani. A prawda jest taka wszyscy razem wzięci maja ludzi głęboko w D robią to dla siebie żeby się ustawić, ustawić rodzinę i brać kasę im więcej tym lepiej i udawać jakim się to było prawym obywatelem aż czami należało by jednemu i drugiemu powiedzieć " Nie pamięta wól jak cielęciem był"

  0 0
 • ~werkk 2010-08-26 16:57:12

  Panie Tadeuszu całkowicie się zgadzam to koniec. dlatego teraz kombinuje się "Porozumienie Samorządowe" ale to są dyrdymały ostatnie podrygi. BSR to lokalne zgromadzenie dlatego nie ma szans dostać się na listę partyjną I nosa nikt nikomu nie utrze jak jucz to tyłek.

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-08-26 17:01:11

  To właśnie tak wygląda, że tylko do koryta a potem głosują jak nasi radni nawet nie wiedzą za czym. Nie wiem w którym kierunku zmierza Rybnik w temacie mieszkań, wiem tylko jedno że to co robią jest naprawdę złe. Nic się nie robi żeby odzyskiwać pieniądze od zadłużonych, nic się nie zmienia aby te zadłużenia nie powstawały, rodziny popadają w ruinę a Ryszka, Kryszczyszyn, i Kolasińska je potem wyrzucają robiąc kolejne getto, pamiętajcie jest zadłużenia 25 milionów i ktoś za nie odpowiada.

  0 0
 • ~Fiodore 2010-08-26 17:03:53

  TD - a jak okaże się, że nie, to Ty przestaniesz udzielać się na tej stronie?

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-08-26 17:04:39

  Ja zrobię wszystko co w mojej mocy aby rozbić tą zgraję Um, i ZGM-u, Komisję mieszkaniową ponoć społeczną, ja dam z siebie wszystko co mogę bo już na to patrzeć się nie da co się dzieje. Krzywda ludzka w Rybniku jest wielka.

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-08-26 17:06:22

  Widzi Pan, Panie Fiodore ja traktuję nieszczęście ludzkie poważnie a Pan sarkastycznie i tym się różnimy.

  0 0
 • ~grzesnick 2010-08-26 18:00:42

  i kto jeszcze śmie twierdzić, ze prezydent Fudali nie wykorzystuje stanowiska do gierek i nie jest politykiem.. a ten artykuł "Niesamowite" na stronie urzędu to nie jest prywata...Obłuda. Wojtek i jego kamanda piszą gdy urząd pracuje na zlecenie pana F. Inicjatywa może dać Fudalemu co najwyżej dodatkową dietę radnego - na wynik i realną włądzę w sejmiku się nie przełoży. Prezydent walczy o swój stołek, a tymczasem miasto przespało praktycznie ostatnie konkursy na dotacje inwestycyjne z UE. Nic nie jest przygotowane pod nowe zadania. To jest w tym wszystkim najbardziej smutne.

  0 0
 • ~ 2010-08-26 18:01:51

  POkemony zaraz podwyższyłyby podatki, ceny wody i opłaty za parkowanie. Te złodziejstwo już udowodniło co potrafi.

  0 0
 • ~igla 2010-08-26 18:22:00

  ehh nti, ciężko podwyższać coś, co za sprawą Fudalego jest już najdroższe w kraju

  0 0
 • ~mao 2010-08-26 18:32:47

  gdy śląsk zdominują PISIORY to cała nadzieja zostanie po stronie naszych przyjaciół z Rosji. Jestem jednak dobrej myśli i wierzę, że nasze prostackie społeczeństwo już trochę odburaczało i etap lepperiady minął, elektorat pisowski się kurczy, i będzie dobrze. Pozdrawiam.

  0 0
 • ~charlie 2010-08-26 19:03:11

  Poseł Krząkała nie zrobił nic poza gadaniem. Nic z jego gadania dla nas nie wynikło. Po to są okręgi wyborcze żeby lobbować na ich rzecz. Jeśli nauczyciel niemieckiego tego nie rozumie to niech pójdzie na kilka wykładów z polityki samorządowej a także wiedzy o państwie. Prezydent powinien być człowiekiem o cechach przywódczych a Krząkała nie dałby sobie rady z dziećmi w piaskownicy bo by go argumentami zniszczyły. Tako mamyja jak to u nas godajom. Fudali wygra wybory bo tak wynika z artmetyki i logiki, Nikt nie jest go w stanie pokonać w pierwszej turze, a w drugiej poprą go nie tylko jego zwolennicy, ale także zwolennicy PiS. Zresztą jeśli popatrzymy na rozkład sił w poszczególnych dzielnicach, to zauważymy, że Krząkała tylko w niewielkiej ilości ich wygrywa i to jeszcze w takich gdzie frekwencja jest niska. qwerty ma rację pieski szczekają a karawana jedzie dalej, tylko, że tą karawanę ciągnie Fudali. Kiedy w końcu ludzie tacy jak Fudali czy Frankiewicz będą moli także decydować w województwie a więc ich władza będzie w pewnym sensie nieograniczona będą mogli dalej rozwijać region. Dosyć dupowatej demokracji, Mam nadzieję, że ta frakcja zbierze wszystko nie tylko w miastach, ale i w sejmiku. Tylko kretyn nie widzi nieudolności PO, jej kłamliwych obietnic i socjalizmu.

  0 0
 • ~Arteks 2010-08-26 19:15:47

  @qwerty - jeśli ja jestem pieskiem to niczyim i poszczekam na każdego kto skrzywdzi lub będzie chciał skrzywdzić moje miasto ;) A ty jesteś za to najnudniejszym malkontentem tego forum - przemądrzałą żmiją. Nie lubisz R-ka co wielokrotnie podkreślałeś swoimi wypowiedziami i to jeszcze w czasach zanim nie zostałeś rozpoznany jako członek młodzieżówki PO. Marzy Ci się tylko stanowisko, a miasto masz głęboko w d. @bezimienny - chciałeś przykładu to Ci go podałem, przyszedł mi do głowy Palikot, który poza swoimi różnymi akcjami jest bardzo związany ze swoim regionem i ciągle lobbuje za różnymi inwestycjami dla niego. Podać Ci przykłady innych skutecznych posłów? @Tadek Dybała - to ciekawe co napisałeś o tym zadłużeniu lokatorów w kontekście Kryszczyszyn i Kolasińskiej. To co one mają zrobić - wywalić tych ludzi na zbity pysk? Pewnie powinne bo czynsze ZGM nie są wysokie i jeśli ktoś nie płaci to znaczy, że woli przepić to co zarobi lub dostanie albo po prostu nie chce płacić bo myśli, że mu to ujdzie na sucho. Są uczciwi emeryci którzy dostają 800 zł emerytury i nie mają długów za czynsz!!! Niedawno widziałem w TVT reportaż o pewnej rodzinie z Niewiadomia, której odc ięto prąd z powodu awarii sieci wewnętrznej, a ponieważ nie płacą czynszu ZGM stwierdził, że im tego nie naprawi bo mają pilniejsze zadania w lokalach i budynkach gdzie ludzie płacą uczciwie. I taka stanowcza postawa Kolasińskiej mi się bardzo podoba! Nie tolerujmy nierobów i darmozjadów!

  0 0
 • ~qwerty 2010-08-26 20:39:32

  buahaha. Arteks - nie jestem zadnym czlonkiem zadnej mlodziezowki. Za stary na to jestem. A Ty stosujesz typowe PiSiorskie zagrywki - ten kto nie jest tego samego zdania co ja nie jest patriota. Ja wg Ciebie nie lubie Rybnika, bo nie jestem kundlem biegajacym za Fudalim. Na szczescie tak jak jakis czas temu skonczyly sie rzady PiSiorow w Polsce, tak juz niedlugo skoncza sie rzady Twojego szefa.

  0 0
 • ~ 2010-08-26 20:59:07

  Tytul newsa powinien byc nastepujacy : Prezydenci za wszelka cene chca sie utrzymac przy zlobie.
  ~nti o czym ty piszesz? skad sie urwales Fudali ze swoimi klakierami kabotynami dzwiga wszystko co roku

  0 0
 • ~Arteks 2010-08-26 21:00:29

  Nie qwerty - dla mnie np. grzesnick, jedrek czy werkk którzy są przeciwnikami Fudalego nie są antyrybniccy. Nawet da się z nimi kulturalnie pogadać na różne tematy. Dla Ciebie nawet kampus to chybiona i nieudana sprawa i cieszy Cię to jeśli jakieś kierunki są likwidowane ;) Dla Ciebie dobre imię Rybnika nic nie znaczy. Liczą się tylko prywatne interesy. Od 3 lat prowadzisz na forum czarny pr naszego miasta i jesteś jednoznacznie kojarzony z malkontenctwem i krytykanctwem. A jeśli już zabierzesz głos w sprawie innej niż krytykowanie Rybnika i Fudalego to wszystkich pouczasz i zwracasz uwagę... Od pewnego czasu nie przyznajesz się nawet do przynależności do PO co zostało potwierdzone przez mojego znajomego który jest związany z rybnickim środowiskiem tejże... Wystarczyło jak mu podałem twoje imię które ktoś tu napisał na forum a jest ono tak rzadkie, że nie może być mowy o pomyłce. W rybnickiej PO jest tylko jeden qwerty, który chociaż miasto zrównałby w komentarzach z fekaliami to z drugiej strony, nie chce budować swojej pozycji społecznej na umiejętnościach i wiedzy ale na karbie politykierstwa w PO... Marzy Ci się kariera w stylu Nikodema Dyzmy ;P

  0 0
 • ~ 2010-08-26 21:16:53

  Arpeps czy jak ci tam? pisales kiedys ze gardzisz ludzmi ze wsi,pisales ze przyjechali w wagonach z bydlem kiem ty jestes? skad przybyles ? z kielc,bialegostoku? czy innych gorolowic twoj fanatyzm jest niebezpieczny.Dla wiekszosci normalnych ludzi nie fanatykow to Fudali=Dyzma, a twoje inicjaly to K.J

  0 0
 • ~WENUS 2010-08-26 21:21:54

  A może byłoby dobrze wybrać tego pana z prawej strony ekranu?!

  0 0
 • ~qwerty 2010-08-26 21:49:25

  Arteks - wielki kulturalny wielbiciel Rybnika. Nie przekrecaj moich slow. Nie napisalem, ze Kampus jest chybiona inwestycja. Napisalem ze jest zmarnowana szansa, bo absolwenci nie maja szans pracowac w Rybniku. Tzn maja, ale do pracy na kasie wyzszego wyksztalcenia nie potrzeba. Ale dla Ciebie to zbyt trudne do zrozumienia.

  0 0
 • ~mily pan 2010-08-26 22:38:14

  JESZCZE BY TEGO BRAKOWALO ZEBY CPUNY NA CZELE Z KARZAKALA RZADZILI W RYBNIKU,CO KILKA DNI MAMY MANIFESTACJE CPUNOW W MIESCIE W OBRONIE KONOPI A JAGBY CHCIELI TO NAWET PO 23 DO 5 ZA PRZYZWOLENIEM KRZAKALY I JEGO KUMPIL

  0 0
 • ~ziupo 2010-08-26 22:42:46

  Alan czemu zaprzeczasz, że nie jesteś członkiem młodzieżówki PO skoro do tego ugrupowania należysz i dla niego pracujesz? To hipokryzja! Panie Tadeuszu, a wierzy Pan, że zmiana Prezydenta na np Krząkałę i wygrana PO w wyborach samorządowych w Rybniku coś zmieni w tym temacie? Zmienią się jedynie ludzie na stanowiskach, ale zasady gry pozostaną takie same; dalej trzeba pionki zbijać. Może na początku i tuż przed wyborami będzie cacy, ale obaj wiemy, że to jedynie obłuda.

  0 0
 • ~bezimienny 2010-08-26 22:44:15

  W ostatnim czasie przyszło mi iść do UM, w drzwiach mijałem prezydenta Fudalego - ta zmęczona twarz, doły pod oczami, brak energii i spontaniczności, nawet na "dzień dobry" nie odpowiedział...

  0 0
 • ~ziupo 2010-08-26 22:44:47

  Dla wyjaśnienia dodam ino, że Alan, o którym napisałem powyżej, to qwerty - informacja od pewnego znajomego, jak się okazało wspólnego (do Q - no kombinuj o kogo chodzi).

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-08-26 23:45:55

  Myślę Panie ziupo, że gorzej już nie będzie. Mamy jeszcze Jędrośkę to tylko od nas zależy kogo wybierzemy. Mam zapewnienia od niektórych kandydatów że temat który mi leży najbardziej na sercu będzie załatwiany, np. likwidacja ZGM-u skorumpowanej komórki do szpiku, wytworzenie konkurencji dla wodociągów bo przecież to monopolista i robią z nami co chcą, niech sobie sami zadbają jak energetyka o prąd lub gazownia gaz o niepłacących za wodę. Powiem Wam że mało kto ma świadomość co się w Rybniku dzieje, a Fudali w mieście 140 tysięcznym w ostatnich wyborach miał 20 tysięcy głosów. Trzeba tyko ludziom pokazać prawdę, a nasze stowarzyszenie jest potężną grupą ludzi i zobaczymy czy Fudali wygra, ja mówię że nie pomogą mu nawet te populistyczne kupione ordery orez wstęgi przecinane. W Rybniku trzeba posprzątać i mnie to nie obchodzi kto to będzie.

  0 0
 • ~qwerty 2010-08-27 07:47:51

  do internetowych sierot ziupo i Arteks - nie jestem zadnym Alanem i NA PEWNO nie mam wspolnych znajomych z ziupo. Sorry ziupo, ale za mlody jestes, zeby miec ze mna wspolbych znajomych.

  0 0
 • ~werkk 2010-08-27 07:56:41

  W Rybniku trzeba zrobić wielkie sprzątanie i zgadzam się ze takie instytucje jak ZGM, Straż Miejska, UP trzeba zlikwidować. co do wodociągów wystarczy wywalić prezesa i zarząd no i przedstawicielem udziałowców (czyli Rybniczan) nie możne być p. J.Koper

  0 0
 • ~jedrek_1_1 2010-08-27 08:28:17

  Poziom sięga tu bruku. Nie dosyć, że na poziomie merytorycznym ludzie typu charlie proponuja tu państwo Leppera i Nikosia Dyzmy w którym ustawodawcy maja być lobbystami i załatwiać coś dla - pytanie kogo. Po drugie - pracownicy Fudalego ruszyli z tekstami, które mają pokazać że Krząkała szkodził miastu, wręczał tylko puchary. Wszystkie winy Fudalego chcą przypisać komu innemu:-) W 99% to bzdury i oszerstwa. Mam nadzieje, że to nie obrazuje poziomu jego zwolenników w całości. Po trzecie - ja i kilka osób wie , kim jest Arteks. Nie jest wcale pracownikiem miasta, nie jest to KJ. I co? Mam sie posunąćc do poziomu , który tu proponujecie i robić publiczne rozliczenia na forum. qwerty to alan, qwerty jest z PO itd Żal mi was.

  0 0
 • ~marus 2010-08-27 08:32:50

  Pomysł "przyspawanych do stołka" prezydentów skończy się niczym. A w listopadzie, tacy panowie jak Fudali czy Uszok zobaczą od wyborców czerwone kartki. Jeżeli sukcesem Rybnika jest żałosna budowa kanalizacji albo remont archaicznej hali sportowej w Boguszowicach za 14 milionów złotych, to naprawdę zmiana na stanowisku prezydenta jest niezbędna. Co do PiS-u, to mam nadzieję że oszołomy, mohery i rydzyki skonczą - już niedługo - swój polityczny żywot. Kaczyński zostanie Prezydentem a Macierewicz komendantem główny policji ale w Gruzji. Miejski klakier Arteks przejdzie na bezrobocie a bogdan 55 najbliższe miesiące spędzi w psychiatryku.

  0 0
 • ~qwerty 2010-08-27 09:10:25

  Jakbym byl w mlodziezowce PO, to bym pisal tu pod wlasnym nazwiskiem.

  0 0
 • ~wojtek144 2010-08-27 09:12:14

  werkk - z takimi poglądami miałbyś pewny etat w Inspekcjach Robotniczo Chłopskich które działały w latach 80-siątych.
  marus - masz na pewno chrapkę na stanowisko w UM po wyborach. Cierpliwości za cztery lata będą następne.

  0 0
 • ~ 2010-08-27 09:14:44

  PO chce być matką ojcem i córką POLSKIEGO NARODU! Najpierw dajcie prawo adopcji homoseksualistom.

  0 0
 • ~ 2010-08-27 09:17:39

  qwerty ma za zadanie tylko krytykę (krytykał gorszy niż klerykał)- krzyczał że nic się robi dla autostrady i rozwoju Rybnika. A w tym tygodniu trochę w głównych mediach mówiło się o nas.

  0 0
 • ~grzesnick 2010-08-27 09:21:04

  rosthost - pokaż mi te propozycje radnych BSR i nowe inicjatywy prezydenta Fudalego. Umieram z ciekawości. Ostatni konkurs na reqwiatalizację a miasto nic nie zrobiło !! Panoszą się jak na swoim.

  0 0
 • ~Sajgon 2010-08-27 10:41:33

  Arteks daj przykład innych prezydentów, którzy lobbują wszystko dla swojego miasta
  Nie rozumiesz pojęcia poseł. Lata komuny juz dawno sie skończyły a Ty emocjonalnie dalej siedzisz siedzisz w tym systemie - byle coś załatwić i wykombinować dla siebie a reszta jest nie ważna

  0 0
 • ~wawokanin 2010-08-27 10:48:26

  Myślę, że pomysł może i jest dobry ale A. Fudali nie jest prezydentem niezależnym tylko prezydentem rządzącym z pisem, popieranym przez pis a startuje z listy BSR tylko po to, żeby zamydlić oczy mieszkańcom Rybnika a i tak wszyscy wiemy, że w II turze zostanie poparty przez pis( o ile do takiej dojdzie)

  Parafrazując słowa Kazika " Panie Marku Pan się nie boi dwie trzecie Rybnika za Panem stoi"

  0 0
 • ~AntyKrzakala 2010-08-27 11:17:06

  wawokanin, sam sobie zaprzeczasz. W jednym zdaniu piszesz, że BSR i PiS to jedno i w przypadku drugiej tury PiS poprzez Fudalego,a za chwilę piszesz, że dwie trzecie Rybnika stoi za Markiem. Chyba zjadłeś coś niestrawnego i pomieszało Ci się w głowie.

  0 0
 • ~Arteks 2010-08-27 11:57:51

  @sajgon - proszę bardzo tak na szybko przykłady dla Ciebie: poseł Palikot i jego współpraca z władzami Lublina oraz województwa na rzecz rozwoju regionu i inwestycji o jakich pisałem - podałem konkretnego linka. Poseł Siedlaczek i jego współpraca z prezydentem Lenkiem w sprawie utrzymania w Raciborzu placówki Straży Granicznej. Poseł Gadowski i jego współpraca z władzami Jastrzębia w sprawie wpisania drogi południowej (obwodnicy) do inwestycji państwowych. A teraz ja mam prośbę. Podajcie jeden przykład wsparcia dla Rybnika i jego problemów skutecznie załatwiony przez Krząkałę? Dlaczego jeśli Palikot wszem i wobec chwali się kilkunastoma sprawami załatwionymi dla lubelszczyzny - wy twierdzicie, że poseł nie jest załatwiaczem i czasy komuny się skończyły? W czasach komuny wystarczyło odwiedzić najbliższy komitet, napisać pismo do gazety i jeśli problem nie był polityczny to był załatwiany lub była przynajmniej obietnica jego załatwienia. Poza tym wtedy nikt nie likwidował ludziom szkół, zakładów pracy, pociągów, a więc problemów tego rodzaju nie było. Były inne np. z zaopatrzeniem. Piszecie tak tylko aby bronić figurancke i gabinetowe uprawianie polityki przez posła Krząkały, który do swojego miasta odwrócił się tyłem bo jest obrażony na Fudalego z którym przegrał w demokratycznych wyborach.

  0 0
 • ~Arteks 2010-08-27 12:08:24

  @jedrek - to fajnie, że wiesz kim jestem i wiesz, że nie mam nic wspólnego z UM, a taką łatkę mi tu przypinano. I nie demonizuj tego, że demaskujemy Alana-qwerty. Po 1 nikt nie podaje jego danych personalnych poza imieniem. To, że ktoś napisał, że qwerty jest gruby to też nie jest nic obraźliwego tylko fakt, a może pochodna jego zbyt małej ruchliwości. Po 2 mnie zupełnie nie interesuje kto jest kim na tym forum chociaż domyślam się, że być może piszą tu także persony z pierwszych stron gazet, którym wstyd byłoby się przyznać do swoich tekstów gdyby zostali ujawnieni ;) Chodzi tylko o to, że ten człowiek podawał się za niezależnego krytyka władz miasta - a jest członkiem PO i to znanym bo jak się zapytałem znajomego czy macie tam jakiegoś Alana powiedział, że tak i nawet mi jego nazwisko podał i potwierdził, że to jest qwerty. A mi to potwierdza tezę, że rybnicka PO składa się właśnie z takich intelektualnych zgredzików, którzy są zawsze na NIE. Zawsze przeciwko. Choćby na przekorę i na złość. To nie są ludzie twórczy, koncepcyjni, ciekawi. To na pewno nie są rybniko-entuzjaści. Dlatego od pewnego czasu zacząłem wspierać Fudalego i jego BSR bo to są ludzie którzy szanują to miasto i chcą jego rozwoju - w przeciwieństwie do zgredzików ;)

  0 0
 • ~kamilson1983 2010-08-27 12:40:05

  ~Arteks,~karolina1,~AntyKrzakala,~bogdann55,i reszta zwolenników PIS-u. mam do was pierwsze pytanie ile wy wszyscy macie lat że takie spece z polityki z was są? Bo moim zdaniem to tylko 1% z was jest osobami które ukończyły przynajmniej 18lat a 99% to niedorośnięte dzieciaki którzy są tylko mądrzy przez internet. Zresztą to co wy wiecie to wiecie to tylko z TVP lub z Radia maryja czyli z zaprzyjaźnionych stacji które pokazują tylko złe strony PO a tylko dobrze Strony PIS-u i dobrze o tym wiecie.

  1).Wielce za rządów PO nie buduje się drug a dziwne jest to że jeżdżę autem w różne miejsca i sam się denerwuje że wszędzie drogi w remoncie więc jak to jest?

  2). Narzekacie na prywatną służbę zdrowia a sami do niej chodzicie i nie narzekacie bo albo o tym nie wiecie albo dobrze o tym wiecie i idziecie dlatego że jest lepiej i szybciej więc jak to jest?

  3). A teraz inaczej MR. Fudali teraz remontuje u nas w Rybniku! A dlaczego? Dlatego że zbliżają się kolejne wybory i trzeba sobie narobić dużo +++ aby znowu wygrać. A skąd Fudali ma te pieniądze? no nie żartujcie że te pieniądze oprócz tego że jest dofinansowanie z Unii europejskiej to jeszcze UM Rybnik daje na to pieniądze bo każdy głupek wie że miasto nie ma takich pieniędzy i te pieniądze na dane miasto właśnie dzięki rządowi bo to rząd przekazuje pieniądze na takie remonty. czy ktoś tam kto jest za to odpowiedzialny.

  0 0
 • ~kamilson1983 2010-08-27 12:44:53

  4). PISOWCY patrzcie na to jest sobie dzielnica np. Niedobczyce,niewiadom, i wiele innych i mieszkańcy płaca czynsze w kwotach bagatelny te pieniądze maja być przeznaczane na remonty bo płacisz tak zwany fundusz remontowy i kurde widać po co remontować np. Niedobczyce czy niewiadom i inne dzielnice które są dalej od centrum jak MR fudali remontuje sobie centrum Rybnika i taka jest prawda albo przenacza pieniądze na jakieś inny pierdoly

  0 0
 • ~charlie 2010-08-27 13:02:45

  Po pierwsze ktoś kto nie jest zwolennikiem PO nie musi być od razu zwolennikiem PiS, albo SLD. Po drugie nie widzę różnicy pomiędzy czerpaniem wiedzy z TVP a TVN. Poza tą, że w TVP jeszcze czasami można zobaczyć jakiś dokument w TVN go nie uświadczysz. Po trzecie drogi lokalne są remontowane przez samorządy, rzadko która droga krajowa przechodzi kapitalny remont a jeżeli jakaś to na terenie miasta powiatowego, której cały koszt remontu pokrywa takie miasto. Po czwarte prywatna służba zdrowia nie rozwiązuje problemu służby zdrowia. Jedynie taki problem może rozwiązać uwolnienie rynku ubezpieczeń zdrowotnych na ich nieprzymusowość. Po piąte nie masz zielonego pojęcia na temat finansowania poszczególnych inwestycji. Miasto Rybnik z rządu dostało pieniądze na dwie drogi. Reszta to wkład własny i dotacje z UE ew. sejmiku wojewódzkiego.

  0 0
 • ~mily pan 2010-08-27 13:20:37

  Ludzie miescie mowia ze jak krzakala zostanie prezydentem to zamiast kwiatow ktore pieknie ozdabiaja miasto beda rosly sadzonki KONOPI,podobno to bedzie dowod wdziecznosci krzakaly dla mlodych wyborcow PO.

  0 0
 • ~kamilson1983 2010-08-27 13:27:46

  ~bogdann55- jesteś śmieszny tym tekstem. teraz ja ci coś napiszę... Ludzie w mieście mówią że jak coś tam?to ~bogdann55 zje psie kupy. i co wy na to zje te kupy czy nie?? to jest pytanie więc chłopie nie rób z siebie durnia

  0 0
 • ~kamilson1983 2010-08-27 13:30:17

  Więc człowieku zastanów się co piszesz bo Ci powiem że gdyby babcia była dziadka to by miała hu....a. a gdyby dziadek wiedział że się przewróci to by sobie siadł więc ~bogdann55 naprawdę proszę cię nie rób z siebie większego durnia którego z siebie robisz.

  0 0
 • ~kamilson1983 2010-08-27 13:32:40

  I co ~bogdann55 jeszcze chcesz coś napisać? Bo z tego co na razie piszesz nic mnie nie rusza.

  0 0
 • ~kamilson1983 2010-08-27 13:37:34

  ~bogdann55- kurde już bym zapomniał już mogę stwierdzić że ty z pokroju pis jesteś i z radia maryja! A dlaczego to Ci powiem by ty taki za przyrodą jesteś a teraz są cyrki że nie można budować walów przeciw powodziowych bo właśnie ludzie pokroju pis i tych co są właśnie tych odpowiedzialnych za przyrodę oraz zwierzęta nie pozwalają na to bo przecież po co robić jakieś wały jak lepiej niech topi ludzi niech giną tylko po to żeby było więcej drzew i było bardzo zielono.

  0 0
 • ~kamilson1983 2010-08-27 13:49:03

  i powiem ci krótko nie chce mi się z tobą pisać bo mam inne rzeczy do roboty niż czytanie komentarzy takiego gamonia jak ty.a jeżeli już tak bardzo chcesz poPISac to masz mój numer gg bo znając życie teraz nie będzie pisać bo ja pisze a jak nie będzie mnie to ty się wielce wielce zaczniesz rozpisywać i napiszesz ze nie wiem dlaczego to ja nie pisze. jak znajdę czas dla takiego czegoś jak TY to się odezwę. Zostawiam Ci mój numer gg bo na tel nie zasługujesz 20068997

  0 0
 • ~grzesnick 2010-08-27 14:31:59

  Po pierwsze - nie znam zadnego dowodu na to, że qwert jest z PO. Po drugiue - co w tym złego? Kto tu jest niby bezstronny i bezinteresowny. 1 na 100?

  0 0
 • ~Arteks 2010-08-27 14:54:10

  kamilson83 - zapytaj swoich starszych kolegów o Arteksa. Ja jestem zwolennikiem PO i dawniej popierałem Krząkałę. Teraz nadal popieram PO ale nie tego rybnickiego klona, który nie ma nic wspólnego z liberalnymi ideałami i partią nowoczesnych ludzi. Fudali przekonuje mnie swoim zaangażowaniem i innowacjami jakie wprowadza w mieście, a PO w Rybniku to partia zgredzików, krytykantów i malkontentów... A co tobie się nie podoba w Boguszowicach czy Niedobczycach??? Zadbane parki, wyremontowane domy kultury i szkoły. Jeśli czepiasz się bloków to nie wszystko można od razu zrobić ale widać, że systematycznie ZGM remontuje budynki i to także w dzielnicach typu Maroko, Piaski czy Boguszowice. Jeśli uważasz, że nasze dzielnice są zaniedbane to przejedź się do Katowic (bogatszego miasta od Rybnika) i zobacz jak wyglądają Załęże, Szopienice czy Zawodzie, a potem coś pisz...

  0 0
 • ~kamilson1983 2010-08-27 15:04:43

  ~Arteks-ale czy ja coś pisałem na temat krzykałę. czy jak on się nazywa ja pisałem ogólnie. Wracając do tematu co masz takiego cudownie odremontowanego w tych Niedobczycach Park chłopie przestań mieszkałem w Niedobczycach 23 lata i jest to samo co było bloki takie jakie były kamienice takie jakie były, parka taki jaki był tylko od czasu do czasu wyremontują muszlę w parku i tyle. Co do domu kultury to co tam jest tak pięknie wyremontowane to że też od czasu do czasu coś tam na zewnątrz robią i nic poza tym. Wracając do bo boguszowic to mieszkałem tam 2 lata i co tam się tak wielce zmieniło nic op2rócz tego że jest teraz jako taki basen i nic poza tym tam się nie zmieniło osiedla są takie jakie były co mam ci wymieniać. A wracając np. do marako i piaski to nie ma się co dziwić bo to bardzo bliziutko jest od centrum. \

  0 0
 • ~kamilson1983 2010-08-27 15:20:45

  kurcze nie wmawiajcie mi czegoś czego nie ma, bo to jest naprawdę śmieszne. Podam ci przykład np Niewiadom mieszkanie 2 pokoje +kuchnia i kibel i łazienka race za takie mieszkanie każdy płaci miesięcznie po 150zł a za te większe mieszkania 180 zł za tak zwany fundusz remontowy
  W klatce jest 20 mieszkań czyli klatki są 2 w jednym bloku czyli jest 40 mieszkań w bloku to wychodzi że z jednego bloku wychodzi zarobek za sam fundusz remontowy wynosi 6600zł za 1 blok. bloków z rybnickiej spółdzielni mieszkaniowej jest 8 i teraz 8 razy 6600zł =52,800zł i np. mieszkam już 2 lata w niewiadomiu i bloki sa takie jakie były. i teraz te 52,800 które są dawane jako fundusz remontowy co miesiąc za wszystkie bloki pomnożysz przez np. te głupie 2 lata co tu mieszkam to się przerazisz. i gdzie sa te pieniadze

  0 0
 • ~tropiciel_debili 2010-08-27 15:43:14

  kamilson1983 ale powiedz mi przede wszystkim czy to mieszkanie w ktorym mieszkasz nalezy do jakiejs spoldzielni mieszkaniowej czy do miasta. Bo tak to w ogole nie wiadomo o co chodzi. Wladze miasta przeciez nie sa odpowiedzialne za to ze np jakis blok w Boguszowicach nie jest wyremontowany. Musisz to odzielic i jesli placisz fundusz remontowy do spoldzielni do walcz w spoldzielni o remont swojego budynku a nie w urzedzie miasta bo miasto nie ma z tym nic wspolnego.

  0 0
 • ~kamilson1983 2010-08-27 15:49:30

  To jest spółdzielnia mieszkaniowa Rybnik. I wszystkie te pieniądze które wpływają do tej spółdzielni są dysponowane przez UM Rybnik. I nie ma czegoś takiego, ze spółdzielnią mogę walczyć tylko wtedy jeżeli dana spółdzielnia jest tak zwana wspólnotą mieszkaniową. A druga sprawa to mieszkania komunalne to jest jeszcze inna sprawa. dobra spadam na centrum na jakie piwko pozdrowionka dla wszystkich

  0 0
 • ~keram 2010-08-27 15:56:13

  Arteks - często (choć przyznaję, że nie zawsze) chwalisz Prezydenta i zaznaczasz, że nie widzisz innego godnego następcy. Czy przez to należy również rozumieć, że bez Fudalego magistrat nie jest w stanie dobrze funkcjonować? Chodzi mi o to, że w przypadku dobrego zarządzania przez tak długi okres czasu powinny się były wykształcić struktury, procedury i ludzie na tyle sprawni, że poradzą sobie dobrze i bez Prezydenta. Przecież to nie on projektuje drogi, pisze wnioski o dopłaty unijne i wszystko sam wymyśla. I nie chodzi mi tu o "sprytny" wniosek, że jak jest taki dobry to nawet jego odejście nie powinno zachwiać pozycją Rybnika, a jeżeli osobiście wszystkiego musi dopilnować to jednak tak dobrze nie zarządza, tylko o poznanie szerszej opinii na temat całej organizacji urzędu, a nie tylko jednej osoby na świeczniku. Inaczej mówiąc - chciałbym być spokojny, że de facto niezależnie od wyników wyborów UM sam w sobie jest na tyle silny, że w Rybniku będzie się nadal dobrze mieszkało. Zakładam przy tym, że jakiś totalny oszołom Prezydentem tak czy inaczej nie zostanie, a jeżeli Fudali jest rzeczywiście tak dobry jak to przedstawiasz to mógłby się sprawdzić z jeszcze większym pożytkiem w strukturach wojewódzkich czy państwowych. Pytanie w pierwszej kolejności do Arteksa, ale inne wyważone opinie też mnie interesują. Pozdrawiam.

  0 0
 • ~tropiciel_debili 2010-08-27 16:14:20

  kamilson1983 tak jak myslalem nie masz bladego pojecia o czym piszesz. Pomijam nawet to ze nie ma takiej spoldzielni jak napisales. A juz kosmiczna glupota jest to ze UM Rybnik dysponuje pieniedzmi jakiejs spoldzielni mieszkaniowej. Spoldzielnia to spoldzielnia i miasto nie ma na nia zadnego wplywu. Miasto ma wplyw na remonty budynkow komunalnych a w sprawie spoldzielni mieszkaniowych miasto nie ma nic do powiedzenia wiec skoncz tu takie glupoty wypisywac. Ja cos na ten temat wiem bo swego czasu tez musialem walczyc w spoldzielni o remont klatki schodowej. Placilem na fundusz remontowy kilkanascie lat, klatka schodowa byla zdewastowana i spoldzielnia nie chciala zrobic remontu. Ale w koncu sie udalo tylko trzeba bylo innych mieszkancow naklonic do tego zeby dzialac razem. Wiec powtarzam ci raz jeszcze ze gadasz glupoty i jesli twoja spoldzielnia oszukuje cie na funduszu remontowym to wacz ze spoldzielnia a nie zwalaj winy na miasto, bo miasto nic ma z tym nic wspolnego.

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-08-27 16:17:08

  Trzeba się zastanowić dlaczego nie wyłaniają się inny godny następca, odpowiedź jest bardzo prosta. Stowarzyszenie zorganizowało spotkanie w Boguszowickim Domu Kultury na które zaprosiliśmy władze Rybnika oraz zaprosiliśmy jedynego jak na razie kandydata na prezydenta. Udzielono nam zgodę, zaś wczoraj z Domu Kultury dzwonił dyrektor Kaczmarczyk mówiąc że z powodu tego że zaprosiliśmy pana Jędrośki odmawia nam dostępu do sali. Godne uwagi jest to, że dyrektor jest na L4 a do swojego domu ma z domu kultury około 3 kilometrów. Dostaliśmy również pismo od dyrektora ZGM, że nie może poprzez rozklejanie informacji o tym spotkaniu czynić to w gablotach klatek w których sami mieszkamy. To właśnie są metody pana Fudalego. Panie Arteks jest Pan dumny z takiego zachowania władz? zabrali słupy ogłoszeniowe, pozabiera nam mieszkańcom wszystko a on będzie za nasze pieniądze się promował gdzie się da. Stowarzyszenie nie jest polityczne, a i tak Fudali zabrał nam jednym telefonem siedzibę. Czego ten człowiek się boi, może naszej wiedzy a może tego że mamy bardzo dużo członków. Dyrektor jeżeli jest na L4 nie powinien rządzić w domu kultury o tym stanowi prawo.

  0 0
 • ~werkk 2010-08-27 16:44:19

  Panie Tadeuszu tak to będzie wyglądać będzie przeszkadzał jak tylko będzie to możliwe Ten dyrektor DK po wyborach zakładam ze p. Fudali nie wygra od razu powinien dostać zwolnienie. Uważam ze została jedna możliwość aby się pokazać opisach to wszystko na ulotkach i wkładać do skrzynek mieszkaniowcom lub bezpośrednio do ręki tego zabronić nie może.

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-08-27 16:54:41

  Decyzje dyrektorów zaskarżymy, zaś co do skrzynek przewidzieliśmy taką sytuację i do skrzynek powrzucaliśmy zaproszenia. Spotkanie się odbędzie, jeżeli nie wpuszczą mieszkańców to ja za zamieszki nie odpowiadam. Mam nadzieję że jak dyrektor jest tak zdrowy aby na L4 wydawać polecenia to niech przyjedzie i da sobie z tym wszystkim radę. Zapowiada się ciekawie.

  0 0
 • ~Arteks 2010-08-27 19:04:03

  @werkk i Tede - wiem co łączy TeDe i rybnicką platformę poza nieuzasadnioną nienawiścią do Fudalego - populizm i to straszny ;) TeDe mógłby jednak przeżyć szok gdyby nagle miastem zamiast lokalnych patriotów i ludzi związanych z ruchem Solidarności miastem zaczęły rządzić populistyczne w gębie a w sercu liberały... Myślę, TeDe, że Fudali czy Kryszczyszyn mają za dobre serca bo ja bym już dawno powywalał z mieszkań ZGM tych którzy nie płacą czynszów i nie robił żadnych remontów w budynkach w których więcej niż połowa nie płaci czynszu. A co do jakichś spotkań w domu kultury to zależy - jeśli TeDe chciał wynająć salę na zasadach komercyjnych to powinna być ona wynajęta bo niby dlaczego nie. Jeśli za friko to niby jakim prawem? Obawiam się, że chcieli jednak za darmochę i słusznie im odmówiono.

  0 0
 • ~Krzeminska Malgorzata 2010-08-27 19:11:12

  Witam Panie werkk! Przewidzieliśmy taki scenariusz w związku z tym ulotki zosły umieszczone w skrzynkach pocztowych[niech ZGM pozdejmuje skrzynki lub przeprowadzi kontrolę w mieszkaniach-żenada].Lawina ulotek popłyneła do mieszkań,tak że czy Pan Dyrektor DK tego chce czy nie?,to juz nie ma na to wpływu.W Boguszowicach mieszkam prawie od zawsze ,mam bardzo dobry kontakt z mieszkańcami,nie którzy deklarują swoją obecność całymi rodzinami,również poczta pantoflowa rozniosła się w przysłówkowym błyskawicznym tempie.Działania tzw.GÓRY adekwatne są do PRLu i byłej NRD [wywiad sitasi].Pozdrawiam

  0 0
 • ~Krzeminska Malgorzata 2010-08-27 19:38:39

  Szanowny Panie Arteks!Jeśli Pan nie znasz szczegółów ,to bardzo proszę powstrzymać się od opinii, ponieważ ta w moim mniemaniu nie może być obiektywna.Pana subiektywna ocena jest tylko punktem odniesienia [punk widzenia zależny od punktu siedzenia].Domniemam ,iż siedzi Pan w pobliżu tzw. GÓRY.Zapewniam Pana,iż mieszkańcy nam napewno nie odmówią.Pozdrawiam

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-08-27 19:48:57

  Panie Arteks, proszę o czytanie ze zrozumieniem, napisałem że zezwolono nam na spotkanie w Domu Kultury w Boguszowicach. Mieszkańcy mają prawo się spotykać, a gdzie to mają robić na polanie w lesie? przecież do tego służy dom kultury. Właśnie taką doktrynę wyznaję Prezydent, czyli wywalić na bruk i kłopot z głowy. Nie rozumie Pan że to nie rozwiązanie, tylko dalsze głębsze kłopoty. Profilaktyka i zapobieganie a i przy temu odzyskiwanie kwot należnych. Pogrążając rodziny do dna nie rozwiąże Pan problemów. Zaś co do nienawiści do Fudalego to Pan normalnie mnie rozśmieszył, oświadczam Panu że nie kocham ale też nie nienawidzę Fudalego, lecz z jego poglądami na różnego typu sprawy się nie zgadzam i tyle. Pan strasznie ma świat czarno-biały, kolory też istnieją, pamiętaj Pan o tym i przyjdź Pan na spotkanie 14.09.2010r.

  0 0
 • ~lupa2010 2010-08-27 19:51:18

  Pani Małgorzato, poza wykazanym już tutaj Pani brakiem kultury (przeszkadzanie prezydentowi w rozmowie z zastępczynią, zamiast grzeczni poczekać aż skończy), teraz popisuje się Pani elementarnymi brakami w znajomości zasad ortograficznych i gramatycznych języka polskiego i niechlujstwem stylistycznym. Co to jest „:Przysłówkowe błyskawiczne tempo”? i co „sitasi”? cóż znaczy przedziwny zwrot "Pana subiektywna ocena jest tylko punktem odniesienia"? ech!Jaki Pani daje przykład ludziom? Pani Małgorzato, samo bieganie z transparentami i lansowanie się w mediach to ciut za mało.

  0 0
 • ~Fiodore 2010-08-27 19:58:45

  qwerty'emu jak widac skonczyly sie argumenty, puscily nerwy i wnowu przechodzi do wyzwisk: "do internetowych sierot...". "Sorry ziupo, ale za mlody jestes, zeby miec ze mna wspolbych znajomych." - skoro go nie znasz, ani nie macie wspolnych znajomych to skad wiesz ile dokladnie ma lat? oO Sodowka uderzyla do glowki czy obcieli ci stawke za kazdy komentarz?

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-08-27 20:01:44

  lupa2010 zobacz sobie kto zawinił odwracając głowę, przecież prezydent celowo gdy Małgosia podeszła odwrócił się do Wiceprezydent Ryszki, która w ogóle go nie słuchała, widząc tą sytuację zaczął rozmowę ze Śmigielskim no Śmigielski inteligentniejszy więc poszedł na ratunek prezydentowi. Na korytarzu również jesteśmy niekulturalni mówiąc prezydentowi dzień dobry a on jest bardzo kulturalny bo nie odpowiada i nie ma przy sobie akurat głowy pani Ryszki aby zagadać. Ponadto zrobił to z premedytacją wiedząc że jak Małgosia nie zdąży to przewodniczący Jaszczuk nas wyprowadzi za zakłócanie. Zapewne Pan wie że sesje są nagrywane to można poprosić o nagranie i sobie zobaczyć.

  0 0
 • ~Krzeminska Malgorzata 2010-08-27 21:00:11

  Czy cos boli Pana lupę 2010? może choruje Pan na chorobę Stowarzyszenie "Obrońcy Praw Lokatorów". Błąd ortograficzny można poprawić, natomiast sposobu komunistycznego myślenia zmienić się nie da, ludzie ci żyją wciąż minioną epoką. Stasi ,to szpieg w byłej NRD. Dobranoc Panie lupa2010.

  0 0
 • ~hub381 2010-08-27 21:48:42

  No niech p.Fudali nie będzie taki pewny swoich blokowan-Po.Trzeba pamiętać że"kij ma 2 końce".
  Tak,aby się nie"utopił"w wodzie z Rybnickich wodociągów.A wszystko jest możliwe.Do dziś odbiorcy płacą Haracz za luksusy tego
  przedsiębiorstwa[NAJDROŻSZA WODA W KRAJU]

  0 0
 • ~latajacyholender 2010-08-27 22:07:32

  Widać ,że niektórzy już dzielą stanowiska w ZGM ie . Dymbała będzie boleć w listopadzie Oj będzie boleć cwaniaczku. Jak Cię rybniczanie kopną w d..pę.

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-08-27 22:17:30

  latajacyholender no i taką ma Pan kulturę, niech się Pan nie obawia każdy wybór mieszkańców przymnę z pokorą. Bardzo proszę o kulturę w czasie wypowiedzi, przecież swoje poglądy można wyrażać zachowując minimum kultury.

  0 0
 • ~mily pan 2010-08-28 10:13:07

  6 milionow zlotych tyle wydala na wyjazdy zagraniczne komisja ktora kieruje krzakala w sejmie, pasozyty z PO JEDZA PO SWIECIE a w Rybniku taki krzakala udaje GREK, jak on to liczy kazda zlotowke i wypomina glupoty Fudalemu,prawdziwy Cynik.

  0 0
 • ~latajacyholender 2010-08-28 11:48:47

  do TeDe;Dybala jako spolecznik powinienes wiedziec ze za zamieszki podczas spotkania, lamanea prawa i szkody odpowiada karnie i finansowo organizator. Powinienes to wiedziec 'spoleczniku' jak tak chcesz pomagac .

  0 0
 • ~Galileo 2010-08-28 11:52:04

  Etyka PiSów yo: najpierw Lepper to błazen,wróg, bandzior, . Gdy trzeba było znaleźć koalicjanta, to Lepper super! Gdy zaczął przeszkadzać, to Kaczyński postawia łmu nogę, ale, że jest nieudacznikiem, więc sam się poturbował. Komuna to bandyci, ale jak trzeba zdobyć głosy aby zostać prezydentem, to Gierek stał się patriotą. Jak wiatr zawieje tak się Jarosław kręci. Wstyd dla Rybnika, ż jego prezydent przystępuje do PiSowej zmowy przeciwko dewmokracji.

  0 0
 • ~mily pan 2010-08-28 12:28:34

  Widzisz POKEMONKO ewodio TERAZ DLA PELO to teraz najlepszy przyjaciel GERTYCH kiedys nazista teraz przyjaciel PO

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-08-28 12:36:57

  Proszę Pana, Panie latajacyholender o trochę szacunku ba taka forma mi tylko pozostaje,nie pamiętam abyśmy przechodzili na ty, to po pierwsze, po drugi proszę mnie nie nazywać społecznikiem bo w Pana ustach to sarkazm lub drwina, po trzecie Stowarzyszenie nie będzie odpowiadać za coś do czego nie doprowadziło. Dostaliśmy zgodę na to spotkanie a że jesteśmy pracowici to zawiadomiliśmy ludzi, to nie my wywołujemy konflikt i jakby Pan sięgnął w pamięć to zeszłym razem na spotkaniu organizowanym przez stowarzyszenie uspakajaliśmy ludzi.

  0 0
 • ~werkk 2010-08-28 13:17:24

  Arteks nie mogę się zgodzić co do płacenia za wynajem sali w Domu Kultury bo z założenia ma on służyć mieszkańcom. Dom Kultury jest utrzymywany z pieniędzy podatników czyli Rybniczan. Po drugie skoro każdy kandydat ma płacić za wynajem sali to obecny prezydent Rybnika też ale z swojej kieszeni a nie kieszeni miasta. jak byś nazwał takie postępowanie? Blokowanie wszelkimi możliwymi sposobami z pozycji władzy możliwości przedstawienia innym kandydatom swojego punktu widzenia na szadzenie Rybnikiem? Obserwuj sytuację teraz zaczną się festyny w dzielnicach na każdym nich zobaczysz urzędującego Prezydenta obiecującego cuda może i zagra teatrzyk z rybkiem. Ale innych kandydatów na scenę nie dopuszczą bo szefowie RD to ludzie PiS lub BSR. I tak po trupach do stołka.

  0 0
 • ~Galileo 2010-08-28 18:48:29

  Wstyd. Wielki wstyd dla Rybnika. Nie takiej koalicji!

  0 0
 • ~Krzeminska Malgorzata 2010-08-28 19:39:33

  lupa 2010 Kolejny raz zdjełam Panu maskę z twarzy,używa Pan ich wielu .Ukrywanie się pod" parasolem wielbarwnych pseudonimów"świadczy,to o braku odwagi.Jest Pan nauczycielem j. polskiego w związku z tym jak najbardziej może mnie Pan poprawiac z ortografii oraz stylu pisania,aczkolwiek kazdy z nas jest niepowtarzalny.Myślę ,iż Pana wnętrze przeładowane jest nienawiścią do mnie i do T. Dybały,wiem co Panem kieruje.Stowarzyszenie ma tyle: wiary, siły oraz pozytywnych myśli,że nie jest w stanie nikt i nic ich zakłócić.Jeśli chodzi o transparent ,to spokojnie Panie lupa2010 nie będę biegać z nim pod Pana blokiem.Nie jesteśmy "transparentowcami'.Miłego wieczorku Panie lupa 2010.

  0 0
 • ~akuku 2010-08-29 14:48:12

  jak dla mnie te wszystkie władze powinni potraktować odpowiednio, żeby więcej nie chcieli siadać na stołkach włodarzy...nie jestem ani za PO ani za Pis ani za żadną z tych partii. Według mnie Pan Fudali powinien spakować walizki i iść już na emeryturę, nie wypowiadałam się nigdy na takie tematy ale jak widziałam gdy przyjechał zarąbista limuzyną P.Fudali do pogorzelców z boguszowic i stwierdził, że nie może im pomóc to mi się krew zagotowała. Ludzie stracili dom nad głową a ten rozłożył ręce. Wstyd to zwykli ludzie pomogli finansowo i firmy prywatne a On powinien dawać przykład!!!!!!!!!!!!!!!! Tak Panie Fudali dalej wyprowadzajcie żuli do boguszowic poco im pomagać..........

  0 0
 • ~werkk 2010-08-30 19:00:51

  Do akuku dzielnica Boguszowice to 13 000 ludzi przyjmijmy ze 50% jest uprawnionych do głosowania więc rozłóżcie ręce nad urna wyborczą i pomóżcie mu aby odszedł na emeryturę Wasze głosy mogą Mu pomóc. Ale to zależy tylko od Was.

  0 0
 • ~Arteks 2010-08-30 21:06:46

  @Tadek - jeśli zajmujesz się społecznictwem - zupełnie mi to nie przeszkadza. Póki nie będziesz szkodził Rybnikowi - wcale mi nie przeszkadza twoja działalność mimo, że odnośnie Fudalego mamy całkowicie odmienne zdanie. Wolę takich społeczników choćby trochę nawiedzonych jak ty - niż leniuchów i krzykaczy z rybnickiej PO, którzy są głośni tylko na forum. @werkk - jeśli jesteś liberałem to bądź uczciwy w poglądach liberalnych! Za każdy zjazd, imprezę firmową, jubileusz przeprowadzany w rybnickich placówkach organizator powinien zapłacić! Natomiast żaden dyrektor nie ma prawa odmówić wynajęcia sali komukolwiek pod warunkiem opłacenia zgodnie z jakimś cennikiem. Przypuszczam, że dyrektor DK odmówił stowarzyszeniu Dybały bo chcieli lokal za friko. W Rybniku są szkoły prywatne niezależne od miasta. Świetna aula jest np. w kampusie. Może tam wynajmą sobie lokal? A co do wyborów prezydenta to ty uważasz, że Fudali powinien odejść na emeryturę, a ja uważam, że Krząkała powinien wrócić do roli nauczyciela. Skorzystaliby na tym uczniowie i mieszkańcy naszego regionu, którzy mogliby wybrać efektywniejszego posła!

  0 0
 • ~werkk 2010-08-31 15:00:22

  Arteks ja nie twierdze ze Marek Krzakała będzie najlepszym prezydentem na jakiego stać Rybnik ale będzie lepszy od obecnego ostatnie 4 lata rządów prezydenta Fudalego to była katastrofa powinna być max 2 kadencje i emerytura. To za komuny rządzili dożywotnio ale czasy Breżniewa się już skończyły dajmy popisać się innym młodszym. A doskonale wiesz ze tylko jeden z nich ma szanse zostać prezydentem, Ja bym tez wolał na tym stołku np. inż. budowlańca ale nikt taki nie chce się w to bawić wiec mamy jako kandydata nauczyciela. zna dobrze j. niemiecki możne ściągnie dobrych inwestorów z za Odry i zbudują w Rybniku zakład co będzie wytwarzał jakiś produkt bo na razie budujemy tylko punkty zbytu towarów sprowadzonych w wiekszosci z zagranicy a na tym daleko nie ujedziemy.

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co wg Ciebie jest przyczyną wyludniania się Rybnika?

Oddanych głosów: 3855