zamknij

Wiadomości

Prawybory w PO: w Rybniku 100 głosów do wzięcia

2010-03-15, Autor: pw, ww
Krajowa scena polityczna emocjonuje się prawyborami prezydenckimi w Platformie Obywatelskiej. Sprawdziliśmy jakie są nastroje tej partii w Rybniku.

Reklama

O miano kandydata na prezydenta Platformy walczą Bronisław KomorowskiRadosław Sikorski. Obaj kandydaci od 2 tygodni aktywnie zabiegają o głosy członków partii. W Rybniku do wzięcia jest ponad 100 głosów, bo tylu członków liczy miejskiej koło partii. - Prawybory w Polsce są czymś zupełnie nowym. Uważam, że obydwaj kandydaci PO na urząd prezydenta mają wyjątkowe cechy, które predestynują ich na najwyższe funkcje państwowe. Dlatego tak trudno dokonać jednoznacznego wyboru. Twierdzę, że w służbie publicznej niezbędnym warunkiem działania jest chęć współpracy, dialogu bez zbędnej agresji politycznej – ocenia sylwetki obu kandydatów lider rybnickiej Platformy Marek Krząkała.

Członkowie partii mogą głosować za pomocą poczty tradycyjnej lub przez Internet. Poseł Krząkała najprawdopodobniej odda głos za pomocą Internetu. Nie chce jednak zdradzić na kogo.

 

Z nieoficjalnych rozmów z członkami PO w Rybniku wynika, że starsze i średnie pokolenie zagłosuje na Komorowskiego, młodzież stawia na Sikorskiego. - Osoba Radka Sikorskiego jest mi bliższa ze względu na jego wiek, życiorys i fakt, że aktualnie pełni funkcję ministra spraw zagranicznych – mówi Dawid Kobus, działacz młodzieżówki rybnickiej PO.

 

Młode pokolenie działaczy partyjnych stanowi jednak w Rybniku, jak i w całej partii mniejszość. - Wokół Sikorskiego zrobiło się ostatnio wiele szumu. Wynik wyborów wydaje się jednak być przesądzony. Kandydatem partii na prezydenta będzie z pewnością Bronisław Komorowski – mówi nieoficjalnie jeden z prominentnych działaczy rybnickiej Platformy.

 

Prawybory w PO potrwają od 18 do 25 marca. Wynik głosowania będzie znany 27 marca.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~ 2010-03-15 13:50:51

  Poważny dylemat - kogo tu wybrać? Agenta WSI czy pantoflarza?

  0 0
 • ~charlie 2010-03-15 14:03:32

  Kogo emocjonują, tego emocjonują. Mnie raczej nużą. Dwójka bezideowych ludzi zresztą jak cała ta partyjka. Nic nie zmienią, wszystko bedzie takie samo jak jest teraz. Wszyscy siebie warci.

  0 0
 • ~zenek65 2010-03-15 15:59:16

  ~charlie01 masz szansę i pokaż jaką Ty ogromną partię reprezentujesz UPR chyba nawet tylu członków w całej Polsce nie ma i zrób coś by Twój idol (Janusz Korwin-Mikke) miał w wyborach wreszcie chociaż 1% poparcia, chyba, że Twoim idolem jest Michalkiewicz, to wyrazy współczucia.

  0 0
 • ~werkk 2010-03-15 17:07:05

  Każdy byle nie Kaczyński. Moim zdaniem Sikorski byłby bardziej zdecydowany w konfrontacji z Kaczyńskim. Mnie bardziej interesował by sondaż na prezydenta Rybnika może by warto taki zrobić

  0 0
 • ~charlie 2010-03-15 17:42:48

  zenek65 Moim autorytetem w dziedzinie polityki zawsze był Michał Marusik, jeden z niewielu na prawdę ideowych ludzi nawet w UPR. Nie poszedł w ślady JKM czy Michalkiewicza. Oczywiście nic im nie ujmując. To na JKM uczyłem się liberalizmu gospodarczego. Wiesz zawsze kieruję się zasadą mierz siły na zamiary, nigdy odwrotnie. Będę popierać partie, które głoszą libertarianizm, czy to będzie UPR, czy WiP i nie obchodzi mnie czy tam będzie JKM, Marusik, jak dla mnie może tam być Senyszyn, której nie cierpię, bo to nie ludzie są najważniejsi a idee z jakimi wchodzą do polityki. Ani Sikorski, ani Komorowski nie mają żadnych skonkretyzowanych poglądów politycznych. Nie może ich mieć nikt kto należy do partii, która sama nie wie jakie opcje polityczne reprezentuje. To już nawet PiS jest mniej więcej bardziej przewidywalny. Wiem, że glosując na nich nie ma mowy o większej aborcji, małżeństwach homoseksualnych etc. Jakie ma na to poglądy PO? nie wiem, jest konserwatywny Gowin, i bardziej liberalny Palikot i ja mam wiedzieć czy kiedyś im nie odwali i nie wprowadzą liberalnego prawa w kwestii obyczajowej? tego nikt nie może wiedzieć. W sumie wolę jasno określoną i przewidywalną politykę PiSu niż brać w ciemno ludzi z PO. Już mam dosyć bylejakości. Zresztą mimo, że nie popieram PiSu to bliżej mi do ich idei niż do PO, przynajmniej są konserwatystami a PO? ni to liberalizm gospodarczy ni to konserwatyzm obyczajowy (poza wyjątkami). Będę głosować jak zawsze.

  0 0
 • ~charlie 2010-03-15 17:47:34

  Czyli JKM w wyborach prezydenckich, Fudali w samorządowych. Do polityki na razie się nie wybieram. Myślę, że na lokalnej scenie politycznej nie jest tak tragicznie żeby była potrzebna alternatywa dla obecnej władzy. Popieram propozycje poprzednika, można by zrobić taki sondaż, ciekawy jestem wyników aczkolwiek nie przewiduję sensacji i myślę, że Fudali bije wszystkich na łeb. W Rybniku na szczęście dla PO jedyna alternatywa nie jest PiS, dlatego tutaj o takim poparciu może jedynie pomarzyć. Bo to, że PO ma takie poparcie w kraju wynika tylko i wyłącznie z tego, że nie ma realnej alternatywy. Ludzie nie lubią PiSu a co dopiero postkomunistów z SLD. Niestety innym się nie daje szansy.

  0 0
 • ~cige 2010-03-15 19:42:38

  cytat z tekstu: " Uważam, że obydwaj kandydaci PO na urząd prezydenta mają wyjątkowe cechy, które predestynują ich na najwyższe funkcje państwowe. Dlatego tak trudno dokonać jednoznacznego wyboru. Twierdzę, że w służbie publicznej niezbędnym warunkiem działania jest chęć współpracy, dialogu bez zbędnej agresji politycznej – ocenia sylwetki obu kandydatów lider rybnickiej Platformy Marek Krząkała." => to chyba jakieś kpiny. Wyjątkowe cechy? Raczej chamstwo chyba, bo jak tu oceniać teksty typu "wyrżnąć coś" lub ten ostatni typu "prezydent może być niski ale nie mały" i wcale nie chodzi mi o to że akurat chodzi o Kaczyńskiego. Nawet sam Kwaśniewski jest niższy od nich o 1 cm. i robi się tak głupie docinki pod jego adresem? Jak można kogoś lekceważyć tylko dlatego że coś się nie podoba? Dalej mamcie tak ludzi tymi głupimi tekstami.

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co wg Ciebie jest przyczyną wyludniania się Rybnika?

Oddanych głosów: 3816