Pracowity kwiecień zawodników RKJJS

2016-04-12, Autor:
Paulina Szumska z Rybnickiego Klubu Ju Jitsu Sportowego obroniła tytuł mistrzyni Polski juniorów oraz zdobyła pierwsze miejsce w OTK Ne Waza Juniorów.

W niedzielę 10 kwietnia w Katowicach odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów Ju Jitsu oraz Otwarty Turniej Kwalifikacyjny Ne Waza w kategorii Senior i Junior. W imprezach nie mogło zabraknąć zawodników Rybnickiego Klubu Ju Jitsu Sportowego. Paulina Szumska obroniła tytuł mistrzyni Polski juniorów oraz zdobyła pierwsze miejsce w OTK Ne Waza Juniorów. Magdalena Albrecht, Martyna Wowra i Wiktoria Lechowicz zdobyły drugie miejsca w kategorii Senior. – Jestem bardzo zadowolony z występów naszych zawodników. Niektórym zbrakło trochę szczęścia i pewności siebie, ale taki jest sport. Ten, który jest lepszy w danym dniu, wygrywa – powiedział trener Mariusz Wowra. W zawodach dobrze spisali się także Kamil Sobaszek oraz Piotr Szymura w kategorii Junior.

Greta Wilczek kat. +70 kg brąz- senior

Ponadto w zawodach wzięli udział Jakub Urbański, Bartosz Przybylski, Kacper Wieczorek, Ewelina Kaczmarek, Ksawery Galiński, Seweryn Sochaj, Oliwier Szczygieł, Wojciech Spieha i Marcin Piechaczek. RKJJS zdobył trzecie miejsce drużynowo w kraju w fighting system juniorów, Paulina Szumska została najlepszą juniorką w Ne Waza. Zawody stały na wysokim poziomie zarówno sportowym jak i organizacyjnym. Wystartowało około 300 zawodników z 46 klubów z całej Polski.

Natomiast tydzień wcześniej młodsi zawodnicy RKJJS wzięli udział w Ogólnopolskiej Lidze Dzieci i Młodzieży w Ju Jitsu, które odbyły się w Kuźni Raciborskiej. W zawodach wzięło udział 320 zawodników. Poniżej przedstawiamy wyniki:

Wiktoria Sobaszek I miejsce fighting, II miejsce Ne Waza
Dawid Mandrela kat. do 45 kg I miejsce Fighting, II miejsce Ne Waza, II miejsce Fighting bez I fazy
Kacper Wieczorek kat. do 50 kg II miejsce Fighting, II miejsce Ne Waza, II miejsce Fighting bez I fazy
Rafał Szymura kat. do 60 kg I miejsce Fighting, I miejsce Ne Waza, I miejsce Fighting bez I fazy