Polonia zagrała do końca. ROW tylko z remisem

2017-04-15, Autor:

Rybniccy piłkarze byli dziś bardzo blisko powtórzenia wyniku z rundy jesiennej, kiedy wygrali w Warszawie z Polonią 1:0. Taki wynik bardzo długo utrzymywał się również na stadionie przy ul. Gliwickiej. W ostatnich minutach warszawianie strzelili jednak gola i uratowali cenny remis.

W poprzednich trzech kolejkach piłkarze ROW-u ponieśli trzy porażki. Ostatnia z nich, z Odrą Opole, była bardzo dotkliwa. Dlatego rybniczanie byli bardzo zdeterminowani, żeby zgarnąć dziś 3 punkty w starciu z inną drużyną walczącą o utrzymanie, Polonią Warszawa.

W pierwszej połowie lepsze wrażenie pozostawili po sobie piłkarze gospodarzy. W 17. minucie z kilku metrów gola mógł zdobyć Marián Jarabica, który po zamieszaniu w polu karnym Polonii uderzył nad poprzeczką. W 22. minucie więcej szczęścia miał Przemysław Brychlik. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzałem głową nie dał szans Mateuszowi Tobjaszowi i było 1:0 dla ROW-u. Pod koniec pierwszej połowy warszawianie próbowali wyrównać, ale w ich akcjach zabrakło precyzji.

Zaraz po zmianie stron Polonia stworzyła sobie dwie groźne okazje. Najpierw w poprzeczkę trafił Krystian Pieczara, a chwilę później z dobrym strzałem Marcina Kluski poradził sobie Daniel Kajzer. Z minuty na minutę goście coraz bardziej się odsłaniali, co dawało szanse dla ROW-u na kontrataki. Najgroźniejszy z nich miał miejsce w 68. minucie. Rybniczanie zmarnowali jednak przewagę trzech na dwóch i zakończyli akcję słabym uderzeniem prosto w Tobjasza.

Końcówka spotkania przyniosła sporo emocji. W 84. minucie kontrę ROW-u nieprzepisowo zatrzymał Donatas Nakrošius. Za swoje zagranie Litwin ujrzał drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną. Niestety po raz kolejny rybniczanie udowodnili, że nie potrafią utrzymać korzystnego wyniku grając w przewadze. W 89. minucie w zamieszaniu w polu karnym ROW-u najlepiej odnalazł się Rafał Zembrowski, który z najbliższej odległości pokonał Kajzera. Ostatnia akcja meczu mogła należeć do gospodarzy, jednak po strzale jednego z nich piłka przeleciała obok słupka. Mecz zakończył się remisem 1:1, który z pewnością bardziej ucieszył przejezdnych. Rybniczanie na kolejne zwycięstwo muszą jeszcze poczekać.

W następnej kolejce II ligi rywalem ROW-u będzie Olimpia Elbląg. Mecz odbędzie się w Rybniku w piątek 21 kwietnia o godzinie 19:00.

ROW 1964 Rybnik – Polonia Warszawa 1:1 (1:0)

1:0 – Brychlik (22), 1:1 – Zembrowski (89)

ROW 1964 Rybnik: Kajzer, Janik, Jaroszewski (88’ Popiela), Zganiacz, Siwek, Gojny, Jary, Jarabica, Musiolik (75’ Spratek), Brychlik, Budzik (70’ Koleczko)

Polonia Warszawa: Tobjasz, Bochenek, Zembrowski, Choroś, Wojdyga, Ćwik, Nakrosius, Kluska (75’ Wierzbowski), Marczak, Pieczara (62’ Sauczek), Zapaśnik (57’ Wiśniewski)

Żółte kartki: 36’ Musiolik, 40’ Nakrosius, 84’ Nakrosius, 93’ Sauczek

Czerwone kartki: 84’ Nakrosius