zamknij

Wiadomości

Policja w Rybniku ma nowego rzecznika prasowego

2019-05-08, Autor: bf

Komenda Miejska Policji w Rybniku z nową Oficer Prasową. Została nią asp. Bogusława Kobeszko.

Reklama

Przypomnijmy, w czerwcu ubiegłego roku nastąpiła zmiana na stanowisku Oficera Prasowego. Funkcję tę przestała pełnić Anna Karkoszka. Jej obowiązki pełnił sierż. sztab. Dariusz Jaroszewski >>Zmiana rzecznika prasowego rybnickiej policji<<

Dzisiaj KMP w Rybniku informuje, że Komendant Miejski Policji w Rybniku mianował asp. Bogusławę Kobeszko na stanowisko Oficera Prasowego.

Bogusława Kobeszko w latach 2012-2015 zastępowała Oficera Prasowego rybnickiej policji. Następnie była Oficerem Prasowym jednostek w Mikołowie oraz Jastrzębiu-Zdroju.

Oceń publikację: + 1 + 26 - 1 - 28

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (12):
 • ~master4k 2019-05-08
  11:21:52

  53 22

  Gratuluję Pani rzecznik.

  Czy w związku z objęciem nowej funkcji jest Pani gotowa na pierwsze pytania, które jak dotąd nie doczekało się odpowiedzi? Czy ujęto już kierowcę brązowego Fiata Punto? Czy prowadzone są jakieś czynności w sprawie? Jaki jest stan zdrowia funkcjonariuszy, którzy brali udział w zdarzeniu?

  To tak na rozgrzewkę. Kłaniam się nisko oczekując odpowiedzi.

 • ~trywialny 2019-05-08
  11:34:55

  26 18

  ~master4k nie przyszło Ci do głowy że sprawa jest już dawno umorzona? Kierowca tego Fiata nawet mógł nie wiedzieć że wyjeżdża za nim nieoznakowany radiowóz to po pierwsze po drugie nawet jeśli by miał wiedzę że podjęta była próba jego zatrzymania to na tamten czas mówimy o wykroczeniu. Wykroczenia po 24 miesiącach ulegają przedawnieniu. Chyba, że to chcesz usłyszeć od rzecznika? Jedne i te same osoby wałkują ten temat jakby to było najważniejsze niestety bez jakiejkolwiek wiedzy merytorycznej. Piszą żeby pisać i pokazać jak ja to nie lubię policji i z chęci by jej trochę dogryźć. Przestępstwa o dużo większym kalibrze często są umarzane z braku możliwości wykrycia sprawcy i niewystarczających dowodów oraz przedawniają się. No może dla Ciebie „łowcy głów” z Katowic zajmą się to sprawą.

 • ~master4k 2019-05-08
  11:55:25

  36 17

  @ trywialny

  Wiesz dlaczego ta sprawa tak bardzo mnie interesuje? Bo rozbity radiowóz został zakupiony z naszych podatków. I nie kosztował 5.000 zł, lecz sporo więcej ca. 200.000 zł. A nawet gdyby kosztował "tylko" 5.000, to i tak warto się dowiedzieć jak to z tym pościgiem na prawdę było. I nie, nie mam focha na Policję czy inne służby mundurowe, ale bardzo chciałbym wiedzieć co się stało w sprawie, która wydaje się być bardzo niejednoznaczna. Zgodnie z relacją samych pokrzywdzonych zdarzenie miało zostać zarejestrowane przez wideorejestrator. Tym samym co najmniej dziwnym jest, że podobno nie udało się ustalić właściciela pojazdu, co w normalnych okolicznościach przyrody zajmuje jakieś 5 minut.

  https://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,wypadek-na-klokocinskiej-dachowala-policyjna-insignia,wia5-3266-27906.html

  Spróbuj taki numer powtórzyć w jakiejś innej pracy czy profesji. Ciekaw jestem czy szef Ci tak łatwo odpuści.

 • ~Takja 2019-05-08
  12:03:37

  21 3

  Pani rzecznik ,Pan wszystko jedno ,oby informację przekazywane miały sens i pokrywały się z rzeczywistością, powodzenia życzę na nie zbyt łatwym stanowisku.

 • ~trywialny 2019-05-08
  14:17:06

  14 13

  ~master4k twoja odpowiedz świadczy tylko o twoim poziomie wiedzy w tej dziedzinie. Jeśli twoje ciągłe marudzenie dotyczy „twoich cennych podatków” to możesz być spokojny no szkody w mieniu na pewno pokryło ubezpieczenie policjanta bo z tego co wiadomo każdy policjant korzystający ze środków transportu dodatkowo się ubezpiecza co de facto jest dla mnie idiotyzmem ale to temat na inna rozmowę. Jeżeli nadal nurtują Cię pytania co do przebiegu zdarzenia masz prawo zadać pytanie nawet na drodze elektronicznej na które w myśl ustawu o dostępie do informacji publicznej mają obowiązek Ci odpisać. Zatem przestań marudzić w komentarzach a napisz konkretnie i otrzymasz miejmy nadzieję konkretną odpowiedź którą mam nadzieję się z nami podzielisz.

 • ~Woziwoda 2019-05-08
  14:41:23

  10 4

  Prywatny wizerunek człowieka to jego sprawa. Wizerunek oficera prasowego służby państwowej to sprawa mogąca wywoływać komentarze.
  Czy tylko ja miałem niesmak gdy epatowano nas wizerunkami pomocnic Glapińskiego? Nie widziały kobiety swoistego kontrastu?

 • ~master4k 2019-05-08
  17:32:09

  8 9

  @ trywialny

  Zabawne, że samemu wytykasz komuś brak wiedzy. Czy o tym ubezpieczeniu rozprawiasz?

  „Zakres ubezpieczenia:
  Obejmuje odpowiedzialność majątkową ubezpieczonego, w wysokości zgodnej z przepisami, za szkody powstałe wskutek niewykonania lub nienależytego wykonania obowiązków służbowych oraz odpowiedzialność majątkową ubezpieczonego za szkody powstałe w mieniu powierzonym ubezpieczonemu z obowiązkiem zwrotu albo wyliczenia się.
  Sumy gwarancyjne:
  Ustalono odrębne sumy gwarancyjne dla:
  - odpowiedzialności majątkowej ubezpieczonego za szkody powstałe wskutek niewykonania lub nienależytego wykonania obowiązków służbowych – w kwocie 20 000 zł,
  - odpowiedzialności majątkowej ubezpieczonego za szkody powstałe w mieniu powierzonym ubezpieczonemu z obowiązkiem zwrotu albo wyliczenia się - w kwocie 20 000 zł.”

  No faktycznie, sumy ubezpieczenia są tak wysokie, że nie tylko naprawią tą rozwaloną, ale jeszcze spokojnie na dwie nowe Insignie wystarczy. Nic tylko ćwiczyć dachowania na publicznych drogach. Samą kwestię uznania szkody przez ubezpieczyciela zostawiam na boku. Kto kiedyś próbował likwidować szkodę wie jaka to potrafi być przeprawa. A lista wyłączeń odpowiedzialności ubezpieczyciela jest pewnie bardzo długa. Ciekawe czy obejmuje fikcyjne pościgi?

  Dostęp do informacji publicznej? No błagam Cię. Ustawa to jedno, a jej działanie w praktyce, to już zupełnie inna sprawa.

 • ~trywialny 2019-05-08
  18:05:26

  10 7

  ~master4k zawsze to lepiej pisać komentarze na portalu niż zadawać pytania u źródła w sumie jak wolisz. Jeżeli uważasz że ten pościg był fikcyjny a co za tym idzie zarzucasz wielu osobom poświadczenia nieprawdy i fałszowanie dokumentacji to już poważne oskarżenie i uważaj z jego rzucaniem. Jeśli masz dowody to powinieneś odwiedzić prokuraturę w rybniku i koniecznie opowiedzieć co wiesz w tej sprawie. Mam też nadzieję, że z taką samą gorliwością doszukujesz się innych publicznych naruszeń, gdzie wg ciebie publiczne pieniądze są marnotrawione. Musiałbym ci napisać czym jest te twoje pisanie ale redakcja usunęła by mój komentarz. I jeszcze jedno dodam na koniec - pomijając kwotę na jaką policjant jest ubezpieczony to mam nadzieję że żaden policjant w takiej sytuacji nie był i nie będzie dodatkowo obciążany kosztami bo gdyby tak było nikt nie ryzykowałby szkody w mieniu podejmując jakąkolwiek interwencję. Obecnie w przepisach pojazd służbowy może być użyty jako ŚPB myślisz że policjant zdecydowałby się go użyć wiedząc że będzie musiał płacić? Jak już powiedziałem dodatkowe ubezp policjantów są idiotyczne bo to instytucja powinna dawać mu parasol na szkody powstałe podczas działania zgodnie z prawem i w granicach prawa.
  Mam nadzieję że ty i twoja rodzina nie znajdzie się w sytuacji w której to interweniujący policjant na szali postawi swoją własną kieszeń i twoje życie i zdrowie wybierając to pierwsze. Ja tego bym nie chciał.

 • ~Michał Stencel 2019-05-08
  21:12:04

  18 10

  Hmmmm. zmiany sercowe Pana komendanta to jednocześnie wymiana Pani rzecznik?

 • ~Barakuda 2019-05-08
  22:22:53

  17 6

  Nie wiem po co takie stanowisko w ogóle jest. Czy z prasą nie może kontaktować się jeden z zastępców komendanta albo naczelników? W takich Stanach do prasy wychodzi szeryf i przekazuje informację a później wraca do swojej roboty... Pani Kobeszko lepiej gdyby poszła w jakiś patrol pieszy w rejon Rynku albo na osiedle Nowiny to byłby pożytek.

 • ~goliat 2019-05-09
  01:49:16

  19 7

  Michał Stencel, lepiej już tego nie mogłeś ująć. Tą komendą musiała by się zająć obyczajówka , to istny sitkom, kto z kim i gdzie, "Moda na sukces " to pestka !

 • ~orient 2019-05-09
  09:33:59

  2 6

  Czasami jestem zdziwiony jak faceci plotkują jak baby i pasjonują się takimi durnymi serialami typu "Moda na Sukces" jak @goliat. A co w tym dziwnego, że komendant powołał nową rzeczniczkę?

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy "Okrąglaczek" w Rybniku to potrzebna miastu inwestycja?
Oddanych głosów: 433