zamknij

Wiadomości

Pociągiem na wakacje. Jaka oferta kolei?

2019-06-19, Autor: bf

Rozpoczyna się sezon wakacyjny i urlopowy. Nasz region doczekał się ciekawej oferty pociągów, którymi można dojechać do wielu atrakcyjnych turystycznie miejsc przez cały rok. Dodatkowo w okresie letnim pojawi się kilka relacji „wakacyjnych”. Zapoznajcie się z poniższymi informacjami.

Reklama

Zaczynamy od nowości. W tym roku po raz pierwszy do Kołobrzegu będzie można jechać dwoma pociągami, od jutra dzienną „Piranią” (Żory 7.07, Rybnik 7.39), a już od dzisiaj nocnym „Piratem” (Żory 20.37, Rybnik 20.58). Pociągi pojadą różnymi trasami. „Pirat” pojedzie trasą przez Opole, Wrocław, Ostrów Wielkopolski, Poznań, Szczecinek, a „Pirania” przez Opole, Wrocław, Zieloną Górę, Kostrzyn, Szczecin, Trzebiatów.

Pociąg „Pirat” (Żory 20.37, Rybnik 20.58) będzie miał również drugą grupę wagonów przełączanych we Wrocławiu relacji Bielsko-Biała-Świnoujście, które dowiozą chętnych do Zielonej Góry, Kostrzyna, Szczecina, Międzyzdrojów i Świnoujścia.

Od 19 VI rusza także pociąg „Wydmy” (Wodzisław Śląski 20.48, Rybnik 21.06), który prowadzi wagony do Łeby i Helu przez Katowice, Inowrocław, Bydgoszcz, Gdańsk, Sopot, Gdynię, Władysławowo, Jastarnię.

W każdą sobotę lata można będzie dotrzeć do Zakopanego bezpośrednim pociągiem „Halny” (Rybnik 12.25, Żory 12.44), który zatrzyma się na stacjach: Bielsko-Biała, Żywiec, Sucha Beskidzka, Nowy Targ. W drodze powrotnej z Zakopanego wyjeżdża w każdą niedzielę.

Poza tym warto przypomnieć, że połączenia do kilku stolic zapewniają także pociągi międzynarodowe, które zatrzymują się w Rybniku i Wodzisławiu Śląskim:

Comenius Warszawa-Ostrava-Warszawa
Bathory Warszawa-Praga/Budapeszt-Warszawa
Moravia Katowice-Wiedeń-Katowice
Praha Warszawa-Praga-Warszawa
Porta Moravica Warszawa-Praga-Warszawa.

Z kolei z Żor i Rybnika można też skorzystać z codziennego pociągu Halny relacji Bielsko-Biała - Wrocław - Poznań - Bydgoszcz.

Nocne pociągi Wydmy i Pirat prowadzą także wagony z miejscami do leżenia.

Wszystkie wymienione relacje obsługują pociągi pod banderą PKP ICAle swoją skromniejszą ofertę mają też inni przewoźnicy kolejowi.
Przewozy Regionalne oferują połączenia pociągami osobowymi z Rybnika i Wodzisławia Śląskiego do Krakowa, Tarnowa i Rzeszowa. A Koleje Śląskie mają w swojej ofercie połączenia z Leszczyn, Rybnika i Wodzisławia do Bohumina, kilka pociągów z Rybnika przez Żory do Bielska-Białej oraz kursującą w soboty, niedziele, święta Kubalonkę z Gliwic do Wisły Głębce zatrzymującą się w Leszczynach (7.32), Rybniku (7.47) i Żorach (8.04).
Podaliśmy godziny odjazdów obowiązujące od 19 VI, ale w niektórych okresach mogą się one różnić więc lepiej sprawdzić na aktualizowanych rozkładach PKP: https://portalpasazera.pl/

W naszym regionie jedyna czynna kasa, gdzie można kupić bilety znajduje się w Rybniku (czynna 6.30-19.00). Wszystkie pociągi dalekobieżne są objęte obowiązkową rezerwacją miejsc. Bilet można kupić w ostatniej chwili u konduktora, ale wtedy nie ma pewności siedzącego miejsca.

Bilety można zakupić także poprzez internet na stronach nie wychodząc z domu:

www.intercity.pl/pl/wyszukiwarka.html

www.polregio.pl

Warto również pamiętać, że kupując bilety z wyprzedzeniem (min. 7 dni przed podróżą) - można liczyć na niższe ceny, zarówno w przypadku podróży krajowych, jak i zagranicznych.

Oceń publikację: + 1 + 87 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (22):
 • ~Abisall 2019-06-19 12:47:31

  Fajnie, ale szkoda że w okresie wakacyjnym nie puszczono choć w jeden dzień "roboczy" pociągu do Wisły

  49 1
 • ~Jedynie Prawdziwy Polak 2019-06-19 13:21:10

  Oferta uzależniona od tego, czy wyznajesz PiS, czy nie. Dla 700 tyś młodych ludzi jadących na Przystanek Woodstock pociągów nie ma.

  O, przepraszam, łaskawie jednak dali ;-)

  22 63
 • ~Kwinto 2019-06-19 16:16:49

  Dokładnie ten do Wisły w wakacje mogli puścić również w piątek i poniedziałek. Tak ogólnie ktoś ostatnio podróżował? jaka frekwencja w pociągu? Jest szansa na podróż z rowerem? czy pełne obłożenie w weekend?

  24 0
 • ~Arteks 2019-06-19 16:34:45

  No i to się nazywa oferta! Do najsławniejszych kurortów i stolic europejskich da się dojechać z Rybnika bez przesiadki - kiedyś można było tylko o czymś takim pomarzyć. Jeszcze tylko, żeby uruchomiono drugą kasę do sprzedaży biletów bo dla osób które nie radzą sobie z kupowaniem w necie oznacza to stanie w dość długiej kolejce. Skróciły się też czasy jazdy, z Rybnika do Gdańska w 8 godzin, a do Ustronia 93 minuty to jest postęp nie mówiąc już o trasach do centrów: Katowic czy Warszawy gdzie pociągiem dojeżdża się już szybciej niż autem. @Abisall - będziesz miło zaskoczony bo "puszczono". KŚ/UMWŚ zdały sobie sprawę, że 21 VI i 16 VIII to są wprawdzie dni robocze ale niektórzy mogą mieć wtedy wolne. Kubalonka jeździ w soboty, niedziele i święta oraz dodatkowo także w te dwa robocze dni. Może po remoncie linii Bronów-Wisła który ma się rozpocząć w przyszłym roku doczekamy się codziennych połączeń?

  14 10
 • ~Abisall 2019-06-19 16:35:53

  @~Kwinto
  3 razy jechałem i za każdym razem nie było by problemu z przewiezieniem roweru - przynajmniej jeśli idzie o miejsce.

  9 0
 • ~Abisall 2019-06-19 16:49:33

  @Artex - fajnie ale to i tak niewiele zmienia. Naprawdę brakuje tego jednego połączenia w tygodniu - w weekendy jednak tam jest taki spęd ludu że ciężko gdzieś usiąść i coś zjeść, schroniskowe knajpy to już zupełnie w na tych popularniejszych górkach są zaciśnięte ludźmi tak że czekasz dobrze ponad godzinę .
  Nie musi być codziennie, ale nie będzie jak Kwinto pisze , w piątek i poniedziałek. Nawet te 2 godziny jakie jedzie nie bolą jak w opcji ma się niewiele krótszą jazdę samochodem ze staniem w korku na wjazd i wyjazd po 30-40 min i drugie tyle na szukanie miejsca parkingowego

  9 0
 • ~Kwinto 2019-06-19 20:22:00

  ~Abisall dzięki za info, obecnie pociąg to jedyna opcja aby ominąć wszystkie zwężki pomiędzy Ustroniem a Wisłą.

  9 0
 • ~Konrad Klink 2019-06-19 21:22:35

  Niestety martwi mnie śmieszny plan budowy dużej stacji w Olkuszu. Mało się o tym pisze bo głównie protestują mieszkańcy Katowic i okolic, ale jeżeli poroniony pomysł władzy dojdzie do skutku to stracimy wszystkie połączenia do Warszawy i innych stolic na południe. Fakt, że Ostrava na szczęście jest blisko a i może bilet kupiony w CD będzie tańszy, nie napawa jednak optymizmem. Ponoć PiS forsuje politykę połączeń kolejowych w Polsce powiatowej - między innymi dlatego to Chopin jedzie przez wieś byłej premier - a z drugiej strony odcina aglomerację ROW od tychże połączeń - totalny brak konsekwencji. Mam nadzieję, że nic z tych planów nie wyjdzie a i CPK jest tylko wydmuszką służącą do wyciągania naszych pieniędzy.

  12 2
 • ~Arteks 2019-06-20 10:53:12

  @abisall - pisz pisma do UMWŚ, UM, KŚ. @kwinto @abisall - wykorzystujcie pociąg jak tylko można bo niestety w przyszłym roku planowane jest zamknięcie linii do Wisły z powodu jej kompleksowego remontu prawdopodobnie na rok. @Konrad - tak jak przypuszczasz, CPK to wydmuszka. Projekt w takim kształcie jest niemożliwy do realizacji. Wyobraź sobie, że ostatnio PKP PLK wycofała się z remontu stacji Racibórz i odłożyła go do 2025 roku z powodu... braku środków. A tu miałyby powstać całkiem nowe linie, stacje, węzły w całej Polsce w liczbie kilkuset nowych km... Moim zdaniem to coś nierealnego co będzie żyło jeszcze tylko przed wyborami. Poza tym ten pomysł ze stacją w Olkuszu i ominięcie Śląska to lobbing środowisk małopolskich, bardzo niekorzystny dla naszego regionu. W strategii rozwoju naszego województwa i planach rozwoju była nowa linia Katowice-Ostrawa wzdłuż A1, a nie Olkusz-Ostrava.

  8 0
 • ~Kwinto 2019-06-20 11:07:20

  ~Arteks jeśli zamkną linię w przyszłym roku to będzie głupota na najwyższym szczeblu. Tak ciężko dogadać się z remontami dróg i torów? Przecież droga do Wisły będzie rozkopana przez trzy najbliższe lata, zamiast zwiększyć tutaj ruch pociągów to się je będzie wstrzymywać-masakra.

  8 0
 • ~Arteks 2019-06-20 11:56:59

  @kwinto - wiem o remoncie Wiślanki i uważam, że jest to "miszczostwo" synchronizacji i antyplanowania ze strony władz województwa odpowiadających za transport. Jest jeszcze "szansa", że remontu kolejowego nie będzie bo są problemy z przetargiem. Ale wtedy możemy spodziewać się w najbliższych latach zamknięcia linii do Wisły zarówno przez UDT (stan obiektów mostowych) jak i wyłączenia z eksploatacji linii przez UTK ze względu na zły stan. Więc chyba lepiej jednak aby PKP PLK się dogadała z wykonawcą. W przyszłym roku na wyjazdy będzie trzeba wybrać Beskid Żywiecki lub góry po czeskiej stronie. Ja też w tym roku planuję któregoś wolnego dnia jak będzie pewna pogoda dojazd Kubalonką do Goleszowa, a stamtąd przejść się wzdłuż kamieniołomów, zobaczyć Górę Tuł, dotrzeć do Czantorii, potem przejść na czeską stronę, wyjść w Bystrzycach i wrócić do Rybnika pociągiem przez Bohumin. :) Do zrobienia tylko w tym roku bo w przyszłym nie będzie pociągów do Wisły...

  8 1
 • ~ 2019-06-21 16:52:54

  ledwo pociągi zaczęły jeździć, a już mamy zapowiedź zawieszenia ich kursów :(, mam jednaj nadzieję, że później będzie lepiej
  przydałoby się dobre połączenie, jak miało miejsce z Ornakiem w latach 90, przed wielką "reformą" kolei, wtedy miały sens weekendowe wyjazdy nie tylko we wschodnie części Beskidu Żywieckiego, ale także innych pasm górskich (Beskidu Małego, Makowskiego, czy zachodnich części Wyspowego czy Gorców), bo obecne póżne godziny jedynego połączenia i brak dobrego połączenia powrotnego, stawiają pod znakiem zapytania weekendowe wyjazdy w góry z użyciem pociągu jako transportu,
  przy okazji w ramach uprawianej w województwie polityki rowerowej, niezrozumiałe jest dla mnie zlikwidowanie bezpłatego przewozu roweru (kiedy inni przewoźnicy w ramach zachęty wożą rowery za darmo, lub symboliczną złotówkę), musi się też zmieniść podejście obsługi, bo ostatnio wracając z Krakowa, pani konduktor w Regio głośno wyrażała swoje niezadowolenoie w kierunku rowerzystów wracających z Małopolskiego odcinka Wiślańskiej Trasy Rowerowej, słowami, że "na rowerach się jeździ, a nie je wozi"

  5 0
 • ~Arteks 2019-06-21 19:01:30

  @ursus - a miałbyś jakiś inny pomysł jak można zrobić remont linii jednotorowej bez wstrzymywania tam ruchu? Takich cudów to nawet nie ma w programie Dowbor bo z remontowanych domów w tragicznym stanie gdzie zazwyczaj zostają gołe mury - lokatorów też się wyprowadza. ;) No przecież masz połączenie z tym Ornakiem (przez BB, a z powrotem w Ligocie) więc już przestań przynudzać. Teraz z Ligoty do Rybnika jedzie się krócej niż kiedyś z Pszczyny do Rybnika. ;)

  2 5
 • ~Arteks 2019-06-25 21:39:45

  A przy okazji ciekawa informacja dla rowerzystów. W pociągu Wydmy (grupa wagonów do Helu) jeździ w tym roku po raz pierwszy wagon przedziałowo-bagażowy, świetny do przewozu rowerów. Warto o tym pamiętać jak ktoś chciałby wziąć swój rower na Pomorze.

  0 2
 • ~ 2019-06-25 22:19:25

  ~Arteks
  "@ursus No przecież masz połączenie z tym Ornakiem (przez BB, a z powrotem w Ligocie) więc już przestań przynudzać. "
  połączenie niby istnieje ale
  kiedyś ruszając z Rybnika ok 6.16, było się w Zakopanem ok 11
  obecnie
  Rybnik 6.38 Zakopane 12.15 (dłużej i o wiele później na miejscu niż kiedyś)
  powrót
  kiedyś Zakopane 17.00 Rybnik ok 22.00
  obecnie Zakopane 16.36 Rybnik 22.30
  wcześniejszy wyjazd i o godzinę dłuższa podróż
  "Teraz z Ligoty do Rybnika jedzie się krócej niż kiedyś z Pszczyny do Rybnika. ;)"
  no i co z tego ?

  3 0
 • ~ 2019-06-25 22:26:14

  ~Arteks 2019-06-25 21:39:45
  " jeździ w tym roku po raz pierwszy wagon przedziałowo-bagażowy, świetny do przewozu rowerów."
  to nowość (pomijam fakt że przed laty wagon bagażowy w pociągu dalekobieżnym nie był niczym dziwnym, do tego z obsługą, która w czasie podróży pilnowala pozostawionych tam za pokwitowaniem rowerów - rzecz obecnie niewykonalna, ostatni raz istniejąca chyba w 2002 roku)
  czy "świetność" tego wagonu bierze się z samej możliwości przewozu rowerów, czy będzie on (oczywiście na plus), odbiegał od niskiego standardu podróży oferowanego w pozostałych wagonach ?

  2 1
 • ~Arteks 2019-06-25 23:08:27

  @ursus - klasyczne negowanie wszystkiego, niestety bez myślenia z twojej strony. Raczej na zasadzie automatu. No jak to co z tego, że z Ligoty się jedzie szybciej niż z Pszczyny - to z tego, że przesiadka tam czy tam jest praktycznie obojętna dla podróżnego. Jak mają remontować trasę do Wisły to źle - bo nie będzie pociągów. Jak linia jest w kiepskim stanie (np. kierunek Zakopane) to pociągi jadą dłużej niż kiedyś i też jest źle. A jak znaczną po wakacjach remontować to też byłoby źle bo Ornak skończy bieg w Rabce lub Chabówce, a potem KKA. Kiedyś jeździły wagony bagażowe ale dzisiaj są rzadkością i warto o tym poinformować. W Czechach gdzie kolej cieszy się ogromnym prestiżem - te wagony nadal jeżdżą, a jeszcze parę lat temu jechałem nocnym pociągiem relacji Koszyce-Cheb takimi samymi wagonami (odległość chyba większa niż z Rybnika do Helu) i nikt nie narzekał na jakość podróży.

  0 4
 • ~ 2019-06-26 00:08:03

  ~Arteks 2019-06-25 23:08:27
  "@ursus - klasyczne negowanie wszystkiego, niestety bez myślenia z twojej strony"
  czyżby ?
  "No jak to co z tego, że z Ligoty się jedzie szybciej niż z Pszczyny - to z tego, że przesiadka tam czy tam jest praktycznie obojętna dla podróżnego. "
  nie mierz wszystkich swoją miarą, to, że Ty musisz za każdym razem jechać do centrum autobusem, jajk chcesz jechać pociągiem, nie znaczyże wszyscy tak mają, nie po to mam 10 minut spacerkiem wyremontowaną linię kolejową z przystankiem, by za każdym razem musieć jechać na dworzec główny
  "Jak mają remontować trasę do Wisły to źle - bo nie będzie pociągów."
  gdyż remont ma porywać się z remontem drogi, to takie trudne do zrozumienia ?
  "Jak linia jest w kiepskim stanie (np. kierunek Zakopane) to pociągi jadą dłużej niż kiedyś i też jest źle."
  jak wyjeżdżają później niż , co w połączeniu z dłuższym czasem przejazdu powoduje późny przyjazd do miejsca docelowego, stawiając pod znakiem zapytania sens korzystania z kolei, to źle, tak trudno to zrozumieć ?
  "A jak znaczną po wakacjach remontować to też byłoby źle bo Ornak skończy bieg w Rabce lub Chabówce, a potem KKA."
  zmień dilera, bo zaczynasz mieć urojenia
  "Kiedyś jeździły wagony bagażowe ale dzisiaj są rzadkością i warto o tym poinformować."
  a szkoda, bo taka forma była wygodna, szkoda że zlikwidowano dobre rozwiązanie, wagony były często bagażowo rowerowe ( z hakami do wieszania rowerów)
  pamiętasz pociągi hotelowe (tylko sypialne, kuszetki i wagon bagażowo/rowerowy z obsługą), było to kapitalne rozwiązanie, pomimo tego, że jechal "na około"
  "W Czechach gdzie kolej cieszy się ogromnym prestiżem - te wagony nadal jeżdżą, a jeszcze parę lat temu jechałem nocnym pociągiem relacji Koszyce-Cheb takimi samymi wagonami (odległość chyba większa niż z Rybnika do Helu) i nikt nie narzekał na jakość podróży"
  akurat Ty powinieneś zauważyć, że w od kilku lat nawet u nas standardy podróżowania wzrosły, co widać chociażby po naszych KŚl, a jeżeli podróżny będzie chciał się przejechać "jak dawniej", wybierze się do któregoś ze skansenów kolejowych na przejazd retro

  3 0
 • ~Arteks 2019-06-26 11:24:32

  @ursus - jeśli dla ciebie jeden pociąg sezonowy na wagonach z lat 80. to jest retro to co powiesz o rybnickim aeroklubie którego CAŁY park samolotowy stanowią maszyny z czasów... Gomułki. ;) PS. Najbliżej masz do dworca głównego więc nie ściemniaj. Czyjeś prywatności nie szanujesz, a swoją tak chronisz, że celowo mylnie podajesz swoją lokację? Gratuluję obłudy lub współczuję urojeń - które zarzucasz komuś innemu.

  0 4
 • ~ 2019-06-26 17:13:28

  ~Arteks 2019-06-26 11:24:32
  "@ursus - jeśli dla ciebie jeden pociąg sezonowy na wagonach z lat 80. to jest retro to co powiesz o rybnickim aeroklubie którego CAŁY park samolotowy stanowią maszyny z czasów... Gomułki. ;) "
  przecież dla ciebie właśnie taki pociąg jest jednym z naszych "okien na świat"
  gratuluję "logiki" i "trafnego" porównania, godnego takiego eksperta,
  nic mi nie wiadomo, by maszyny aeroklubu świadczyły usługi przewozowe wożąc masowo podróżnych po całym kraju, jak to robi wspomniana spółka IC, a jak hobbyści chca sobie latać takim sprzętem (byle sprawnym), to ich sprawa,
  z resztą w przypadku taboru kolejowego, jak doskonale wiesz, nie rok produkcji jest ważny, ale ewentualny zakres jego modernizacji dostosowujący go do współczesnych standardów, we wspomnianych wagonach niestety czas się zatrzymał wiele lat temu,
  przy okazji samoloty o których wspominasz, nie specjalnie spełniają standardów ruchu pasażerskiego
  "PS. Najbliżej masz do dworca głównego więc nie ściemniaj."
  ??? rozwijasz się w swojej bezczelności i urojeniach,
  akurat z miejsca gdzie mieszkam, na Piaski mam ok 600m , a do dworca głównego tylko 3 km ( w linii prostej, wg Geoportalu)
  owszem, nie ukrywam, mam "metę" dokładnie 1 km od rynku, dzięki której problem ewentualnego parkowania w centrum mnie nie dotyczy, ale tam nie mieszkam, niestety ostatnie "reformy" w mieście skomplikowały mi dojazd do niej (nie chodzi mi tu o jazdę małą osobówką, ale czymś większym. co mi się niejednokrotnie zdarza)
  "Czyjeś prywatności nie szanujesz, a swoją tak chronisz"
  skoro panująca tutaj cenzura pokazała, że nawet głęboko ukryty podtekst (zrozumiały tylko dla Ciebie i mnie), stanowi największą zbrodnię,
  "stanowi że celowo mylnie podajesz swoją lokację?"
  napewno, przeczytaj, co napisałem powyżej
  "Gratuluję obłudy lub współczuję urojeń - które zarzucasz komuś innemu."
  wystarczy przeczytać Twoje wpisy

  3 0
 • ~Arteks 2019-06-26 18:08:41

  @ursus - ale w takim razie używasz zupełnie niepasujących do sytuacji zwrotów. Oczywiście, że takim samolotem może jechać tylko hobbysta (a lepiej napisać ryzykant) - bo kto normalny dbający o swoje życie by do niego wsiadł? A "Wydmy" jadą w sezonie w obie strony codziennie na 10 wagonów + 2 sypialne i czasami brak miejsc siedzących. Można też kupić sobie miejsce w nowoczesnym, klimatyzowanym sypialnym jak ktoś chce. Ogólnie na transportu szynowego w Rybniku, jesteśmy świadkami wielkiej przemiany na lepsze, w przypadku rybnickiego aeroklubu widać zapaść. Odnośnie parku samolotowego i tych hangarów - można tam śmiało zrobić muzeum lotnictwa i od zaraz. ;)

  0 3
 • ~ 2019-06-26 18:37:34

  ~Arteks 2019-06-26 18:08:41
  "@ursus - ale w takim razie używasz zupełnie niepasujących do sytuacji zwrotów"
  ???
  "Oczywiście, że takim samolotem może jechać tylko hobbysta (a lepiej napisać ryzykant) - bo kto normalny dbający o swoje życie by do niego wsiadł?"
  słyszałeś o czymś takim jak resurs ? akurat pojazdy powietrzne, nawet te sprzed pół wieku przechodzą restrykcyjne badania pod kątem bezpieczeństwa
  "A "Wydmy" jadą w sezonie w obie strony codziennie na 10 wagonów + 2 sypialne i czasami brak miejsc siedzących,
  Można też kupić sobie miejsce w nowoczesnym, klimatyzowanym sypialnym jak ktoś chce."
  a jest jakaś alternatywa? w ubiegłym roku wracałem z Gdyni do Katowic nocną Pogorią obsługiwaną przez Flirta, w tym jaką mam alternatywę ?
  tutaj albo stare "czechy", albo drogie sypiane, bez pośredniej alternatywy
  "Ogólnie na transportu szynowego w Rybniku, jesteśmy świadkami wielkiej przemiany na lepsze, "
  chociaż do stanu sprzed lat , jeszcze droga daleka, ale niby dobre i to
  "w przypadku rybnickiego aeroklubu widać zapaść. Odnośnie parku samolotowego i tych hangarów - można tam śmiało zrobić muzeum lotnictwa i od zaraz. ;)"
  akurat w temacie lotnictwa sportowego, wolałbym, aby wypowiedzial się fachowiec, bo rządzi się ono swoimi zasadami
  a porównywanie komercyjnego przewoźnika pasażerskiego z lotnictwem sportowym, świadczy tylko o Twoim dyletanctwie

  4 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Rybnik potrzebuje parku kulturowego?
Oddanych głosów: 596