Po pół roku Energetyk ROW w końcu zwycięski! „W Rybniku jeszcze nikt nie wywiesił białej flagi” (wideo)

2014-04-11, Autor:
Piłkarze ROW-u odnieśli trzecie zwycięstwo w tym sezonie. Po dwóch golach Cisse i jednym Sobczaka wygrali oni z Okocimskim Brzesko 3:0.

Ostatni raz piłkarze ROW-u wygrali w I lidze 5 października ubiegłego roku. Na kolejne zwycięstwo musieli zatem czekać aż pół roku! W meczu z Okocimskim udało się odnieść sukces, choć pierwsza połowa nie zapowiadała nic optymistycznego. Po bezbarwnych 45 minutach rybniczanie obudzili się w drugiej części spotkania. Konsekwentna gra do przodu przyniosła efekt w 60. minucie, kiedy to aktywny Szymon Sobczak minął obrońców gości i wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem gości. Rybniczanie poszli za ciosem i strzelili jeszcze dwa gole. Piłkarzy z Brzeska dobił Idrissa Cisse, który pojawił się na boisku w 64 minucie. Najpierw Senegalczyk wykorzystał precyzyjne podanie Mariusza Muszalika i strzałem głową pokonał Marka Pączka, a kilka minut później przytomnie przerzucił piłkę nad bramkarzem i skierował ją do pustej bramki. – W końcu udało nam się odnieść przekonujące zwycięstwo – mówił Kamil Kostecki. – Teraz czas zacząć gonić tych, którzy nas wyprzedzają. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby jak najszybciej zbliżyć się do tej grupy.

– Potrzebowaliśmy tej wygranej. Daje nam ona pewien komfort psychiczny przed kolejnymi spotkaniami – powiedział Mariusz Muszalik. – Zrobiliśmy mały krok w dobrym kierunku. W Rybniku jeszcze nikt nie wywiesił białej flagi. Mam nadzieję, że to zwycięstwo nas napędzi – dodał trener rybniczan, Jan Furlepa.

Dzięki wygranej z Okocimskim Energetyk ROW zamienił się pozycjami z piłkarzami z Brzeska. Teraz to oni zamykają tabelę I ligi, a podopieczni trenera Furlepy są przedostatni.

Przed rybnicką drużyną jeden z najciekawszych meczów tego sezonu. W Wielki Czwartek (17 kwietnia) na stadion przy ul. Gliwickiej przyjedzie GKS Katowice. – Już myślimy o tym meczu. Każdy przecież wie, co to są derby – skomentował pomocnik ROW-u, Szymon Sobczak. Mecz z GKS-em rozpocznie się o godzinie 18:45. Być może zobaczymy w nim ponownie Jarosława Wieczorka, który po kontuzji wrócił dziś do składy rybnickiego zespołu: – Lekarz dał mi zielone światło. Przepracowałem solidnie okres rehabilitacji. Nadal muszę wzmacniać kolano i ciężko pracować. Cieszę się, że mogłem wrócił na boisko – skomentował Wieczorek.

Energetyk ROW Rybnik - Okocimski KS Brzesko 3:0 (0:0)

1:0 - Szymon Sobczak (58), 2:0 - Idrissa Cissé (73), 3:0 - Idrissa Cissé (84)

Energetyk ROW: Antonín Buček - Marek Krotofil, Marcin Grolik, Szymon Jary, Sławomir Szary - Daniel Feruga (90' Tomasz Gródek), Paweł Staniczek, Mariusz Muszalik, Kamil Kostecki, Jarosław Wieczorek (65' Idrissa Cissé), Szymon Sobczak, (81' Michał Płonka)

Okocimski: Marek Pączek - Bartosz Sobotka, Radosław Jacek, Arkadiusz Ryś, Aleksander Ślęczka (65' Dariusz Sosnowski), Patryk Stefański (65' Jakub Kapsa), Łukasz Sosnowski, Bruno Żołądź, Michał Nawrot (74' Kacper Tatara), David Kwiek, Jakub Grzegorzewski