Pływanie: 11 medali w Tychach

2016-03-20, Autor:
Za nami kolejna impreza z cyklu Pucharu Polski Masters w pływaniu. Tym razem zawody zostały rozgrywane w Tychach.

RMKS Rybnik reprezentowały cztery zawodniczki - Anna Duda, Agnieszka Bieniak, Iwona Cymerman i Monika Nowak. Pływaczki zdobyły złoty medal w sztafecie 4x50 metrów stylem zmiennym. Indywidualne starty rybnickich zawodniczek zakończyły się imponującym rezultatem. W sumie przywiozły one 11 medali - 6 złotych i 5 srebrnych.

Anna Duda pobiła rekord Polski na dystansie 100 metrów stylem dowolnym oraz uplasowała się na drugiej pozycji w kolejnych trzech startach - 50 i 100 metrów stylem motylkowym oraz 50 metrów dowolnym. Agnieszka Bieniak zdobyła srebrny medal w wyścigach na 50 metrów stylem klasycznym i 100 metrów stylem grzbietowym oraz złoto w wyścigach na 100 metrów klasykiem i 200 metrów grzbietem. Iwona Cymerman triumfowała w wyścigach 100 metrów zmiennym oraz 50 metrów stylem motylkowym.

Reprezentantki Rybnika w klasyfikacji drużynowej uplasowały sie na 15. pozycji na 37 startujących klubów z całej Polski.

Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 1