Kultura, rozrywka i edukacja

Pływackie sukcesy młodzieży z „Powstańców”

2016-04-22, Autor:
Młodzi pływacy z Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Rybniku odnieśli podwójny sukces. Reprezentanci I Liceum Ogólnokształcącego zajęli trzecie miejsce w X Licealiadzie i był to najlepszy wynik wśród szkół rybnickich, a uczniowie Gimnazjum Dwujęzycznego nr 17 wygrali klasyfikację generalną Międzygimnazjalnej Ligi Pływackiej.

W X edycji Licealiady, rozgrywanej na krytej pływalni w Boguszowicach wzięły udział drużyny szkolne z Jastrzębia-Zdroju, Wodzisławia Śląskiego, Knurowa, Rydułtów oraz Rybnika. Zawodnicy startowali w 5 konkurencjach indywidualnych oraz w sztafecie. Najlepsi trzej zawodnicy i zawodniczki z każdej kategorii otrzymali medale oraz nagrody rzeczowe. W klasyfikacji łącznej szkół na pierwszym miejscu uplasował się ZS nr 6 z Jastrzębia-Zdroju, na drugim ZST z Wodzisławia Śląskiego, a na trzecim stopniu podium stanęli zawodnicy z I LO im. Powstańców Śląskich w Rybniku. Nasze miasto reprezentowały też drużyny z: Zespoły Szkół nr 2 (6 miejsce), Zespołu Szkół Technicznych (8 miejsce), IV LO im. Mikołaja Kopernika (9 miejsce) oraz Zespołu Szkół Budowlanych (10 miejsce).

Świetna zabawa, rywalizacja fair-play i wiele emocji towarzyszyło też wszystkim uczestnikom Międzygimnazjalnej Ligi Pływackiej podczas finałowego etapu tej imprezy. Zawodnicy startowali w pięciu konkurencjach pływackich: pod wodą, tyłem do przodu, na jednym kole, Euro 2016 oraz niespodzianka. W klasyfikacji szkolnej po czterech etapach na pierwszym miejscu uplasowało się Gimnazjum Dwujęzyczne nr 17 w Zespole Szkół nr 1. Drugie miejsce zajęło Gimnazjum Dwujęzyczne nr 18, a trzecie – Gimnazjum nr 7.

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 0