zamknij

Wiadomości

Pluskadełko ma być gotowe na Dzień Dziecka. Zdjęcia z budowy

2016-04-21, Autor: bf, źródło: UM Rybnik
Mamy dobrą informację dla wszystkich tych, którzy oczekują zakończenia budowy Pluskadełka w dzielnicy Kamień. Rybnicki magistrat informuje, że obiekt powinien zostać oddany do użytku 1 czerwca, a więc w Dniu Dziecka.

Reklama

Trwają prace związane z budową wodnego placu zabaw na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybniku-Kamieniu. Przypomnijmy, że powstające w tamtym miejscu Pluskadełko jest zwycięskim projektem ogólnomiejskim w ramach budżetu obywatelskiego 2016 .

Wodny plac zabaw ma tworzyć płytka niecka z zabudowanymi tryskaczami, fontannami i innymi elementami dostosowanymi dla dzieci, służącymi wodnej rekreacji.

Na jakim etapie znajdują się prace? - Owalna przestrzeń o nawierzchni poliuretanowej i wymiarach 13 m x 23 m powstaje zgodnie z przyjętym harmonogramem. Zakończono już prace związane z przyłączami wodno-kanalizacyjnymi i energetycznymi oraz wybudowano komorę technologiczną. Obecnie trwają prace konstrukcyjne związane z budową nawierzchni placu zabaw. Pozostałe instalacje technologiczne oraz wyposażenie obiektu i elementy zagospodarowania terenu będą realizowane w maju – mówi Agnieszka Skupień, rzecznik rybnickiego magistratu.

Co więcej, teren wodnego placu zabaw będzie ogrodzony, oświetlony i monitorowany kamerami. Nie zabraknie też ławek i koszy na śmieci. Obiekt powinien zostać oddany do użytku 1 czerwca.

– Mówimy o inwestycji, która powinna przyciągnąć w rejon Kamienia rodziców z dziećmi. Będziemy systematycznie ożywiać rejon dawnego kąpieliska, choć to nie będzie oczywiście kąpielisko w kształcie takim, jak w latach 70. z powodów czysto ekonomicznych. Jesteśmy w stanie wokół Pluskadełka rozbudowywać stopniowo infrastrukturę. Bardzo zależy mi na tym, by połączyć Kamień jak najlepszą jakościowo ścieżką rowerową z centrum miasta. Liczę na to, że dzięki tej inwestycji uda się przywrócić Kamień na mapę rekreacyjną Rybnika – podkreśla prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Idea budżetu obywatelskiego spodobała się rybniczanom. Aktualnie trwa już czwarta edycja tego przedsięwzięcia. Podobnie jak w zeszłym roku, zaplanowano trzy miliony złotych – dwa z nich zostaną przeznaczone na dzielnicowe projekty lokalne, dodatkowy milion – na projekty ogólnomiejskie.

Magistrat zachęca do zgłaszania swoich pomysłów i konsultowania ich z pracownikami urzędu i jednostek miejskich.

>>Budżet obywatelski 2017: przyjdź do urzędu i skonsultuj swój pomysł<<

Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 3

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (11):
 • ~burak 2016-04-21
  17:10:17

  1 2

  A drogi dalej nie będzie :(

 • ~Monia2002 2016-04-21
  20:40:51

  10 0

  ~burak - o jaką drogę chodzi, o tę która miała zniszczyć jedno z ostatnich zielonych miejsc, gdzie można spokojnie pobiegać czy pojeździć rowerem?

 • ~szolkatyju 2016-04-21
  21:33:43

  1 0

  ~Monia2002 - Masz samochód? Bo nie wiem ile "spokojnie" jeździsz rowerem, skoro kawałek lasu (z droga po której cały czas poruszają się samochody) uważasz że jedno z ostatnich zielonych miejsc. Możesz mi napisać, dlaczego twoim zdaniem linia nr 19 zaczęła dojeżdżać do Leszczyn? Wcześniej obsługiwała tylko Kamień. Bo rozumiem że mieszkańcy jednego z OSTATNICH zielonych miejsc, wcale, ale to wcale, nie posiadają średnio dwóch samochodów na "plac"

 • ~ 2016-04-22
  07:12:37

  5 1

  Ja jestem ciekawa kto tam będzie z tego korzystał, bo naprawdę nie wydaje mi się to inwestycją miejską tylko "Kamienną" dla mieszkańców Kamienia. Żaden rozsądny mieszkaniec dzielnicy np. Kłokocin albo Niewiadom, nie będzie dylać w ciepłe dni z dziećmi do Kamienia na "Pluskadełko"... a dojazd tam to też paranoja!!! Rowerzyści czy motorowerzyście albo motocykliści czy skuterzyści mają na ul. Mikołowskiej coś w rodzaju rosyjskiej ruletki - zahaczy mnie samochód czy o mnie nie zahaczy? O to jest pytanie... I to obojtnie czy jedzie się jezdnią czy tym (pożal się Boże) "poboczem"... I zamiast tu zainwestować to robią mieszkańcom Kamienia "Pluskadełko"...

 • ~ 2016-04-22
  07:16:32

  1 0

  DROGI utwardzonej nie ma z Ochojca do Książenic, z Golejowa do Kamienia, ale coż, komuś to przeszkadza, choć ruch i prędkość na tych drogach większy niż na autostradzie, ale pewnie takie "skróty" i drogi bez kontroli komuś odpowiadają.

 • ~Arteks 2016-04-22
  10:37:36

  0 3

  @boxer - na pełnoprawną drogę przez ten las nie ma społecznej zgody więc nigdy nie powstanie, a osoby które poruszają się autami po zakazie prędzej czy później za to zapłacą bo namierzy ich policja albo służby leśne. @Halinka - akurat do Kamienia nie trzeba jechać Mikołowską, można bardzo fajnymi szlakami leśnymi. Natomiast w jednym masz rację. Należy się zastanowić czy ogólnomiejskich inwestycji z budżetu obywatelskiego nie lokować lepiej tam gdzie jest w miarę dobry dojazd z całego miasta czyli w Śródmieściu i okolicy.

 • ~burak 2016-04-22
  11:57:59

  0 0

  Dodam tylko, że jedyna droga łącząca Kamień z Rybnikiem jest w fatalnej kondycji... Przydałby się remont...
  I żeby nie było znowu tak, jak z remontem mostu... Zamknęli drogę i trzeba było jechać do Rybnika przez Wilczą albo Leszczyny albo przez las... Tragedia!

 • ~dadon 2016-04-22
  15:30:56

  3 0

  p pierwsze budżet obywatelski nie jest od łatania dziur w drodze - od tego są "normalne" fundusze miasta, po drugie pluskadełko wygrało ogólno-rybnickie głosowanie - kto głosowa lza to si e cieszy, kto nie głosował wcale - wylewa swoje żale tutaj. Po trzecie masz lepszy pomysł na wykorzystanie tych pieniędzy - właśnie rusza kolejna edycja - zgłoś, nakłoń mieszkańców a w przyszłym roku kolejne marudy będą krytykowały twój pomysł :) , poza yym ciekawe gdzie w śródmieściu chcielibyście taką inwestycję zrobić, dodatkowo prezydent nie mówi o drodze przez las tylko o ścieżce rowerowej, a droga "alternatywna" Rybnik- Kamień to zupełnie inny temat na inną pogawędkę, choć zgadzam się, że przez las jeździ zdecydowanie za dużo aut - ale to jest droga jakaś tam ( gminna, czy coś )- tam nie ma zakazu ruchu więc jeździć można

 • ~jajko 2016-04-22
  17:58:06

  4 0

  @DPA warto dodać, że jeszcze niedawno były tutaj narzekania o fontannę obok Bazyliki. Dokładniej, że dzieci są zbyt głośne bawiąc się tryskającą wodą. W Kamieniu lokalizacja jest idealna. W ciepłe dni warto wybrać się z dziećmi na rower i zaplanować drogę tak aby pobawić się na pluskadełku czy tamtejszym placu zabaw, który jest bardzo fajny i duży. Spokojne i bezpieczne dla dzieci miejsce. BURAKI i HALINKI piszcie projekt i startujcie w BO, albo chociaż zagłosujcie w tegorocznym konkursie. Widać, że nie wiecie co to jest Budżet Obywatelski i kto kasę dzieli z tego funduszu.

 • ~ 2016-04-22
  20:38:06

  1 0

  Jak ktoś potrzebuje szybko przedostać się do Kamienia z centrum to nie pojedzie ścieżkami rowerowymi - swoją drogą są bardzo zaniedbane. I pisałam nie tylko o rowerach!!! Ja nie jeżdżę tam dla przyjemności tylko to moja praca. JAJKO - Twoja interpretacja jest zaiste niezrozumiała. Budżet obywatelski w mojej dzielnicy pokrywa się z moimi oczekiwaniami. W ogólnomiejskim głosowałam na inny projekt. I jeśli masz za dużo czasu - to proszę - wymyślaj ;-) ja mam póki co inne rzeczy na głowie.

 • ~Escape 2016-05-05
  07:24:34

  0 1

  bo to zabawa dla kamienia, a nie dla wsioków z leszczyn czy rybnika
  a droga jest, dajcie rondo na Paruszowcu i z głowy.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Restrykcje dla niezaszczepionych: popieracie to?
Oddanych głosów: 47