zamknij

Wiadomości

PiS przystępuje do wyborczego wyścigu. Zbierają podpisy na Izabelę Kloc

2014-07-22, Autor: bf
Tuż po oświadczeniu posła Marka Krząkały (Platforma Obywatelska) do walki o mandat senatora przystępuje kandydatka Prawa i Sprawiedliwości – Izabela Kloc. Trwa właśnie zbieranie podpisów pod poparciem posłanki.

Reklama

Decyzja o wystartowaniu Izabeli Kloc w wyborach do Senatu z okręgu rybnickiego zapadła na posiedzeniu Samorządowego Sztabu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie (17 lipca). Posłanka wywodząca się z miejscowości Kobiór (powiat pszczyński) tym samym ma zastąpić swojego poprzednika urzędującego na stanowisku senatora – Bolesława Piechę, który objął fotel w Parlamencie Europejskim.

Zanim jednak rozpocznie się właściwa kampania wyborcza, Izabela Kloc musi zebrać minimum 2000 podpisów wyborców stale zamieszkujących w danym okręgu. – Nie jest źle, zebraliśmy już kilka tysięcy – powiedział nam wczoraj na rybnickim rynku Czesław Sobierajski, radny sejmiku województwa śląskiego z klubu Prawa i Sprawiedliwości. - Ja akurat zbieram podpisy w Rybniku bo jestem stąd, inni natomiast działają w różnych miastach Śląska. Pozostali kandydaci na fotel senatora nie byli brani pod uwagę, jeżeli chcemy mieć szansę na wygranie wyborów – dodał polityk.

Jak na wieść o udziale Marka Krząkały w kampanii zareagował PiS. - Na pewno nie będziemy się bić. Natomiast myślę, że Marek Krząkała startuje z formacji, której każdy ma powoli dość. To stwarza dla nas szanse. Głównym hasłem kampanii Izabeli Kloc jest „Czas na zmiany”. Szczegółowe punkty przedstawi sama kandydatka – dodał Czesław Sobierajski.

Posłanka miała wczoraj zorganizować konferencję prasową, lecz jak wyjaśnił nasz rozmówca miała do załatwienia ważne sprawy w Warszawie. Członkowie Prawa i Sprawiedliwości będą prowadzili punkty promocyjne na terenie całego Śląska. Jeden z nich ma znajdować się na płycie rybnickiego rynku. – Można do nas przyjść i porozmawiać. Akcja informacyjna potrwa do 5 września, będziemy tutaj codziennie – wyjaśnił Czesław Sobierajski.

Wartościowy artykuł? Cieszymy się! Jesteśmy niezależnym medium, a nasi dziennikarze codziennie starają się przedstawiać Ci rzetelne informacje. Jeśli doceniasz naszą pracę, możesz nas wesprzeć. WSPIERAJ NAS! »

Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 12

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (11):
 • ~ 2014-07-22 08:13:11

  " Czas na zmiany" Dobre! Zmiany posłanki na senatorkę, jakże w stylu PISss. Kojarzy sie stare powiedzenie "Z papucia na lacz". Żałosna taktyka.

  42 0
 • ~gerhard.xqwd 2014-07-22 08:16:54

  Pora skończyć z politykami związanymi z partiami ogólnopolskimi. Oni nic dla nas nie zrobią, nigdy. Bez partii regionalnych nic nigdy się nie zmieni, a PiS czy PO to tylko świnie które cisną do koryta. ;] Potem rosną takie wrzody jak Bolek Piecha który wyborców ma głęboko w d*pie, gębę wyciera religią i patriotyzmem a tak naprawdę reprezentuje swoją osobą hipokryzję i kłamstwo. ;]

  41 0
 • ~Max 2014-07-22 08:18:31

  A kim ona jest i po co w Rybniku?

  37 0
 • ~piotrekdec 2014-07-22 09:47:12

  pozostaje mi tylko powtórzenie wpisu pod informacją o kandydowaniu krząkały: wg mnie ogólna zasada jest taka: jeśli, ktoś pełni jedną funkcję (mandat z wyborów bezpośrednich) i pewnym momencie mu się nudzi (wiadomo, że w większości to nakaz idzie z góry, bo to jedyna szansa na duża ilość głosów i prestiżowe "nieprzegranie", a to wszystko pod płaszczykiem "czasu przerywania zabawy" czy "czasu na zmiany" jest z miejsca u mnie skreślony i to zapewne nie na liści wyborczej) to tak jakby dawał/a w pysk tym którzy ten głos na niego/ją oddali

  11 0
 • ~Gregorio 2014-07-22 11:00:40

  " Posłanka miała wczoraj zorganizować konferencję prasową, lecz jak wyjaśnił nasz rozmówca miała do załatwienia ważne sprawy " - zapewne musiała postawić kolejny kloc.
  A tak na poważnie - co to za " czas na zmiany " - chyba dla niej - z jednego stołka na drugi.
  Jak Cię kobieto wybrano posłanką - to pełnij funkcję posła do końca kadencji - a nie miej wyborców głęboko i nie pchaj się na lepszy stołek.Nie wzoruj się na koledze Bolku. Nowy nasz senator to powinien być ktoś faktycznie nowy - nie uwikłany w partyjne układy i układziki.

  22 0
 • ~skuczok 2014-07-22 13:14:48

  Jarosław Kaczyński o Śląsku - patrz cytaty GW = pozamiatane w Rybniku na Śląsku.

  12 0
 • ~mariusz64 2014-07-22 15:48:26

  " Marek Krząkała startuje z formacji, której każdy ma powoli dość" - dość to już mamy oszołomów z pis, którzy nie wiedzą już jakimi metodami dostać się do korytka i oczerniają wszystko i wszystkich, a po za tym mamy już dość spadochroniarzy !!!

  7 0
 • ~fanprawdy 2014-07-22 17:53:15

  1. Jak zebrali kilka tysięcy podpisów to jest co najmniej dwa tysiące to po co zbierają dalej ,marnując papier i czas wyborców.
  2. Czas na zmiany - 25 lat im wystarczyło ,żeby zruinować gospodarkę narodową , a Ojczyznę wpędzić w ponad bilionowy dług publiczny. Co chce zmienić bilion zł długu na dwa biliony zł długu?!
  Precz ze szkodnikami Polski !

  6 0
 • ~Jan R. 2014-07-22 21:22:25

  Nie wiem dlaczego pani Izabela Kloc ciągle myli mi się z panią Małgorzatą Handzlik :-( ?

  1 0
 • ~IS 2014-07-22 22:33:18

  Szanowna Pani Izabelo, w pełni podzielam Pani pogląd że czas już najwyższy na zmiany, dlatego uważam że Wy wszyscy na polskiej scenie politycznej od lewa do prawa powinniście WYP......Ć z naszego kraju

  8 0
 • ~Mark44 2014-08-06 21:13:06

  Czas na zmiany... czyli PiS za Pis, ale zmiany ! no no, ładnie tak robić idiotów z rybniczan?

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy będziesz głosował 10 maja w wyborach prezydenckich?
Oddanych głosów: 12404