zamknij

Wiadomości

Piotr Kuczera: zniesiemy ograniczenia prędkości do 70 km/h na drodze R-P

2021-07-12, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Koniec z naszpikowanymi do przesady ograniczeniami prędkości na drodze Racibórz-Pszczyna. Tej zimy na obwodnicy nie ujrzymy już na mostach i wiaduktach znaków z ograniczeniem do 70 km/h. Taką informację przekazał nam prezydent Piotr Kuczera.

Reklama

W lutym tego roku poruszaliśmy temat ograniczeń prędkości na rybnickim odcinku drogi Racibórz-Pszczyna. Przypomnijmy, na co dzień kierowcy mogą poruszać tam z prędkością do 100 km/h. W momencie, gdy rozpoczyna się zima, na mostach i wiaduktach pojawiają się znaki z 70 km/h. Na 10-kilometrowym odcinku drogi naliczyliśmy aż 8 takich ograniczeń. Zadaliśmy wtedy pytanie, czy nie mamy przypadkiem do czynienia z nadgorliwością rybnickich urzędników?

Na tę okazję nakręciliśmy filmik:

Pytanie o nadgorliwość urzędników usłyszał również niedawno podczas wideoczatu prezydent Piotr Kuczera. Włodarz naszego miasta w rozmowie z Wacławem Wraną – redaktorem naczelnym portalu Rybnik.com.pl i moderatorem spotkania oznajmił, że polecił usunięcie dodatkowych ograniczeń prędkości.

- Osobiście to – powiem brzydko – mnie wkurzało, ale z tyłu głowy zawsze jest ten argument bezpieczeństwa. Jeżeli jest bardzo mroźno i występuje szadź, to na wiaduktach i mostach mogą pojawiać się kłopoty. Wydaje mi się jednak, że 100 km/h to taka prędkość, że da się spokojnie jeździć – wyjaśnia Piotr Kuczera.

Prezydent dodał, że miasto czeka na opinię policji i Rady Ruchu Drogowego, ale pierwsze decyzje już zapadły.

- Poleciłem, by te znaki nie pojawiły się już kolejnej zimy – dodaje.

A jak Wy uważacie? Czy ograniczenia prędkości do 70 km/h podczas zimy były potrzebne na obwodnicy? 

Zapraszamy do obejrzenia całego wideoczatu z Piotrem Kuczerą:

Oceń publikację: + 1 + 49 - 1 - 39

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (16):
 • ~lewy_gwint 2021-07-12
  09:58:25

  65 22

  Najlepiej niech zniesie jajko. Tu już naprawdę nie ma co czytać

 • ~dropsy 2021-07-12
  10:58:41

  67 45

  Facet który jeździ po kielichu decyduje o bezpieczeństwie na drogach. To już nie ma Inżynierii Ruchu , Policji w tym mieście. Wkurza go. Paranoja

 • ~ptysiocukiernik 2021-07-12
  11:10:54

  53 33

  ~~lewy_gwint - nie chcesz czytać - nie musisz, jest wiele innych portali.
  ~~dropsy - wyraźnie jest napisane, że temat został uzgodniony z policją.
  Najlepiej narzekać, że tego się nie da, tamtego też nie. Panie Prezydencie - brawo! Dziękuję w imieniu mieszkańców za zauważanie problemów i interwencję także w takich drobnych sprawach.

 • ~tf2 2021-07-12
  11:13:27

  60 5

  Bardzo dobra decyzja absurd - zniesiony. Pytanie tylko kto ten absurd wcześniej stworzył?

 • ~ 2021-07-12
  11:31:50

  36 3

  Skoro zostało to teraz uzgodnione z policją to zakładam że ich ustawienie także zostało z nią konsultowane.

  Czyli wychodzi że ich ustawienie to była pomyłka i zostało zrobione na zasadzie - w razie czego będzie na kogo zwalić winę?
  Coś na zasadzie notorycznego ignorowania przepisów w strefie zamieszkania których odpowiednie służby nie chcą zauważać.

  Coraz mniej mnie dziwi dlaczego kierowcy ignorują ograniczenia na drogach w Polsce...

 • ~Maksymilian Popeć 2021-07-12
  11:56:40

  36 6

  W mieście gdzie w strefie 30km/h służby drogowe notorycznie ustawiają znaki ograniczenia prędkości do 30km/h i których to znaków i tak nikt zupełnie nie przestrzega łącznie z policją na czele, mam głęboko gdzieś takie informacje. A odnośnie drogi RP powinien być znak ekspresówki, bo te 120 spokojnie można na niej jechać i tyle zwyczajnie ludzie po niej średnio jeżdżą. Policja zamiast łapać łosi na RP, którzy zazwyczaj nie stwarzają żadnego zagrożenia, powinna stać w strefie 30km/h i łapać swoich kolegów.

 • ~romcost 2021-07-12
  12:15:47

  33 2

  To może w końcu doczekamy się dnia, kiedy ktoś w końcu zainteresuje się oznakowaniem dróg i działaniem świateł w całym Rybniku, bo mam wrażenie, że nikt tego nie ogarnia, a są tak bzdurne znaki, że aż w oczy kole... Najlepsze jest to, że tymi drogami na codzień Policja jeździ i nie reaguje na takie kwiatki...

 • ~Franek 7 2021-07-12
  13:06:07

  16 14

  Aż się wierzyć nie chciwym chorym kraju spodziewałbym się raczej wprowadzenia ograniczenia do 50km/h. Idę o zakład, że znajdzie się idiota, który będzie to postulował. Oczywiście w imię naszego bezpieczeństwa…

 • ~Dador 2021-07-12
  14:26:31

  11 3

  Jak dla mnie, to znaki te powinny obowiązywać, np. na wiaduktach lub ostrzejszych zakrętach, tylko w okresie zimowym. Tak, jak na wiaduktach pojawia się znak A-32 oszronienie jezdni, to wespół z nim może się pojawić również wspominana "siedemdziesiątka". Prawdą jest, że przy suchej nawierzchni, jadąc te 100km/godz., ma się jeszcze spory zapas bezpieczeństwa. Kwestia do przemyślenia i przeanalizowania przez kompetentne osoby.

 • ~ 2021-07-12
  14:30:55

  19 6

  @Maksymilian Popeć,
  To jeszcze nic. Na ulicach Rybnika są znaki z ograniczeniem prędkości do 20 km/h z powodu progu zwalniającego które potem nie jest odwoływane. I wychodzi że od znaku przed progiem do końca ulicy jest ograniczenie do 20km/h (bo próg nie odwołuje ograniczenia) na pasie w jedną stronę a na równoległym pasie w drugą stronę (od końca ulicy do progu) jest 50 km/h.

  Dodam że ulica jest jednojezdniowa dwukierunkowa.

  Nie mówiąc już o przejściach dla pieszych które są wykonane niezgodnie z obowiązującym prawem czy o znakach zarośniętych przez krzaki.

 • ~tuptyś 2021-07-12
  16:03:05

  2 1

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~lewy_gwint 2021-07-12
  16:27:17

  9 4

  Pytsio, dlatego tylko przeglądam, i co najwyżej wpiszę jakiś bzdurny komentarz jak niektórzy. Tutaj akurat przypadkiem byłem pierwszy. Natomiast artykułòw do czytania nie ma jak uświadczyć, same pierdoły.

 • ~pasażer 2021-07-12
  21:10:29

  12 3

  magistratowi należy pogratulować dzielnemu rozwiązywaniu stworzonych przez siebie problemów
  niestety jedna jaskółka wiosny nie czyni, mam tu na myśli notoryczne utrudnianie życia kierującym, głównie poprzez:
  likwidację prawoskrętów,
  likwidację ronda na Mikołowskiej/ wyzwolenia, dzięki czemu kiedyś stało się tam tylko w szczycie, a było to zasługą nie tyle ronda co świateł na Mikołowskiej/ przemysłowej i Wyzwolenia, a obecnie stoi się praktycznie zawsze, bez względu na porę dnia czy dzień tygodnia, a w porach małego ruchu światła migają jak na zabawie w wiejskiej remizie
  dokładanie kolejnych świateł - np w Ochojcu na Gliwickiej ( na drodze krajowej ) powstały kolejne światła tylko 100 m od obecnych, kiedy w porze utrudnionego wyjazdu (szczycie) nie ma problemu podjechać do istniejących świateł i bez problemu wjechać na Gliwicką, czyżby mieszkał tam jakiś miejski prominent ? jak znam rybnickie realia oba skrzyżowania połączy "czerwona fala"
  anektowanie pasów pod jezdnie rowerowe w miejscach gdzie rowerzyści praktycznie z nich nie korzystają oraz istnieją alternatywne możliwości jazdy (np Brudnioka i jej przedłużenie - "genialny" slalom czerwonego pasa), rowerzyści jeżdżą głównie Powstańców/Sobieskiego
  mistrzostwem jest postawienie ograniczenia 30 km/h na Mikołowskiej do granicy miasta, którego i tak nikt nie przestrzega

 • ~fideliox7 2021-07-12
  21:52:53

  13 3

  Może niech te niepoważne oznaczenie teren zabudowany zniesie w lesie na ul. Raciborskiej z Zebrzydowic do Rydułtów. Śmiech żeby w lesie był teren zabudowany. Trochę MISiem trąci. A tam tylko za winklem stoją ci co muszą wyniki robić!

 • ~Arteks 2021-07-13
  09:33:44

  3 8

  To dobra decyzja. Od tego są bezkolizyjne drogi obwodnicowe aby się nimi szybko przemieszczać. Tylko naczelny zgredzik portalu narzeka - ale on tak ma. ;)

 • ~pasażer 2021-07-14
  20:27:53

  3 1

  dzisiaj miałem okazję przekonać się, że zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami czerwona fala na nowych światłach działa !
  rybnickim "fachowcom" udało się tak zsynchronizować obie sygnalizacje na Gliwickiej w Ochojcu, ze jadąc nią stoi się na obu skrzyżowaniach, to prawdziwe osiągnięcie
  słuszną linię ma nasza władza !

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Restrykcje dla niezaszczepionych: popieracie to?
Oddanych głosów: 133