zamknij

Koronawirus w Rybniku. Informacje

Piotr Kuczera o wyborach: rząd zmusza do czegoś, co jest niemoralne i nieprzyzwoite

2020-03-30, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Prezydent Piotr Kuczera zabrał głos w sprawie majowych wyborów na prezydenta RP. W mocnych słowach mówi to, o czym myśli teraz zapewne niejeden samorządowiec. - Mam poczucie, że rząd zmusza mnie do czegoś, co jest dla mnie osobiście niemoralne i nieprzyzwoite – podkreśla.

Reklama

Ten temat poruszamy już od wczoraj. Najpierw wypowiedział się rybniczanin Tadeusz Dybała, następnie Wojciech Kiljańczyk – Przewodniczący Rady Miasta Rybnika, a teraz prezydent naszego miasta Piotr Kuczera.

Poniżej treść oświadczenia prezydenta Rybnika:

„W najbliższych wyborach prezydenckich, jakie rząd chce przeprowadzić 10 maja 2020 roku uprawnionych do głosowania jest ponad 105 000 rybniczan. Co to oznacza dla Rybnika?

To organizacja w najbliższych dniach spotkań i szkoleń dla komisji wyborczych w 70 obwodach, do organizacji wyborów potrzebnych będzie 840 osób. Chciałbym, żeby mi ktoś powiedział, kogo i jak mam przekonać do zasiadania w tych komisjach wyborczych? Kto weźmie odpowiedzialność za zdrowie i życie tych ludzi? Nie można czekać z decyzją o wyborach do maja, bo ich organizacja rozpoczyna się właściwie już! Apeluję do wszystkich od kilkunastu dni: zostańcie w domach. A teraz mam mówić: nic się nie dzieje, przychodźcie na szkolenia do komisji wyborczych, tak ma wyglądać święto demokracji?

Dodam jeszcze, że wybory to przedsięwzięcie techniczne, którego nie jesteśmy w stanie przeprowadzić należycie, żeby choć w podstawowej formie ochronić członków komisji. Musimy zakupić 100 tysięcy masek i 100 tysięcy par rękawiczek dla wszystkich członków komisji wyborczych, ponad 280 litrów płynu dezynfekującego dla komisji wyborczych, blisko 95 tysięcy długopisów jednorazowych dla wszystkich głosujących. To generuje koszty, a nie gwarantuje efektów, których w tej sytuacji oczekujemy. Dzisiaj najważniejsze to zabezpieczyć tych, którzy ratują życie ludzi, a nie lokale wyborcze.

Wiemy, że pierwszy front walki to nasze szpitale, tam jest dzisiaj potrzebny sprzęt a nie lokalach wyborczych. Skąd na to wszystko pieniądze? Kogo mam wysłać do zabezpieczenia lokali wyborczych do przygotowania tego wszystkiego? Kto poniesie odpowiedzialność za zdrowie tych ludzi?

Mam poczucie, że rząd zmusza mnie do czegoś, co jest dla mnie osobiście niemoralne i nieprzyzwoite.

Są już przykłady w Europie, które pokazują, że organizacja wyborów w czasie pandemii to błąd, dlaczego nie chcemy wyciągać wniosków? Organizacja wyborów w czasie epidemii jest zagrożeniem dla milionów ludzi w Polsce. Nie będę narażać moich mieszkańców na utratę zdrowia, bądź życia!

Przewodniczę Śląskiemu Związkowi Gmin i Powiatów - aktualnie prezydenci, wójtowie i burmistrzowie są w trakcie podpisywania apelu skierowanego do rządu w sprawie przesunięcia terminu wyborów prezydenckich. ”

Wyliczenia przedstawione przez prezydenta dotyczą tylko organizacji jednej tury wyborów. Zwracam uwagę, że jeżeli chodzi o maski filtrujące klasy FFP2 i FFP3 są praktycznie niedostępne na rynku. Większość lokali mieści się w placówkach oświatowych należy wziąć pod uwagę koszty związane z ich zamknięciem i dezynfekcją po dniu wyborów. Obecnie jest to nie do oszacowania.Dodatkowy koszt organizacji wyborów w czasie epidemii tylko z uwzględnieniem zakupów (zakup rękawiczek, maseczek, żeli, preparatów dezynfekujących i długopisów jednorazowych) to ponad 600 tys. zł. Nie policzono kosztów zabezpieczenia przeciwwirusowego na szkolenia, które powinny się odbyć a nikt na razie o nich nie mówi.

W załączeniu grafika przedstawiająca najważniejsze dane.

Oceń publikację: + 1 + 206 - 1 - 132

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (81):
 • ~Lahcim 2020-03-30
  11:59:53

  PIS kolejny raz udowadnia, że nie liczy się nic, poza utrzymaniem władzy każdym możliwym sposobem.

 • ~JulianUrsynNiemcewicz 2020-03-30
  12:04:11

  30 16

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~Tadeusz Dybała 2020-03-30
  12:08:39

  Panie Prezydencie po prostu nie organizuj Pan niczego i tyle. Nie bierz Pan tego na swoje sumienie. Pana zamkną za nie dopłnienie obowiązków a mnie za podburzanie. Lepiej dostać jakiś wyrok niż żyć z tym.

 • ~Zbigniew Zebe Kula 2020-03-30
  12:12:02

  Rząd nikogo do niczego nie zmusza. To czy wybory odbędą się w zaplanowanym terminie nie jest przesądzone. O tym mówił chociażby Prezydent ( nie Kuczera). Nikt nie jest w rządzie szaleńcem, jak to chce się ludziom wmówić takimi nieodpowiedzialnymi wypowiedziami.
  Niemoralne są takie komentarze jak ten pana Kuczery. Niemoralne i szkodliwe, gdyż nie oparte na żadnych informacjach. Chyba, że prezydent Kuczera wie coś więcej.
  Jeżeli wie, to niech to powie, a niech nie sieje niepokojów.

 • ~Lahcim 2020-03-30
  12:14:41

  A najlepsze jest to, że naczelny wódz w naszym kraju, który decyduje o wszystkim, jest przy okazji największym tchórzem. Wszystkie jego decyzje są wykonywane przez innych a on sam nie odpowiada za nic.

 • ~sarin 2020-03-30
  12:15:21

  8 6

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~starocierybnik 2020-03-30
  12:15:38

  Ciekawy jestem w jakim stanie by była teraz Polska jak by rządziło PO ? Przecież oni na nic pieniądzy nie mieli.

 • ~starocierybnik 2020-03-30
  12:16:07

  Ciekawy jestem w jakim stanie by była teraz Polska jak by rządziło PO ? Przecież oni na nic pieniądzy nie mieli.

 • ~ 2020-03-30
  12:16:35

  Po raz kolejny Pan Kuczera daje przykład , do czego się nie nadaje , a nie nadaje się do rządzenia Rybnikiem. Jeszcze nic nie zrobił a już płacze. No tak rząd ma wszystko zrobić , a ja tylko taki do prezentacji jestem.

 • ~Arteks 2020-03-30
  12:17:51

  Kuczera nie przesadza. Organizowanie wyborów w takiej przygnębiającej atmosferze - kiedy każdy rozmawia o możliwości zarażenia się, skutkach epidemii, odwołanych urlopach, smutnych świętach czy niepokojach związanych ze zwolnieniem z pracy lub plajtą jest czymś wysoce niestosownym. Polecam świetny artykuł Walenciaka na Interii o braku przywódctwa w Polsce którego właśnie teraz doświadczamy pt. Czy leci z nami pilot. Cytuję fragment: "W ważnych chwilach człowiek instynktownie chciałby, żeby państwo miało przywódcę, i żeby ten przywódca w sposób jasny i szczery informował, jaka jest sytuacja i jakie rozwiązania podejmuje. Niestety, w polskim przypadku to marzenie. Po pierwsze, przywódca udaje, że nie jest przywódcą i mamy w tej dziedzinie przebierankę. W tej roli występują za to postaci drugoplanowe, udają, że mogą, choć wszyscy wiedzą i widzą, że tylko udają... A po drugie, zamiast jasnych komunikatów mamy szemrane pogrywki. Aby ograć, oby wykiwać...".

 • ~ 2020-03-30
  12:19:51

  PO sieje ferment.Jesli sytuacja z epidemia sie nie zmieni wybory odwołają sie same.Panie Kuczera niech pan nie wprowadza PRZYZWOITYCH ludzi w błąd.Przyjdzie czas przyjdzie rada.A pani Kidawa nie chce zostać prezydentem więc wymyśla etyczne pogaduchy.

 • ~ 2020-03-30
  12:30:23

  Arteks rozwaliłeś mnie tym cyt "Organizowanie wyborów w takiej przygnębiającej atmosferze - kiedy każdy rozmawia o możliwości zarażenia się, skutkach epidemii, odwołanych urlopach, smutnych świętach czy niepokojach związanych ze zwolnieniem z pracy lub plajtą jest czymś wysoce niestosownym '' konstytucja chłopie , konstytucja , mówi ci to coś? odwoływanie wyborów z powodu przygnębiającej atmosfery ,no przegiąleś.

 • ~Lahcim 2020-03-30
  12:36:16

  ~zak LOL zwolennik PISu odwołuje się do konstytucji. Świat staje na głowie.

 • ~Mirosława Sobinska 2020-03-30
  12:38:02

  ja na wybory idę zagłosuję z całą rodziną a nasz Szpital możemy obdarować darowizną wpłacaną przez każdego kto ma dobre intencje niech redakcja poda nr. konta SZPITALA a napewno będzie odzew i nie jest tu potrzebny żaden OWSIAK czy inny pośrednik idąc do supermarketów nie obawiamy jakoś się zarazy a chodzi tam dużo osób jak była świńska grypa KOPACZ kazała nam się cieszyć wiosną a teraz tyle paniki co PO boi się że przegra mogli nie kłamać i nie kraść

 • ~ 2020-03-30
  12:38:47

  Nie moralne i nie przyzwoite to jeżdżenie samochodem pod wpływem, i w dalszym ciągu sprawowanie tak odpowiedzialnego stanowiska . A wybory będą przełożone, a robicie z tego wielkie halo!.

 • ~Piotr Czaja 2020-03-30
  12:38:57

  Panie Prezydencie-Inni prezydenci miast,burmistrzowie i wójtowie gmin,wypowiedzieli się bardziej zdecydowanie i powiedzieli stanowcze nie wyborom.Liczą się z tym że mogą stracić swoje stanowiska w związku z wprowadzeniem zarządu komisarycznego.Panie Prezydencie wiecej odwagi i zdecydowania.Chyba że mocno trzyma się Pan stołka.Piąte przykazanie mówi nie zabijaj.To przykazanie złamał już Jarosław Kaczyński 10 lat temu.Proszę Pana niech Pan nie idzie w jego ślady.On chce utrzymać władzę za wszelką cenę nawet ludzkiego życia.Oczekuję od Pana zdecydowanego NIE WYBOROM wRYBNIKU!Ludzie wybrali Pana ne Prezynta i zaufali Panu że bedzie Pan chronił ich zdrowie i życie!

 • ~Franek7 2020-03-30
  12:41:09

  Nie pierwszy raz kiedy Kaczyński gwałci wszelkie zasady. Już raz doprowadził do dramatu.

 • ~1234onet 2020-03-30
  12:43:27

  Proszę przestać bić pianę i wypłakiwać w mankiet bo dobrze Pan wie , ze wybory się nie odbędą. Proszę skupić się na tym co ważne dla Rybnika , a nie dla Pana i Pańskich kolegów.Prezydent pożal się Boże.

 • ~ 2020-03-30
  12:51:47

  46 73

  Franek 7 czekam na odpowiedz na moje pytanie. Zatkało kakao ?

 • ~ 2020-03-30
  12:54:28

  79 72

  Cieszę się na tę ciszę , która zapadnie jak Kaczyński wybory odwoła :)
  z niejednego para ujdzie , szczególnie z Franka 7 i Lahcima.

 • ~Piotr Czaja 2020-03-30
  13:00:24

  79 23

  Panie Prezydencie Kuczera- W związku z tym co napisałem w poprzednim komentarzu powien Pan zdecydować w zgodzie z własnym sumieniem,fotel Prezydenta czy godność osobista!

 • ~hanys z Rybnika 2020-03-30
  13:08:02

  9 25

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~Lahcim 2020-03-30
  13:13:12

  75 61

  Zakładają, że miłościwie nam panujące słońce narodu najwspanialszy Jarosław jednak odwoła wybory, to pytanie jest tylko, po co ten cały cyrk z trzymaniem ludzi w niepewności na 1.5 miesiąca przed wyborami? Jaki jest w tym cel? Bez oficjalnego stanowiska samorządy nie mogą odwołać przygotowania wyborów.

 • ~hanys z Rybnika 2020-03-30
  13:22:54

  35 24

  To już prawdy nie idzie pisać bo od razu prawdę kasujecie

 • ~Mirosława Sobinska 2020-03-30
  13:23:10

  TERMIN WYBORU MOŻE ZMIENIĆ TYLKO PREZYDENT POLSKI WYBRANY W DEMOKRATYCZNYCH WYBORACH anie żaden podrzędny urzędnik

 • ~Lahcim 2020-03-30
  13:29:37

  69 54

  ~Mirosława Sobinska dlaczego Adriana nazywasz podrzędnym urzędnikiem?

 • ~Franek7 2020-03-30
  13:30:00

  73 69

  Zak sprawa jest banalna. Z uwagi na sytuację rząd powinien wprowadzić stan klęski żywiołowej. Wtedy może stosować nakazy i zakazy i ograniczać nasze swobody. Obywatelowi należą się za to odszkodowania. Wprowadzenie stanu klęski z automatu powoduje odwołanie wyborów, których w tej sytuacji nie sposób przeprowadzić. Tak powinno być w normalnym kraju ale rządzi PiS.

  Stanu klęski nie wprowadzają bo sondaże mówią że Adrian wygra. Ale dziś bo za trzy czy później miesiący kiedy w kraju będzie szalał kryzys gospodarczy a nastroje społeczne obrócą się przeciw PiSowi Duda może nawet nie wejdzie do drugiej tury. I to doskonale wiedzą w PiSe. A dla nich najważniejsza jest władza...

 • ~hanys z Rybnika 2020-03-30
  13:30:18

  7 17

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~Franek7 2020-03-30
  13:32:06

  35 58

  Zak sorry ale ja tak raczej nie czytam twoich postów bo szkoda nerwów. Stawiam tylko minusa i przewijam dalej. Jakie pytanie?

 • ~ 2020-03-30
  13:33:38

  60 58

  Franek 7 sam sobie odpowiedziałeś , dlaczego PIS chce wybory w maju, a opozycja chce przesunięcia . Ale to PIS rządzi i oni wybiorą.

 • ~benek80 2020-03-30
  13:34:21

  68 38

  Franek7. Bogusieńku daj sobie na wstrzymanie. Jesteś już na emeryturze powinieneś się nią cieszyć, wypoczywać a ty jadem chlapiesz na prawo i lewo. Każda twoja wypowiedź jest tak pełną nienawiści że nie da się tego po prostu czytać. Ciesz się że są pieniądze na między innymi twoją emeryturę. I 13stkę od pisiorów dostałeś. A twoi ulubieńcy: "...pieniędzy nie ma i nie będzie..." . Pozdrowienia i zdrowia życzę...

 • ~Jan R. 2020-03-30
  13:35:17

  58 59

  "Wiem, że boicie się prawdy, ale nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego świętej pamięci brata. Niszczyliście go, zamordowaliście, jesteście kanaliami". Cytuję za podającym się za szlachetnie urodzonego i inteligenta mieszkańcem Żoliborza

 • ~hans dunderschtytz 2020-03-30
  13:36:50

  58 46

  Mirosława Sobinska to przecież podrzędny poseł tym steruje czyli Kaczyński, a demokratycznie wybrany prezydent niema nic do gadania. To że powiedział w telewizji że możliwa jest zmiana daty wyborów, a Jarosław w RMF powiedział że wybory odbędą się zgodnie z planem, to jak Pani myśli czyje zdanie jest ważniejsze? Śmiech na sali

 • ~hans dunderschtytz 2020-03-30
  13:41:51

  42 43

  benek80 w którym miejscu Franek7 chlapie jadem, bo nie mogę się doszukać? Ktoś tu chyba nie odróżnia zwykłej krytyki, a że Ci nie pasuje, to już Twój problem

 • ~Andrewikos Cojg 2020-03-30
  14:03:05

  15 17

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~Andrewikos Cojg 2020-03-30
  14:24:16

  14 14

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~feliks.matuszek 2020-03-30
  14:29:19

  41 22

  Komentujcie wszystko, tylko nie to co jest tematem. Wylewajcie na głowy szambo, ale nie rozmawiajcie na temat. Jakim to trzeba być człowiekiem żeby nie rozumieć kilka prostych słów. Nie istotne czy Kaczyński odwoła wybory czy nie na teraz jest istotne, że za chwilę rzesza osób 840 pójdzie na spotkania na szkolenia i już to będą roznosić. Wczoraj Gliński z swą zmartwioną twarzą mówił, że musimy zostać w domu i to jest bardzo ważne a każe się tyle osobom iść i roznosić. Mnie nic innego nie obchodzi

 • ~Jerzy Edward Baka 2020-03-30
  14:45:11

  60 42

  1. Opozycja już przed ostatnimi wyborami zaprzęgła burmistrzów do walki z rządem.
  2. Wczoraj z przeciwem a propos wyborów wystąpił prezydent Wrocławia, dziś Rybnika - który zaznaczył, że przewodniczy Śląskiemu Związkowi Gmin i Powiatów :)
  3. Każdy rozsądny człowiek wie, że za półtora miesiąca, gdyby sytuacja sie nie poprawiła - nie będzie żadnych wyborów.
  4. Przykro, że pan prezydent Kuczera jest zakładnikiem tonącej Koalicji Obywatelskiej, że sprowadził na nasze rybnickie podwórko wielką politykę i chce grać w jednej orkiestrze z Sutrykiem, Trzaskowskim i resztą.

 • ~Andrewikos Cojg 2020-03-30
  14:47:28

  4 11

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~Andrewikos Cojg 2020-03-30
  14:50:20

  32 17

  Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

  3 usunięte komentarze dowodzą czemuś innemu, cunt.

 • ~Jacek Kamiński 2020-03-30
  14:50:47

  37 36

  do starocierybnik:
  Naprawdę wierzysz, że teraz są pieniądze? Są, drukowywane, bo wcześniej zostały roztrwonione. A dodruk to inflacja, czyli spadek wartości naszych oszczędnosci. Gdyby dotyczył tylko zwolenników dojnej zmiany - nie byłby to problem - może włączyłoba im się funkcja myślenia. Ale niestety tracimy wszyscy.

 • ~rzyt 2020-03-30
  14:57:46

  48 36

  Wyborów 10 maja nie będzie. Opozycja ze względów na kiepskie sondaże i cienkiego kandydata chce odwlec informację o klęsce kolejnej z rzędu. I temu życzeniu stanie się zadość; wymodlone przez Kidawę tysiące chorych pozwoli na ogłoszenie stanu wyjątkowego na dość długi okres czyli zawieszenie działalności partii, a przede wszystkim zatrzymaniem finansowania partiokracji co spowoduje schłodzenie napalonych głów. Po kolanach będą prosić o powrt do "politycznej normalności" z suto zastawionym stołem. Ale to se ne vrati. Bo koronowirus zabije więcej firm niż zarażonych.

  @Arteks, wystawiliście kandydatkę na prezydenta bez autorytetu i wiedzy. To byłby dopiero lot bez pilota, gdyby w obecnym czasie miała coś zrobić. Jedna była premierzyca już pokazała Wasze zaplecze....

 • ~ 2020-03-30
  15:05:09

  58 29

  mówienie o moralności przez osobę, która sama łamie prawo jeżdząc po pijaku w czasie pracy jest kpiną, a kulisy "wydmuchania" tylko 0,49 są powszechnie znane, ale nie nadają się do publikacji
  wybory i tak się nie odbędą, ale gdyby rządzący zamiast sytuacją w kraju, zajęli się sprawą przesunięcia wyborów, ci sami co teraz , krzyczeliby, że rządzący zajmuja się sprawami obecnie drugorzędnymi
  wiadomo, komu najbardziej zależy na przesunięciu wyborów - tym , którzy przejechali się na swojej kandydatce, ślepym i frajerem jest ten, który myśli, że chodzi tu o zdrowie obywateli

 • ~Andrewikos Cojg 2020-03-30
  15:11:07

  22 12

  ~ursus
  Jaka ładna opinia...
  Byłaby straszna szkoda, gdyby...
  ktoś...
  ją....
  usunął...

 • ~Mirosława Sobinska 2020-03-30
  15:19:17

  39 32

  W BAWARII JEST DRUGA TURA WYBORÓW CZYLI U NIEMCÓW A MAJA WIECEJ ZARAŻONYCH NIŻ W POLSCE I ŚMIERTELNOŚĆ TEŻ WIĘKSZĄ CIEKAWE GDZIE PO SIĘ ODWOŁA ŻE NIE ZORGANIZOWAŁA WYBORÓW DO UE NIE WYPALI DO TSUE NIE WYPALI BĘDZIE DYMISJA I TYLE W TEMACIE PRZYJDĄ KOMISARZE

 • ~ 2020-03-30
  15:37:32

  30 28

  Jedyna sluszna decyzja.
  Tez bym nie chcial miec krwi na rekach - a tym byloby zorganizowanie wyborow. Mysle, ze jak PiS sie zorientuje, ze co madrzejsze samorzady nie przeprowadza wyborow, to je odwola. Udajac ze to z troski o ludzi

 • ~ 2020-03-30
  15:39:38

  33 28

  SOBINSKA, pani kest ciezko chora i nie jest to koronawirus

 • ~Jacek Kamiński 2020-03-30
  16:17:23

  26 26

  Do Mirosława Sobińska
  Pisze Pani pozytywnie o drugiej turze wyborów w Bawarii. Tak, odbyła się. KORESPONDENCYJNIE. Zatem albo to niewiedza, albo manipulacja. Jedno i drugie pochwały niegodne.

 • ~Jacek Kamiński 2020-03-30
  16:21:25

  25 24

  do rzyt;
  "Wymodlone przez Kidawę tysiące chorych" ... Czyżby Pan się za Boga znającego treść ludzkich modlitw uważał?

 • ~rzyt 2020-03-30
  16:21:30

  40 19

  Panie Prezydencie,
  Czy jest to moralne, przyzwoite i logiczne pobierać podatek od budynków związanych z działalnoścìą gospodarczą, gdy nie można takowej prowadzić?

  Mnie nie interesuje czy Kiljańczyk pójdzie głosować i co Pan myśli o wyborach?
  Mnie i moich pracowników interesuje konkretnie ta sprawa. Pisałem już o tym ale nawet aktywny na tym forum radny Sejmiku unika tej sprawy.
  Byłbym wdzięczny za zajęcie stanowiska.

 • ~Mael 2020-03-30
  16:42:44

  39 21

  Jeśli opozycja nie chce wyborów to ich nie przeprowadzać w najbliższych pięciu latach.
  Nie będzie w tym czasie:
  - wysprzedaży i rozdawnictwa majątku narodowego,
  - umów śmieciowych,
  - dwudziestoprocentowego bezrobocia,
  - pensji najniższej w całej Unii Europejskiej,
  - najniższej krajowej poniżej 750 zł/ na miesiąc,
  - wieku emerytalnego oscylującego w okolicy życia ludzkiego.
  - zmuszania dzieci do nauki w wieku 6 lat bez konsultacji z rodzicami,
  - bezcelowego podziału szkoły podstawowej na części,
  - wypędzania młodzieży za granicę za robotą i chlebem,
  - nazywania Polski państwem teoretycznym,
  - określenia Polski jako h..., d.... i kamieni kupa,
  - rządów przez ministrów w większości pochodzenia żydowskiego,
  - miliardowych przekrętów na podatku VAT.

 • ~Lahcim 2020-03-30
  16:55:43

  24 37

  PIS to jednak stan umysłu.

 • ~ 2020-03-30
  16:55:46

  38 27

  kuczera skłócił nas z rządem i przez to Rybnik jest na każdym kroku pomijany w dotacjach samorządy powinny być bezpartyjne bo inaczej jest syf

 • ~Heina aus Pitolowa O/S 2020-03-30
  17:02:44

  34 24

  0,49 musi być po jednym jak pisze, że go ktoś zmusza jak nikt go nie zmusza. Wystarczy na wybory nie iść.

 • ~orient 2020-03-30
  17:08:01

  19 31

  Nienawiść jest jak koronawirus. Szybko się rozprzestrzenia. Jedni przechodzą to łagodniej, a dla innych przebieg jest intensywny. Pacjent zero zaraził nią najpierw swoich znajomych, potem współpracowników, a wreszcie sporą część społeczeństwa. Kaczyński musi być bardzo zadowolony bo udało mu się skutecznie poróżnić Polaków i roznieść dużą dawkę wirusa nienawiści, którą przenoszą teraz jego zwolennicy w necie. Gdzie te czasy kiedy Polacy w obliczu jakichś kataklizmów czy tragedii byli zjednoczeni?

 • ~ 2020-03-30
  17:09:34

  42 25

  Brawo Panie Kuczera, na Pana miejscu też bym nie poszedł. Po co robić coś, co nie ma żadnego sensu? Powszechnie wiadomo, że Kidawa i tak nie miała żadnych szans, tak więc budżet państwa zaoszczędzi sporo kasy na drugiej turze.
  Nie ma co się oszukiwać: nie pomogli nielegalni imigranci, nie pomogli "eksperci" z fundacji Georga S. ujadający na Polskę w mediach. Nie pomogło kapowanie na Polskę w UE. Nie dał rady wasz Sok z Buraka, kloszardowy hejt finansowany i wspierany przez Platformę Obywatelską. Nie pomógł wam też koronawirus. Nic wam nie pomoże a utrzymywanie Titanica szkodzącego i pasożytującego na Polsce kosztuje już nas za dużo!

 • ~Mirosława Sobinska 2020-03-30
  17:14:57

  39 27

  JAK PREZYDENT POLSKI NIE ODWOŁA TERMINU WYBORÓW A PAN GO NIE ZORGANIZUJĘ TO JA WEZMĘ ZNICZ I KOSZULKĘ Z NAPISEM KONSTYTUCJA I STANĘ PRZED UM ŻE PAN MI ODMAWIA PRAWA DO GŁOSOWANIA JAKO PODRZĘDNY URZĘDNIK

 • ~ 2020-03-30
  17:24:09

  38 17

  Jakie jest podejście PO do zarazy . Cytat z marszałka woj. zachodniopomorskiego marszalka Struka "Na początku marca byłem w Brukseli, byłem także we Włoszech w dniach 7-8 marca. Wiem, że nie wszyscy mnie zrozumieją, ale poza byciem marszałkiem jestem też ojcem i dziadkiem. Dlatego pojechałem do Włoch by zabrać do siebie do domu moją małą, czertoipółletnią wnuczkę " z tego powodu kwarantannie musi poddać się ponad 60 osób. wyobrażacie sobie co by się teraz w Polsce działo gdyby PO rządziła?

 • ~kir76 2020-03-30
  17:24:11

  35 15

  "rząd zmusza do czegoś, co jest niemoralne i nieprzyzwoite" i kto to mówi.... żeby wypowiadać takie słowa trzeba w kwestii przyzwoitości i moralności świecić przykładem!!!

 • ~Franek7 2020-03-30
  17:38:51

  24 36

  W państwie PiS, które stosuje białoruskie metody w sprawie wyborów mamy kolejny ordynarny szwindel. Ten szwindel nazywa się Marek Jakubiak kandydat na prezydenta RP ( prywatnie narodowiec i nacjonalista). Wyskoczył jak królik z kapelusza i nagle w dwa tygodnie uzbierał 140.000 podpisów i zrobił to w ostatnie dwa tygodnie kiedy ludzie zaszyli się w domach a ulice są puste. jest wyczyn? No jest. A wszystko to akurat w momencie kiedy wszyscy opozycyjni kandydaci zapowiedzieli, że z uwagi na koronawirusa wycofają się z wyborów a wtedy wybory z jednym kandydatem (Adrianem Dudą) nie mogą zgodnie z prawem się odbyć. Ów kandydat- królik powiada, że nie wie skąd takie poparcie, że on nie zbierał podpisów tylko ktoś mu je zebrał i wysłał pocztą :D . Można powiedzieć podrzucił jak przechodził obok jego biura.
  Dodajmy że w ostatnich wyborach do parlamentu pan Jakubiak dostał 3500 głosów.
  Poważnie :D Jak widać PiS sprowadził naszą politykę do poziomu polityki na Białorusi i Rosji i nikomu to w tym kraju nie przeszkadza. Bo w normalnym kraju taki szwindel by nie przeszedł. W Polsce Kaczyńskiego nie ma problemu. Potrzebujemy kandydata-słupa to proszę bardzo.
  Przepraszam ale aż mnie brzuch rozbolał ze śmiechu kiedy to pisałem.

 • ~kir76 2020-03-30
  17:45:46

  11 11

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~kir76 2020-03-30
  18:04:46

  9 9

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~ 2020-03-30
  18:15:30

  29 19

  Franek 7 kandydaci wydmuszki to : Kosiniak , Hołownia , Bosak i Biedroń. I tyle w temacie . Jakubiak przy nich , to jest KTOS.

 • ~Tadeusz Dybała 2020-03-30
  19:02:27

  9 30

  Do redakcji.
  Proszę o zabezpieczenie wszystkich komentarzy naruszających moje prawa przez ~kir76.
  Z góry dziękuję.

 • ~Komentując 2020-03-30
  19:32:27

  31 3

  Zobaczcie co z nami wyrabiają politycy. Na prawdę są obecnie ważniejsze sprawy niż to czy ktoś kandyduje czy bojkotuje czy twituje... W parlamencie też niestety przekrzykują się kto ma więcej racji i czyja propozycja lepiej pomoże podatnikom. I tak mogą całe lata. A my potrzebujemy działania tu i teraz. Rozumiem, że ten artykuł powyżej jest sponsorowany przez komitet wyborczy byłej kandydatki stanowisko na prezydenta RP. Niech sobie podzielą te stanowiska pomiędzy siebie czy PO czy PIS żadna różnica. Natomiast istotne jest to czy co Prezydent Miasta Rybnika tak chętnie negujący poczynania rządu zrobił sam w zakresie własnych możliwości? Poza tym, że zamknął Urząd dla petentów. I dobrze. Ale co dale? Są w Polsce prezydenci, którzy już ogłosili ulgi podatkowe w zakresie podatków lokalnych. Zawieszenie opłat dzierżawczych, czynszów w lokalach dla MSP pomoc publiczną dla mikro. Są tacy którzy nie czekają w nieskończoność co da rząd, którego i tak skrytykują bez względu na to co da. Tak też była u nas w Rybniku z dotacją do wymiany źródeł ogrzewania. Nie łudzę się, że to co otrzymamy od rządu będzie bardzo pomocne. To co wynika z projektu ustawy skierowanej do senatu jest bardzo skromne. Ale możemy siedzieć i negować albo coś zrobić więcej skoro jest takie złe. Więc jak Panie Prezydencie? Czy może Pan tym razem coś więcej? Czy poza krytyką będą jakieś własne działania?

 • ~Franek7 2020-03-30
  20:37:40

  10 15

  No bo widzisz Zak taka jest zasadnicza różnica między nami. Ludzie o bolszewickiej mentalności uważają uczciwych ludzi za wydmuszki a uczciwi ludzie uważają oszusta za oszusta.

 • ~Arteks 2020-03-30
  20:42:08

  12 28

  @komentując - trzeba się też zastanowić nad skutkami takich propozycji. Bo jeśli już przed kryzysem samorządy cięły różne wydatki bo narzucono na nie zbyt duże ciężary (np. reforma oświatowa) - to trudno mówić o kolejnych wyrzeczeniach które spowodują zastopowanie inwestycji czy remontów. Od kilku lat słyszymy, że nasze państwo jest w rewelacyjnym stanie, a budżet państwa jest prawie bez deficytu. Jeśli tak faktycznie jest - niech państwo pomoże przedsiębiorcom i firmom - które w dużej mierze przyczyniły się do tej dobrej sytuacji finansowej państwa. W tym momencie jak nigdy - nasze państwo na to stać! Ostatnio rozmawiałem z przedsiębiorcami z Czech oraz Wielkiej Brytanii - tam rząd stanął na wysokości zadania i zapewnia nawet gotówkową(!) pomoc dla przedsiębiorców którzy z powodu epidemii musieli zawiesić działalność. My mamy "tarczę antykryzysową" którą przedsiębiorcy zapamiętają głównie z... przywrócenia możliwości wyborów korespondencyjnych, zawieszenia ZUS na 3 miesiące i gwarancji kredytowych... Wcale nie dziwi to, że biznesowe portale nie zostawiają na tych słabych pomysłach suchej nitki. Cała nadzieja w senacie, który może tą beznadziejną ustawę poprawić na lepszą. Jeśli nie - czeka nas powrót do bezrobocia jakie mieliśmy w kraju przed wejściem Polski do EU. @rzyt - dla ciebie każdy kto nie popiera różnych głupich decyzji jest od razu zwolennikiem PO? To co powiesz o ostatnim sondażu w którym 70% obywateli nie chce wyborów 10 V. Czy to są wszyscy zwolennicy PO? @MirosławaSobińska - w obecnej Polsce o dacie wyborów nie decyduje prezydent tylko Kaczyński. Prezydent Duda może co najwyżej decydować o kolorze swojego długopisa którym wszystko bez namysłu podpisuje. A jeśli ktoś będzie chciał uderzyć w legalnie wybranych włodarzy miast - to pamiętaj, że za nimi też stoją wyborcy i to oni ich obronią.

 • ~Franek7 2020-03-30
  20:56:45

  11 25

  Lemingu a co ty się tak przerobiłeś na Zaka? Wstydzisz się czy co? Te twoje „ co by to było gdyby rządziła PO” jest jak podpisanie się imieniem i nazwiskiem :)
  Co by było gdyby rządziło PO to nie wiem ale widzę co jest kiedy rządzi PiS. Chaos i panika. Państwo z dykty.

 • ~ 2020-03-30
  21:01:34

  25 11

  za to pamiętamy, co było jak rządziło PO, sami mówil o swoich rządach "państwo teoretyczne, ch..j, d..a i kamieni kupa"
  nie potraficie zrozumieć, że nie wszystkim to odpowiadało

 • ~ 2020-03-30
  21:04:14

  25 12

  miłościwie nam panujacy prezydent wziął by się do pracy i zajął rządzeniem miastem, bo jak dotychczas nie najlepiej mu to wychodziło, a nie za politykowaniem

 • ~Jacek Kamiński 2020-03-30
  21:14:19

  11 18

  do kukulka 123
  A dlaczego samorządy mają być bezpartyjne? Obywatele wybrali, więc taka wola suwerena. To taka sama bzdura, jakby rząd miał być bezpartyjny. Haniebne jest natomiast to o czym piszesz - uzależnianie pomocy od tego, czy samorząd jest prorządowy, czy nie.

 • ~Franek7 2020-03-30
  21:19:54

  12 19

  LemingoZaku ty lepiej odpowiedz na pytanie: gdzie jest 5 mld
  z funduszu gwarantowanych świadczeń pracowniczych?
  PIS przeżarł wszystkie rezerwy?

 • ~rzyt 2020-03-30
  22:08:58

  22 8

  @Arteks, jak byś czytał moje wpisy to znałbyś moje stanowisko w sprawie wyborów- stan wyjątkowy, delegalizacja partii z likwidacją subwencji na ich działalność, pieniądze te do szpitali.
  Gdy ostatni zarażony wyzdrowieje to za pół roku przywrócić normalność.
  Oczywiście wtedy byłby jazgot.

  P.S. W sprawie PO...nie ma ta partyjka /6000 twarzy/ zaplecza i to widać w braku programu, skojarzeniem z hejtem plus niechlubna przeszłość /obietnice bez pokrycia/ czyli oszustwo wyborcze...
  Ze strony prezydenta miasta to nie ma szans na jakiekolwiek odważne decyzje, więc nikt tu nie ma złudzeń. Chyba że nowo namalowana ścieżka rowerowa....do nikąd.

 • ~Piotr Czaja 2020-03-30
  23:03:38

  2 7

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~Jan Marian 2020-03-31
  07:24:22

  0 2

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~rzyt 2020-03-31
  08:33:41

  11 6

  W sprawie zdalnego głosowania w Sejmie Kidawa mówi, że "konstytucja ważniejsza niż życie", więc z jej stwierdzeniem trzeba się tego trzymać. Chyba, że jest to wersja dla ludzi z krótką pamięcią i teraz bardziej jej wypada powiedzieć, "że konstytucję można naciągnąć zgodnie z interesem partii". Zasłaniając się obecnie troską o życie ludzi...

 • ~Franek7 2020-03-31
  09:04:11

  12 20

  Ale trzeba przyznać, że PiS jest konsekwentny:Epidemia kornika w puszczy? Wyciąć wszystkie drzewa.
  Epidemia ASF? Wybić wszystkie dziki.
  Epidemia koronawirusa? Posłać ludzi na wybory.

 • ~klops 2020-03-31
  22:00:46

  12 5

  Panie Prezydent... Juz dość tego pierdol.... O tych wyborach, proszę. Tylko Wy o tym mówicie z wiadomej przyczyny. Zależy Wam na przesunięciu z tego samego względu z jakiego im nie zależy na przesunięciu. Nie róbcie z ludzi idiotow. Ale skoro porusza pan temat jakieś moralności, to może Pan wyjaśnieni jak to jest, że w naszym mieście widać jedynie banery tej kandydatki na prezydenta, która tak ostro (beka) oświadczyła ze rezygnuje z kampanii. Nie ma żadnego innego baneru jak tylko pani kidawy. O co tu chodzi? Co do moralności jeszcze... To osoba, która jest potencjalnym morderca, a tak traktuje każdego kto jedzie autem pod wpływem alkoholu, chyba nie powinna używać takich słów. Kolejna sprawa. Prędzej mamy matury. Ten temat Pana interesuje? To może wyjaśnieni Pan co miasto zrobi z zaoszczędzonymi pieniędzmi za nadgodziny nauczycieli? Każecie im robić wszystkie lekcje ale co z wypłatami za nadgodziny nie było wiadome do wczoraj, może dziś się coś zmieniło?

 • ~hromqwe 2020-03-31
  23:38:09

  2 4

  Panie Kuczera .Moim zdanie lepiej w owych czasach ustabilizować sytuację polityczną Kraju ,Bo jak Pan wie ,to dopiero początek początku pandemii .Lepiej by było aby w apogeum zagrożenia korona, sytuacja polityczna kraju była ustabilizowana ,i miała prezydenta wybranego w demokratycznych wyborach .Być może będzie to pani Kidawa ,lub Hołownia ,ważne ,aby w szczycie epidemii z tym problemem borykał się Prezydent który wygrał wybory ,i jest legalnie wybranym mężem stanu Polska

 • ~Jola Kowalska 2020-04-05
  13:53:37

  2 1

  Głosuję na PiS. Przez najblizsze 100lat. Pozdrawiam opozycję.

 • ~Simone moro 2020-04-07
  20:01:58

  0 0

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Najczęściej czytane

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy "Okrąglaczek" w Rybniku to potrzebna miastu inwestycja?
Oddanych głosów: 309