Piłkarka TS ROW Rybnik mistrzynią Europy w futsalu kobiet niesłyszących

2018-12-15, Autor:

Justyna Siwek z TS ROW Rybnik miała duży udział w zdobyciu przez Polskę mistrzostwa Europy w futsalu kobiet niesłyszących.

Przez tydzień w fińskim Tampere odbywały się mistrzostwa Europy w futsalu kobiet niesłyszących. Polki jak burza przeszły przez eliminacje, wysoko pokonując Finki, Szwedki i Francuzki. W ćwierćfinale wygrały z Rosją, a w półfinale z Hiszpanią, jednym z najlepszych zespołów kobiecego futsalu.

W finale na Polki czekały Niemki. Choć futsal w Niemczech dopiero raczkuje, jednak Bundesliga to nadal najsilniejsza liga piłkarska w kobiecym wydaniu. Jeszcze na 2 minuty przed końcem Polki przegrywały 3:5. Zdobyły bramkę kontaktową, a na 30 sekund przed końcem bramkę dającą dogrywkę zdobyła zawodniczka TS ROW Rybnik, Justyna Siwek. W dogrywce strzeliły jeszcze jedną bramkę i ostatecznie wygrały 6:5.

Justyna Siwek była czołową strzelczynią tych mistrzostw, zdobywając bramkę w każdym meczu.

Oceń publikację: + 1 + 12 - 1 - 3