Piłka nożna: z Górnika do ROW-u

2011-02-02, Autor:
Nowym piłkarzem Energetyka ROW Rybnik został Mariusz Gancarczyk.

Piłkarze Energetyka ROW Rybnik w ostatnich dniach rozegrali dwa mecze sparingowe. W pierwszym z nich przegrali z Podbeskidziem Bielsko-Biała 0:2. Bardziej udane było starcie z Odrą Wodzisław, z którą piłkarze Jana Furlepy wygrali 2:1. Gole dla rybniczan strzelili Kamil Kostecki i Rafał Andraszak.

W obu meczach sparingowych w barwach ROW-u zagrał nowy zawodnik, Mariusz Gancarczyk. Ten 23-letni obrońca jeszcze niedawno występował w Górniku Zabrze. Teraz zasilił szeregi drużyny z Rybnika. Przypomnijmy, że wcześniej kontakt z ROW-em podpisał wychowanek Naprzodu Rydułtowy, Artur Mościcki. Obaj gracze to jak na razie jedyne wzmocnienia rybniczan przed rundą wiosenną III ligi.

Kolejny sparing rybniccy piłkarze rozegrają w sobotę 5 lutego o godzinie 11:00 z Ruchem Zdzieszowice.

Energetyk ROW Rybnik - Odra Wodzisław 2:1 (0:1)

Bramki: Kamil Kostecki, Rafał Andraszak - Samuelson Odunka

Skład Energetyka ROW:

I połowa: Gocyk - Kasprzak, Pieczka, Bober (25' Mitura), Pacholski - Żyrkowski, Dzięgielowski, Wójcik, Stryczek - Mazur, Dudek.

II połowa: Gocyk - Janik, Wrześniak, Mitura, Gancarczyk - Wieczorek, Mościcki, Bonk, Andraszak - Kostecki, Kapinos.