Piłka nożna kobiet: TS ROW Rybnik przegrał w Łęcznej

2021-05-16, Autor:

W 20. kolejce ekstraligi kobiet TS ROW Rybnik przegrał na wyjeździe z Górnikiem Łęczna.

W pierwszej połowie meczu w Łęcznej gospodynie wygrywały z ROW-em 2:0 po golach Nikoli Karczewskiej i Eweliny Kamczyk.

Nadzieję na wywiezienie dobrego wyniku z Łęcznej wlała w serca rybniczanek Stanislava Lišková, która w 62. minucie zdobyła bramkę kontaktową. Na więcej Górnik już nie pozwolił i po kilkunastu minutach sprowadził ROW na ziemię. Katem naszej drużyny okazała się Ewelina Kamczyk, strzelczyni dwóch kolejnych goli dla gospodyń. Ostatecznie Górnik wygrał z ROW-em 4:1.

Do zakończenia sezonu pozostały dwie kolejki. Za tydzień TS ROW zmierzy się na wyjeździe z UKS-em SMS Łódź, a w ostatnim spotkaniu sezonu podejmie AZS UJ Kraków.

Górnik Łęczna – TS ROW Rybnik 4:1 (2:0)

1:0 - Nikola Karczewska (16), 2:0 - Ewelina Kamczyk (30), 2:1 - Stanislava Lišková (62), 3:1 - Ewelina Kamczyk (77), 4:1 - Ewelina Kamczyk (78)

Górnik: Palińska – Dyguś, Górnicka, Siwińska, Kazanowska (86’ Rżany), Kaczor (83’ Jezioro), Zawadzka, Ratajczyk (86’ Osińska), Kamczyk, Hmirova (88′ Głab), Karczewska (88′ Duchnowska)

TS ROW: Seweryn – Botor, Guzik, Liskova (83’ Oleszczuk), Kozielska (88′ Sroka), Matla, Pluta, Zdechovanova, Parzych, Rozmus, Kubik

20. kolejka ekstraligi kobiet: Górnik Łęczna - ROW Rybnik 4:1 Medyk Konin - UKS SMS Łódź 2:3 APLG Gdańsk - AZS UJ Kraków 0:0 Czarni Sosnowiec - Śląsk Wrocław 4:1 Rolnik Biedrzychowice - GKS Katowice 2:6 Olimpia Szczecin - KKP Bydgoszcz 2:0

1. Czarni Sosnowiec 20 53 17 2 1 72-8
2. UKS SMS Łódź 20 48 15 3 2 51-12
3. Górnik Łęczna 20 45 14 3 3 78-20
4. Medyk Konin 20 41 13 2 5 51-22
5. GKS Katowice 20 33 9 6 5 48-33
6. Śląsk Wrocław 20 32 10 2 8 28-35
7. AZS UJ Kraków 20 29 8 5 7 36-33
8. Olimpia Szczecin 20 22 6 4 10 30-45