Pięściarz RMKS-u mistrzem Polski

2013-04-19, Autor:
Karol Kostka z RMKS-u Rybnik został mistrzem Polski juniorów w boksie.

W rozegranych w Grudziądzu XX Mistrzostwach Polski Juniorów w boksie wzięło udział czterech pięściarzy RMKS-u Rybnik: Krzysztof Kowalak, Dawid Pierchała, Karol Kostka i Sebastian Konsek. Wszyscy oni bez problemów przeszli walki eliminacyjne i awansowali do ćwierćfinałów.

Z czwórki rybniczan najlepiej spisał się Karol Kostka, który w wadze 60 kg wywalczył tytuł mistrza Polski juniorów. Blisko powtórzenia sukcesu kolegi był Sebastian Konsek (waga 64 kg). Pięściarz RMKS-u przegrał dopiero w finale i musiał zadowolić się tytułem wicemistrzowskim. W ringu sekundował im ich trener klubowy Wojciech Podgórny (jako II trener kadry Śląska).

Pozostali zawodnicy z Rybnika – Krzysztof Kowalak (waga 49 kg) i Dawid Pierchała (waga 52 kg), podopieczni Zbigniewa Gąsiorowskiego, zajęli w swoich kategoriach 6. miejsce.

Warto dodać, że w klasyfikacji drużynowej RMKS z 43 punktami zajął drugie miejsce. Zwyciężyli pięściarze ze Szczecina (52 punkty). Na trzecim stopniu podium stanęli kielczanie (41 punktów).

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0