zamknij

Kultura, rozrywka i edukacja

Pierwsza Wigilia rybniczan na rynku

2009-12-21, Autor: ad, ww
Tak jak w wielu innych polskich miastach, w ostatnią niedzielę Adwentu również na rybnickim rynku odbyła się Wigilia dla mieszkańców.

Reklama

Wigilia zwieńczyła trwający od 2 tygodni na rynku Jarmark Bożonarodzeniowy. Było to pierwsze tego typu spotkanie wigilijne mieszkańców naszego miasta. W niedzielę po zmroku harcerze przekazali mieszkańcom ogień betlejemski. Jak na prawdziwej Wigilii, obecni odmówili modlitwę, złożyli sobie życzenia i skosztowali przygotowanych świątecznych potraw. Panie z rybnickich kół gospodyń wiejskich przygotowały zupę grzybową, barszcz, karpia i ziemniaki z kapustą.


> Zobacz fotoreportaż z Wigilii Dominika Gajdy

Niedzielne zakończenie jarmarku uświetniły występy artystyczne. Na scenie pojawiła się m.in. Marysia Sadowska z zespołem oraz MajaAndrzej Sikorowscy.

 


 

Przez kilka godzin znani rybniczanie kwestowali też na rzecz akcji „Motocykl ratowniczy dla Rybnika”.

 

 

Wartościowy artykuł? Cieszymy się! Jesteśmy niezależnym medium, a nasi dziennikarze codziennie starają się przedstawiać Ci rzetelne informacje. Jeśli doceniasz naszą pracę, możesz nas wesprzeć. WSPIERAJ NAS! »

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
  • ~KeRim 2009-12-21 15:55:58

    Aż mi wstyd, że zamiast stać na rynku przy -15 stopniach i czekac w kolejce po darmowe jedzenie siedziałem sobie w ciepłym, przytulnym mieszkaniu...

    0 0
  • ~marixa 2009-12-26 10:56:02

    Wspaniały pomysł z kolędowaniem i świętowaniem, ukłony w kierunku Miasta i Osób, ktore to zorganizowały. Myslę, że zapisze sie to w kalendarz Rybnika.

    0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy potrafimy ze sobą rozmawiać mimo różnic w poglądach?
Oddanych głosów: 1023