Pięć medali RKT Feniks-Arete w Pucharze Polski

2017-03-09, Autor:

Bardzo dobrze swój sezon startowy rozpoczęli zawodnicy Rybnickiego Klubu Taekwon-do Feniks-Arete. W ubiegły weekend podopieczni Rafała Poleszaka wystąpili w Pucharze Polski Juniorów i Seniorów Taekwon-do ITF w Mykanowie.

Konkurencja była duża ponieważ w zawodach wzięło udział 174 seniorów i 148 juniorów. Rybnicki klub Taekwon-do Feniks-Arete reprezentowało 8 zawodników, którym udało się wywalczyć aż 5 medali.

Wśród juniorów złoto w walkach wywalczyła niezawodna Joanna Gabryluk, a srebro w układach zdobył Dominik Henzel. Te wyniki juniorów dały 9. miejsce w klasyfikacji medalowej na 35 startujących klubów.

Należy wspomnieć o dobrym występie Pawła Miki, który walczył o brązowy medal w technikach specjalnych, ostatecznie uplasował się na 5. miejscu na 42 zawodników.

W kategorii seniora zawodnicy RKT Feniks-Arete zdobyli trzy brązowe medale: siostry Ewelina i Justyna Błaszczok w walkach - sukces tym większy, że był to ich pierwszy start w zawodach oraz Arkadiusz Michalski w konkurencji technik specjalnych, w której startowało aż 41 zawodników.

– Puchar Polski jest drugą najważniejszą imprezą taekwon-do w kraju zaraz po mistrzostwach Polski. Jest także turniejem kwalifikacyjnym do kadry narodowej. Duże wsparcie finansowe zawodnicy otrzymali z gminy Lyski, z której zawodnicy, między innymi brązowe medalistki Ewelina i Justyna Błaszczok, startowały za co bardzo dziękujemy – powiedział prezes klubu Rafał Poleszak 6 dan.

Oceń publikację: + 1 + 15 - 1 - 1