zamknij

Wiadomości

„Piątka dla zwierząt” pogrzebie aktywistów? „To będzie tragedia”

2020-10-13, Autor: bf

Premier Mateusz Morawiecki wraz z nowym ministrem rolnictwa – Grzegorzem Pudą przedstawili dzisiaj zmiany, jakie zaszły w ustawie nazywanej „piątka dla zwierząt”. Stowarzyszenie Pet Patrol Rybnik alarmuje, że odbiorą one aktywistom prozwierzęcym pole do działania. - To będzie tragedia dla zwierząt – czytamy.

Reklama

Z początku „piątka dla zwierząt” ogłoszona przez Jarosława Kaczyńskiego została przyjęta pozytywnie przez organizacje prozwierzęce. O zdanie zapytaliśmy grupy z Rybnika – Jestem Głosem Tych, Co Nie Mówią i Pet Patrol Rybnik.

Sporo się jednak zmieniło przez ten czas. Na ulice wyszli rolnicy i przedstawiciele branży futerkowej. Domagali się wycofania projektu ustawy z porządku obrad Sejmu. Ta jednak została przegłosowana i skierowana do Senatu.

Dzisiaj premier Mateusz Morawiecki wraz z ministrem Grzegorzem Pudą przedstawili zmiany w projekcie ustawy. Utworzenie Państwowej Inspekcji Ochrony Zwierząt, odszkodowania dla producentów rolniczych, dopuszczalność uboju rytualnego drobiu, a także wydłużenie vacatio legis do 1 stycznia 2022 r. – to zaproponowane przez rząd zmiany w ustawie o ochronie zwierząt.

Wolontariusze zwracają jednak szczególną uwagę na pomysł powstania PIOZ, która jako jedyna będzie mogła weryfikowania sposobu chowu, hodowli i traktowania zwierząt.

- Jeśli ustawa z tymi właśnie poprawkami przejdzie jutro przez senat (a tego jesteśmy prawie pewni) większość fundacji pro zwierzęcych straci uprawnienia i w związku z tym prawdopodobnie przestanie działać. Dotyczy to także Pet Patrol Rybnik. To będzie tragedia dla zwierząt. Po raz kolejny rządzący w sprytny sposób pozbywają się problemu. Byliśmy na to przygotowani. Niestety – mówi Izabela Kozieł, szefowa Pet Patrolu.

Czy wolontariusze rzeczywiście powinni mieć powód do zmartwień? Premier mówiąc o zakazie działalności aktywistów, miał na myśli gospodarstwa rolne. Nie było mowy o posesjach, które nie mają statusu - "gospodarstwo rolne". Rolników i ich hodowle ma kontrolować tylko i wyłącznie Państwowa Inspekcja Ochrony Zwierząt. Jednakże Izabela Kozieł nie wierzy w te tłumaczenia.

- Według nas ta cała sytuacja była ustawiona. Niestety. Jest to tragedia dla zwierząt. Chodzi o ogólne odebranie uprawnień organizacjom i stworzenie państwowej inspekcji. Oczywiście poczekamy do jutrzejszego głosowania w senacie – dodaje.

Tymczasem, jak dowiadujemy się w komunikacie Kancelarii Premiera RP, powołanie Państwowej Inspekcji Ochrony Zwierząt ma nastąpić już na początku przyszłego roku.

AKTUALIZACJA (13 października, godz. 7.50): senacka komisja odrzuciła projekt nowelizacji ustawy.

Oceń publikację: + 1 + 42 - 1 - 27

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (71):
 • ~ 2020-10-12
  21:13:03

  25 17

  Alleluja

 • ~6Cas4ju 2020-10-12
  21:43:21

  71 59

  Coś ta pani z Pet Patrolu za bardzo mąci,bo co jej przeszkadza że powstanie Panstwowa Inspekcja?
  Czyżby obawiała się o zmniejszenie wplywow na swoją fundację?Przecież ta Inspekcja bedzie chyba też dbala aby zwierzeta nie były torturowane?
  To co ta pani ma za problem że wiekszej liczbie osób bedzie zależało na tym by pożywienie zanim nie zostanie zabite było zdrowo hodowane?

 • ~Lateks 2020-10-12
  21:54:07

  65 42

  Jakie wykształcenie trzeba mieć żeby być w pet patrolu?
  I gdzie się można dowiedzieć na co te organizacje wydają zebrane pieniądze?

 • ~Longina b 2020-10-12
  22:23:01

  57 41

  Czyli decyzja UM o nie dotowaniu organizacji pozarządowych była słuszna.Jeśli ktoś jest takim miłośnikiem zwierząt niech to robi jako wolontariusz.Ciekawe czy te panie odżywiają się tylko warzywami i jarzynami?

 • ~Franek7 2020-10-12
  22:23:07

  52 31

  Ustawa o ochronie zwierząt ceduje ochronę zwierząt wyłącznie ba jedną instytucje- inspekcję, która nie istnieje. Takie cuda tylko w państwie PiS. Jak znam życie i PiS to ta inspekcja będzie powstawać w takim samym tempie i rak tanio jak Centralny Port Komunikacyjny...Dom wariatów...

 • ~6Cas4ju 2020-10-12
  22:27:04

  37 51

  Panie Franku a czy ciebie mama urodzila na drugi dzien od zaplodnienie czy troszkę wiecej czasu to trwało?

 • ~Franek7 2020-10-12
  22:27:28

  47 29

  Kaziu coś ten twój rząd mąci. Co mu przeszkadza, żeby o dobro zwierząt dbała i państwowa inspekcja ( której póki co nie ma) ale jednocześnie również pozarządowe organizacje ? Dlaczego nie?

 • ~6Cas4ju 2020-10-12
  22:31:14

  27 50

  Pani szefowej tej fundacji pragne przekazac że ten POKOSLDPSL Senat rekomensuje odrzucenie w calosci 5ki dla zwierzat,wiec niech sie nie martwi o ubytek w swoich finansach.

 • ~6Cas4ju 2020-10-12
  22:36:19

  25 35

  Panie Franku-przeczytaj ze 3 razy"Rolników i ich hodowle ma kontrolować tylko i wyłącznie Państwowa Inspekcja Ochrony Zwierząt"
  "powołanie Państwowej Inspekcji Ochrony Zwierząt ma nastąpić już na początku przyszłego roku."
  GDZIE widzisz ZAKAZ dzialania POzarzadowych organizacji?

 • ~Lateks 2020-10-12
  22:56:03

  47 21

  Trochę wyjaśnienia, bo jak widać konflikt POPIS trwa w najlepsze.
  Obecne zapisy ustawy o ochronie zwierząt i to czego oczekują te dziwne stowarzyszenia to prawo wejścia na każdą posesje bez jakiejkolwiek kontroli, refleksji. Policja nie ma prawa wejścia do prywatnego domu bez odpowiednich dokumentów. Nikt obcy nikomu nie ma prawa przeszukiwać domu. Tymczasem "organizacje społeczne mające w statucie ochronę zwierząt" upozorują sobie prawo do kontroli każdego domu, każdej posesji, u każdego człowieka żeby kontrolować stan zwierząt. Nawet znajomy się mnie pyta czy jeśli on nie ma żadnych zwierząt to czy taka organizacja ma prawo wejść do jego domu? Cóż przedstawicie pet patrolu nie muszą mieć żadnego pojęcia o zwierzętach by chcieć wchodzić do waszych domów i kontrolować czy nie znęcacie się nad zwierzętami.
  Nigdzie nie jest napisane że stowarzyszenia nie mogą działać. Po prostu usuwa się to bezprawie. W końcu stowarzyszenie może założyć dowolna 3 osób bez jakiejkolwiek wiedzy weterynaryjnej.

 • ~6Cas4ju 2020-10-12
  23:21:03

  35 26

  Dodam do pana Lateksa,ktory jak zwykle trafil w 10ke,że te tzw.organizacje pozarządowe są finansowane przez fundusze lub bezposrednio przez zagraniczne rzady(np.norweski).
  Nie trudno sobie wyobrazić źe jakas org.mieniaca się "dla zwierząt"wejdzie do konkurencyjnej hodowli np.bydła i wymusi jego np zamkniecie.Oczywiste jest że NIKT nie daje pieniedzy bezinteresownie.
  Podobny przyklad byl kilkanascie lat temu,gdy polskie firmy zaczęly miec wiekszy udzial w sprzedaży francuskiego przysmaku "foie gras".
  Wymuszono wtedy przez UE na Polsce zaprzestania przymusowego tuczenia gęsi i zlikwidowano ten przemysł.
  A Francuzi stwierdzili że jest to ich wyrob tradycyjny i tym samym wycieli polską konkurencje i dalej męczą biedne gąski zanim z ich watrób przyzadza "fois gras"
  Na podobnej zasadzie chca teraz wyciąc polski przemysl futrzarski i mięsny bo jest za dużym zagrożeniem dla zach.ferm.

  Każdy kto mysli że ten co daje pieniądze to daje je dla pięknych oczu, jest gorszym naiwniakiem niż Leming POspolity.

 • ~Benett 2020-10-12
  23:27:06

  20 23

  W swiatku okolopolitycznym krazy info, ze ustawa zostala napisana przez lobbystow ekologicznych i podrzucona Kaczynskiemu. To znaczy nie, ze on nie wiedzial o co chodzi, ale bylo mu to potrzebne do wewnetrznych rozgrywek. Zeby wychwycic Judaszy z otoczenia.]

  I tak drodzy spolecznicy konczy sie wspolpraca z PIS em. Macie niestety za swoje. Nie paktuje sie ze ZLYM. Lewica sie czesto myli, ale PIS jest moralnie zly. Oni sa ZLI. PO jest moralnie skorumpowana - maja to w genach (korupcja polityczna oczywiscie wystepuje w kazdej partii. Ale w DNA PISu jest ZLO. w DNA PO jest korupcja, w DNA kosciola w Polsce jest ZLO + KORUPCJA, w DNA Ludowcow jest CHCIWOSC. W DNA Konfederacji jest KARIERA i naiwnosc. W DNA Biedronia jest zapewnienie hajsu swojej nuklearnej rodzinie. A RAzem czesto jest naiwne i doktrynerskie. i tyle. Noscie maski ...

 • ~6Cas4ju 2020-10-12
  23:38:58

  17 30

  Panie Benett -ty masz już OBSESJE na punkcie NAJLEPSZEGO rzadu od czasow Gierka.Zajmij sie pan lepiej Premierem Johnsonem a od polskiego rządu proszę się odstosunkować!
  A jak pan obarcza PIS za odrzuceniem przez oPOzycyjny Senat w calosci ustawy o 5ce dla zwierzat,to już prosze wiecej tych bredni nie wypisywac.
  Pozdrawiam.

 • ~Benett 2020-10-13
  00:22:36

  20 11

  @~6Cas4ju
  Gierka??????? ze co?
  Ja myslalem, ze ty prawicowy PISowiec jestes. A ty zlog komunistyczny przeflancowany. Pewnie legitymacja PZPR w szufladzie lezy kolo zdjecia prezesa. Ku...a Gierka, dlaczego? Byl agentem NKWD w Belgii i zadluzyl Polske w ... i wiecej? Stracilem szacunek. Myslalem ze mowie z kims z prawicy.

 • ~6Cas4ju 2020-10-13
  01:51:40

  13 26

  Panie Benett z taką wiedzą,czym bylo NKWD i kim byl Gierek(miałem go ZASZCZYT poznac osobiscie) może lepiej zrobisz jak nie będziesz wracal do Polski i będziesz dalej zasuwał na POdpaski dla Twojej Królowej?
  Pozdrawiam.

 • ~absurdalny 2020-10-13
  04:07:17

  8 7

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~Izabela Kozieł 2020-10-13
  08:55:02

  42 13

  Longina B w Fundacji Pet Patrol wszyscy, łącznie z zarządem są wolontariuszami. Wszyscy poza wolontariatem pracujemy zawodowo, a działalnością w Fundacji zajmujemy się poza godzinami swojej pracy. Cały dochód jaki Fundacja uzyskuje z darowizn, przeznaczony jest na opiekę weterynaryjną, wyżywienie i utrzymanie, a jesli komuś trudno to pojąć, bo patrzy przez pryzmat swojej osoby, że są ludzie, którzy robią coś dla samej satysfakcji, a nie pieniędzy, to juz jego problem.

 • ~Dorota Makosz 2020-10-13
  08:58:48

  43 16

  Cisną mi się na język samej niecenzuralne słowa, ale szkoda strzępić na takich ludzi języka.
  Zapraszam wszystkich, „bohaterów” pod zmyślonymi nickami, do konfrontacji z nami-WOLONTARIUSZAMI w cztery oczy. Macie odwagę nas oczerniać na internecie, zarzucać nam PRZYWŁASZCZANIE sobie pieniędzy? Zróbcie to na żywo chojracy.
  Ja, jeśli nie wiem jak coś działa nie wypowiadam się- wam też polecam. Najlepiej stać z boku, palcem nie ruszyć w stronę ratowania zwierząt, ale dupę innym obrabiać! Czekamy na kontakt!! Maila znajdziecie na naszej stronie!!!

 • ~ 2020-10-13
  09:20:30

  15 14

  Społeczeństwo jest takie że nasłucha się debili celebrytów i głosuje potem na Trzaskowskiego jak by ten typ wygrał to macie pewne że już żadna ustawa PISowska nie przejdzie,żeby skutecznie rządzić krajem trzeba mieć pełnię władzy

 • ~rzyt 2020-10-13
  09:40:32

  26 1

  Po za dyskusją. Mam trochę lat i zaczynam się obawiać, że dożyję czasów, gdy dostanę karę za zabicie muchy, komara czy kleszcza.

  Czyż nie jest istotą człowieczeństwa dbanie o zwierzęta?

  Może wpierw należy zadbać o kondycję moralną ludzi?

  Nigdy nie byłem wolontariuszem ale nigdy też nie skrzywdziłem żadnego zwierzęcia ... rozmyślnie.

 • ~6Cas4ju 2020-10-13
  09:44:59

  3 6

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~Arteks 2020-10-13
  10:46:57

  10 11

  Moim zdaniem powinna być jakaś służba która miałaby prawo do kontroli w jakich warunkach są trzymane zwierzęta, czy są dobrze traktowane i nade wszystko znająca się na tym. Ponoć w poprawce do ustawy ustalono, że ma powstać Państwowa Inspekcja Praw Zwierząt i to byłoby dobre rozwiązanie. @rzyt - wielu ludzi kocha zwierzęta i nie chce ich skrzywdzić. Ale są tacy, że traktują zwierzęta jak rzeczy. To z myślą o tej drugiej grupie są zaostrzane przepisy. W przypadku przemysłu futerkowego chodzi o likwidację czegoś co pomału mogło być wstydem dla współczesnego Europejczyka. Widziałeś ten film o "modelowej" farmie w Góreczkach? Jeśli nie to polecam.

 • ~Izabela Kozieł 2020-10-13
  11:25:58

  22 8

  Arteks a jak ta Państwowy Inspektorat do spraw ochrony zwierząt będzie funkcjonować, jako twór urzędniczy? Możemy sobie tylko wyobrazić. Będą pracować od 8 do 15, co po tych godzinach, co w wekendy? To bedą ludzie na etacie i z pewnością nie będą zdolni do ogarnięcia nawet 1/3 tego co w tej chwili ogarniają inne fundacje i to bez kosztów po stronie państwa. PIOS ładnie brzmi, ale każdy mający praktyczną wiedzę w dziedzinie ochrony praw zwierząt w naszym kraju, wie że to nie będzie funkcjonować. Przykładem niech będzie np sytuacja z rannymi dzikimi zwierzętami. W tej chwili nie ma środków na ten cel, a ilość potrzebujących zwierząt domowych w naszej okolicy jest nieporównywalna do tych dzikich.

 • ~6Cas4ju 2020-10-13
  11:42:58

  14 17

  Pani Kozieł a co z tymi zwierzatkami zrobicie,gdy np.braknie wam kasy na żarcie dla nich?
  Proste pytanie i bylbym wdzieczny za rownie prostą odpowiedź.

 • ~6Cas4ju 2020-10-13
  11:57:54

  15 16

  A i jeszcze jedno,czy powstanie tej Inspekcji wg.pani ,przyczyni sie do lepszej opieki nad zwierzetami ,czy moźe to tylko fundacje maja monopol?
  Czy ta Inspekcja bedzie wam odbierala prace,czy moźe bedzie wam pomagała,bo coś mi sie wydaje że pani nie za bardzo zaleźy na dobru zwierząt negując powstanie Inspekcji,ktora bedzie temu służyła.
  Jesli pani pisze że ta Inspekcja nie ogarnie nawet 1/3 tej pracy ktorą wy wykonujecie,więc czemu jest pani przeciwna,przecież 2/3 bedzie wasze?
  A nazwanie TRAGEDIĄ powstanie instytucji panstwowej dla pomocy Wam i zwierzakom to już pani pojechala po bandzie!
  Pozdrawiam.

 • ~Izabela Kozieł 2020-10-13
  12:36:44

  18 12

  ~6Cas4ju w jaki sposób pomóc ma PIOZ? Tylko oni będą upoważnieni do tych działań, które my w tej chwili wykonujemy. Proszę czytać ze zrozumieniem, bo widzę, że z tym ma pan poważny problem i wypisuje bzdury.

 • ~al-ala 2020-10-13
  13:10:07

  17 6

  ~6Cas4ju stajemy na głowie i nie dopuszczamy do takiej sytuacji, pomaga nam wielu dobrych ludzi, którzy doceniają nasze wysiłki, za co jesteśmy im ogromnie wdzięczni. Zwierzęta, które fundacja ma pod opieką mieszkają w domach tymczasowych wolontariuszy, ze stałą opieką weterynaryjną, uwagą poświęcaną przez opiekunów. Nie umiem sobie wyobrazić jak Państwowa Inspekcja zapewnia domy tymczasowe i szuka nowych właścicieli dla zwierząt po przejściach, jak je leczy, dba o właściwy dobór karmy, socjalizuje. Obym się myliła.

 • ~6Cas4ju 2020-10-13
  13:32:52

  9 16

  @Obie ppwyzsze panie aktywistki,proszę NIE kłamac publicznie że powstanie tej Inspekcji ZAKAZUJE waszej działalności i przytoczyc odpowiedni przepis.
  Zadalem proste pytanie CO z tymi zwierzakami zrobicie,gdyby zabraklo kasy,uspicie,wypuscicie czy może co innego?
  W odpowiedzi stać panie tylko na BANAŁY.
  Pozdrawiam.

 • ~rzyt 2020-10-13
  13:33:47

  11 10

  @Izabela Kozieł, ale ja nigdzie nie wyczytałem, że PIOZ będzie walczył z woluntariuszami; wręcz będzie pomagał w Waszej sprawie.

  Skąd takie rozumowanie; czyżby "rynek" potrzebujących się kurczył?

 • ~monnikaaxx 2020-10-13
  14:21:38

  14 8

  Łatwo zauważyć, że większość osób, które tak wielce się tu udzielają nigdy nie były w fundacji, nie wiedzą jak ona działa, nie wiedzą co to wolontariat. Ileż ludzi tutaj nie umie pojąć, że człowiek może robić coś za darmo, kierując się miłością do zwierząt. Te wszystkie oczerniające komentarze czytamy my WOLONTARIUSZE i mamy przed oczami zwierzęta które trafiły pod naszą opiekę CHORE WYGŁODZONE bo NIKT nie chciał udzielić im pomocy. Pamiętamy te wszystkie nieprzespane noce, bo trzeba było ratować życie, które dla innych nie miało znaczenia. Interwencje i telefony z błaganiem o pomoc bo zwierze kona, a ŻADNE Państwowe Służby nie chcą przyjechać. Pamiętamy żal i łzy, gdy zwierzak o którego walczyliśmy przegrywa walkę o życie, gdy lepszą decyzją jest ulżyć w cierpieniach, ale też wzruszenie, gdy zdrowieje i znajduje kochający dom. Tak to wygląda od wewnątrz. Poświęcamy i przeżywamy wiele, tylko po to by później przeczytać, że nic nie jesteśmy warci, że nasze działanie są nie potrzebne, że chcemy pieniędzy...
  Wolontariuszka Pet Patrol Rybnik.

 • ~WolnikBeata 2020-10-13
  14:31:00

  18 9

  Nie wierzę, że to czytam! Jakim wybitnym kretynem trzeba być, żeby atakować jakąkolwiek organizację charytatywną?

 • ~6Cas4ju 2020-10-13
  14:47:30

  9 15

  Pani Beato proszę przeczytac WSZYSTKIE wpisy + artykuł, ale ze zrozumieniem ,a potem nazywac kogos kretynem.Co ja widzę to tylko pani Koziol atakuje rzad za to że chce wam POMÓC.
  Jeśli nie chcecie pomocy to proszę nie narzekać i nie przeszkadzać innym.
  Pozdrawiam.

 • ~WolnikBeata 2020-10-13
  15:00:41

  12 5

  6cas. Po pierwsze, nie jestem wolontariuszką jakiejkolwiek fundacji, po drugie..w jaki sposób ta cudowna państwowa inspekcja ma pomóc organizacjom pro-zwierzęcym? Pan ma widocznie jakieś konkrety o których nie wiem? Proszę o szczegóły. W jaki sposób będzie ta inspekcja działać? Kto będzie w składzie tej inspekcji? Kto będzie płacił za utrzymanie tej komórki? Jak będzie wyglądało np. leczenie zwierząt? Gdzie zwierzęta będą lokowane na terenie Rybnika jeśli schronisko nie przyjmuje zwierząt z interwencji ,ponieważ są prywatną działalnością i mają do tego prawo.

 • ~WolnikBeata 2020-10-13
  15:05:31

  14 5

  Który weterynarz na terenie Rybnika jest przygotowany na sytuacje nie wymagające zwłoki? Np..wypływające oko u potrąconego psa o godzinie 23.00 ? Itd.itd. Bardzo proszę o konkrety, bo po Pana wpisach mam wrażenie, że Pan wie jak ta inspekcja i cała otoczka będzie funkcjonowała. Przepraszam, że Pana uraziłam.

 • ~6Cas4ju 2020-10-13
  15:11:48

  6 12

  Pani Beato a CO to panią interesuje,nie rozumiem?
  Przecieź tj.dopiero pomysł i ma powstać na początku przyszlego roku,ja nie jestem wróźbitą.
  Pozdrawiam.

 • ~WolnikBeata 2020-10-13
  15:39:40

  16 4

  6cas. Przepraszam. Zauważyłam , że Pan bardzo zaangażował się w tą dyskusję i zrozumiałam,że ma Pan jakieś konkrety. Rozumiem, że pisał Pan z własnego wyobrażenia. Szkoda..a miałam nadzieję, że jest Pan w temacie.

 • ~marta91 2020-10-13
  16:05:33

  19 5

  Większość osób udzielających się w tej dyskusji nie ma żadnego pojęcia jak funkcjonują takie organizacje. Jedyne co tutaj można przeczytać, to teorie spiskowe na temat wydatkowania funduszy, które rzekomo płyną strumieniami niewiadomo skąd. Otóż, prawda jest taka, że każdy z nas dokłada z własnych, zarobionych pieniędzy aby ta część naszego życia, którą jest fundacja mogła funkcjonować, większość środków pieniężnych jakie mamy pochodzi od dobrych ludzi, którym los pokrzywdzonych zwierząt nie jest obojętny. Łatwo jest kogoś obrazić, zmieszać z błotem, wymądrzać się w internecie, bo jest się "znawcą tematu". Obrażacie nie tylko nas, ale też całe mnóstwo osób, które nam pomagają. Ilu z Was pomogło bezinteresownie jakiemuś zwierzęciu? Ilu z Was rezygnowało z błogiego relaksu, po to aby jechać ratować konające zwierzę? Ilu z Was płakało z bezsilności bo pomoc przyszła parę minut za późno, bo dziesiątki ludzi przechodziło obok rannego zwierzęcia obojętnie? Ilu z Was ryzykowało często własne zdrowie aby pomóc bo służby państwowe zawiodły, bo usłyszało że magistrat już nie ma funduszy na leczenie dzikich zwierząt? Łatwo jest kogoś oceniać z pozycji wygodnego fotela, trudniej jest samemu zacząć działać. Zapraszam śmiałków na wolontariat do takiej właśnie organizacji, a jak już zarobicie te wimaginowane sumy, o których mówicie, jak sobie troszkę "zbrudzicie" rączki, które tak łatwo szerzą bezpodstawne sądy, wtedy porozmawiamy na temat naszej pracy. Ludzie bądźcie ludźmi.
  Wolontariuszka Pet Patrol Rybnik

 • ~6Cas4ju 2020-10-13
  16:28:17

  4 13

  Oj pani Beato ja tez mialem nadzieję że usllyszę jakies konkrety a tu sama mowa trawa i z takim przykladem oka wyplywajacego po wypadku ze zwierzeciem że stracilem nadzieję.
  Wiem co was najbardziej boli,że nie bedziecie traktowani jak policja.Ale prosze mi uwieżyc że to dla waszego bezpieczenstwa,bo nie wiem czy byłoby z was co zbierac gdybyscie nieproszeni wtargneli na prywatny teren,lub zaklad i dokonali zaboru czyjejs wlasnosci, w prawie każdym kraju na świecie.
  Ja osobiscie kibicowalem Pet Patrolowi do art.chyba sprzed 2mcy że WSZYSCY rybniczanie to bandziory i bestie bo znalezliscie 2 zatrute kotki w piwnicy bloku.Ten art.powinien jeszcze byc na tym portalu.Prosze sobie go przeczytac a potem zadac sobie pytanie kto kogo atakuje,bo takimi bezpodstawnymi oskarzeniami calego spoleczenstwa o mord na kotkach,wg.mnie powinniscie odpowiadac KARNIE.
  A co do jakosci dyskusji, to bardzo nieladnie usowac nieprzychylne komentarze przez niewidzialną rękę,bo wtedy nie ma dyskusji a jest monolog.
  Prawdziwa cnota krytyki się NIE boi.
  Pozdrawiam.

 • ~WolnikBeata 2020-10-13
  17:06:12

  14 3

  6cas. Nadal nie rozumiem dlaczego łączy mnie Pan z fundacją Pet Patrol? Jak już wcześniej napisałam, nie jestem działaczką w żadnej organizacji. Po Pana ostatnim wpisie chyba w końcu zrozumiałam o co Panu chodzi. Czuje się Pan obrażony i łączy ten temat z sytuacją która zaistniała jakiś czas temu. Nie czytałam tego artykułu,ale na pewno nadgonię. Czuje się Pan w jakimś stopniu winny? Pisze Pan o kociakach które zostały otrute. Mam wrażenie, że ten temat osobiście Pana dotknął. Dlaczego?

 • ~tf2 2020-10-13
  17:36:39

  4 8

  Redakcja powinna prostować manipulacje a nie je publikować. Od kiedy to rząd przejął senat i stamtąd "po raz kolejny w sprytny sposób pozbył się problemu?" A może PiS nagle ma większość w senacie?
  Żałosne, tylko zwierząt mi żal, bo ten cały Kaczyński musi walczyć o ich los z rytualnymi mordami z PO, pseudo mediami i mafią futerkową jednocześnie.

 • ~tf2 2020-10-13
  17:49:51

  5 6

  Może ktoś wie dlaczego Unia Wolno... Tzn PO jest taka koszerna?

  "Nie poprzemy tej ustawy w jej obecnym brzmieniu, możemy poprzeć zakaz hodowli zwierząt na futra, ale już wobec ograniczeń uboju rytualnego są duże wątpliwości" - powiedział PAP jeden z członków zarządu PO.

 • ~6Cas4ju 2020-10-13
  18:03:05

  8 12

  Pani Beato -jesli pani dyskutuje i broni fundacj,a kaźdego kto probuje polemizowac i zadaje konkretne i PROSTE pytania,pani nazywa kretynem a sama podaje przyklad zwierzecia po wypadku,wiec wnioskuje że jest pani zaangazowana w te fundacje.

  Jesli nie,no to chyba pomylilem adresatkę(przepraszam),choc WSZYSTKIE z Was stać TYLKO na banały,lanie wody i gadka szmatka o niczym,a raczej o tym jaki straszny los czeka organizacje pozarzadowe,bo ktoś(panstwo)chce im ulżyć w niedoli.
  Proponuje na spokojnie przeczytac CAŁY powyższy artykul,potem komentarze i "bajki"ktore tu probujecie ludziom wciskac pod pretekstem obrony zwierząt i jak wam(może nie konkretnie pani) WSZYSCY przeszkadzają i utrudniają opieke nad niby dręczonymi zwierzetami.
  Ciekawe czy dojdzie pani do wniosku że to się "kupy"nie trzyma.

  A jesli chodzi o te zatrute kotki to Pet Patrol OSKARŻYŁ także Panią źe jest pani BESTIĄ i otruła z premedytacją bezbronne małe kotki!!!
  PozdROWionka i milego dzionka bo nie cierpię jalowej dyskusji o nie istniejącym problemie.

 • ~Franek7 2020-10-13
  18:11:12

  9 6

  Kaziu ty jak zwykle wypisujesz bzdury i nie masz pojęcia o czym piszesz. Przeczytaj tytuł artykułu pod którym się wypowiadasz gamoniu... „ Piątka dla zwierząt pogrzebie aktywistów...”
  Chidzi wlasnie o to, że poprawki dobustawy zaproponowane przez neobolszewików z PiS zmiany doboierwotnego projektu ustawy wprowadzają możliwość kontrolowania hodowli zwierząt wyłącznie ( WYŁĄCZNIE!!!) przez tą nieistniejącą inspekcje. Nie będę tego mogły robić organizacje społeczne zajmujące się ochrona praw zwierząt. Rozumiesz już chłopcze. Więc teraz mi odpowiedz jak już wiesz dlaczego???
  Jak dla mnie to jest jak ze wszystkim co deklaruje PiS. Mówi np. że walczy ze zjawiskiem przemocy w rodzinie i jednocześnie likwiduje niebieską linię dla ofiar i jeszcze dodatkowo chce wypowiedzieć Konwencje Stambulską. Mówi no. że walczy o prawa dzieci i jednocześnie powołuje na rzecznika ich praw jakiegoś oszołoma, który gada jakieś bzdury o sexedukatorach uczących lewatywy przed stosunkiem analnym i przymusowym rozdawaniem środków na zmianę płci a w przypadku dzieci o odmiennej orientacji które zaszczute popełniają samobójstwa milczy i udaje, że nie słyszał . Czyli czubek który powinien być leczony w zakładzie zamkniętym zostaje rzecznikiem praw dzieci. Aż dziwne, że nie zrobili nim pana Trynkiewicza. To by było w ich stylu.Tak samo właśnie będzie dbał o prawa zwierząt bo tak jest ze wszystkim co robi PiS.

 • ~6Cas4ju 2020-10-13
  18:24:40

  8 8

  Panie Franku przeczytalem kilka pierwszych zdan z tego referatu i to pan NIE WIE O CZYM PISZE!.
  Jedno podstawowe pytanie -Czy kiedykolwiek gdziekolwiek tzw."aktywisci"mogli WEJSC na teren PRYWATNEJ fabryki,hodowli posesji i zając prywatne mienie BEZ ASYSTY policji???
  Jesli pan odpowie że MOGĄ to prosze o choć JEDEN JEDYNY przyklad (GDZIE?) i proszę wiecej sie nie kompromitowac.
  Pozdrawiam.

 • ~marta91 2020-10-13
  18:33:09

  12 6

  ~6Cas4ju przepraszam ale kto Panu wmówił, że tak to działa? Pan myśli, że my wchodzimy sobie tak o z buta na posesję, zabieramy co nam się podoba i nikt nam nic nie może zrobić? Jeżeli Pan tam myśli to ja więcej pytań do Pana nie mam. Proszę najpierw się do edukować na jakich zasadach funkcjonują takie organizacje i przestać szerzyć takie bzdury. Miłej nauki.

 • ~Longina b 2020-10-13
  18:36:22

  10 7

  Kochane wolontariuszki-Cieszy mnie że pomagacie zwierzętom.Czy możecie w jakiś sposób pomóc kaziowi/kozica górska/?Może jakieś leczenie u dobrego psychiatry?Możecie w tym przypadku liczyć na moją dotację.

 • ~6Cas4ju 2020-10-13
  18:40:02

  8 13

  Pani Marto-a czy do tej pory mogliscie wejść że tak powiem "z buta" do jakiejś hodowli,fermy,rzeźni ,bez asysty policji???
  Jesli pani odpowie że TAK to ja też nie mam więcej pytan.
  Pozdrawiam.

 • ~marta91 2020-10-13
  18:52:37

  11 0

  ~6Cas4ju oczywiście, że nie

 • ~WolnikBeata 2020-10-13
  18:55:32

  12 6

  6cas. Zapewnił Pan wszystkim czytelnikom dużo rozrywki. Świetnej w ten ponury, deszczowy wieczór. Jednak możne warto już pójść spać? Z całym szacunkiem i bez obrazy. Robi się Pan monotonny, jest niedoinformowany, ale ogólnie zabawny. Z pozdrowieniami Beata

 • ~Piotr Czaja 2020-10-13
  18:56:40

  15 6

  Panie Marta i Beata-nie dajcie się sprowokować kaziowi.Jesteście na wyższym poziomie intelektualnym i nie godzi się dyskutować z kimś takim.Musiałem poszukać łagodnego określenia tego osobnika żeby nie usunęli postu.

 • ~marta91 2020-10-13
  18:59:31

  12 4

  Cas4ju oczywiście, że nie. Prawo dotyczy wszystkich, bez zgody właściciela posesji nie mamy prawa wejść chyba, że w asyście policji. Z Panem dyskusja niewiele ma sensu, Pan jest tak głęboko "uświadomiony". Edukacja, edukacja, edukacja a potem możemy dyskutować, póki co rzuca Pan populistyczne hasełka, które Pan zasłyszał. Kończ waść, wstydu oszczędź. Takimi teoriami tylko się Pan kompromituje.

 • ~Lateks 2020-10-13
  19:06:59

  4 8

  Drogie panie z fundacj i nie fundacji.
  Czy państwo znacie takie historie jak Diana i SOS Bokserom, jak Viva i bankructwo jego prezesa, kradzież psa przez wolontariuszki z Vivy.
  Kradzieże i delegalizacja Pogotowia dla Zwierząt z p. Grzegorzem Bielawskim. Jak kradzież i "zaginięcie" rasowych psów przez fundację MondoCane. Jeśli panie twierdzą że to wszystko jest zupełnie w porządku to już rozumiem skąd ten płacz w przywróceniu prawidłowych przepisów. Jeśli zaś panie się odcinają od takich akcji to może warto zmienić swoją postawę względem opinii krytycznych. Bo ciężko mi oceniać to co panie robią. Natomiast powyższe afery mocno nadszarpują państwa autorytet.

 • ~WolnikBeata 2020-10-13
  19:12:58

  10 2

  Panie Lateks. Sprawa jest prosta. Ukarać tych którzy naruszyli prawo i po temacie. Czy jeśli Pana sąsiad okradł sklep, Pan jako człowiek z automatu jest także złodziejem?

 • ~marta91 2020-10-13
  19:14:22

  9 0

  ~Lateks nadużycia zdarzają się wszędzie. Na każdym z tych nadużyć cierpimy jako organizacje pod tym samym szyldem. Jednak nie można oceniać każdej organizacji prozwierzęcej przez pryzmat nieuczciwych ludzi, którzy są w absolutnie każdej dziedzinie. Kiedy w innych "branżach" pojawiają się afery czy ktoś odbiera wszystkim prawo działania? Powinno się karać odpowiedzialne osoby, a nie kreować obraz, że absolutnie każda tego typu działalność musi być przestępcza. Proszę zatem nie wrzucać wszystkich do jednego wora, bo nie wszyscy ludzie są źli. Margines się znajdzie wszędzie. Pozdrawiam

 • ~6Cas4ju 2020-10-13
  19:15:46

  5 10

  DZIĘKUJĘ pani Marto PO 2 dniach pisania,za JEDYNĄ konkretną odpowiedz!
  Jak już tak dobrze pani idzie to proszę o odpowiedz-W CZYM problem że wg pani Kozieł tu posluże się cytatami-
  1"„Piątka dla zwierząt” pogrzebie aktywistów? „To będzie tragedia"
  2.-"Stowarzyszenie Pet Patrol Rybnik alarmuje, że odbiorą one aktywistom prozwierzęcym pole do działania. - To będzie tragedia dla zwierząt "
  3.-"Wolontariusze zwracają jednak szczególną uwagę na pomysł powstania PIOZ, która jako jedyna będzie mogła weryfikowania sposobu chowu, hodowli i traktowania zwierząt."(tu sie nasuwa pytanie czy Pet Patrol TERAZ ma takie uprawnienia?
  4.-A teraz CLUO "problemu"-"- Jeśli ustawa z tymi właśnie poprawkami przejdzie jutro przez senat (a tego jesteśmy prawie pewni) większość fundacji pro zwierzęcych STRACI uprawnienia i w związku z tym prawdopodobnie PRZESTANIE działać. Dotyczy to także Pet Patrol Rybnik. To będzie tragedia dla zwierząt."

  Pani Marto może mi pani wszystkie te"tragedie" i wogóle koniec swiata tak po prostu wyłozyć jak"kawe na ławe" lub za POmocą cepa -O CO WAM WSZYSTKIM CHODZI???
  Pozdrawiam.

 • ~Lateks 2020-10-13
  19:31:08

  3 9

  Pani Wolnik Beata. Ja tylko przypominam co pani napisała:

  "
  ~WolnikBeata 2020-10-13 14:31:00

  Nie wierzę, że to czytam! Jakim wybitnym kretynem trzeba być, żeby atakować jakąkolwiek organizację charytatywną"

 • ~6Cas4ju 2020-10-13
  19:37:26

  6 11

  Ależ ależ,momencik momencik Pani Marto cytat z pani-" Prawo dotyczy wszystkich, bez zgody właściciela posesji nie mamy prawa wejść chyba, że w asyście policji".
  No i TU WAS MAM WY "AKTYWISTKI:,bo w pierwotnym projekcie byl zapis zrównujacy Was z formacjami mundurowymi i że MOGLIBYSCIE BEZ asysty policji "wparzyć"do obojetnie jakiego zakladu,hodowli i tam przrprowadzac kontrolę,nawet BEZ UDZIALU POLICJI!!
  I tego zapewne oczekiwali wasi sponsorzy by rozwalac od środka polską gospodarke.

  Jak pani nie wierzy to proszę sie przejechac do ferm norek w D lub DE i sprobowac wejśc na zaklad ,lub chocby z zewnatrz robic selfi a potem narzekac na ciezki los zwierzat futerkowych.
  Ciekawe czy by pani zdążyła gdziekolwiek i cokolwiek napisac?

  Bo wam w gruncie rzeczy nie leży na sercu dobro zwierząt ale wyrugowanie z Polski rentownych produkcji a reszte "miodu"po zaoraniu polskich hodowli przejma Wasi sPOnsorzy.
  Pozdrawiam.

 • ~Lateks 2020-10-13
  19:39:36

  6 3

  ~marta91 ma pani rację że takie osoby które rzeczywiście chcą pomagać cierpią na tych przykładach które podałem. Ale to wystarczy się odciąć od tych organizacji.
  Chciałbym wiedzieć co państwo sądzą na temat obowiązkowego chipowania psów i ich rejestracji w państwowej bazie danych? Dlaczego Viva, dlaczego państwo o tym milczycie?

 • ~marta91 2020-10-13
  19:39:41

  9 4

  ~6Cas4ju Panie kochany, Pan mi siły odbiera

 • ~6Cas4ju 2020-10-13
  19:50:17

  3 11

  Pani Marto-może niebieska tabletka POmoże?
  Ale ze mnie cep,sorry chyba lepiej nie bo to nie ta płec.
  Chociaż,,,,?

 • ~Piotr Czaja 2020-10-13
  19:54:31

  8 4

  kaziu-Coś ci się popierdzieliło.Kaczor wymyślił wyrugowanie z Polski rentownych produkcji.Przecież to jest piątka Kaczyńskiego.Mam pytanie do Marty i Beaty,jeżeli zajmujecie się również drobiem to w jakiś sposób pomóżcie też kaczorkowi.

 • ~6Cas4ju 2020-10-13
  19:57:47

  5 4

  Panie Piotrze,no niestety z tym idiotycznym pomyslem to Jaroslaw Wielki przesadził,PO prostu starosc nie radośc pana też to czeka!
  Pozdrawiam.

 • ~Piotr Czaja 2020-10-13
  20:19:41

  6 3

  Panie Kaziu-Dzisiaj Morawiecki poszedł na taktyczną kwarantannę,żeby nie spotkać się z rolnikami.Teraz Kaczyński jest kapitanem okrętem i sterem.

 • ~6Cas4ju 2020-10-13
  20:25:44

  5 5

  Panie Piotrze Pan się lepiej interesuj łoPOzycją a NAJLEPSZEMU rządowi i Premierowi od czasów Gierka proszę NIE POdkladac nóg,bo jeszcze wam POzostalo (hihihi)całe TRZY lata w GŁODZIE za korytem:))))

 • ~Piotr Czaja 2020-10-13
  20:25:59

  5 2

  Panie kazo-Głowa do góry .PiSda radę.

 • ~Piotr Czaja 2020-10-13
  20:39:47

  5 4

  Panie Kaziu-Już tylko zostały Panu inwektywy pod moim adresem. Argumentów merytorycznych zabrakło.Jeżeli nie ma Pan siły argumentu,to używa pan argument siły.

 • ~6Cas4ju 2020-10-13
  20:55:15

  3 4

  Panie Piotrze JAKIE INWEKTYWY?
  Prosze odstawic na bok te berbeluchy bo mają zly wplyw na pana POdzielność uwagi!

 • ~Franek7 2020-10-13
  23:48:12

  3 3

  Jak już PiS się bierze za reformowanie albo pomoc komuś/czemuś to można mu tylko współczuć. Może być tylko gorzej niż było. A Kazio to by znalazł sposób na wytłumaczenie Hitlera więc i Kaczyńskiego wytłumaczy i ten najgorszy rząd od czasów towarzysza Moczara...

 • ~6Cas4ju 2020-10-14
  00:24:36

  2 2

  Panie Franku panu też POradze odstawic te strzykawki,białe proszki(oprocz IXl )flaszki ,czy co pan tam ma POd reką bo za Boga nie można zrozumieć o co panu chodzi?
  Pozdrawiam i za kilka godzin widzimy się naa mszy.
  Miłego dzionka ,może w końcu ociepli się klimat i POjdziemy na rabsa na POmarancze?:)

 • ~Franek7 2020-10-14
  10:13:54

  3 2

  Mateusz Morawiecki zapowiedział kilka zmian w tak zwanej ,,Piątce dla zwierząt".
  Dozwolony będzie ubój rytualny w przypadku drobiu.
  Cóż za przypadek, że dobrym przyjacielem PiS jest Andrzej Goździkowski prezes Cedrobu, firmy zajmującej się masową produkcją drobiu.
  Cóż za przypadek, że zakaz nie obejmie akurat tej gałęzi, gdzie Cedrob zainwestował 100 mln zł w budowę nowych chłodni.
  Cóż za przypadek, że Cedrob razem ze spółkami skarbu państwa jest fundatorem wielu proPiSowskich wydarzeń, np. gal Gazety Polskiej.
  Cóż za q**a przypadek.

  Takiego złodziejstwa nigdy dotąd nie było. Ziobro dba o to aby mogli kraść bezkarnie i bez żadnej odpowiedzialności...

 • ~Lateks 2020-10-14
  23:53:51

  2 0

  Szkoda że nie ma nowego artykułu na temat w jakiej formie i z jakimi poprawkami została uchwalona ta ustawa w Senacie. Jest naprawdę ciekawie i jestem przekonany że w takiej formie te przepisy nigdy nie wejdą w życie.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy udzieliłbyś absolutorium prezydentowi Piotrowi Kuczerze?
Oddanych głosów: 385