zamknij

Wiadomości

Parking na Kampusie: znów bezpłatny i znów dla wszystkich mieszkańców

2013-07-12, Autor: Dominika Kuśka
Lada dzień parking przy Zespole Szkół Wyższych w Rybniku będzie otwarty dla wszystkich mieszkańców. Rybniczanie będą mogli bezpłatnie zostawić swoje samochody na Kampusie tylko na czas letnich wakacji.

Reklama

Przypomnijmy, w lutym tego roku władze miasta podjęły decyzję o tym, że parking na Kampusie będzie dostępny wyłącznie dla studentów i pracowników uczelni, którzy wykupią abonamenty (czytaj więcej). Opłaty abonamentowe obowiązują od 1 maja (czytaj więcej).Na potrzebę udostępniania rybniczanom na czas wakacji parkingu na Kampusie zwrócił uwagę prezes CRiS-u. – W sezonie letnim, przez trzy miesiące parking jest prawie całkowicie pusty. Rybniczanie nawet gdyby chcieli zapłacić i tak nie mogą tam wjechać – mówi Piotr Masłowski, prezes CRiS-u.

Problem pustego, nieużywanego w czasie wakacji parkingu zauważyli też włodarze miasta. – Już z początkiem tegorocznych wakacji zapadła decyzja, aby na czas miesięcy wakacyjnych z parkingu nieodpłatnie mogli korzystać wszyscy mieszkańcy – informuje Lucyna Tyl, rzecznik prasowa rybnickiego magistratu. – Udostępnienie bezpłatnych miejsc parkingowych z pewnością przysłuży się również zwiększeniu atrakcyjności terenów rekreacyjno-spacerowych, w tym siłowni na wolnym powietrzu – dodaje rzecznik prasowa.

Bezpłatny parking na Kampusie ma zostać udostępniony już w czasie najbliższego weekendu. Rybniczanie na Kampusie będą mogli zostawiać swoje samochody do końca sierpnia.
Oceń publikację: + 1 + 14 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (19):
 • ~Arteks 2013-07-12 12:24:01

  Widać, że prezydent jest chory, a jego zastępcy nie myślą spójnie i logicznie. Może niektórym osobom się to nie podoba ale jeśli miasto powiedziało A i chce zarabiać na przyjeżdżających do centrum to powinno też powiedzieć B i nie robić od tego żadnych wyjątków. W ten sposób przez wakacje miasto będzie miało nieco uszczuplone wpływy, a wszystkie SRBowce będą parkować zamiast na parkingach płatnych to na kampusie...

  0 38
 • ~spzoo 2013-07-12 13:02:35

  Własnie dlatego Arteksie Piotr zainterweniował. Z jednej strony abonament dla studentów, a latem nie można wjechać nawet jak chce się zapłacić. Teraz będzie za darmo, a za rogiem jest płatny miejski parking przy Biedronce. To jest jakaś paranoja, że pod nieobecność Fudalego ta machina jest taka bezsilna.

  6 0
 • ~Arteks 2013-07-12 13:27:41

  @spzoo - Masłowski wydaje się być rozsądnym człowiekiem, do CRIS też mam duży szacunek. On może jako osoba prywatna proponować to co chce. Ale z punktu widzenia ciągłości decyzyjnych władz miasta to jest całkowicie nielogiczne i kompromituje UM! Po co było wprowadzać abonamenty kiedy teraz w czasie wakacji przez bezpłatny parking straci się pewnie dużo więcej wpływów niż zyski z tych abonamentów?

  0 17
 • ~ 2013-07-12 17:00:02

  Dobry pomysł Piotra Masłowskiego. A co do ciebie atreks: myślę że jest grupa ludzi która po prostu przylała by ci od razu. Jesteś człowiekiem tak maluczkim i zakompleksionym że tu na tym forum wyładowujesz swoje wszystkie frustracje. Czyli według ciebie: ja parkując na kampusie moim samochodem ze starymi rejestracjami SR - to mogę, bo ty mi pozwolisz, zaś z obecnymi rejestracjami SRB - po prosu nie mogę bo nadczłowiek arteks nie zezwala? Idź puknij się w ten pusty łeb. Nie bój się - te "wszystkie SRBowce" wystawią ci rachunek w tym ja. Poniżasz ludzi w różny sposób - od tego że nie znają się na sztuce krytykując "rzeźby" na rondzie po to że ten kto ma rejestracje SRB nie może gdzieś parkować.

  16 0
 • ~ 2013-07-12 17:22:39

  Masłowski i jego pomysł ??? Haha nie ma nic z tym wspólnego, trochę godności i uczciwości przy lansowaniu i uprawianiu propagandy wokół własnej osoby wypadałoby mieć.

  0 0
 • ~Heksa13 2013-07-12 17:38:39

  ~Pistolet - nic dodać nic ująć - właśnie opisałeś siebie.

  3 0
 • ~ 2013-07-12 18:02:21

  Heksa13- może ty opiszesz siebie? Piękna i mądra tylko że żaden facet jeszcze tego nie zauwarzył ,współczuję.

  0 1
 • ~donaldinio 2013-07-12 18:04:10

  Arteks ma problem do Żor i ludzi z rejestracją srb. Po prostu startował do dziewczyn z Żor, a te odesłały go do programu "nie do wiary:)" Arteks są operacje plastyczne. Poza tym pamiętaj to, że ktoś mieszkasz w Żorach, czy w innej miejscowości nie oznacza, że jest gorszy. Swoje komentarze zachowaj dla siebie. Obrażasz tylko ludzi. Więcej szacunku dla innych. Pomyśl nad wizyta u psychiatry.

  6 0
 • ~Arteks 2013-07-12 18:46:26

  @Danyłko - jesteś żałosny smutas. Czy ja komuś zabraniam cokolwiek robić np. SRBowcom??? Zwracam jedynie uwagę na to, że Rybnik ma prawo zarabiać na przyjezdnych tak samo jak inne miasta mają prawo zarabiać na rybniczanach. Możemy skutecznie wykorzystywać to że cała okolica jeździ do Rybnika w różnych sprawach i niech płaci za postój! Jak jedziesz do Zakopanego czy Sopotu to każdy chce cię zgolić na każdym kroku. I nikt w tym nie widzi nic złego. A jak mi zależy na dobru miasta i tym, żeby miasto zarabiało na przyjezdnych ty to uważasz to za frustracje... Jak nie potrafisz nic ciekawego napisać to poproś swoją babcię aby się zrejestrowała. Może będzie pisać na forum sensowniej od ciebie. @donaldinio - żorzanie wszędzie widzą aluzje do siebie. Nawet kiedy nie wspomina nikt o tej podrzędnej mieścinie i tak skomentują, że Arteks ma jakieś problemy. Otóż problemy mają ci z Żor którzy wchodzą na forum rybnickie i tutaj próbują leczyć tu swoje kompleksy. ;)

  0 16
 • ~martin75fm 2013-07-12 19:31:51

  Arteks a co ty masz do tych przyjezdnych co zostawiają kasę w u Rybnickich biznesmynów? Parking jak i cały kampus za jakiś czas może być pusty jak się uniwerek wyniesie a wtedy ten teren opanują miłośnicy wina marki wino bo ławeczek to ci na tym kampusie dostatek. Jak by ktoś w UM trochę pomyślał jak zachęcić do odwiedzin Rybnika to przez całe wakacje by zrobili bezpłatne parkingi. Ja przez cały rok jakoś więcej niż 20zł na opłaty parkingowe nie wydaję tylko poruszam się po mieście z odrobiną rozsądku i gdzie można to się przespaceruję a parkuję się tylko za UM/Hermesem na tym mniejszym lepszym parkingu.

  6 0
 • ~frbro 2013-07-12 19:35:17

  Chciałem zauważyć, że od wprowadzenia opłat, parking pusty stoi cały czas, a nie tylko w wakacje.

  13 0
 • ~donaldinio 2013-07-12 20:46:21

  do arteksa- chłopie jestem z Rybnika, ale wchodzę nie tylko na stronę Rybnika. Interesuje mnie po prostu co dzieje się w regionie. Cieszą mnie pozytywne inicjatywy zarówno w naszym mieście jak i w sąsiednich. Ja zwyczajnie potrafię życzyć innym dobrze. ps to właśnie ty wchodzisz na stronę Żor i mącisz. Ci ludzie nie wypowiadają się negatywnie o Rybniku- raczej stawiają nas za przykład. ty tylko psujesz wizerunek rybniczan.

  4 0
 • ~deuter 2013-07-12 22:58:55

  Arteks ciekaw jestem co na temat twojej stolicy Rybnika mają do powiedzenia mieszkańcy np. Katowic o innych miastach nie wspominając? Kompromitujesz się tymi SRB, widać że mentalność gimbusa z ciebie nie wyszła.... chłopcze dorośnij PS: CH... mnie obchodzi co masz do powiedzenia:)

  6 0
 • ~kurier 2013-07-12 23:12:49

  Po co ta dyskusja. Jesli będzie dodatkowy parking darmowy przez wakacje to dobrze. Z drugiej strony ja wole często w różnych miastach zapłacić za parking zamiast krąrzyć pół godziny zanim sie miejsce jakieś znajdzie. Odkąd mieszkam w Rybniku doceniam to, ze tu jest dużo miejsc parkingowych w centrum i jego okolicy.

  9 0
 • ~Lateks 2013-07-13 22:02:27

  Arteks nieźle ograniczony jesteś, i to w dodatku nie tylko umysłowo. A wracając do tematu to ciekawe kiedy szanowny UM zastanowi się nad pobieraniem opłat za postój sam. koło Domusu co tam przejeżdżam to widzę tylko dwa, ew. trzy pojazdy na parkingu -> pewnie jeden o tej pani pobierającej opłaty -> jaki sens tego zupełnie nie wiem?

  1 0
 • ~freelander30 2013-07-14 01:15:00

  gdyby nie SRB, SWD i inni przyjezdni ze wsi to my mieszkańcy Śródmieścia moglibyśmy tam wjechać chociażby zrobic kółko i wyjechać ale wsiokom żal 2zł za parking, zostawiali swoje auta na kapmusie i popsuli wszystkim!! daj palec to wezna całą rękę!!!

  0 2
 • ~Arteks 2013-07-14 21:43:33

  No i proszę, Arteks krytykuje władze miasta za niekonsekwencję w działaniu i za to obrywa... To co by się działo jakbym poparł działania władz miasta? I tak źle i tak niedobrze... To jeszcze lepiej obrazuje jak mało czytelników tego portalu myśli racjonalnie i samodzielnie. Większość potrafi tylko uprawiać krytykanctwo, a jak jest okazja żeby autentycznie skrytykować działania władz miasta (bo po co było wprowadzać abonamenty, jak teraz miasto straci dużo więcej kasy z powodu tego, że znacznie spadnie ilość kierowców parkujących na miejskich, płatnych parkingach?) to niektórzy wolą krytykować Arteksa... Niech wam będzie na zdrowie ;P

  0 8
 • ~truman20 2013-07-15 07:52:53

  Arteks - nie rozumiem Twojego zdziwienia. Nie wiem czy zauważyłeś taką regułę, ale w 90% artykułów na tym portalu, tylko Ty masz odmienne zdanie od reszty mieszkańców. Teraz weszły oceny komentarzy i jak widać tylko Twoje nie cieszą się aprobatą czytelników. No to co jest w końcu nie tak? Całe miasto na odstrzał, bo to oni nie mają racji i nie potrafią myśleć? Ktoś kiedyś napisał, że masz typowo urzędnicze myślenie i chyba jesteś nawet urzędnikiem, więc nie dziw się, że ludzie nie zgadzają się z Twoim zdaniem, bo urzędnik w Polsce, to ostatni zawód, do którego społeczeństwo ma zaufanie a raczej go nie ma. Zamiast popierać mieszkańców i ich zdanie, to działają wręcz przeciwnie a urzędnik powinien być DLA ludzi a nie przeciwko im. W przypadku tego parkingu i w ogóle płatnego parkowania z Rybniku, to sam nie wiem kto ma rację. Wiem, że trzeba zarabiać na przyjezdnych, ale akurat to uderza też w naszych mieszkańców. Mieszkamy chyba w jednym z najdroższych miast regionu, droga woda, wysokie podatki, drogi wywóz śmieci itp itd, więc nie dziw się, że mieszkańcy się burzą, że jadąc opłacić te już wysokie opłaty, muszą jeszcze dodatkowo płacić za parking i wtedy to już na pewno robimy się najdroższym miastem w regionie. A zarobki nadal na tym samym poziomie... Są wakacje, czy UM nie może zrobić ukłonu w stronę mieszkańców chociażby w tym okresie? Więcej luzu i otwarcia na zdanie mieszkańców a na pewno będzie lepiej.

  7 0
 • ~Arteks 2013-07-15 09:53:03

  @truman - nie ma sensu powielać nieprawdziwych klechd. Ani ceny wody, ani ceny śmieci, ani ceny parkingów, ani ceny podatków nie są w Rybniku najwyższe. Zazwyczaj mieścimy się w środku tabeli. Kilka lat temu woda była w Rybniku bardzo droga ale okazało się, że inni już dawno nas "przeskoczyli". Za to jeśli chodzi o zamożność, zdecydowanie wyprzedzamy sąsiadów i nie tylko. Może to właśnie wynika z jakieś dobrej gospodarności zarówno władz miasta jak i samych mieszkańców?

  0 7

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Przepisy dotyczące aborcji w Polsce:

Oddanych głosów: 1891