Paralotniarstwo: rybniczanin mistrzem Polski

2011-10-25, Autor:
Rybniczanie zdobyli trzy medale Otwartych Mistrzostw Polski w paralotniarstwie.

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, w Otwartych Mistrzostwach Polski w paralotniarstwie, Mistrzem PPG (paralotnia z napędem do startu z nóg) został bezapelacyjnie rybniczanin, Michał Gąsior (3800 punktów). Zdeklasował on przeciwników praktycznie we wszystkich konkurencjach i to zarówno w klasie paralotni z napędem, jak i w klasie motoparalotni. Drugie miejsce zajął również zawodnik z Rybnika, Marek Remisz (2588 punktów).

Z kolei w kategorii PPGG (paralotnia z wózkiem) wicemistrzostwo Polski wywalczył rybniczanin Piotr Kubik (3010 punktów). Tuż za podium uplasował się Marek Koch (2693 punktów), który trenuje z rybnicką grupą paralotniową.

Oceń publikację: + 1 + 7 - 1 - 0