Ostre strzelanie w Rybniku! ROW zmiażdżył Legionovię. Zobacz wszystkie gole i radość piłkarzy (wideo)

2017-05-17, Autor:

Ostre strzelanie urządzili sobie piłkarze ROW-u, którzy rozbili dziś Legionovię Legionowo aż 5:1. Dzięki temu zwycięstwu rybniczanie oddalili się od strefy spadkowej na 5 punktów.

W meczu z Legionovią do składu ROW-u powrócili Sebastian Musiolik, który w ostatnim spotkaniu pauzował za kartki oraz Marian Jarabica, mający wcześniej problemy zdrowotne.

Mecz od mocnego uderzenia mogli rozpocząć rybniczanie. Na lewej stronie dobrze spisał się Przemysław Brychlik, który łatwo uwolnił się spod opieki rywali. Jego podanie było jednak zbyt silne, żeby mógł je wykorzystać czekający w polu karnym Musiolik. Ten drugi miał więcej szczęścia w 23. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Pawła Jaroszewskiego nie trafił co prawda czysto głową, ale strzał nogą był już bezbłędny. ROW poszedł za ciosem i kilkadziesiąt sekund później prowadził 2:0. Ponownie precyzyjnym dośrodkowaniem popisał się Jaroszewski, a bramkę strzałem głową zdobył Brychlik. W 33. minucie rybniczanie podwyższyli prowadzenie na 3:0. Wydawało się, że gola zdobędzie Jan Janik, jednak obrońca ROW-u z kilku metrów strzelił prosto w bramkarza. Na szczęście jego kolega Dominik Budzik był bardziej skuteczny i nie dał szans Łukaszowi Krzczukowi. W końcówce pierwszej połowy rybniczanie byli już chyba myślami w szatni, ponieważ dali się zaskoczyć w 44. minucie. Ładną akcją z prawej strony popisał się Paweł Garyga. Pomocnik gości podał do Krystiana Wójcika, a ten z bliskiej odległości bez problemów pokonał Kacpra Rosę.

Początek drugiej połowy obfitował w sytuacje podbramkowe. Najlepszą z nich zmarnował Brychlik, który chciał wykorzystać dalekie wyjście Krzczuka. Piłkę zmierzającą do bramki zatrzymał jednak obrońca gości. Chwilę później aktywny Brychlik spróbował z dalszej odległości przelobować bramkarza, ale pomylił się niewiele. W 61. minucie błędu już nie popełnił. Po precyzyjnym podaniu Dawida Gojnego strzelił gola z bliskiej odległości. Krzczuk nie zdążył z interwencją i było 4:1. W 70. minucie bliski szczęścia był Sinisa Borenović, ale piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę. Sytuacja ta zemściła się chwilę później. Po zagraniu ręką w polu karnym sędzia podyktował dla ROW-u rzut karny, który na bramkę zamienił Mariusz Zganiacz. W 83. minucie wynik mógł podwyższyć Damian Koleczko, ale spudłował z bliskiej odległości. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem ROW-u 5:1.

Po raz kolejny okazało się, że rybniczanie lubią grać z Legionovią. W przeciągu trzech ostatnich sezonów drużyna z Legionowa nie potrafiła wygrać z ROW-em. Dwa razy był remis, a dziś zespół z Rybnika wygrał po raz czwarty. Warto dodać, że podopieczni trenera Piotra Piekarczyka nie przegrali szóstego meczu z rzędu.

W następnej kolejce rybniczanie zmierzą się na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola (sobota 20 maja, godz. 17:00).

Sebastian Musiolik – ROW 1964 Rybnik

Już dawno nie strzeliliśmy tylu bramek w jednym meczu. Bardzo cieszymy się z tego powodu. Nasza gra ofensywna wygląda dobrze. Takie zwycięstwo na pewno podniesie nasze morale. Drużyny z dołu tabeli także wygrywały, ale musimy patrzeć na siebie.

Jan Janik – ROW 1964 Rybnik

Na taki mecz u siebie czekaliśmy bardzo długo. Nie pamiętam, kiedy ostatni raz strzeliliśmy aż pięć bramek. Dziś byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym. Od początku narzuciliśmy swój styl. Tak jak chcieliśmy strzeliliśmy w pierwszej połowie kilka bramek, a po zmianie stron kontrolowaliśmy wynik. Mam nadzieję, że będzie to dla nas taki impuls na końcówkę sezonu i uda nam się utrzymać bez drżenia do ostatniej kolejki.

Przemysław Brychlik – ROW 1964 Rybnik

Cieszą dwie bramki, ale uważam, że mogłem strzelić więcej. Moja skuteczność jest bardzo ważna w tych ostatnich meczach, dlatego musi być lepsza. Dziś był kolejny mecz, w którym gramy dobry futbol. W poprzednich meczach nie chciało wpadać. Teraz przyszło przełamanie. Po zimnym prysznicu w Opolu i Bytomiu jesteśmy w gazie. Najważniejsze, że nie przegrywamy. Gramy co trzy dni, ale trener Piekarczyk dobrze nas do tego przygotował.

ROW 1964 Rybnik - Legionovia Legionowo 5:1

1:0 – Musiolik (23), 2:0 – Brychlik (25), 3:0 – Budzik (33), 3:1 – Wójcik (44), 4:1 – Brychlik (61), 5:1 – Zganiacz (72 – rzut karny)

ROW 1964 Rybnik: Rosa – Janik, Jaroszewski (76' Koleczko), Zganiacz (79' Muszalik), Gojny, Spratek, Jary, Jarabica, Musiolik, Brychlik (79' Siwek), Budzik (81' Gorzawski)

Legionovia Legionowo: Krzczuk – Goliński, Borenović, Bajat, Miś, Kalinowski, Koziara, Malik (60' Krotofil), Wójcik, Garyga (86' Dzięcioł), Kraska (46' Żebrowski)