zamknij

Wiadomości

Optymizm ministra Czarnka. Na co mogą liczyć ósmoklasiści i maturzyści?

2021-01-15, Autor: AB

Zwariować można z tą nauką zdalną - piszą zdesperowani rodzice w komentarzach pod wczorajszą konferencją Przemysława Czarnka - ministra edukacji. Czy coś ma szansę zmienić się w najbliższym czasie?

Reklama

Rozporządzenie zostało podpisane - oświadczył wczoraj Przemysław Czarnek, a wraz z nim

- Od 18 stycznia do szkoły wracają uczniowie klas od I do III,  uruchomione zostają zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe w kształceniu zawodowym - powiedział.

Co z pozostałymi uczniami?

- Na ten moment to jest wszystko co możemy zrobić w materii kształcenia stacjonarnego - dodał minister.

Dalsze kroki ministerstwo uzależnione są od rozwoju koronawirusa. Nie mniej jednak w rozmowie z Onet.pl Czarnek przedstawił optymistyczną wizję dla polskiej szkoły, zgodnie z którą, jeśli poziom zarażeń wirusem będzie spadał to w lutym i marcu będą podejmowane kolejne decyzje związane z powrotem uczniów w mury szkolne. 

Pamiętajmy, że w szczególnej sytuacji znaleźli się uczniowie klas ósmych i maturalnych:

- W tym optymistycznym wariancie, jeśli nie będzie się zwiększała liczba zarażeń, nie trafi do nas trzecia fala, mam nadzieję, że już w lutym będziemy mogli przynajmniej w systemie hybrydowym puścić do szkół, do systemu stacjonarnego uczniów klas ósmych i klas maturalnych, bo oni tego bardzo potrzebują z uwagi na egzaminy, które są przed nimi - powiedziała rozmowie z Onet.pl minister edukacji.

Na dzisiejszej konferencji szef resortu edukacji dodał jeszcze, że chciałby, aby nauczyciele zostali zaszczepieni w pierwszym kwartale

- Póki co są przewidywane na drugi kwartał - uzupełnił.

Przypomnijmy od Od 11.01 trwa testowanie nauczycieli. W trakcie 3 dni akcji wymazy pobrano od 80 tys. osób. Wyniki otrzymało 60 tys. z nich. Pozytywny test na obecność koronawirusa miały 1133 osoby, tj. 2 proc. wszystkich wyników badań.

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 15

Materiał oryginalny: https://www.tuwodzislaw.pl/wiadomosci,optymizm-ministra-czarnka-na-co-moga-liczyc-osmoklasisci-i-maturzysci,wia5-3277-22960.html?fbclid=IwAR0tbEoEL_fk7iftviVhM1yna8IJr8WUmO9i8WS_EeZDEXWekD5P2Ax_HCc

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (9):
 • ~Franek7 2021-01-15
  08:00:24

  38 18

  Pod ministrem Czarnkowem Polska młodzież może zostać uprzedzonymi homofobami i ksenofobami. Ten człowiek to chodzący wstyd i żenada.

 • ~artefaks 2021-01-15
  08:07:54

  15 12

  Poranna prasówka:
  W obozie władzy trwa spór o to, co dalej zrobić z już nawet nie pełzającym, ile faktycznym lockdownem. A politycy PiS się żalą: - Nawet nasi wyborcy zaczynają mieć nas dosyć.

  Pierwsze tygodnie nowego roku są fatalne, jeśli chodzi o nastroje społeczne. W całej Polsce organizowane są protesty przedsiębiorców, którzy wprost przyznają: lockdown zabija finansowo nas i nasze rodziny

  Polityk PiS: - Zdajemy sobie sprawę ze skali tego przerażenia, bo sami mamy znajomych i krewnych, którym tłumaczymy się z tej tragicznej bądź co bądź sytuacji. Nasi wyborcy już nam robią kocioł, a zaczęli w nas uderzać najboleśniej ci, na których zawsze mogliśmy liczyć. Z południa i wschodu Polski, z małych miejscowości. Dla wielu z nich jesteśmy dziś "odklejeńcami" z Warszawy. Pandemia politycznie zaczyna nas wyniszczać.

  I jak tu nie być optymistą ? Cieszę się szczególnie z encyklik JPII włączanych do programu nauczania

 • ~artefaks 2021-01-15
  08:14:45

  11 14

  ~Franek7 2021-01-15 08:00:24

  ,,Pod ministrem Czarnkowem Polska młodzież może zostać uprzedzonymi homofobami i ksenofobami. Ten człowiek to chodzący wstyd i żenada."

  Franek . Wybacz ale się tu nie zgodzę . Młodzież jest inteligentna i przekorna .Dostając negatywnych bohaterów i takowych przykładów nauczy się tego żeby nie być obojętny wobec zła panującego dookoła.

 • ~zak 2021-01-15
  13:47:17

  6 7

  Ale ten minister Czarnek jest zacofany . Przecież niczego innego nie pragniemy , tylko żeby w każdej szkole każdy mógł być kim chce i uczyć się czego chce.. Chcesz być LGBT to bądż , chłopak chce być kobietą - to niech będzie . Każdemu niech wszystko wolno w końcu to 21 wiek . I broń Boże JPII , takie zacofaństwo , tylko Lenin , Marks i Engels . I nauczyciele "mordy "w kubeł , bo nasze dzieci są najmądrzejsze.

 • ~zak 2021-01-15
  15:08:59

  5 3

  @Franek 7 - dodaj jeszcze , ze młodzież może zostać pod nim rasistami , faszystami , antysemitami i jeszcze nie wiadomo kim . Masz całkowitą rację , tak może być , ty to jesteś jasnowidz . I tak jak artefaks napisał , dostając negatywnych bohaterów - szczególnie z dziel JPII całkowicie się wypaczą . Już Budka stara się dla was o nagrodę, pewnie nauczycielami zostaniecie.

 • ~artefaks 2021-01-15
  15:58:56

  2 2

  @Zak. Manipulacja szyta grubymi nićmi i to bez znieczulenia. Tu nawet nie chodzi o same zmanipulowanie tekstu i wyrzucenie jakiegoś słowa. Ale sklejenie dwóch fragmentów odrębnych wątków mówiących o czymś innym. Zak z manipulatora artysty stajesz się specem od brudnej roboty? Szczerze mówiąc się zawiodłem na tobie

 • ~artefaks 2021-01-15
  16:36:14

  2 1

  Zadziwiające że wszyscy chcą ukryć swoje niegodne uczynki autorytetem papieża ..... Pedofile z k.k , don stanislao . A teraz najbardziej światły rząd chce przykryć katastrofę deformy edukacji encyklikami papieża. Czy nie uważacie tow. że wskakując jak koza na pochyłe drzewo szkodzicie Polsce i pamięci JPII ?

 • ~zak 2021-01-15
  17:42:32

  3 3

  @artefaks - Ja w technikum miałem lekture JP2 " Brat naszego Boga" nic złego się z nie nauczyłem , a, że była trudna ... w szkole mają być trudne zadania. A na kim mają się teraz młodzi wzorować na aktywistkach strajku kobiet ? a może Margot ? albo Jandzie ? niech się uczą o bohaterach narodowych i patriotach , to im psychiki nie wypaczy.

 • ~artefaks 2021-01-15
  17:55:36

  1 1

  @zak . Znów wolta. Ja nie potępiam JPII. Ani treści które on pisze.
  Piszę o nie udolności systemu który soje przewinienia usiłuje zasłonić cudzym autorytetem przy okazji szkodząc mu.
  Mam nadzieję że wymienioną książkę przeczytałeś i zrozumiałeś ? Bo tam było dużo o etycznych wyborach człowieka

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy "Okrąglaczek" w Rybniku to potrzebna miastu inwestycja?
Oddanych głosów: 430