zamknij

Wiadomości

Opóźnienia przy budowie deptaka. Robotnicy chcą pracować dłużej

2014-05-30, Autor: dk
Na ulicach Powstańców i Sobieskiego jednocześnie powstaje nowoczesny deptak i dodatkowa linia ciepłociągu. Druga z inwestycji ma niewielkie opóźnienie, jednak robotnicy zapewniają, że koniec sierpnia to wciąż realny termin zakończenia prac.

Reklama

Rewitalizacja deptaka od bazyliki do kościoła pw. Matki Boskiej Bolesnej ruszyła w połowie lutego. Prace wciąż postępują, jednak firma realizująca zadanie Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej ma opóźnienie. – Było to spowodowane problemami z zakupem niezbędnej aparatury. Ciągle też powstają nowe zadania z budową ciepłociągu – jest coraz więcej chętnych do przyłączenia. Obecnie jednak termin zakończenia prac pod koniec sierpnia nie jest zagrożony – mówi Adam Fudali.

Prezydent podkreśla, że współpraca magistratu z firmą WASBUD, która wykonuje deptak, układa się bardzo pomyślnie. – Ze strony firmy, która realizuje nasze zadanie jest duża wola współpracy. Robotnicy sami zaproponowali, że będę teraz pracować nawet do godziny 22:00 – mówi Adam Fudali.

Przypomnijmy, na ulicach Powstańców i Sobieskiego powstaje nowoczesny deptak. Inwestycję o wartości ponad 11 mln złotych wykonuje firma WASBUD z Grodkowa. Deptak zgodnie z planem ma być gotowy do końca sierpnia tego roku.

>> Projektanci pokazali jak będzie wyglądał plac przed bazyliką

 

>> Rewitalizacja Powstańców i Sobieskiego: firmy odcięte od dojazdu, prezydent przeprasza

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (15):
 • ~jojo 2014-05-30 07:40:29

  A gdzie jest poprzedni artykuł,w którym pani kolega pisał o miesięcznym opóźnieniu i pracy po 12-14 godzin dziennie żeby nadrobić opóźnienia spowodowane przez naszą firmę ? Czyżby AF kazał go usunąć ?

  12 0
 • ~jojo 2014-05-30 07:46:42

  "Przede wszystkim trzeba postawić pytanie, dlaczego modernizacja ul. Powstańców Śląskich i Sobieskiego potrwa o przynajmniej miesiąc dłużej? Zastępca prezydenta Rybnika – Michał Śmigielski wyjaśnił, że są dwie przyczyny takiego stanu rzeczy. Po pierwsze: właściciele budynków znajdujących się na wyżej wymienionych ulicach często nie są zdecydowani, czy przyłączyć do zakładanego ciepłociągu czy nie. Mówiąc wprost – zmieniają zdanie. Po drugie: Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej miało też kłopoty z dostawą materiałów niezbędnych do prawidłowego działania ciepłociągu. – Mamy miesięczne opóźnienie terminu. Deptak miał być przekazany 30 kwietnia przez PEC. To się nie odbyło – ma być oddany pod koniec maja – powiedział Michał Śmigielski."
  Tak sprawę przedstawia sprawę zastępca na innym portalu a prezydent ma inne zdanie,więc kto mówi prawdę? Czy może pani to ustalić ?

  15 0
 • ~bolo 2014-05-30 08:11:02

  ciekawe dlaczego pan feudali nie wymagał od wykonawców pracy na dwie zmiany podczas remontów dróg? chyba były za daleko od chrobrego albo wybory coraz bliżej i zaczyna trząść porciętam.i

  11 0
 • ~miastowy 2014-05-30 08:20:13

  "robotnicy zapewniają, że koniec sierpnia to wciąż realny termin zakończenia prac" zawsze wydawało mi się, że robotnicy nie odpowiadają za harmonogram robót.... panowie redaktorzy ;) Swoją drogą widać, jak to wszystko jest robione na szybko bez planu. Od kiedy w trakcie układania sieci, pyta się mieszkańców czy chcą się podłączyć :). Mam nadzieję, że za 2 lata nie będą wywalać tej "nowoczesnej" nawierzchni, bo czegoś nie przewidzieli. Osobiście uważam, że rozbudowa sieci miejskiej i wymiana istniejących elementów powinna być rozpisana w czasie na 50 lat do przodu. Plan powinien być nie zmienny, nie zależnie od władzy.

  12 0
 • ~agulec 2014-05-30 08:38:34

  nielegalnie mówi się że będzie dobrze jeśli skończą w listopadzie

  6 0
 • ~ZbigMa 2014-05-30 09:10:36

  Panie "bolek", a czemu to niby A.F. ma trząść portkami przed wyborami? Dlatego, że na tym portalu trzech internautów na krzyż zajmuje się wyłącznie krytykowaniem obecnej władzy. Oceńmy sytuację realnie, a z kim urzędujący prezydent miałby przegrać? Jakiego poważnego kandydata może wystawić PO? Zresztą kogo by nie wystawiła znów dostanie w czapę, nawet, gdyby prezydentem Rybnika zapragnął zostać sam Donald. A reszta. czyli panowie Larysz herbu medal świętego Patrona i Masłowski to tzw. polityczny plankton. Zbiorą parę głosów, a po wszystkim jak zwykle, mimo przegranej, będą mówić o dobrym wyniku. Rybnik się rozwija, względnie dobrze się tu żyje i nie sądzę, by ci, którzy chodzą na wybory skusili się na jakieś polityczne obiecanki, tych, którzy tak naprawdę, jeszcze niczego nie zdziałali. Ludzie mają swój rozum i ładna gadka ich nie przekona. Pozdrawiam Zbigniew Marcol.

  3 0
 • ~superelektro 2014-05-30 09:26:33

  Moim skromnym zdaniem rewitalizacja mogła już zmierzać ku końcowi gdby nie ....
  właśnie gdyby ulica nie była rozkopywana i zasypywana 4 razy. Dokładnie tak. Do tej pory czterokrotnie robiono wykopki. Materiał podłoża był wybierany i wywożony. Za kilka dni w te miejsca był nawożony nowy i ubijany. Po upływie nastepnych kilku dni znowu wykopki i wywożenie materiału. Następnie zasypywanie i zagęszczanie wibratorami. I tak 4 razy. Moim zdaniem to brak oganizacji i uzgodnienia terminów. Jeżeli już rozkopano całą ulicę ( a podobno przez cały czas trwania robót miała być zachowana przejezdność ) to chyba mozna było za jednym razem ułożyć wszystko co miało znaleźć się pod ziemią, zasypać i myśleć o nawierzchni, a nie robić to samo czterokrotnie. Przecież wywieźć te setki metrów ziemi i przywieźć je na powrót, wyrównać, ubić, to jest czas i koszty. Oglądam to każdego dnia od 3 miesięcy. Klasyczny przykład jak nie należy robić. Sądzę że lepszym rozwiązaniem było by przełożenie robót na przyszły rok a w zamian dopiąć wszystkie sprawy. Mam nieodparte wrażenie że z jakichś powodów ( wybory ? ) postanowiono zrobić to na wariackich papierach w tym roku, nie licząc się w ogóle z ludźmi którzy tu pracują. Cześć użytkowników już się poddała i zwolnili lokale, a w innych zaczynają pojawiać się kartki że lokal będzie do wynajęcia.

  4 0
 • ~Tomek_81 2014-05-30 09:48:25

  ~superelektro Masz dobre wrażenie. Wszystkie inwestycje z serii " co by było ładne, fajnie i kolorowo" takie jak Ruda , deptak czy park tematyczny zaplanowano tak żeby skończyły się niedługo przed wyborami. Oczywiście nie twierdze że są niepotrzebne ale kumulacja takich inwestycji w 2015 nie jest przypadkowa. O Żorskiej i Wodzisławskiej mało kto już pamięta.

  5 0
 • ~Tomek_81 2014-05-30 10:00:13

  oczywiście 2014

  3 0
 • ~Luk 2014-05-30 10:10:15

  ~miastowy - raczej będą wywalać nawierzchnię, bo z tego co wiem, to nie robią kanalizacji deszczowej. Za jej brak trzeba płacić kary, bo wodę deszczową trzeba teraz wrzucać do kanalizacji. Za kilka lat, może wyjść przepis, że nie można tego robić i trzeba będzie całość ponownie rozkopać i zrobić deszczówkę

  1 0
 • ~Luk 2014-05-30 10:12:33

  ~marcolzbig - ludzie mają swój rozum i głosowali na pana Piechę, który teraz idąc do PE zafunduje nam kolejne wybory na senatora. Taka zabawa będzie nas - podatników, kosztowało około 500 tyś zł!

  8 0
 • ~Gregorio 2014-05-30 11:11:36

  Masakra. Po prostu tam jest masakra. Klasyczny przykład tego jak nie należy tego robić gdy jest to centrum miasta i funkcjonują tam sklepy i inne placówki. Przed rewitalizacją był to umierający kiedyś główny rybnicki trakt handlowo- usługowy. Jeszcze trochę i prawdopodobnie nastąpi agonia. Gdy pogoda jest deszczowa to dotarcie tam gdziekolwiek to jest Camel Trophy. Dostawcy , kurierzy itp nie mają szans na jakikolwiek wjazd i wykonanie swojego obowiązku. Za taki stan rzeczy powinny polecieć głowy i to z hukiem.

  6 0
 • ~osiołek 2014-05-30 11:46:35

  marcol - pan Fudali nie dożyje końca następnej kadencji, o ile nie odpuści. W bezpośrednim kontakcie wymaga masakrycznie, to tylko na fotkach na fejsie stoi... Nie lepiej wybrać już kogoś a nie narażać miasta na kolejne koszty?

  2 0
 • ~superelektro 2014-05-30 18:34:53

  I mamy następne wykopki na Powstańców. To co przedwczoraj zasypano i zagęszczono dziś zostało wykopane na nowo, zasypane i teraz ponownie to ubijają. m a s a k r a.

  1 0
 • ~martin75fm 2014-05-31 19:03:05

  superelektro robota musi się rodzić nie można od tak stać opartym o łopatę

  1 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co wg Ciebie jest przyczyną wyludniania się Rybnika?

Oddanych głosów: 3833